Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210950 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1500 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 17:11:25 »


Ha egy társasági tag a saját vendégjegye terhére, saját területére meghív egy politikust vagy állami vezetőt az az ő dolga. (én biztos nem fogok meghívni egyet sem! Mosolyog )  Az viszont, hogy egy állami erdő vagy vadgazdaságnál vadászgassanak, lőjenek trófeás nagyvadat azt elfogadhatatlannak tartom.  Ugyan úgy visszaélésnek tartom, ha egy  kormányhivatal vadászati és halászati osztály vezetője és munkatársai, vagy a  fegyverügyi előadók vadásszák végig a felügyeletük alá tartozó vadásztársaságokat. Szerintem ez ugyan olyan korrupció, mint ha pénzt fogadna el.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1501 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 18:10:55 »

Ha egy társasági tag a saját vendégjegye terhére, saját területére meghív egy politikust vagy állami vezetőt az az ő dolga. (én biztos nem fogok meghívni egyet sem! Mosolyog )  Az viszont, hogy egy állami erdő vagy vadgazdaságnál vadászgassanak, lőjenek trófeás nagyvadat azt elfogadhatatlannak tartom.  Ugyan úgy visszaélésnek tartom, ha egy  kormányhivatal vadászati és halászati osztály vezetője és munkatársai, vagy a  fegyverügyi előadók vadásszák végig a felügyeletük alá tartozó vadásztársaságokat. Szerintem ez ugyan olyan korrupció, mint ha pénzt fogadna el.
A "zelmútszázév" összes vadászó politikusa monnyonle! Vagy ha mindegyik csengeti a lődíjat mekkegyelmezek! (Törrögzultán)  Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #1502 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 18:19:20 »

A "zelmútszázév" összes vadászó politikusa monnyonle! Vagy ha mindegyik csengeti a lődíjat mekkegyelmezek! (Törrögzultán)  Röhög


Ez már majdnem Sába-duma!   Effendi
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1503 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 19:12:58 »

Ha egy társasági tag a saját vendégjegye terhére, saját területére meghív egy politikust vagy állami vezetőt az az ő dolga. (én biztos nem fogok meghívni egyet sem! Mosolyog )  Az viszont, hogy egy állami erdő vagy vadgazdaságnál vadászgassanak, lőjenek trófeás nagyvadat azt elfogadhatatlannak tartom.  Ugyan úgy visszaélésnek tartom, ha egy  kormányhivatal vadászati és halászati osztály vezetője és munkatársai, vagy a  fegyverügyi előadók vadásszák végig a felügyeletük alá tartozó vadásztársaságokat. Szerintem ez ugyan olyan korrupció, mint ha pénzt fogadna el.

Szia!

Igazából azért idéztem be az analóg példát, ami lényegét tekintve paralell a mostanival, hogy kb. ezt a vég kimenetelt várom a mostanitól is. De ez csak a dolog egyik oldala. A hivatali bcs. esetében (a korrupcuót nem ismeri a normaszöveg) Ördög létezik a passzív alany, aktív alany, fogalma vagyis az is elköveti a bcs.t aki adja a juttatást, annak aki elfogadja. Az eljárások során az előbbi személye majd nem hősként jelenik meg a médiákban, holott ő is alanya a bcs.nek. Tehát a vadásztató szintén sáros ilyen esetekben kivéve, ha kényszer hatása alatt kellett neki a korifeusokat megvadásztatni. Az átkosban és most sem a hivatásosra gondolok aki csak tízes alátát ebben a folyamatban, hanem aki feladatául szabta, a kiváltságos megvadásztatását. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1504 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 19:34:33 »

Szia!

Igazából azért idéztem be az analóg példát, ami lényegét tekintve paralell a mostanival, hogy kb. ezt a vég kimenetelt várom a mostanitól is. De ez csak a dolog egyik oldala. A hivatali bcs. esetében (a korrupcuót nem ismeri a normaszöveg) Ördög létezik a passzív alany, aktív alany, fogalma vagyis az is elköveti a bcs.t aki adja a juttatást, annak aki elfogadja. Az eljárások során az előbbi személye majd nem hősként jelenik meg a médiákban, holott ő is alanya a bcs.nek. Tehát a vadásztató szintén sáros ilyen esetekben kivéve, ha kényszer hatása alatt kellett neki a korifeusokat megvadásztatni. Az átkosban és most sem a hivatásosra gondolok aki csak tízes alátát ebben a folyamatban, hanem aki feladatául szabta, a kiváltságos megvadásztatását. Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1505 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 19:47:10 »


Szia!

...... A hivatali bcs. esetében (a korrupcuót nem ismeri a normaszöveg) ....


Köszi,  én is tudom, hogy a jog a korrupciós bűncselekményeket vesztegetésnek jelöli, és azt is, hogy milyen esetei, illetve aktív és passzív alanyai vannak. Azért írtam így, mert nem gondolom, hogy itt  mindent "jogász nyelven" kell leírni, mindenki érti a korrupció szót is. Sajnos!   Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1506 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 09:50:17 »


Ezt a csontot már lég lerágták sőt le is szopták .   Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1507 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 09:52:13 »


 mindenki érti a korrupció szót is. Sajnos!   Kacsint

A nagy klasszikus szerint az az amiből engem kihagynak !   Ördög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1508 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 06:59:44 »

Érdemes azon is elgondolkozni, hogy miért piszkálják megint az erdészeteket?
Fél éve még az NAV kotorászott minden erdészet tarisznyájába, most meg ez.  Fejvakarás
Csak nem privatizálni akarják őket?  Vállat von
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1509 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 09:49:37 »

Érdemes azon is elgondolkozni, hogy miért piszkálják megint az erdészeteket?
Fél éve még az NAV kotorászott minden erdészet tarisznyájába, most meg ez.  Fejvakarás
Csak nem privatizálni akarják őket?  Vállat von

A Kehi ellenőrizte és még talán tart is, a hírek szerint egyik másik esetében  eljárást is kezdeményeztek, ha a fele igaz az is sok.

http://index.hu/belfold/2015/10/07/szetloptak_az_allami_erdeszeteket_a_kehi_szerint/

 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1510 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 11:18:57 »

Érdemes azon is elgondolkozni, hogy miért piszkálják megint az erdészeteket?
Fél éve még az NAV kotorászott minden erdészet tarisznyájába, most meg ez.  Fejvakarás
Csak nem privatizálni akarják őket?  Vállat von

Szia Zsolti! Emelem

Szerintem de!  Egy két éve már felmerült ez a kérdés egy sajtótájékoztatón, de akkor lézerjani erősen cáfolta. Nem gondolom, hogy  kihagynak egy ekkora húst a levesből.

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1511 Dátum: 2016. Augusztus 20. - 12:19:03 »

Szia Zsolti! Emelem

Szerintem de!  Egy két éve már felmerült ez a kérdés egy sajtótájékoztatón, de akkor lézerjani erősen cáfolta. Nem gondolom, hogy  kihagynak egy ekkora húst a levesből.

 Wave Attila

"Legrosszabb tulajdonos az állam!" Emlékeztek? A módszerváltás ebben a szellemben folyt le, rá is ment az ország!
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1512 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:25:01 »

"Legrosszabb tulajdonos az állam!" Emlékeztek? A módszerváltás ebben a szellemben folyt le, rá is ment az ország!

 Azt akarod mondani, hogy azok az emberek akik most ( bármely "hivatalos" szervben ) "hivatalosan, papírral a kezükben rabolnak, lopnak, harácsolnak", majd az állami papírokkal a kezükben mégtöbbet lopnak?  Fejvakarás

Mert fejcsere soha nem lesz sehol ebben az országban, esetleg csak név csere!  Figyelmes olvasás ( apa - betanított fiú - betanított unoka...stb )






Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1513 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:46:22 »

Ez lemaradt:



...stb.
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1514 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 18:23:10 »

Az állam helye nem a versenyszférában van, hanem olyan területeken, ami a vállalkozástól idegen.
OKTATÁS, EGÉSZSÉGÜGY, RENDÉSZET, IGAZGATÁS, IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS, INFRASTRUKTÚRA.
Valódi piaci versenyhelyzetben egy állami tulajdonú cég SOHA nem lesz egy hasonló adottságú magánvállalkozás ellenfele, mert a legfontosabb hiányzik belőle: az egyéni érdek. Az, ami minden vállalkozás legfőbb motorja.
Ahhoz, hogy állami vállalat jól működjön:

"Valószerútlen púpot a háton,
Valószerűvé tenni kell.
Mégpedig úgy, hogy világnak hátát,
Fordítni kell e púpig el.

És ha e gigászi gerinc is hajlik,
Richárdnak púpja nagy mintát követ.
Meggörbedt időben, meggörbedt férfi
Legelső divatfi még lehet"                       /Cs.T.   B.G./

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: