Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227735 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #675 Dátum: 2018. Július 29. - 11:33:31 »

A várt, de mégis meglepő találkozás.
Erdély, Hargita megye, őzbak vadászat.
A kísérőnket rávettem, hogy foglalkozzon a német barátommal, engem hagyjon vadászni egyedül, békesség és nyugalom.....
Ismerős helyen járok, tavaly itt sok őz és rengeteg disznó volt.
A fára tákolt les-fészek előre köszön, annyira alázatos, hogy a létra egyik foka le is térdel...tavaly kicsit rendbe szedtem, most is úgy van.
Ahogy hagytam. ....mondhat ezeknek bárki bármit, itt más idők járnak.
Magyarul basznak a vendégre, csak a pénze számít, semmi más (román a tulaj, túlcsordult nemzeti öntudattal)
Valahogy feljutok, némi ágat csendben leollózok, jogy valamit lássak.
Megszólal a buttoló. Pár pillanat múlva jön vágtában egy suta, mögötte még egy, majd egy gida...papa sehol.
Pár hívás és fél óra múlva ő is előkerül, de giatalnak tartom, így a puska csendben marad.
A buttolót felváltja egy Faulhaber gidahang, kb. 500 méterre ki is fut egy suta a lekaszált hegyi rétre, de aztán nekilát leglészni.
Az újabb hangokra felém nézelődik, de marad ott.
Már kezd szürkülni, az eső is eseget, sok a felhő...mikor érkezik hozzá egy bak...de milyen bak!
A körülmények ellenére látom, hogy igen derék legény. Fekete a szára, fényesre fentek az ágvégek.
Lekecmergek a létra-torzón és a rossz félszelemet kerülve, igyekszem alájuk vagy 200 méterrel.
Oda is érek, betérdelek egy bokor alá, immáron sokadszor befújom magam riasztóval, mert milliárdnyi a szúnyog (Thermacell otthon maradt a kapkodós pakolásban)
és próbálom a gida hanggal magamra hívni a sutát.
Jön is, de félénken, óvatosan. Mögötte alkalmi vőlegénye, még mindig igen kívánatos fej-ékével.
De messze vannak még a vegyesnek, türelmesen várok (affenét, majd kiesik a szívem a helyéből), és próbálok még keservesebb hangokat küldeni, hátha....
Egyszer csak meredten bámulnak felfelé, mindkettő riasztani kezd, majd egy pillanat alatt eltűnnek.
Kukkerolok veszettül, de mire észreveszem a riadalom okát, addigra sokkal lejjeb van, mint ahol kerestem.
Medve! Nem is kicsi!
Próbál minél lejjebb, a rétegvonalban fújó szél alá kerülni, hogy tisztázza a helyzetet.
Ennek örülök, mert így sokkal jobb, mint ha egyből toronyiránt rontott volna rám.
Velem egy vonalba érve egy mordulással megtorpant.
Ekkor nem volt messzebb 25 méternél.
Két lábra állt és nagyokat szimatolva próbált meglátni, holott a szagom nyilván már elárulta kilétemet.
Köhintettem egyet és bal kezemmel rávertem párat combomra, ami a vízben tocsogó nadrág miatt igen hangos csattanást okozott.
A maci már perdült is neki a hegynek, az erdő peremén még egyszer megállt, felágaskodott és a nagy táv ellenére
pontosan a szemembe nézett...basszus, még akkor is milliméterre tudta, hogy hol vagyok....aztán elnyelte a sűrűség..
A jobb kezem csak ekkor kezdett kiengedni, addig úgy szorítottam a BrnoSuper markolatát, meg is nézem, nem maradt-e a fában ujjlenyomat Ördög
Még 3 napot vadászunk, de ha semmi sem történik, az én vadászutam már akkor is teljes sikerrel zárul!
(Nem vagyok gyáva, félős tipus. De az érzés, a tudat, hogy rám is vadászik valaki, .....mit mondjak.....furcsa érzés volt Emelem )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #676 Dátum: 2018. Július 29. - 12:05:35 »

A várt, de mégis meglepő találkozás.
......

 Igen Taps Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #677 Dátum: 2018. Július 29. - 12:18:44 »

A várt, de mégis meglepő találkozás.
...
Medve! Nem is kicsi!
Próbál minél lejjebb, a rétegvonalban fújó szél alá kerülni, hogy tisztázza a helyzetet.
Ennek örülök, mert így sokkal jobb, mint ha egyből toronyiránt rontott volna rám.
Velem egy vonalba érve egy mordulással megtorpant.
Ekkor nem volt messzebb 25 méternél.
Két lábra állt és nagyokat szimatolva próbált meglátni, holott a szagom nyilván már elárulta kilétemet.
Köhintettem egyet és bal kezemmel rávertem párat combomra, ami a vízben tocsogó nadrág miatt igen hangos csattanást okozott.

Ezt a pár sort a valóságnak megfelelően kiegészítettem... Ördög  Stoel
....
Két lábra állt és-ekkor fostam össze magam először...nagyokat szimatolva próbált meglátni,holott-az ekkorra már rendkívül erős szagom nyilván már elárulta kilétemet.Köhintettem egyet,miközben a gatyámba újból becsúszott a sportszelet..közben be is csorgattam így amikor a balkezemmel rávertem párat a combomra, a vízben tocsogó nadrág miatt igen hangos csattanást okozott...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #678 Dátum: 2018. Július 29. - 12:50:30 »

25 méterre egy ágaskodó medvével, szemtől szembe érzést át kell élni.
Minden másra ott van a Mastercard. Meglepődött
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #679 Dátum: 2018. Július 29. - 14:28:31 »

Ezt a pár sort a valóságnak megfelelően kiegészítettem... Ördög  Stoel
....
Két lábra állt és-ekkor fostam össze magam először...nagyokat szimatolva próbált meglátni,holott-az ekkorra már rendkívül erős szagom nyilván már elárulta kilétemet.Köhintettem egyet,miközben a gatyámba újból becsúszott a sportszelet..közben be is csorgattam így amikor a balkezemmel rávertem párat a combomra, a vízben tocsogó nadrág miatt igen hangos csattanást okozott...
Röhög
Köszönöm a bizalmat! Piál
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #680 Dátum: 2018. Július 29. - 14:59:06 »

25 méterre egy ágaskodó medvével, szemtől szembe érzést át kell élni.
Minden másra ott van a Mastercard. Meglepődött
 Emelem
Nem volt ijesztő a helyzet....akkor.
A maci gidát keresett, vacsorázni akart, én csak egy közbejött, kellemetlenség lehettem a számára.
De így utólag belegondolva, egy ilyen találkozás akárhogyan is végződhet.

Az előbb jöttem be a vadászházhoz, felszereltem a lesemet egy fenyőfára egy jó váltó mellé.
Most azon gondolkodom, hogy vigyek-e magammal sípokat, rókát hívni? Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #681 Dátum: 2018. Július 29. - 15:28:49 »


(Nem vagyok gyáva, félős tipus. De az érzés, a tudat, hogy rám is vadászik valaki, .....mit mondjak.....furcsa érzés volt Emelem )

 Emelem
Gyorsan fordult a kocka. Igen
Valóban meglepő szituációt éltél át.
Nem hiába mondta az öreg székely:
Két csak dologtól fosok.
A medvétől és a kannás bortól.


Most azon gondolkodom, hogy vigyek-e magammal sípokat, rókát hívni? Nyihi

Ez olyan, mint az ötös lottó.
Bármikor bejöhet... Vigyorog

 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #682 Dátum: 2018. Július 29. - 18:19:54 »


(Nem vagyok gyáva, félős tipus. De az érzés, a tudat, hogy rám is vadászik valaki, .....mit mondjak.....furcsa érzés volt Emelem )

Ez van nekünk minden este, több medvét látunk mind disznót. Ülj ki a susnyába, várd a disznót, besötedik és csak hallod hogy valami jön a nagy burjánba, de nem tudod mi az, lehet disznó, de lehet medve is , csak pár méter és kiderül hogy mi az ...., vagy szép csendben üldögélsz az almafa mellett és egyszer csak azt hallod hogy a hátad mögött 5-6 méterre csúnyán rádfúj valami, hátranézel és felállva egy medve néz vissza.....esélyünk se lenne....
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #683 Dátum: 2018. Július 29. - 18:44:03 »


Most azon gondolkodom, hogy vigyek-e magammal sípokat, rókát hívni? Nyihi

Fakést... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #684 Dátum: 2018. Július 30. - 21:22:51 »

Eltelt egy este es Csabi nem jelentkezett...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #685 Dátum: 2018. Július 30. - 21:39:27 »

Eltelt egy este es Csabi nem jelentkezett...
Most is találkozott egy medvèvel, becsületes kèzitusában legyőzte, megsütöttèk, ès elcsapta a hasát....... csakis így lehet. Holnapra iszik egy kis páleszt, ès kèpekkel dokumentálva elküldi a sztorit........
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #686 Dátum: 2018. Július 30. - 21:42:46 »

Reggel valami ködöt bámult a facsén...Medve,A köd,nem valami zs kategóriás horrort forgat ez a fiú?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #687 Dátum: 2018. Július 31. - 10:25:55 »

Reggel valami ködöt bámult a facsén...Medve,A köd,nem valami zs kategóriás horrort forgat ez a fiú?

Tudod egy hivatalos, felkent, többszörösen akkreditált vadkárbecslő útjai, szándékai teljességgel kifürkészhetetlenek........... Vállat von
 Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #688 Dátum: 2018. Július 31. - 12:25:15 »

"Híres utolsó mondatok" sorozatunkból: "Ki ez a marha, aki ilyen melegben bundában szedi a málnát?"
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #689 Dátum: 2018. Július 31. - 13:12:25 »

Eltelt egy este es Csabi nem jelentkezett...

galoscsabus   12:50:48   Legutóbbi látogatása óta nem olvasott témákat böngészi.

Még nem ette meg a medve. Vagy ha igen, akkor a telefonjával együtt.  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2018. Július 31. - 13:43:25 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: