Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92125 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #450 Dátum: 2020. December 28. - 23:30:12 »

Választanék én is ilyet de a mind a két göthös vesém kellene a befektetéshez Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #451 Dátum: 2020. December 29. - 09:42:36 »

Neki szerettem volna állni a 222Rem kísérletezésnek, de rosszul emlékeztem a lőpor készletemre.
Nincsen semmilyen púderem, amivel belekezdhetnék, minden túl lassú hozzá.
Nincsen valakinek véletlenségből elfekvőben pl. Vihta 130-as, vagy Lovex D073.5, S060, S062?
De bármi más is szóba jöhet (IMR, Norma, RWS, ...)
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #452 Dátum: 2020. December 29. - 11:02:08 »

Választanék én is ilyet de a mind a két göthös vesém kellene a befektetéshez Mosolyog

Ugyan már, kiírod a kapaura, hogy élezést vállalok, oszt pittyeg is a bankszámla.  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #453 Dátum: 2020. December 29. - 16:56:17 »

Neki szerettem volna állni a 222Rem kísérletezésnek, de rosszul emlékeztem a lőpor készletemre.
Nincsen semmilyen púderem, amivel belekezdhetnék, minden túl lassú hozzá.
Nincsen valakinek véletlenségből elfekvőben pl. Vihta 130-as, vagy Lovex D073.5, S060, S062?
De bármi más is szóba jöhet (IMR, Norma, RWS, ...)
 Emelem
Köszönöm szépen azoknak, akik jelezték, hogy tudnak segíteni!
Megoldódott a dolog, és ráadásul a szomszéd faluból Igen
Köszönöm még egyszer! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #454 Dátum: 2021. Február 19. - 13:31:44 »

Üdvözletem,

Az újra töltésre szánt hüvelyeimet mindig előkészítve tisztítva vissza szoktam tenni eredeti dobozába azon megjelölve, hogy hányszor volt eddig használva. Sajnos ma sikerült levernem a dobozokat és kb 70 hüvely teljesen összekavarodott ( Norma 50-dbs papírdoboz amiben "ömlesztve" van nem úgy mint a 20-s csomagban) Ebből kb 20-25 volt 2x a többi egyszer használt. Kívülről esélytelen megmondani melyik melyik dobozból származhat, van esetleg valakinek ötlete, mi alapján lehet megkülönböztetni? Nem szívesen dobnám ki mert teljesen jók viszont nem hiszem, hogy jó ötlet keverni őket. 9,3x62 max 150m távolságig de inkább 100m alatt használva szóval ha nem túl nagy szórás különbség még akár használható is lenne csak nincs tapasztalatom mennyit számít az eltérés. Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata?
Tudom próbáljam ki csak ha nincs szerencsém 10-t ellövök és király majd kiderül hogy az mind egy szériából sikerült valahogy és a 11-ik meg elmegy világgá.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem





Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #455 Dátum: 2021. Február 19. - 16:33:03 »

Üdvözletem,

Az újra töltésre szánt hüvelyeimet mindig előkészítve tisztítva vissza szoktam tenni eredeti dobozába azon megjelölve, hogy hányszor volt eddig használva. Sajnos ma sikerült levernem a dobozokat és kb 70 hüvely teljesen összekavarodott ( Norma 50-dbs papírdoboz amiben "ömlesztve" van nem úgy mint a 20-s csomagban) Ebből kb 20-25 volt 2x a többi egyszer használt. Kívülről esélytelen megmondani melyik melyik dobozból származhat, van esetleg valakinek ötlete, mi alapján lehet megkülönböztetni? Nem szívesen dobnám ki mert teljesen jók viszont nem hiszem, hogy jó ötlet keverni őket. 9,3x62 max 150m távolságig de inkább 100m alatt használva szóval ha nem túl nagy szórás különbség még akár használható is lenne csak nincs tapasztalatom mennyit számít az eltérés. Van esetleg valakinek ezzel tapasztalata?
Tudom próbáljam ki csak ha nincs szerencsém 10-t ellövök és király majd kiderül hogy az mind egy szériából sikerült valahogy és a 11-ik meg elmegy világgá.

Előre is köszönöm a segítséget

 Emelem






Szórásban nem lesz észlelhető különbség. Visszaformálás után annál rövidebb a hüvelyhossz minél többször használt. egy idő után már nem is lehet a standard méretet visszaállítani.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #456 Dátum: 2021. Február 19. - 17:46:25 »

Az újra töltésre szánt hüvelyeimet mindig előkészítve tisztítva vissza szoktam tenni eredeti dobozába azon megjelölve, hogy hányszor volt eddig használva. Sajnos ma sikerült levernem a dobozokat és kb 70 hüvely teljesen összekavarodott
Hogy szépemlékű Szlavik Attila barátunkat idézzem: Nem baszik egy öltést sem! Vigyorog

308-asnál csináltam nyúzópróbát, 12-14 alkalommal töltöttem újra S&B hüvelyeket, amik eléggé puhák.
Valamikor félidőben kellett először elvenni a nyak hosszából, addigra kezdtek megnyúlni.
A szórásban, találati pontban nem volt semmi jelentős, jól érzékelhető változás.
Nem kell túlgondolni az otthoni töltést, nem agysebészet ez Ördög
Töltsed őket nyugodtan. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #457 Dátum: 2021. Február 19. - 19:42:00 »

Szórásban nem lesz észlelhető különbség. Visszaformálás után annál rövidebb a hüvelyhossz minél többször használt. egy idő után már nem is lehet a standard méretet visszaállítani.

Nagyon szépen köszönöm Géza (bácsi  Ördög ) ez alapján végigméregetve találtam kb 20-t szóval a nagyja biztos megvan ( vagy legalábbis remélem, kb .1 mm különbséget mértem).
Hogy szépemlékű Szlavik Attila barátunkat idézzem: Nem baszik egy öltést sem! Vigyorog
Nem kell túlgondolni az otthoni töltést, nem agysebészet ez Ördög
Töltsed őket nyugodtan. Emelem

Hát az biztos, hogy nem agysebészet de én nagyon szívesen piszmogok el vele Mosolyog

Kb 150-200 lőszert töltöttem kb 30-40 féle összeállításban mire erre azt mondtam na ezzel már kimehetek vadászni Mosolyog


(3 lövés 100m 9,3x62. N140 Lapua hüvely,Mega)
Mielőtt kapnám az oltást a végén kapott egy klikket jobbra Mosolyog

Már a 2. Adagban volt olyan ami bőven tudta 100m- n az 5cm szórást, de úgy voltam vele ha már csinálom akkor minimum legyen olyan mint a gyári de ha lehet inkább jobb. (Meg sokan mondák, hogy a 9,3 ennyit tud mit akarok még ami bosszantott is szóval gondoltam megmutatom nem úgy van az, hát van pislogás Mosolyog ) plusz így  mindig van miért kimenni lőtérre kicsit mert nekem valahol ez is hozzátartozik a vadászathoz, meg így nemigen szídhatom a felszerelést egy hibázásnál szóval kreatívabbnak kell lennem Vigyorog

Én minden esetben azonos méretre hozom a hüvelyeket mert azt vettem észre úgy egyenletesebb picit, persze aki vadászatra használja meg lőni is tud az nincs rászorulva  Röhög  és gondolj bele, hogy lövés előtt mit leszüttyögök mire útjára engedem a golyóbist ez alapján szóval van baj rendesen  Kacsint

De valljuk be tényleg nem atomrakéta

 Emelem





Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #458 Dátum: 2021. Március 04. - 05:26:02 »


Nem kell túlgondolni az otthoni töltést, nem agysebészet ez Ördög



De valljuk be tényleg nem atomrakéta


Nektek!  Mosolyog Én páldáúl azt se tudnám hogy kezdjek neki OOO
Naplózva

Jó szelet!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #459 Dátum: 2021. Március 04. - 09:23:45 »

Nektek!  Mosolyog Én páldáúl azt se tudnám hogy kezdjek neki OOO

Ezzel én is így voltam, sokszor most is vannak olyan kérdéseim amin sokan mosolyognak. (lásd korábban) Mosolyog
A tanfolyamon az alapokat elmondják, ha odafigyelsz mit csinálsz mert a fegyelmet azért megköveteli a folyamat akkor nem ördöngösség.
Kis túlzással a mérleget kell tudni leolvasni ( van digitális is Nevet ) illetve a tolómérőt kell tudni használni. Vadászatra alkalmas lőszert szerintem nem nehéz tölteni és nem is kell, hozzá egy ládányit elkészíteni mire  megvan a megfelelő.
A táblázatok illetve ha van quick load  (nem létkérdés)  a kereteket megadják azon belül már csak egyéni preferencia mennyire szeretnél a "precíziós" töltetekre rámenni. Az sem bonyolultabb csak több mérés és több próba szükséges.
Megfelelő alapanyagokkal nem nehezebb mint egy ikeás bútort összerakni sőt..

Én mindig mosolygok ha visszagondolok  mikor elkezdtem feltettem a kérdéseimet és Géza visszairt, "Tőccsé vaze 73,5 grain S070-et a Mega alá" és teljesen igaza van. Szeretnék fele annyi vadat terítékre hozni a "túlgondolt" lőszereimmel mint amennyit Gáza a saját töltésivel.
Nekem ez egy kikapcsolódás, valahol én már töltés közben is "vadászom" így nagyon élvezem, a másik meg, hogy szeretek lőtérre járni és így mindig találok okot ha indok is szükséges Nevet
Sokkal kevesebb vadat ejtek el mint itt az átlag pedig heti 1-2 alkalommal kint vagyok szóval anyagilag teljesen deficites a töltés (a lőterezést nem számolva de ott meg a lőtérköltség viszi negatív irányba a mérleget), de egy nagyon jó hobbi ami kicsit segít kikapcsolódni. Így már nem is annyira számít az anyagi része szerintem.

Ha gondolkodsz ilyesmiben én nagyon ajánlom, egy megfelelő felszerelés sem kerül vagyonokba és teljesen más érzés mikor nem csak az elejtett vadnak és cserkészetnek örülsz hanem tudod a saját gondolatmeneted által megalkotott lőszer is hozzásegített ehhez.

Itt mindig lesz olyan aki segít de a tanfolyamvezetők is mondták (PKLV) ha szükség van segítségre lehet őket keresni és ezt tapasztalatból tudom nem csak a levegőbe beszélnek.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #460 Dátum: 2021. Március 04. - 14:26:09 »

Ezzel én is így voltam, sokszor most is vannak olyan kérdéseim amin sokan mosolyognak. (lásd korábban) Mosolyog
A tanfolyamon az alapokat elmondják, ha odafigyelsz mit csinálsz mert a fegyelmet azért megköveteli a folyamat akkor nem ördöngösség.
Kis túlzással a mérleget kell tudni leolvasni ( van digitális is Nevet ) illetve a tolómérőt kell tudni használni. Vadászatra alkalmas lőszert szerintem nem nehéz tölteni és nem is kell, hozzá egy ládányit elkészíteni mire  megvan a megfelelő.
A táblázatok illetve ha van quick load  (nem létkérdés)  a kereteket megadják azon belül már csak egyéni preferencia mennyire szeretnél a "precíziós" töltetekre rámenni. Az sem bonyolultabb csak több mérés és több próba szükséges.
Megfelelő alapanyagokkal nem nehezebb mint egy ikeás bútort összerakni sőt..

Én mindig mosolygok ha visszagondolok  mikor elkezdtem feltettem a kérdéseimet és Géza visszairt, "Tőccsé vaze 73,5 grain S070-et a Mega alá" és teljesen igaza van. Szeretnék fele annyi vadat terítékre hozni a "túlgondolt" lőszereimmel mint amennyit Gáza a saját töltésivel.
Nekem ez egy kikapcsolódás, valahol én már töltés közben is "vadászom" így nagyon élvezem, a másik meg, hogy szeretek lőtérre járni és így mindig találok okot ha indok is szükséges Nevet
Sokkal kevesebb vadat ejtek el mint itt az átlag pedig heti 1-2 alkalommal kint vagyok szóval anyagilag teljesen deficites a töltés (a lőterezést nem számolva de ott meg a lőtérköltség viszi negatív irányba a mérleget), de egy nagyon jó hobbi ami kicsit segít kikapcsolódni. Így már nem is annyira számít az anyagi része szerintem.

Ha gondolkodsz ilyesmiben én nagyon ajánlom, egy megfelelő felszerelés sem kerül vagyonokba és teljesen más érzés mikor nem csak az elejtett vadnak és cserkészetnek örülsz hanem tudod a saját gondolatmeneted által megalkotott lőszer is hozzásegített ehhez.

Itt mindig lesz olyan aki segít de a tanfolyamvezetők is mondták (PKLV) ha szükség van segítségre lehet őket keresni és ezt tapasztalatból tudom nem csak a levegőbe beszélnek.

 Emelem



Köszönöm a bíztatást.   Igen
A jelenlegi kalibereimhez  megtaláltam a számomra ideális gyári lőszereket.  (243 win: 6,8g Geco ;   30-06: hornady ELD-X;   9,3×62: hornady interlock sp.) Ezeket nem cserlném le, mert jól működnek, nekem pontosak, és az áruk is baratságos. Viszont egyre jobban rág a 338win mag. bogár, ahhoz viszont elég szegényes a lőszerválaszték. Ha rászanom magam a 338-ra kénytelen leszek töltögetni. Minden segítség jól fog jönni, mert tudatlan vagyok a témába.  Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #461 Dátum: 2021. Március 04. - 15:05:22 »

Köszönöm a bíztatást.   Igen
A jelenlegi kalibereimhez  megtaláltam a számomra ideális gyári lőszereket.  (243 win: 6,8g Geco ;   30-06: hornady ELD-X;   9,3×62: hornady interlock sp.) Ezeket nem cserlném le, mert jól működnek, nekem pontosak, és az áruk is baratságos. Viszont egyre jobban rág a 338win mag. bogár, ahhoz viszont elég szegényes a lőszerválaszték. Ha rászanom magam a 338-ra kénytelen leszek töltögetni. Minden segítség jól fog jönni, mert tudatlan vagyok a témába.  Emelem

338 win mag.-ból a Hornady SST SPF 225gr /14,6 gramm/ és a SAKO Hammerhead 16,2g. lőszert lövöm, teljes megelégedettséggel...
A Hornady fröcsögős, csak nyílt placcon szabad használni, de a szarvas tűzbe rogyott mind, még 270-ről is..., 100 kilós disznó ment vele 30 métert de mindkét oldalon locsolta a vért.
52 euro/20db Hornady és 60 euro/20db a Sako, szerintem korrekt ár...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #462 Dátum: 2021. Március 09. - 06:59:27 »

338 win mag.-ból a Hornady SST SPF 225gr /14,6 gramm/ és a SAKO Hammerhead 16,2g. lőszert lövöm, teljes megelégedettséggel...
A Hornady fröcsögős, csak nyílt placcon szabad használni, de a szarvas tűzbe rogyott mind, még 270-ről is..., 100 kilós disznó ment vele 30 métert de mindkét oldalon locsolta a vért.
52 euro/20db Hornady és 60 euro/20db a Sako, szerintem korrekt ár...

 Emelem
Sako Hammerhead ebben a kaliberben használhatatlan. 4db 10-es pakkból tudok adni 1originált. 1 tábla milka az ára,ha jársz felém szívesen odaadom.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #463 Dátum: 2021. Március 09. - 09:23:36 »

Sako Hammerhead ebben a kaliberben használhatatlan. 4db 10-es pakkból tudok adni 1originált. 1 tábla milka az ára,ha jársz felém szívesen odaadom.

Elfogadom, de fejtsd ki bővebben, mert nem értem...  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #464 Dátum: 2021. Március 09. - 16:34:32 »

Elfogadom, de fejtsd ki bővebben, mert nem értem...  Vállat von

 Emelem

Csak a kínlódás,szenvedés volt vele,mintha egy 222es fmj lövedékkel vadásztam volna .4 db 10es pakkot vettem,úgy rémlik van 1 originál még,meg a többiben pár darab kissé mattabb oxidosabb.
Igazából célbalőni jó lenne ,de lőterezni 338-al meg nem kellemes ,egy nagy tábla epres milka nagyobb élmény,mint azzal a lőszerrel vadászni.
Ha neked örömet szerzek vele,viheted,olvastam,hogy neked tetszik.
De a többit privátban akkor.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: