Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196135 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #645 Dátum: 2012. November 14. - 07:53:11 »

Üdvözletem Mindenkinek!

Teljesen új vagyok a fórumon, de olvasni már régóta olvasom a topicokat. Ezt a témát találtam a legalkalmasabbnak, hogy feltegyem a kérdésem. Magamról annyit, hogy teljesen kezdő vagyok vadász témában, olyannyira, hogy most szeretnék tanfolyamra jelentkezni. A jogi hátteret, követelményeket ismerem, a vadászkamara oldalán található információkat végignéztem.
Sajnos tanfolyamokról viszonylag kevés információt találtam a neten. Ebben szeretnék segítséget kérni, ha valaki tudna esetleg javasolni jó tanfolyam lehetőséget Csongrád megyében, esetleg Szegeden (itt lakom). A szempontjaim szerint olyat keresek, ahol tanulni is lehet. ( nem "csak" a vizsga letétele lenne a cél)
Ha valaki tud segíteni, azt előre is nagyon köszönöm  Mosolyog

A kamarák szoktak szervezni, náluk kéne érdeklődni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #646 Dátum: 2012. November 14. - 08:04:58 »

Üdvözletem Mindenkinek!

Teljesen új vagyok a fórumon, de olvasni már régóta olvasom a topicokat. Ezt a témát találtam a legalkalmasabbnak, hogy feltegyem a kérdésem. Magamról annyit, hogy teljesen kezdő vagyok vadász témában, olyannyira, hogy most szeretnék tanfolyamra jelentkezni. A jogi hátteret, követelményeket ismerem, a vadászkamara oldalán található információkat végignéztem.
Sajnos tanfolyamokról viszonylag kevés információt találtam a neten. Ebben szeretnék segítséget kérni, ha valaki tudna esetleg javasolni jó tanfolyam lehetőséget Csongrád megyében, esetleg Szegeden (itt lakom). A szempontjaim szerint olyat keresek, ahol tanulni is lehet. ( nem "csak" a vizsga letétele lenne a cél)
Ha valaki tud segíteni, azt előre is nagyon köszönöm  Mosolyog
Csatlakozom az előttem szólóhoz:kamaránál érdeklődj,mert netes véleményeket olvasva, egyes cégek csak pénzlehúzásnak használják az ilyen oktatásokat.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #647 Dátum: 2012. November 14. - 14:13:30 »

Én is nem régen vizsgáztam és feltett szándékom volt meg is tanulni az anyagot, nem csak átcsusszanni a vizsgán. Sikerült is.
Nem muszály tehát feltétlen tanfolyamra is járni. Arra azonban figyelj, hogy hallottam olyan híreket, hogy akár már jövő évtől kötelezővé tehetik a vizsga előfeltételeként a tanfolyamot.
Naplózva
Ace Ventura
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #648 Dátum: 2012. November 14. - 15:35:48 »

Köszönöm a segítőkész válaszokat! Először én is a kamarára voksoltam magamban, hiszen ha a vizsgáztatást ők végzik, adódik a tanfolyam, mint bevételi forrás. Az bizonytalanított el, hogy még halvány utalás sincs a honlapjukon bármiféle tanfolyamról. Holnap mindenesetre megérdeklődöm telefonon a helyi irodájuknál.

Nagy jelentősége van az egyedi felkészülésnek, de szerintem nem lehet mindent könyvből megtanulni. Sok hasznos információhoz lehet hozzájutni a személyes "kérdezz-felelek" alkalmával. Legyen bármilyen magas szintű is egy szakkönyv, minden tudományt egyszerűen nem lehet leírni, ami egy tapasztalt szakember  fejében összegyűlt évtizedek alatt. Ha jó a "nexus", ezek személyesen előjönnek és nagyon hasznosak tudnak lenni. Persze ezek csak az alapot adják meg, a többi már a gyakorlati tapasztalatok (és lő készség terén sok doboz lőszer lőtéri eldurrogtatásának) kérdése.

Sokat lehet tanulni a fórum olvasásával is. Sok új dolgot tudtam meg már eddig is, pedig még szinte semmit nem tudok. (Habár az a személyes véleményem, hogy a tudásnak az is egy szintje, amikor az ember már rájön, hogy mennyi mindent nem tud  Vigyorog )
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #649 Dátum: 2012. December 03. - 10:11:01 »

Könnyes szemmel jelentem, hogy múlt csütörtökön megkaptam a megszerzésit, szombaton megvettem a puskát, ma reggel pedig kézhez kaptam a tartási engedélyt. Mosolyog
...sőt, karácsony környékére van egy meghívásom fácánra, nyúlra.  Táncol


Üdv;
Dani
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #650 Dátum: 2012. December 03. - 10:36:06 »

Könnyes szemmel jelentem, hogy múlt csütörtökön megkaptam a megszerzésit, szombaton megvettem a puskát, ma reggel pedig kézhez kaptam a tartási engedélyt. Mosolyog
...sőt, karácsony környékére van egy meghívásom fácánra, nyúlra.  Táncol


Üdv;
Dani

Gratulálok! Igen Emelem

Kívánok hosszú, balesetmentes, eredményekben/élményekben bővelkedő vadászéletet! 
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #651 Dátum: 2012. December 03. - 12:08:26 »

Gratulálok! Igen Emelem

Kívánok hosszú, balesetmentes, eredményekben/élményekben bővelkedő vadászéletet! 
 Wave

Köszönöm szépen Attila. Igyekezni fogok.  Mosolyog

 Emelem

Üdv;
Dani
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #652 Dátum: 2012. December 03. - 13:24:58 »

Oerdescu Szépvadásznapokat  ! Igen Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #653 Dátum: 2012. December 03. - 16:26:56 »

Könnyes szemmel jelentem, hogy múlt csütörtökön megkaptam a megszerzésit, szombaton megvettem a puskát, ma reggel pedig kézhez kaptam a tartási engedélyt. Mosolyog
...sőt, karácsony környékére van egy meghívásom fácánra, nyúlra.  Táncol
Én is hosszú, szép, balesetmentes és élményekkel teli vadászéletet kívánok! Emelem
Mostantól pedig nem lesz gond, hogy mire költsd a "zsebpénzedet"! Röhög
Üdv: J. vadász  Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2012. December 03. - 16:35:21 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #654 Dátum: 2012. December 03. - 19:50:02 »

...
Mostantól pedig nem lesz gond, hogy mire költsd a "zsebpénzedet"! Röhög
...

Hát igen. Ráadásul nem ez az első "pénzes" hobbim. Mosolyog Nem baj, megoldjuk. Kacsint


Köszi mindenkinek a jókívánságokat.
Jövő vasárnap pedig Az Első vadászat! Izgatottan várom.  Táncol
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #655 Dátum: 2012. December 03. - 21:26:53 »

Könnyes szemmel jelentem, hogy múlt csütörtökön megkaptam a megszerzésit, szombaton megvettem a puskát, ma reggel pedig kézhez kaptam a tartási engedélyt. Mosolyog
...sőt, karácsony környékére van egy meghívásom fácánra, nyúlra.  Táncol


Üdv;
Dani
Én is baleset mentes szép vadászéveket és VASTAG avatópálcákkat kívánok ! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2012. December 04. - 07:41:12 »

Én is baleset mentes szép vadászéveket és VASTAG avatópálcákkat kívánok ! Vigyorog
 Emelem

Köszönöm.  Emelem
Egy kevés szerencsével jövő hétvégén elejthetem az első nyulamat és fácánomat. Reménykedem benne, hogy sikerül, de ha nem hát az sem baj. Biztos lesz még alkalom Mosolyog
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #657 Dátum: 2012. December 04. - 09:29:07 »

Köszönöm.  Emelem
Egy kevés szerencsével jövő hétvégén elejthetem az első nyulamat és fácánomat. Reménykedem benne, hogy sikerül, de ha nem hát az sem baj. Biztos lesz még alkalom Mosolyog



Sok sikert a vadászélethez, az első vadászathoz egy nagy kalappal! Ha jó lesz a társaság a vadászaton
mindenképp fel leszel avatva, ha lősz vadat, ha nem! Nincs is annál szebb mikor egy társasvadászat
népes tábora végigbotozza a nemesebbik feledet!
Baleset mentes vadászatot, tele szép élményekkel!
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #658 Dátum: 2012. December 04. - 09:30:01 »

Köszönöm.  Emelem
Egy kevés szerencsével jövő hétvégén elejthetem az első nyulamat és fácánomat. Reménykedem benne, hogy sikerül, de ha nem hát az sem baj. Biztos lesz még alkalom Mosolyog
Ne is legyél teljesítmény-kényszeres. Jó az is ha jó levegőn ,jó társaságban töltöd az időt. A vadászat nem egy hegy, amit meg kell mászni. Csak érezd jól magad. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #659 Dátum: 2012. December 04. - 10:38:05 »

Ne is legyél teljesítmény-kényszeres... A vadászat nem egy hegy, amit meg kell mászni.... Csak érezd jól magad. Emelem
Szép, tartalmas, élményekkel teli vadászéletet kívánok minden új vadászunknak!

A hegyes hasonlatot a magam részéről kissé korrigálnám.
A vadászat lehet egy hegy.
De ezt a mászást komótosan, kellő alázattal és szép nyugodt tempóban kell megkezdeni.
Aztán amikor felér az ember egy "csúcsra" akkor rájön, hogy az "igazi" hegy még csak az után következik...és így tovább Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: