Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196068 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Január 31. - 10:48:15 »

Az a 37 már se ide, se oda. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Február 03. - 21:41:31 »

Lenne két kérdésem a fegyvertartásival kapcsolatban a jogszabályváltozások miatt. Ha valakihez kimennek a szervek előzetes szemlére, akkor jól tudom, hogy már nem kell "fémszekrény"? A másik pedig az, hogy sikeres vizsga esetén most is csak akkor érdemes nekirugaszkodni a fegyvertartási procedúrának, ha konkrétan fegyvervásárlásra adja a fejét az ember? Tehát fegyver nélkül most sem adnak ki tartásit? Köszönöm!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Február 03. - 21:54:08 »

Tehát fegyver nélkül most sem adnak ki tartásit? Köszönöm!
Minek tartási , ha nincs fegyvered ?  Fejvakarás  Ördög
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Február 04. - 07:45:45 »

Lenne két kérdésem a fegyvertartásival kapcsolatban a jogszabályváltozások miatt. Ha valakihez kimennek a szervek előzetes szemlére, akkor jól tudom, hogy már nem kell "fémszekrény"? A másik pedig az, hogy sikeres vizsga esetén most is csak akkor érdemes nekirugaszkodni a fegyvertartási procedúrának, ha konkrétan fegyvervásárlásra adja a fejét az ember? Tehát fegyver nélkül most sem adnak ki tartásit? Köszönöm!

Nem határozza meg a törvény a fegyverszekrény anyagát. "Jelentős mértékű hatásnak ellenálló"-nak kell lennie. Érdemes a főoldalon a törvényt elolvasni.

A megszerzési engedély jogosít arra, hogy megvásárold az első fegyveredet (elsőre csak 1 db-ot). Ha ez meg van, akkor kapod meg a tartásit, ha beviszed a fegyvert és a megszerzésit a rendőrségre. Ekkor állítják ki a könyvet.



 Emelem
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Február 04. - 11:11:44 »

Nem kötelező a fém szekrény,de a hatóság nem biztos ,hogy tisztában van ezzel.Nekem van ,fából készült is,meg fém is,de nem is erőltettem a fából készültet. Mikor kijöttek tároló hely ellenőrzése,rögtön azzal indított,hogy aha fémből van,rögzítve van,nagyon jó,ha kérdeztem valamit,erre az volt a válasz:Hát ilyet ne kérdezzél tőlem,én azt nem tudom. Vigyorog
Naplózva

davidde
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Február 04. - 11:35:33 »

Nem kötelező a fém szekrény,de a hatóság nem biztos ,hogy tisztában van ezzel.Nekem van ,fából készült is,meg fém is,de nem is erőltettem a fából készültet. Mikor kijöttek tároló hely ellenőrzése,rögtön azzal indított,hogy aha fémből van,rögzítve van,nagyon jó,ha kérdeztem valamit,erre az volt a válasz:Hát ilyet ne kérdezzél tőlem,én azt nem tudom. Vigyorog

Én is kérdezősködtem mikor ellenőriztek. Azt a választ kaptam, hogy nem az a cél, hogy olyan szekrényben legyenek a fegyverek tárolva, amik minden körülmények között ellehetlenítik az eltulajdonítást. A fő cél az, hogy;

1. Besurranó tolvaj ne tudja minden erőfeszítés nélkül elvinni a fegyvereket. (Állítólag az ilyen jellegű "betörések" egyre gyakoribbak.)
2. Véletlneül ne vehesse senki kézbe. Itt főleg a gyerekekre gondolnak.

Ennek a két feltételnek szinte bármilyen zárral rendelkező tároló megfelel. Az más kérdés, hogy ki mennyire szeretné biztonságban tudni a fegyvereit, lőszereit, egyéb értékeit.
További kérdésemre azt is elmondta az eljáró szerv, hogy nem kell, hogy hosszabb egyéb helyen tartózkodás idejére átadd a fegyveredet más engedélyesnek vagy rendőrségnek. Itt persze a pár naptól 1-2 hét időtratamra kérdeztem rá.


 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #696 Dátum: 2013. Február 04. - 13:22:54 »

Minek tartási , ha nincs fegyvered ?  Fejvakarás  Ördög

Rémlett valami olyasmi, hogy az új jogszabály szerint, a már kézhez kapott tartásival bárhol, bármikor lehet fegyvert venni. De akkor rosszul emlékeztem.
Dani, David, kösz nektek is!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #697 Dátum: 2013. Február 04. - 15:03:06 »

Rémlett valami olyasmi, hogy az új jogszabály szerint, a már kézhez kapott tartásival bárhol, bármikor lehet fegyvert venni. De akkor rosszul emlékeztem.
Dani, David, kösz nektek is!

Kedves egészségedre! Mosolyog


 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #698 Dátum: 2013. Február 08. - 09:22:14 »

Venator Vadásztanfolyammal van valakinek tapasztalata? Egyik ismerősöm most jelentkezett, a visszaigazoló email kicsit furcsa számára. Nem lett meg a minimum jelentkező ezért "a kurzus ideje a normál tanfolyam 3 hónapos hosszánál sokkal rövidebb, csak 1 hónap!Nem kell 12 alkalommal külön elutazni az oktatási helyszínre, ez a kurzus kevesebb, mint a fele utazással jár!" A vizsgához át kell majd jelentkezni Fejér megyébe, de ők mindent elintéznek egy meghatalmazás ellenében... Mindezt változatlan áron. Az eredeti feltételek nagyon kedvezőek voltak, így most egy kicsit gyanús ez. Nektek mi a véleményetek?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #699 Dátum: 2013. Február 08. - 09:33:02 »

Üdv!  Emelem

Múltkor betörtek vadász barátomhoz és olyan dolgokat vittek amihez könnyen hozzáfértek.
-ékszereket, készpénzt, de a fegyverszekrényt szerencsére nem tudták feltörni
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #700 Dátum: 2013. Február 08. - 09:50:00 »

Venator Vadásztanfolyammal van valakinek tapasztalata? Egyik ismerősöm most jelentkezett, a visszaigazoló email kicsit furcsa számára. Nem lett meg a minimum jelentkező ezért "a kurzus ideje a normál tanfolyam 3 hónapos hosszánál sokkal rövidebb, csak 1 hónap!Nem kell 12 alkalommal külön elutazni az oktatási helyszínre, ez a kurzus kevesebb, mint a fele utazással jár!" A vizsgához át kell majd jelentkezni Fejér megyébe, de ők mindent elintéznek egy meghatalmazás ellenében... Mindezt változatlan áron. Az eredeti feltételek nagyon kedvezőek voltak, így most egy kicsit gyanús ez. Nektek mi a véleményetek?
Én is jelentkeztem, előtte beszéltem telefonon az emberrel, szóban korrektnek tűntek. Nekem akkor elmondta, hogy ez a hétvégi lebonyolítás lesz több megyére összevonva, mert kevés a jelentkező. Nem tudom milyen lesz, én azért ezt választottam, mert csak hétvégén érek rá.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #701 Dátum: 2013. Február 08. - 10:53:27 »

Üdv!  Emelem

Múltkor betörtek vadász barátomhoz és olyan dolgokat vittek amihez könnyen hozzáfértek.
-ékszereket, készpénzt, de a fegyverszekrényt szerencsére nem tudták feltörni

Nem hülyeség különben egy masszív szekrény. Nekem külön helyiségben is van ráadásul, ami mindig zárva van. Ráadásul elég korrekt házőrző kuszi is van, felénk pedig az a tendencia, hogy ilyen helyeken nem próbálkoznak.

Rézgróf, köszi, lehet hogy a cimbora nem vállalja be. Az email amit küldtek neki, az is elég fura. "Sajnos nem jött össze a létszám, ezért..." De jópofáskodó, minden szép lesz, minden jó lesz.. hát, az ilyen nem túl bizalomgerjesztő.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #702 Dátum: 2013. Február 08. - 11:03:30 »

Na ja, talán ez volt a szerencséje, hogy nem a mostani 0,00001-es lemezesből van. Nekem is az a régi masszív 100kg-os páncélszekrényem van, ami 3 ponton zár.  Wave
Naplózva
csszoradi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #703 Dátum: 2013. Február 17. - 22:12:32 »

Venator Vadásztanfolyammal van valakinek tapasztalata? Egyik ismerősöm most jelentkezett, a visszaigazoló email kicsit furcsa számára. Nem lett meg a minimum jelentkező ezért "a kurzus ideje a normál tanfolyam 3 hónapos hosszánál sokkal rövidebb, csak 1 hónap!Nem kell 12 alkalommal külön elutazni az oktatási helyszínre, ez a kurzus kevesebb, mint a fele utazással jár!" A vizsgához át kell majd jelentkezni Fejér megyébe, de ők mindent elintéznek egy meghatalmazás ellenében... Mindezt változatlan áron. Az eredeti feltételek nagyon kedvezőek voltak, így most egy kicsit gyanús ez. Nektek mi a véleményetek?

Én a múlt héten kezdtem náluk a tanfolyamot. Igaz ez normál kurzus és Pesten van, de a jelentkezéssel kapcsolatban, meg a már elkezdődött tanfolyam alapján csak a legjobbakat tudom mondani. Igaz, itt a létszám az összejött. Nem hinném, hogy bármilyen lehúzás lenne a céljuk. Eddig mindenben teljesen korrektek voltak.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #704 Dátum: 2013. Február 19. - 17:01:10 »

http://index.hu/belfold/2013/02/19/vadkanhere_barcogas_nyulvizeltetes/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: