Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 124020 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #360 Dátum: 2010. április 16. - 08:12:59 »

Azt ne mond, hogy mindet a szajkók hordták el Ördög

Pedig nagy spájzolók! Nekem két nap alatt egy zsák makkomat hordtak el. Nem végeztünk el sötétedésig a vetéssel, és a maradék makkot eldugtam 15 literes vödrökben a bokor alá, mondván másnap folytatjuk.
Másnap egész nap esett, következő nap valami sürgős egyéb teendőm akadt, utána reggel megyünk ki, cserreg vagy 5-6 madár a bokron, ahol a mag  volt. Szó szerint csak volt, mert a vödrök üresen álltak. Nem disznó volt, mert az felborította volna, csülöknyom sem látszott.
A kétlábú meg elvitte volna vödröstül.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #361 Dátum: 2010. április 16. - 08:33:08 »

Pedig nagy spájzolók! Nekem két nap alatt egy zsák makkomat hordtak el. Nem végeztünk el sötétedésig a vetéssel, és a maradék makkot eldugtam 15 literes vödrökben a bokor alá, mondván másnap folytatjuk.
Másnap egész nap esett, következő nap valami sürgős egyéb teendőm akadt, utána reggel megyünk ki, cserreg vagy 5-6 madár a bokron, ahol a mag  volt. Szó szerint csak volt, mert a vödrök üresen álltak. Nem disznó volt, mert az felborította volna, csülöknyom sem látszott.
A kétlábú meg elvitte volna vödröstül.


Ezért tartják a szajkót kiváló erdésznek. Sok makkot dug el (több ezret), és a legtöbbjét el is felejti hova, az meg szépen kikel.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #362 Dátum: 2010. április 16. - 09:25:48 »

Pedig nagy spájzolók! Nekem két nap alatt egy zsák makkomat hordtak el. Nem végeztünk el sötétedésig a vetéssel, és a maradék makkot eldugtam 15 literes vödrökben a bokor alá, mondván másnap folytatjuk.
Másnap egész nap esett, következő nap valami sürgős egyéb teendőm akadt, utána reggel megyünk ki, cserreg vagy 5-6 madár a bokron, ahol a mag  volt. Szó szerint csak volt, mert a vödrök üresen álltak. Nem disznó volt, mert az felborította volna, csülöknyom sem látszott.
A kétlábú meg elvitte volna vödröstül.


Felénk a diót hordják, mintha muszáj lenne Ördög Na, de nyalósót??? Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #363 Dátum: 2010. április 16. - 10:50:31 »

Kisnyugdíjas Matyi. Se makk, se dió----csak só...! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #364 Dátum: 2010. április 16. - 12:52:54 »

Kisnyugdíjas Matyi. Se makk, se dió----csak só...! Vigyorog Vigyorog

Jó, hogy csirke far-hát nem kell a vadnak Ördög   Rííí
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #365 Dátum: 2010. április 16. - 14:02:41 »

Mert?
A róka, szarka, szvarjú,..... tán nem vad?
A vaddisznó tán kihányja? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #366 Dátum: 2010. április 16. - 15:55:03 »

Nem hányja ki. Ha kihányja, akkor romlott volt a só... Nyihi Nyihi Bion

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #367 Dátum: 2010. április 16. - 16:03:37 »

Az őz meg általában akkor döglik bele, ha magasles van a közelben...! Nyihi Nyihi Ördög

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #368 Dátum: 2010. április 16. - 16:06:36 »

Hát ez sem a vadászetika mintapéldája!
Mert ugye: etető, sózó, itató mellett nem illik (is!)vadászni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #369 Dátum: 2010. április 16. - 16:52:22 »

Atti!
Pedig nagyon sok ilyen "vadlövő-bázis" van! A szelet is kicselezve, lehetőleg két les között, egy rakáson a szénabála, a lédús, a szóró, a sózó, a dagonya. Kiegészítésként bükkfa-kátrány és párzó nőstényszag. Aztán, "aggy neki, ami gyün"! Fa testápoló
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #370 Dátum: 2010. április 19. - 11:41:34 »

Tegnap este kiültem két lucenatábla közé, egy magaslatra. Olyan most a lucerna mint a mágnes, minden volt rajta.

Először őzek mozogtak, fél 8 körül 2 róka vágott át rajta, utána a két táblára összesen 24 gímszarvas, majd 20:25-kor 6 nagyobbacska disznó jött.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 13:29:32 »

Sziasztok!
Úgy alakult, hogy az egyik földünkbe nem teszünk semmi haszonnövényt, mert kora tavasszal másra fog kelleni! Így viszont arra gondoltam, hogy egy részébe tennék valamilyen zöldtakarmányt a télre a jószágoknak! Én repcére gondoltam! Abból talán szeptember végére lenne valami, nálunk a javabőgés 20.-tól van.
Mi a véleményetek, esetleg tudtok mást javasolni!?
Naplózva

Üdv: Bence
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9991



« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 13:38:32 »

Sziasztok!
Úgy alakult, hogy az egyik földünkbe nem teszünk semmi haszonnövényt, mert kora tavasszal másra fog kelleni! Így viszont arra gondoltam, hogy egy részébe tennék valamilyen zöldtakarmányt a télre a jószágoknak! Én repcére gondoltam! Abból talán szeptember végére lenne valami, nálunk a javabőgés 20.-tól van.
Mi a véleményetek, esetleg tudtok mást javasolni!?

Ha most gyorsan elműveled és elveted, aztán megkapja a "Mária harmatot", akkor szeptember végére akár legelgethet is rajta a vad.
Télen is vonzó a repce szarvasnak is, őznek meg pláne. Jó kompromisszumnak tartom az elgondolásodat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 14:25:45 »

Még a hétvégén el akarom vetni, ha kapok valahonnan magot!
Tavaly volt egy nagyon dús repcevetésünk, amit rendszeresen és tudatosan látogatott a disznó is a szarvas és őz mellett!
Köszi
Naplózva

Üdv: Bence
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Augusztus 26. - 16:49:36 »

Bezony jó lesz az  Igen
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: