Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 93173 alkalommal)
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #465 Dátum: 2021. április 21. - 08:57:28 »

Sziasztok!

Ti honnan szoktatok vásárolni újratöltéshez való cuccokat? Igazból mindenre kíváncsi lennék, hüvelytől a présig mindenre (egun német nyelv hiánya miatt nem játszik sajnos :/ ).
Magyar viszonylatban a Kapszli/Proshooting/ShootingWorld-ön, nemzetköziben a Grauwolf-on kívül van valami amit érdemes megnézni vagy amit ajánlanátok? Köszi!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #466 Dátum: 2021. április 21. - 10:22:20 »

Sziasztok!

Ti honnan szoktatok vásárolni újratöltéshez való cuccokat? Igazból mindenre kíváncsi lennék, hüvelytől a présig mindenre (egun német nyelv hiánya miatt nem játszik sajnos :/ ).
Magyar viszonylatban a Kapszli/Proshooting/ShootingWorld-ön, nemzetköziben a Grauwolf-on kívül van valami amit érdemes megnézni vagy amit ajánlanátok? Köszi!
Sokat vásároltam a német Wiederladen Alzey cégtől.
Egészen jó raktárkészlettel dolgoznak és német létükre egész rugalmasak 😁
Annyi a bajság csak, hogy ha kapszli is kell, akkor azt a csomagot a német barátomnak rendelem és amikor jön, ő szokta behozni.
Mert veszélyes dolgokat külföldre már nem küldhetnek.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #467 Dátum: 2021. április 23. - 07:36:22 »

Sokat vásároltam a német Wiederladen Alzey cégtől.
Egészen jó raktárkészlettel dolgoznak és német létükre egész rugalmasak 😁
Annyi a bajság csak, hogy ha kapszli is kell, akkor azt a csomagot a német barátomnak rendelem és amikor jön, ő szokta behozni.
Mert veszélyes dolgokat külföldre már nem küldhetnek.

Köszi szépen!  Emelem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #468 Dátum: 2021. április 23. - 20:14:12 »

Üdvözletem,

Kezdek kifogyni a 9,3-s lövedékekből és gondolkodom mit lenne érdemes rendelni.

Eddig Megát és Partizánt használtam megelégedéssel.A partizánt biztosan rendelek már csak az ára miatt is mert lőtérre gyakorolni is jó nem csak vadászatra.

Viszont nagyon elgondolkodtam, hogy a Mega helyett TUG-t is rendelhetnék . Van valakinek tapasztalata 9,3x62-ben TUG-al? Mennyire kemény a Megához képest? Nekem a keményebb lövedékek jobban tetszenek, így a Mega is megfelel de a TUG-n van vágóél is ami néha lehet nem jönne rosszul, ha meg az eleje valamivel puhább lenne az maga lenne a kánaán  Kacsint Árban nem akkora a különbség, hogy gondolkozzam rajta mivel nem havi 100 -t lövök el belőle szóval az nem döntő tényező.

Előre is köszönöm!

 Emelem


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #469 Dátum: 2021. április 24. - 01:16:24 »

Van valakinek tapasztalata 9,3x62-ben TUG-al?
Mennyire kemény a Megához képest?
Nekem a keményebb lövedékek jobban tetszenek............ha meg az eleje valamivel puhább lenne az maga lenne a kánaán .......
Némi ambivalens kilengést érzek az Erőben  Ördög
Most akkor kemény legyen, vagy puha?
Mint a grófkisasszony a nászéjszakáján:
"Most már döntse el uram, hogy kint, vagy bent, mert engem megőrjít ez a bizonytalanság!"  Vigyorog

De, hogy ne csak szemétkedjek:
1. Van tapasztalatom a 19 grammos TUG bogyóval 62-nél és 64-nél is.
Utóbbinál, főkent nagyobb vadtestben egészen jó hatással dolgozik. Kisebbeknél néha van  Fejvakarás amikor a rálövést nézi a beutalt.
De a 62-nél egyetlen előnyét tapasztaltam.
Kiváló őz és dámborjú lőszer. Lik befelé.... lik kifelé, a 10-20 kilós vad meg általában ott fekszik.
De nagyobb testnél már nincs így.
A 9,3x62 nem tudja azt a sebességet kiízzadni magából, ami a TUG-nak kell ahhoz, hogy működjön.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #470 Dátum: 2021. április 24. - 07:49:41 »

Némi ambivalens kilengést érzek az Erőben  Ördög

 Röhög

Köszi, rád mindig számíthat az ember Mosolyog alapvetően keményebb mag a cél de milyen jó lenne, ha az eleje valamivel puhább lenne mint a mostani mega a hátulja meg ugye szépen átütne mindent IS Mosolyog mert ha jól sejtem ez lenne az osztott mag szerepe Mosolyog
De azért is kérdeztem mert amit az utolsó mondatodban írsz nekem is megfordult a fejemben. Bár másik részről meg fura hogy a század elején is használták amikor még nem feltétlenül volt ilyen teljesítmény mögötte és akkor működött ( bár főleg Afrikában ami azért más de könyvekben többször olvastam Európai használatáról is)

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #471 Dátum: 2021. április 24. - 10:15:48 »

Bár másik részről meg fura hogy a század elején is használták amikor még nem feltétlenül volt ilyen teljesítmény mögötte és akkor működött ( bár főleg Afrikában ami azért más de könyvekben többször olvastam Európai használatáról is)
A "használták" és a "működött"  még nem feltétlen elegendő ahhoz, hogy valamami jó legyen.
Pláne, hogy a legobbak közé tartozzon.
Amikor vegig söpört itthon a magnumláz, és 300Winmag-ból fonták a vadászházak kerítését,
akkor a csehek összerakták hozzá ökonómiai szempontok alapján a 180-as SPCE-vel szerelt lőszerüket.
Vette és használta is nagyon sok fillérb@szó fogtechnikus, és úgy-ahogy még működött is kisebb testű
vadnál, de ha azt mondom, hogy egy rakás szar, akkor erős túlzással felülértékelem.
Mert ami a 30.06-nál és kiváltképp a 308-asnál teljesen jól, sőt elváráson felül tette a dolgát, a nagy sebesség
mellett több gondot okozott, mint örömöt.
És erről csak ketten tehettek, az a gyártó, aki bármi áron, de olcsó lőszerrel akarta őrizni a piaci pozícióját,
és az a vadász, aki "olcsón a szar is elég jó" világnézettel megvette azt.

Afrika, kontra 9,3x62: nyilván nem reprezentatív felmérés, csak saját tapasztalás:
Namíbiában a vadásztársam szinte minden jól meglőtt vadja elment és keresni kellett őket. 19 gramm TUG.
Nekem a 18,5 grammos Alaszkával egy kivétellel helyben maradtak.

De nem dolgozott jól itthon sem, 9,3x74R-nél sem.
Amivel jól működött a jelenlétemben, az a 9,3x64, 375 H&H, és némi fenntartással a 300 Winmag.
Én biztosan nem tenném puskába, amíg van sokkal jobb alternatíva nála.
Pl. akár a Mega, vagy a Partition.

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #472 Dátum: 2021. április 24. - 12:46:50 »

A "használták" és a "működött"  még nem feltétlen elegendő ahhoz, hogy valamami jó legyen.
Pláne, hogy a legobbak közé tartozzon.

Én biztosan nem tenném puskába, amíg van sokkal jobb alternatíva nála.
Pl. akár a Mega, vagy a Partition.

Köszönöm, úgy gondolom a Te tapasztalatoddal nem ok nélkül nem ajánlod így akkor marad a Mega, meg nézek hozzá valami “játszósat”, hogy legyen mivel szöszölni. A partitiont  is néztem, de sok helyen olvatam, hogy a nosler a 9,3 magot  már safari lövedéknek tekinti ezért sokkal keményebb mint a kisebbek ezért tehet nem lenne lényeges előrelépés a TUG-hoz képest.

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #473 Dátum: 2021. április 24. - 13:37:00 »

Én eleinte TUG-al töltöttem a 9.3x64-est de aztán felhagytam vele. Közeli lövésnél volt,  hogy nem adott kimenetet mert szanaszét robbant a vadtestben. Ahogy belépett a testbe, öklömnyi krátert hagyott ahol mintha elpárolgott volna minden szövet aztán onnantól a darabjai mentek amerre akartak. Távolabb jobban muzsikált de nem volt meggyőző. Váltottam NP-re a maradék TUG magokat meg betöltöttem 9.2x62-be. Egy-két disznót lőttem vele, volt, a mi helyben maradt, volt, amit keresni kellet de ez a lövésen múlott, nem a magon. Pár darab talán még van a szekrényben.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #474 Dátum: 2021. április 25. - 13:07:56 »

Én eleinte TUG-al töltöttem a 9.3x64-est de aztán felhagytam vele. Közeli lövésnél volt,  hogy nem adott kimenetet mert szanaszét robbant a vadtestben. Ahogy belépett a testbe, öklömnyi krátert hagyott ahol mintha elpárolgott volna minden szövet aztán onnantól a darabjai mentek amerre akartak. Távolabb jobban muzsikált de nem volt meggyőző. Váltottam NP-re a maradék TUG magokat meg betöltöttem 9.2x62-be. Egy-két disznót lőttem vele, volt, a mi helyben maradt, volt, amit keresni kellet de ez a lövésen múlott, nem a magon. Pár darab talán még van a szekrényben.

Köszönöm! Azt szabad tudni, hogy most mit töltesz a x62-höz? Az Rws teilmantel-l nincs esetleg tapasztalatod ? 

 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #475 Dátum: 2021. április 25. - 14:08:28 »

Köszönöm! Azt szabad tudni, hogy most mit töltesz a x62-höz? Az Rws teilmantel-l nincs esetleg tapasztalatod ? 

 Emelem
A 62-eshez is NP-t töltök. Ritkán használom, a 64-es a "mindenes" puskám.
Utolsó disznómat amit a 62-essel lőttem, másnap találta meg a kombájnos. Egy csepp vér nélkül vitte el a kamralövést a süldőcske, az NP mag se tett csodát. A 9.3 nem 40-50kg-os vadra van kitalálva, ezt tudomásul kell venni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #476 Dátum: 2021. április 26. - 09:56:57 »

Köszönöm! Azt szabad tudni, hogy most mit töltesz a x62-höz? Az Rws teilmantel-l nincs esetleg tapasztalatod ? 

 Emelem

 Emelem

A Speer Hot-Cor SP-t nem próbáltad?
Nálam amelyik 9,3-nál haszáltam, bevált (62; 64, 74R)  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #477 Dátum: 2021. április 26. - 12:49:33 »


A Speer Hot-Cor SP-t nem próbáltad?
 Wave


Eddig a PPU-t, Megát és a TTSX-t próbáltam. Utóbbit csak kíváncsiságból és csak egy kis próba csomagot de nagyon sok maradt utána a réz így nem tervezem használni. Bár  nagyon jó lenne valami ólommentes lövedék  ami használható is  eddig nem nagyon találtam olyat ami jónak tűnik valamint nem kell órákig pucolni utána a rezet.

Normál lőszerekből a 18-19g kategóriában nézegetek elsősorban, mivel a mega bevált inkább csak a kísérletezési kedv hajt mintsem a szükség:) Könnyebb  magokból az Accubondot illetve a KS-t vagy DK-t nézegettem még bár utóbbiról kevés infót találtam ebben a kaliberben.
Ami nagyon mozgatja a fantáziám az a Woodleight 320 SP-RP csak az nincs a megszokott helyeken ahol meg van 2 EUR fölött van darabja, ez nagyon nem Európába való de lőtéren nagyon kíváncsi lennék rá de annyit nem ér főleg a szállítást is hozzáadva.

Felírom a speert is a listára aztán majd meglátom mi kerül be a mega-PPU páros mellé a kosárba.

Köszi a tippet!

 Emelem



Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #478 Dátum: 2021. április 26. - 14:30:04 »


Eddig a PPU-t, Megát és a TTSX-t próbáltam. Utóbbit csak kíváncsiságból és csak egy kis próba csomagot de nagyon sok maradt utána a réz így nem tervezem használni. Bár  nagyon jó lenne valami ólommentes lövedék  ami használható is  eddig nem nagyon találtam olyat ami jónak tűnik valamint nem kell órákig pucolni utána a rezet.

Normál lőszerekből a 18-19g kategóriában nézegetek elsősorban, mivel a mega bevált inkább csak a kísérletezési kedv hajt mintsem a szükség:) Könnyebb  magokból az Accubondot illetve a KS-t vagy DK-t nézegettem még bár utóbbiról kevés infót találtam ebben a kaliberben.
Ami nagyon mozgatja a fantáziám az a Woodleight 320 SP-RP csak az nincs a megszokott helyeken ahol meg van 2 EUR fölött van darabja, ez nagyon nem Európába való de lőtéren nagyon kíváncsi lennék rá de annyit nem ér főleg a szállítást is hozzáadva.

Felírom a speert is a listára aztán majd meglátom mi kerül be a mega-PPU páros mellé a kosárba.

Köszi a tippet!


 Emelem



 Wave

https://www.grauwolf.net/366-9-3-rws-255-grain-18-5-gramm-teilmantel-rundkopf-50-stueck.html

Azt mondják, ez az etalon a 9,3*62-ben.

Ha egyszer ott tartok hogy belefogok a töltögetésbe, az elsők között lesz a TM  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #479 Dátum: 2021. április 26. - 15:57:33 »

Nekem eddig az Accubond bejött. Bár asszem 5-6vadat lőttem vele eddig ami nem sok.De baj nem volt.
A puska is jol hordja.

Ha kell Speer szólj, párat tudok adni tesztelésre.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: