Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114709 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2009. április 26. - 14:40:11 »

Meg akarok állapodni egy csúzli mellett, az aszzonyt nem sokkolnám árakkal, elég ha én tudom. Neked tökletesen beválik a teljes szűkítés? Távolabbra biztos, hogy jó, de sok vadászaton láttam, tapasztaltam, hogy az alsó 0,5 ös cső elsőre nem talált, a második nagyon ritkán. Pont mc21-esem még nem volt. 20-30 méteren jól terít,nem hord még össze, nem kell vele kiereszteni a vadat?

Nekem "tökéletesen" az Asszony se vált be, mert ha felül vagyok szédülök, ha alul vagyok, fulladok, ha meg oldalvást, akkor nem látom a híradót!  Bion
Na, de apuska! Univerzális puska nincs, de talán ezt a fogalmat legjobban egy csere choke-s bock elégíti ki, manapság. Az "automaták" hosszúak, nehezek, talán ormótlanok is! Egyedüli kiválóságukat, az ötlövetűséget, megölte a törvény! (Én láttam vadászaton 7 lövetű MC-21-est! Mosolyog )
A teljes szűkítés nem ideális minden helyzetben, ez igaz, de azért arra a ritka pillanatra emlékszik mindenki legszívesebben, mikor néha "elérhetetlen" messzeségből ballag lefelé a madár, a vadásztársak elismerő pillantása is jól esik! Mosolyog
Én 1992-.ben vettem, akkor a Vadcoop-ban sok lehetőség volt vízi vad-vadászatra, na arra ideális!
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2009. április 26. - 15:08:49 »

Filóztam egy izs27-esen is, egy bill, sorrendváltó, csere chok, cak megijesztett, hogy  a hirdetésekben (pl vadászapró) nagyon sok ilyen puskát hirdetnek eladásra 1-2 évesen. Miért? Ezek már nem "azok" az izs-ek vagy meghibásodnak, gyenge minőség?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2009. április 26. - 15:25:58 »

Filóztam egy izs27-esen is, egy bill, sorrendváltó, csere chok, cak megijesztett, hogy  a hirdetésekben (pl vadászapró) nagyon sok ilyen puskát hirdetnek eladásra 1-2 évesen. Miért? Ezek már nem "azok" az izs-ek vagy meghibásodnak, gyenge minőség?

Én is hallottam valamit, de egyrészt bizonyítékom nincs, meg itt OFF is!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2009. április 26. - 15:31:46 »

De ha ilyet tudsz venni minden gondod megoldódik! Nekem is kéne egy! Mosolyog

Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #109 Dátum: 2009. április 27. - 11:36:00 »

A 80-as évek elején hozott egy vadásztársam, ilyen Auto-5-ös Browningot,61 cm csővel. Azon volt ilyen, Poly Choke. ( A kép legfelső modellje).  Megvettem tőle (egy vagyon volt)és csak, jót mondhatok róla.
7 állású ,minden szűkítés megtalálható volt rajta.  Csak tekerni kellett rajta ,oda -vissza( úgy működik mint egy,eszterga tokmány) és beállíthattam a, kívánt szűkítést.
A  cső végén, kívül volt a menet vágva és, arra volt rátekerve a szerkezet, csavarral rögzítve. Az égből lehozta,a fácánt. Maga volt,a csoda.
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #110 Dátum: 2009. április 27. - 12:08:54 »

Ja,elfelejtettem írni hogy,  most is van egy a fegyverszekrényben. 12/70,56cm cső,csere choke 4 db. Csodásan lő.
Naplózva
doki52
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Június 26. - 19:08:14 »

Tisztelt Vadásztársak!

Két évtizedet végigvadásztam egy IZS Bock 16-ssal, most kacsingatok (igy kissé 50 felett) félautomata ill. esetleg pumpálós fegyverek felé.
Nagy a kínálat, bennem meg egyre nagyobb a bizonytalanság! Milyet vegyek!!!
Mossberg 500 12/76, Remington 870-es,  vagy  Browning auto 5, Benelli a Király, vagy beretta.
Szeretnék tőletek tanácsot, rászánnék max 200.000 ft-ot.
Köszönettel: dr.Harmos István
Naplózva
doki52
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Június 26. - 19:27:01 »

Ezeket a fegyvereket "nagyterítékű" vadászatokra, és főleg vízivad vadászatára "találták ki", ahol, ha hiszed, ha nem, kevés a "két lövés"!
Én mikor megvettem az enyémet olyan vadászatokra jártam, ahol "betelt az aggatóm"! Rég volt, de igaz volt! Mosolyog

Ilyen élményem nekem is volt, amikor röptették a kacsákat és egyszerre 15-20 jöttt nekem meg csak 16-os bockom volt gyorsan kellett tölteni!!
jó lett volna akkor egy félautomata. doki52
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Június 26. - 19:33:07 »

Szervusz István!

Üdv közöttünk! Wave

Hogy melyiket? Ebben nagyon nehéz tanácsot adni, mert kinek a pap, kinek a papné...
Én annyit tudok Neked mondani, negyven éve vagyok birtokában egy 16x65 Browningnak, és nem válnék  meg tőle a világ pénzéért sem. Nekem olyan élményeim voltak vele, amikez nem hinném, hogy más fegyver adott volna. A több lövés lehetősége (bár már csak három  Szomorú ) megfizethetetlen kacsázáskor, gerlézéskor, de társas vadászaton nem szívesen látják addig, még meg nem győződnek róla, hogy nem használod ki az előnyeit mások kárára. Csak két lövés!
Nézd meg mindegyiket, melyik tetszik, "fekszik" a legjobban, és válaszd azt. Megbízhatóságban mindegyik jó, és hogy miként "muzsikál" az úgyis a végén múlik.  Kacsint Szerintem bármelyiket választod, szeretni fogod!
Sok élményt vele! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Június 26. - 19:40:05 »

Ilyen élményem nekem is volt, amikor röptették a kacsákat és egyszerre 15-20 jöttt nekem meg csak 16-os bockom volt gyorsan kellett tölteni!!
jó lett volna akkor egy félautomata. doki52

Szia!
Látom a vadászaprón is érdeklődtél. Szerintem vegyél egy olcsó orosz félautomatát (MC-21), ha megszereted tiszta haszon, ha nem, nem buktál nagyot!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Június 26. - 20:54:58 »

Üdv István Wave 
Ha nem idegen a pump action ,akkor benelli supernova comfortech 12/76 Wave gyozo 
Igen meggyözö és férfias a hangja  Ördög Valahol van felrakva videó is.
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Steve
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Június 27. - 08:09:05 »

Szia István!

Javasolnám neked még az  12/89(!)-es, cserélhető szűkítésű MP-153-as gázdugattyús orosz autómatát! Liba húzáson a 89-es patron megfizethetetlen! Kacsint Az ára is még(!) elég elfogadható. Wave Emelem
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Június 27. - 13:50:56 »

Üdv István Wave 
Ha nem idegen a pump action ,akkor benelli supernova comfortech 12/76 Wave gyozo 
Igen meggyözö és férfias a hangja  Ördög Valahol van felrakva videó is.

Hali

Nekem csak a SuperNova Tactical változat volt a kezemben de az nagyon tetszett ( már ha valaki szereti a pumpálós polymer puskákat) Én inkább Mossberg és Remington párti vagyok ( hivatalból Nyihi Nyihi Nyihi) de az Benelli nagyon ott van. Mondjuk nem olcsó 900 -1000 eu volt az ára még a válság előtt Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Június 27. - 19:16:12 »

Üdv!

Én magam nem szeretem a félautomatákat.
No nem azért mert többet lehet vele lőni, mint egy derék duplával, hanem mert borzasztóan zavar a zár csattogása és megvallom "szép" puskát ilyenből még nem láttam.
Egyetlen egy ilyesfajta szerkezet van ami nekem tetszik, a Browning Auto 5...persze ehhez Fekete Pista Bácsi nagyban hozzájárult.
Az a puska olyan csúnya, hogy már szép. Kacsint
Naplózva
doki52
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Június 27. - 22:23:55 »

Egyre nagyobb esélye lett nálam az 5+1 lövést túdó mossberg 500 12/76-os cal pumpás vadászfegyver golyólövő 12/76-os nyiltirányzékkal felszerelt váltócsővel . a sörétes cső 28" (71cm) 3db accu-val;  ma megnéztem és nagyon meggyőző, ára se vészes.95.000Ft.
Kösz az eddigi segíséget mindenkinek, ősszel , télen beszámolok, hogy válik be kicsike! üdv: doki
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: