Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020040 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2730 Dátum: 2011. Június 03. - 14:10:38 »

Teljesen mindennapos látvány... Kacsint
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #2731 Dátum: 2011. Június 03. - 14:46:11 »

Szedd ösze és menj el vele horgászni!
Igen csak jól lehet vele a márnákat, fűzérben harcsákat, törpe harcsát, kárászt fogni! De felveszi a ponty is! Emelem
Naplózva
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #2732 Dátum: 2011. Június 03. - 18:03:40 »

Jó pár éve ottvagyok minden őzbakkvadászaton de még ilyent nem láttunk, még a régi vadőrök sem....
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2733 Dátum: 2011. Június 03. - 22:56:00 »

Jó pár éve ottvagyok minden őzbakkvadászaton de még ilyent nem láttunk, még a régi vadőrök sem....

A 70-es években a Nimród cikkezett róla. Rég volt, tudom.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2734 Dátum: 2011. Június 04. - 09:38:54 »

Jó pár éve ottvagyok minden őzbakkvadászaton de még ilyent nem láttunk, még a régi vadőrök sem....
Felénk -mint, ahogy Roli is írja- szinte minden bakban van! Sokszor észre sem venni rajtuk. Szerintem csak a más miatt legyengült állatot viseli meg!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2735 Dátum: 2011. Június 04. - 16:50:49 »

Tegnap este, cserkelés közben láttam egy kis villás, még teljesen barkás bakocskát! 50 méterrel arrébb pedig egy jól fejlett szarvasborjút. Még csak egy hónapos, de már igen nagy volt!
Kicsit később meg egy ágnélküli, szép "selejtet". Ez utóbbival már máskor is összefutottam, de eddig elengedtem, mert disznóra mentem. Egyébként kb. 3 évesnek nézem, tehát nem túl öreg! Lehet, hogy egyszer kimegyek rá a 243-assal!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #2736 Dátum: 2011. Június 05. - 07:41:08 »

Ismerősöm lövette áprilisban.
Semmi információt nem tudok, de ezt tartottam a legérdekesebbnek.

http://imageshack.us/photo/my-images/824/dscf2057ld.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/813/dscf2056n.jpg/

Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2737 Dátum: 2011. Június 07. - 14:55:29 »

Jó pár éve ottvagyok minden őzbakkvadászaton de még ilyent nem láttunk, még a régi vadőrök sem....

Szervusz!

En mar tobbszor talalkoztam vele Magyarorszagon, de inkabb szarvasnal van ilyen.

Lehet, hogy a felmelegedes egyik "hozomanya" hogy a torok bagocs megjelent feletek is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #2738 Dátum: 2011. Június 07. - 15:44:07 »

Szervusz!

En mar tobbszor talalkoztam vele Magyarorszagon, de inkabb szarvasnal van ilyen.

Lehet, hogy a felmelegedes egyik "hozomanya" hogy a torok bagocs megjelent feletek is.
Udv!

Regen is volt bagocs,csak nem volt elterjedve.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2739 Dátum: 2011. Június 08. - 14:11:10 »

Udv!

Regen is volt bagocs,csak nem volt elterjedve.
Szervusz!
Ezt ugy kell erteni, hogy Erdelyben regen is volt torok bagocs, de nem volt ennyire elterjedve? Vagy a megjegyzesed Magyarorszagra vonatkozott?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #2740 Dátum: 2011. Június 08. - 15:02:32 »

Szervusz!
Ezt ugy kell erteni, hogy Erdelyben regen is volt torok bagocs, de nem volt ennyire elterjedve? Vagy a megjegyzesed Magyarorszagra vonatkozott?
A megjegyzesem Mo.ra vonatkozik. De feltetelezem,hogy Erdelyben is volt.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #2741 Dátum: 2011. Június 08. - 17:35:26 »

A megjegyzesem Mo.ra vonatkozik. De feltetelezem,hogy Erdelyben is volt.

Szervusz!

Csak azert kerdeztem ra, mert szerintem a kep a torok bagocsrol Szekelyfoldon keszult es nem Magyarorszagon. Ott azert meg mindig sokkal zordabb a tel mint Magyarorszagon.

Erre irtam, hogy a felmelegedes egyik "hozomanya" lehet a torok bagocs gyakoribb megjelenese Erdelyben.  Mosolyog
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2742 Dátum: 2011. Június 08. - 17:52:17 »

"A kifejlett bagócslégy
Őzeink és szarvasaink, valamint a jávor és rénszarvas veszedelmes élősködői a Cephenomyia és Pharyngomyia fajok. Elsősorban gazdáik garatüregében fejlődnek, ezért garatbagócsoknak vagy helytelenül garatbögölyöknek nevezik őket. Meleg nyári napok kora délutáni óráiban gyakran rajzanak násztáncukat járva a bagócsok tornyok vagy hegycsúcsok közelében.
A legfeljebb két vagy három hétig élő nőstények elevenszülők. Ivarkészülékük vakzsákjában fejlődő, s az olykor ötszázat is elérő fiatal lárvákat a nőstény repülés közben hozza világra, s valósággal ráspricceli a gazdaállat orrtájékára. A kis nyüvek a következő év márciusáig a szaglóizmok nyálkahártyáján élnek anélkül, hogy nagyságukban lényegesen változnának. A második és harmadik lárva állapotú alakjaik, a belső orrnyílásokban, a garatüregben és a nyelv tövében élősködnek. Ezek nagysága már tetemes: 4 cm-re is megnőnek. Légzési és nyelési nehézségeket okoznak, ennek következtében a gazdaállat növekedésében visszamarad, testsúlya csökken, és a fertőző betegségekkel szemben kevésbé ellenállóvá válik. Az agancs gyenge vagy torz növekedése is gyakran utal bagócsfertőzésre. A bábozódásra érett lárvákat a szarvas vagy az őz kitüsszögi, s azok befúrják magukat a talajba, ahonnan 3 -5 hétig tartó báb állapot után bújnak ki a kifejlett bagócsok. A garatbagócsok meglehetősen gyakoriak. Kimutatták pl., hogy a hajdani Csehszlovákiában az őzállomány 50%-a volt fertőzve az őzbagócs (Cephenomyia stimulator) lárváival.
Az orrbagócsok (Oestrinae), nevüket onnan kapták, hogy patás állatok orr és homloküregében élősködnek."

 Emelem Wave
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #2743 Dátum: 2011. Június 12. - 12:23:01 »

Üdv!

Szeretném megosztani, egy tegnapelőtt este elejtett bakom történetét. Az első találkozásunk már egy jó hónapja volt, egy hajnali cserkelésen, mikor elindultam gombnyársas bakot keresni. Egy lucerna földön pillantottam meg, az akkor még anyjával, és testvérével együtt legelésző bakot. A testvére, egyébként először sutának tűnt, később kiderült egy "agancstöves" bak, mert agancs az nem látszott fejlődni rajta, csak épp a dudor. Na de mikor megpillantottam "Félszárú"-t, mert így neveztem el, azonnal tudatosult bennem, hogy ő kell nekem. A jobb szár is rövidebb a fülénél, a másik szár pedig nem is látszott. A távolság nem nagy, max.120-130 méter, bár elég "homályos" még a kép, de "odapróbálok". Távcsőben azért tisztán látom, de az izgalom elvakít, és a hibázásom után veszem észre, hogy az elugró bak még barkás. De hogyisne lenne, hisz még május eleje van, ááá de jó hogy hibáztam, nyugtázom magamban, kicsit rossz szájízzel néztem volna a barkás trófeára. Innentől kezdve mindig meg meg lestem, hogy "áll" már a tisztítással, és persze hogy ott van e még, és meg van e még, és hogy milyen is pontosan és....  Mosolyog Közben Félszárú és testvére elhagyta anyját, és már saját sutájuk társaságát keresték. Többször rácserkeltem Félszárúra, időközben az is kiderült, hogy igazából "másfélszárú"  Vigyorog, volt szerencsém kb. 60 méterről is megvizsgálni. Hosszas várakozás után, kb. egy héttel ezelőtt ismét arra cserkeltem hajnalban. Azon a bizonyos lucernán két őz legelt, távcsövezem, és igen, Félszárú volt, és a sutája. Őszintén mondom alá becsültem, a szél jó, bár a takarás kicsi, gondoltam könnyű cserkelés következik. Ennek eredményeként nem jutottam lövéshez, hamar észrevettek, és elnyelte őket a 'gaztenger'. Még nagyobb lelkesedéssel eredtem nyomába. Este és hajnal kint ért a lucernán. Első találkozásunk óta többször is változtatott helyet, és mivel már 3 napja nem láttam, ismét erre gondoltam. Ekkor este elindultam cserkelni, nem várok tovább. Már teljesen reménytelen volt a helyzet, mikor a távolba(a szokott helyétől kb 5-600 méterre) megpillantok egy őzet. Egy suta, de nagyon figyel a gazba maga mellé. Közeledek, és látom egy másik őz hátát, na mondom ezt figyelte ő. Észrevették egymást, és elindultak egymás felé. Látom ám, hogy egy kis bak az illető, de mikor még közelebb cserkeltem, akkor döbbenek rá, hogy Ő az. Vadászlázamon nem tudtam úrrá lenni, mindenem remegett. Nyugtattam magam, a szél jó, takarásom van, és ráadásul elindultak felém. Már messziről követtem a céltávcsőben, miközben folyamatosan vizsgálgattam a keresőben is, hogy minden kétséget kizáróan ő legyen az. És csak jött jött felém, mikor már elég közel 80-100 méter körül járhatott, felkapta a fejét és felém nézett. Azonnal villant az agyamba, észrevett, lőni kell, ebben a pillanatban már indult is a lövedék, és a céltávcsőben látom, hogy még egyet lép előre, de már késő, visszacsinálni nem lehet, és hatalmas becsapódással éri el a lövedék, majdnem testközépen. Szerencsére a Superhammerhead tette a dolgát, tűzben maradt, és két fej emelés után hamar kimúlt. Majd szétesett a puska a kezemben a remegésemtől. Újratöltök, várok picit, figyelem, nem mozdul. Elindulok felé, és mikor levett kalappal mellé térdelek, a világ összes búja-baja mintha egy pillanatra megszűnne létezni. A lövés kicsit hátul érte ahogy sejtettem, a tüdő szélét érte, és a lágy részen távozott. Elkészítem a ravatalt, és megadom a végtisztességet! határtalan az örömöm, amit az sem árnyékolhat be hogy még másfél kilométer az autóig, nyakamban a bakommal...(sőt igazából nekem ezzel teljes a vadászat, ennyi szenvedéssel legalább én is tartozom)
 Emelem

Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #2744 Dátum: 2011. Június 12. - 15:03:35 »

Levente!
 Igen  Emelem
Majd két óra múlva már személyesen is elmondhatod...  Kacsint  Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: