Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121608 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. December 05. - 10:42:56 »

A barátod Zastavájának milyen a lőképe? Írtad hogy lőttél vele rókát, azok mennyire maradtak egyben?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Január 25. - 22:14:13 »

Üdv!

Lőszer árak után érdeklődve megtudtam hogy a 223-as Hornady V-Max, Sako Gamehead és Cody SP pontosan ugyanannyiba kerülnek. Ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a lőszerekkel?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Január 25. - 22:17:42 »

Üdv!

Lőszer árak után érdeklődve megtudtam hogy a 223-as Hornady V-Max, Sako Gamehead és Cody SP pontosan ugyanannyiba kerülnek. Ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a lőszerekkel?

Én biztosan a Sakot venném... de elismerem: pusztán sznobizmusból...
Naplózva
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Január 25. - 22:26:43 »

SAKO-t használok én is és ezt is javasolnám, de a HORNADY-t is használtam, ugyanoda vitte a CZ550-em. Eredmény ugyanaz. CODY-t nem próbáltam.
Naplózva

Klepi
Steve
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Január 25. - 23:01:24 »

Tekintve, hogy a "rizs őrző" meglehetősen behatárolja az alkalmazható töltények körét Vigyorog,  így nekem behatóbb tapasztalatom van a Codyval.

Makulátlan szóráskép, rókánál nem tépi a gereznát, őznél kifejezetten "hús barát"'....,már ha lehet ilyet mondani egy vadász töltényre. Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Január 26. - 00:15:31 »

Üdv!

Lőszer árak után érdeklődve megtudtam hogy a 223-as Hornady V-Max, Sako Gamehead és Cody SP pontosan ugyanannyiba kerülnek. Ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a lőszerekkel?
Hornady V-Max egy magas expanziójú "robbanólőszer". Iszonyú munkát végez. Sako a 222 Remmag-ban nagyon jó, nyilván itt is, Cody-t nem ismerem.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Január 26. - 08:19:49 »

Üdv!

Lőszer árak után érdeklődve megtudtam hogy a 223-as Hornady V-Max, Sako Gamehead és Cody SP pontosan ugyanannyiba kerülnek. Ezek közül melyiket ajánlanátok, illetve milyen tapasztalataitok vannak ezekkel a lőszerekkel?
A Hornady V-Max, amint a neve is mutatja Varmint maggal szerelt. Nagyon pontos, de varmint.
A Sako minősége nekem nem meggyőző, sok dobozt átnéztem, nem megfelelő a beültetés. Szórja is a puskám. Ehelyett keresek majd valami jobbat.
Cody-t nem használtam...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Január 26. - 20:06:03 »

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet hogy vettem egy használt CZ 527-est. Kaptam hozzá egy doboz cseh lőszert, amíg tart addig jó lesz, de ha elfogy átállok valami másra. Csak azt nem tudom még hogy mi legyen az?
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Január 26. - 23:11:13 »

A Hornady V-Max, amint a neve is mutatja Varmint maggal szerelt. Nagyon pontos, de varmint.
A Sako minősége nekem nem meggyőző, sok dobozt átnéztem, nem megfelelő a beültetés. Szórja is a puskám. Ehelyett keresek majd valami jobbat.
Cody-t nem használtam...

A Sako és a Cody kb. ugyanolyan keménységű. Nekem az Izs-ben egyformán pontos és hatékony is volt mindkettő. Most a Cody-t lövöm, mert magyar. Vettem is belőle kb. 8-10 évre való mennyiséget.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Február 06. - 17:52:01 »

223 Zastava M85-höz szerettem a PMC lőszert,a fegyver is jól hordta.A róká gereznát nem verte széjjel,ha nem volt erős csont az útjában,Őzet lőttem vele egy párat és ledőntötte mindet.Egyszer kellett keresni kb:50-60m-t.Szétverte a nyaki ereket,tehát volt vér bőven.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Február 11. - 09:34:15 »

Használatba vettem a 223-as CZ-t, eddig két sutát lőttem vele.

Az elsőt cseh SP lőszerrel, 155m-ről. Sajnos a lövés hátracsúszott,  igazán nem tudom az okát mert nagyon jól rajta voltam, lesről feltámasztva, ideális körülmények között lőhettem. A nem tökéletes belövés mellett felmerült annak lehetősége is hogy belenyúltam, mert évek óta nem használtam gyorsitott billentyűt. Az őz a rálövéstől kb 10m-t ment és elfeküdt egy nádas folt szélében. Mikor odaérem még fent volt a feje, meg kellett lőni mégegyszer. Az első lövésnél a lövedék átütötte, mindkét oldalon gyenge vérzést produkált, belül nagy bevérzések voltak.

Ezután biztos ami biztos, elvittem a fegyver puskaműveshez, egy precíz belövést kértem. Mivel cseh töltényük nem volt, Partizan SP-hez lőtte be a puskát. A lőlapot látva kicsit hümmögtem, mert nem az derült ki hogy mennyire jól viszi ezt a lőszert...

A következő sutát már a Partizannal lőttem kb 40m-ről. A bemenet normál méretű volt, a szív fele hiányzott, a tüdő erősen sérült, a májon is volt roncsolás. Kimenet nem volt, de még a bordák is sértetlenek voltak azon az oldalon. A menekülési táv 5-6m lehetett.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Február 11. - 13:04:13 »

A lőlapot látva kicsit hümmögtem, mert nem az derült ki hogy mennyire jól viszi ezt a lőszert...
A következő sutát már a Partizannal lőttem kb 40m-ről. A bemenet normál méretű volt, a szív fele hiányzott, a tüdő erősen sérült, a májon is volt roncsolás. Kimenet nem volt, de még a bordák is sértetlenek voltak azon az oldalon. A menekülési táv 5-6m lehetett.

Én a helyedben gyorsan átállnék más lőszerre.
Ilyen vékony kalibernél ha utánkeresni kell (márpedig 30-50m-t a legjobb lövéssel is elmehet még az őz is - süldőről nem is beszélve), nagyon kell a kimeneti vér.
Pláne ha a lőlap se túl meggyőző...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Február 12. - 08:39:42 »

Én a helyedben gyorsan átállnék más lőszerre.
Ilyen vékony kalibernél ha utánkeresni kell (márpedig 30-50m-t a legjobb lövéssel is elmehet még az őz is - süldőről nem is beszélve), nagyon kell a kimeneti vér.
Pláne ha a lőlap se túl meggyőző...

Mindenképpen kipróbálok mást is, bár ezzel a puskával kizárólag őzet, rókát, egyéb dúvadat szándékozok lőni. Mikor a második őzet lőttem  kijöttek elém süldők is, de nagy fogcsikorgatva elengedtem őket. Ha a 9,3-as van nálam, fel sem merült volna hogy elmennek lövés nélkül, de ezzel a kicsivel nem mertem kockáztatni. Utána mérgelődtem is eleget...
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Február 12. - 09:14:22 »

Mindenképpen kipróbálok mást is, bár ezzel a puskával kizárólag őzet, rókát, egyéb dúvadat szándékozok lőni. Mikor a második őzet lőttem  kijöttek elém süldők is, de nagy fogcsikorgatva elengedtem őket. Ha a 9,3-as van nálam, fel sem merült volna hogy elmennek lövés nélkül, de ezzel a kicsivel nem mertem kockáztatni. Utána mérgelődtem is eleget...

Hát ez az!

Ha jó a szitu, akkor egy jó lőszerrel nem kell gondolkodni. Az a lényeg hogy jó helyre menjen.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Február 13. - 09:06:22 »

Hát ez az!

Ha jó a szitu, akkor egy jó lőszerrel nem kell gondolkodni. Az a lényeg hogy jó helyre menjen.

Nekem egyenlőre nincs akkora bizalmam a 223-ban hogy süldőre lőjek vele. Tudom hogy mások használják disznóra, meg az előző tulaj büszkén mesélte hogy öt szarvast lőtt vele  Fejvakarás, de ez akkor is egy kiskaliber, szerintem nem való őznél nagyobb testű vadra. Én meg átlagos képességű lövőnek gondolom magam, sosem célzok fejre.
Különben sem szeretem a fölösleges rizikózást, az ilyenből mindig csak a gond van. Jó lesz ez nekem arra amire vettem: rókákat pöckölgetni a tarlón, meg őz tarvadazásra. Kacsint 
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: