Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 196070 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #495 Dátum: 2012. Január 25. - 18:50:26 »

Gratulálok!

De nem azt írtad több, mint egy hete, hogy már csak a vadászjegyed kell kiváltanod? Most akkor hol tartasz fegyvervásárlás ügyben?

Itt van a zsebembe, mind a két vásárlási..holnap megyek a fegyverekért...reggel kiváltottam a vadászjegye, bementem a rendőrségre, és 14h-kor megkaptam a szerzésit...dec1 től bent volt minden papirom, és hiánypótlásra várták ezt a két dolgot...de mondtam neked...de nem hitted el...nem vitáztam Mosolyog)...hétfőre mondta az ember, hogy kész lesz, de megkértem, hogy csinálja meg és megtette. A Teve u-ban eszméletlenek az előadók, türelmesek, segítenek mindenkinek...én ezt ebben az országban még nem tapasztaltam, mondtam is az embernek, hogy csak ámulok bámulok Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #496 Dátum: 2012. Január 25. - 19:03:01 »

Forma4  Emelem ! Melyik ablaknál voltál ?  Stoel  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #497 Dátum: 2012. Január 25. - 19:11:39 »

Itt van a zsebembe, mind a két vásárlási..holnap megyek a fegyverekért...reggel kiváltottam a vadászjegye, bementem a rendőrségre, és 14h-kor megkaptam a szerzésit...dec1 től bent volt minden papirom, és hiánypótlásra várták ezt a két dolgot...de mondtam neked...de nem hitted el...nem vitáztam Mosolyog)...hétfőre mondta az ember, hogy kész lesz, de megkértem, hogy csinálja meg és megtette. A Teve u-ban eszméletlenek az előadók, türelmesek, segítenek mindenkinek...én ezt ebben az országban még nem tapasztaltam, mondtam is az embernek, hogy csak ámulok bámulok Mosolyog

Szóval neked már jó ideje be volt adva minden papírod, de vadászvizsgád és jegyed sem volt? Na ezt eddig nem említetted, ezért is volt hihetetlen a sztori. Bátor dolog volt így belevágni, de a lényeg, hogy sikerült!
Akkor azokat a fegyvereket hozod el, amikről szó volt?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #498 Dátum: 2012. Január 25. - 19:37:01 »

Szóval neked már jó ideje be volt adva minden papírod, de vadászvizsgád és jegyed sem volt? Na ezt eddig nem említetted, ezért is volt hihetetlen a sztori. Bátor dolog volt így belevágni, de a lényeg, hogy sikerült!
Akkor azokat a fegyvereket hozod el, amikről szó volt?

Nem bátorság, csak előrelátás volt...ha mindent most kezdenék intézni, akkor nyárra lenne meg a vége...amíg vártam a vizsgára, közben elintéztem a papirokat...ha nem sikerült volna, egyszer csak összejön és akkor minden bent van, csak a fedhetetlenségi jár le, de akkor csak azért kell egy félnapot elücsörögni Mosolyog

Nos hoznám azt a két fegyvert, csak, tegnap lecserélték a cégnél a telcsimet, és benne volt a száma az embernek..de megkapta más, az meg kitörölte, hirdetést levette már az ember, de írtam mailt, neki, hogy mennék holnap és hívjon fel...nos itt tartok....várom a hívását, vagy a telefonszámát mailban Mosolyog...egyből vinném a fegyvermester fiúhoz, javítás, barnítás, hogy hétfőn újszerűen menjek a rendőrségre beíratni őket...aztán még azt sem tudom milyen lőszer kellene hozzá/juk...majd nyaggatom a srácokat itten miatta, csak kerüljenek már haza Mosolyog)
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #499 Dátum: 2012. Január 29. - 14:12:29 »

Nem bátorság, csak előrelátás volt...ha mindent most kezdenék intézni, akkor nyárra lenne meg a vége...amíg vártam a vizsgára, közben elintéztem a papirokat...ha nem sikerült volna, egyszer csak összejön és akkor minden bent van, csak a fedhetetlenségi jár le, de akkor csak azért kell egy félnapot elücsörögni Mosolyog

Nos hoznám azt a két fegyvert, csak, tegnap lecserélték a cégnél a telcsimet, és benne volt a száma az embernek..de megkapta más, az meg kitörölte, hirdetést levette már az ember, de írtam mailt, neki, hogy mennék holnap és hívjon fel...nos itt tartok....várom a hívását, vagy a telefonszámát mailban Mosolyog...egyből vinném a fegyvermester fiúhoz, javítás, barnítás, hogy hétfőn újszerűen menjek a rendőrségre beíratni őket...aztán még azt sem tudom milyen lőszer kellene hozzá/juk...majd nyaggatom a srácokat itten miatta, csak kerüljenek már haza Mosolyog)
Elég szép tempóban haladsz . Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #500 Dátum: 2012. április 05. - 09:27:48 »

Üdv Urak!
Az lenne a kérdésem, hogy vadászvizsgára, most is csak az állandó lakhely alapján lehet jelentkezni? Vagy tanfolyamon bárhol részt lehet venni és csak a vizsgát kell az állandó lakhely szerinti kamaránál letenni?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sab
Vendég
« Új üzenet #501 Dátum: 2012. április 05. - 13:08:30 »

Üdv Urak!
Az lenne a kérdésem, hogy vadászvizsgára, most is csak az állandó lakhely alapján lehet jelentkezni? Vagy tanfolyamon bárhol részt lehet venni és csak a vizsgát kell az állandó lakhely szerinti kamaránál letenni?

Én úgy tudom ez utóbbi az érvényes.

"Vagy tanfolyamon bárhol részt lehet venni és csak a vizsgát kell az állandó lakhely szerinti kamaránál letenni?"

 Mosolyog
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #502 Dátum: 2012. április 07. - 16:10:40 »

Üdv! Szeptemberbe töltöm be a 17-et , és azt szeretném megkérdezni ,hogy hogyan fog változni a vadászvizsga (el lehet-e kezdeni 17 évesen,tanfolyam köteles,és a menetét lehet-e tudni)
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #503 Dátum: 2012. április 07. - 16:46:50 »

Én nem a lakóhelyem szerinti megyében vizsgáztam, a tanfolyamon egy kérvényt kellett írni a megyei kamarai titkárnak, hogy mehessek a többi jelölttel együtt. Akkor a fővárosban dolgoztam, ez volt a fő ok...
Naplózva

Üdv,
Barna
sab
Vendég
« Új üzenet #504 Dátum: 2012. április 08. - 15:54:57 »

Üdv! Szeptemberbe töltöm be a 17-et , és azt szeretném megkérdezni ,hogy hogyan fog változni a vadászvizsga (el lehet-e kezdeni 17 évesen,tanfolyam köteles,és a menetét lehet-e tudni)


Hogy miként fog változni az jó kérdés, mert sok féle és fajta tervezett volt, majd kiderül.

Ha 17 életévedet betöltötted, akkor semmi akadálya.
Tudtommal még nem tanfolyamköteles a vizsgán való részvétel.
De lőfegyvertartási engedélyezés iránti kérelmet csak 18 év felett kérvényezhetsz.

De ha beírod a google-ba, hogy vadászvizsga, akkor mindenre megkaphatod a választ. Emelem
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #505 Dátum: 2012. április 08. - 19:41:44 »

Üdv! Szeptemberbe töltöm be a 17-et , és azt szeretném megkérdezni ,hogy hogyan fog változni a vadászvizsga (el lehet-e kezdeni 17 évesen,tanfolyam köteles,és a menetét lehet-e tudni)

Szia!

A jelenlegi vizsgakövetelményekről itt tudsz tájékozódni:

http://www.omvk.hu/allami-vadaszvizsga.php

Én is idén készülök letenni. Így 30 felé közeledve úgy érzem ennek is eljött az ideje.
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #506 Dátum: 2012. április 08. - 21:18:38 »

Szia!

A jelenlegi vizsgakövetelményekről itt tudsz tájékozódni:

http://www.omvk.hu/allami-vadaszvizsga.php

Én is idén készülök letenni. Így 30 felé közeledve úgy érzem ennek is eljött az ideje.
Köszönöm!  Emelem Sok sikert a vizsgához! Hallottam arról is ,hogyha 48 pontosra vagy annál jobbra írja meg valaki akkor nem kell szóbeliznie ez igaz?
Naplózva
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #507 Dátum: 2012. április 08. - 21:19:37 »


Hogy miként fog változni az jó kérdés, mert sok féle és fajta tervezett volt, majd kiderül.

Ha 17 életévedet betöltötted, akkor semmi akadálya.
Tudtommal még nem tanfolyamköteles a vizsgán való részvétel.
De lőfegyvertartási engedélyezés iránti kérelmet csak 18 év felett kérvényezhetsz.

De ha beírod a google-ba, hogy vadászvizsga, akkor mindenre megkaphatod a választ. Emelem
Köszönöm!   Emelem
Naplózva
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #508 Dátum: 2012. április 08. - 21:21:39 »

Saját kidolgozott, és ( mások által elkészített ) átdolgozott ( aktualizált ) szóbeli tételeim, illetve egyéb segédanyagokat ( írásbeli vizsgára ) térítésmentesen átadom ! Persze megtanulni nektek kell majd ..... ( az igazság az, hogy sok anyagot gyűjtögettem hozzá.... dolgoztam vele... sajnálom nem megosztani másokkal ) Biztos van benne hiba, tévedés, elírás stb....
....de szívesen adom ! Emelem
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #509 Dátum: 2012. április 08. - 21:26:55 »

Köszönöm!  Emelem Sok sikert a vizsgához! Hallottam arról is ,hogyha 48 pontosra vagy annál jobbra írja meg valaki akkor nem kell szóbeliznie ez igaz?
Írásbeli , képfelismerés, gyakorlati lövészet, fegyverismereti szóbeli( jogi kérdések ), és tételsorból húzott szóbeli vizsga . Ha minden megvan, csak akkor kapsz Állami Vadász Bizonyítványt !
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: