Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő az újratöltésről...  (Megtekintve 92131 alkalommal)
Tomsawier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #360 Dátum: 2014. április 06. - 13:07:50 »

Pár adatra lenne szükségem a LEE-s tornyos préssel kapcsolatban. Ha valakinek pont ilyen prése lenne, és lenne 10 perce, kérem írjon rám egy privátot. (Csupán 3 méretre lennék kíváncsi).
Naplózva

Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, van még vadász, és nem adja fel!
Ha kell, még ezerszer, úgy mondom el, hogy mindenki hallja, nem adja fel!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #361 Dátum: 2014. Szeptember 08. - 11:38:44 »

Kedves Lőszertöltők!

Cikkírói pályázatot hirdetünk értékes nyereményekkel. Az elmúlt két évben bőven gyűlt már jó tapasztalat az újratöltésről. Írd meg a saját kísérletezéseid, saját kalibered történetét, és nyerj!

Részletek itt:
http://kapszli.hu/cikkiroi-palyazat-loszertoltoknek/

Üdv
SC
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #362 Dátum: 2015. Január 31. - 17:03:32 »

A lőszerelemek tárolására bejelentett szekrényben szerelt lőszert lehet tartani?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #363 Dátum: 2015. Január 31. - 17:41:51 »

A lőszerelemek tárolására bejelentett szekrényben szerelt lőszert lehet tartani?
Szerintem arra már ott a másik...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #364 Dátum: 2015. Január 31. - 17:46:09 »

Szerintem arra már ott a másik...
Fejvakarás
Nem találtam a jogszabályban konkrétumot. Az rendben, hogy a feketelőport külön kellene tartani ha foglalkoznék vele, az is megvan, hogy a port és a csappantyút miként kell elkülöníteni de azt nem tudom, mi egyéb lehet még a szekrényben?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #365 Dátum: 2015. Január 31. - 17:57:43 »

Fejvakarás
Nem találtam a jogszabályban konkrétumot. Az rendben, hogy a feketelőport külön kellene tartani ha foglalkoznék vele, az is megvan, hogy a port és a csappantyút miként kell elkülöníteni de azt nem tudom, mi egyéb lehet még a szekrényben?

Szia Feri!
A 253/2004. korm. rend. 43. §

(3)123 Lőszerelemek tárolószekrényében kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani.

Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #366 Dátum: 2015. Január 31. - 18:02:10 »

Szia Feri!
A 253/2004. korm. rend. 43. §

(3)123 Lőszerelemek tárolószekrényében kizárólag lőport és csappantyút lehet tartani.


Emelem
Köszönöm!
Kaptam egy haveromtól egy páncélszekrényt ami nagyobb mindkét fegyverszekrényemnél, ez lett bejelentve de a szívem szakad meg azért a sok helyért.
Elég leharcolt a külseje ezért egyenlőre nem akarom bevinni a lakásba csereberére.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #367 Dátum: 2015. Január 31. - 18:23:01 »

Én egy régi öltöző szekrény egyik felső sarkát csináltam meg lakáson belüli tárolás céljából, így 30 cmxcm lefú nyílás lett összesen.
Ez "szakértő" szerint éppen megfelel.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #368 Dátum: 2015. Január 31. - 18:32:12 »

Én egy régi öltöző szekrény egyik felső sarkát csináltam meg lakáson belüli tárolás céljából, így 30 cmxcm lefú nyílás lett összesen.
Ez "szakértő" szerint éppen megfelel.
Én nem akartam lakott épületbe rakni a mennyiségek miatt, nem mintha spájzolni szeretnék de ha figyelembe vesszük ezt a kiváló ellátást pl. VV lőporból, lehet, mégis érdemes...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #369 Dátum: 2015. Január 31. - 18:49:46 »

Én nem akartam lakott épületbe rakni a mennyiségek miatt, nem mintha spájzolni szeretnék de ha figyelembe vesszük ezt a kiváló ellátást pl. VV lőporból, lehet, mégis érdemes...
Lakott épületben, úgy is csak 2 kg-ot tárolhatsz.
Az meg azért nem sok, főleg ha több fajtát is használsz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #370 Dátum: 2015. Január 31. - 19:08:13 »

Lakott épületben, úgy is csak 2 kg-ot tárolhatsz.
Az meg azért nem sok, főleg ha több fajtát is használsz.
Ha meg pölö 4 féle púderral tölt és nem szeretne összetűzésbe kerülni a törvénnyel, akkor mindegyiknek a felét odaadja  nekem "megőrzésre" és máris el van sikálva a dolog.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #371 Dátum: 2015. Február 03. - 09:39:41 »

 Emelem

Közvetve sikerült rálelni erre az oldalra: http://handloading.hu/
Tud esetleg valaki valamit erről a cégről? A számot nem tudtam felhívni...félig meddig vannak termékek feltöltve. Nem derül ki, hogy még csak induló félben van a dolog, vagy esetleg már megszűnő félben.
Nem reklámnak szántam, ha annak számít a link bemásolása, akkor töröljétek légy szíves.

 Wave
András
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #372 Dátum: 2015. Február 03. - 10:38:38 »

Emelem

Közvetve sikerült rálelni erre az oldalra: http://handloading.hu/
Tud esetleg valaki valamit erről a cégről? A számot nem tudtam felhívni...félig meddig vannak termékek feltöltve. Nem derül ki, hogy még csak induló félben van a dolog, vagy esetleg már megszűnő félben.
Nem reklámnak szántam, ha annak számít a link bemásolása, akkor töröljétek légy szíves.

 Wave
András

Szerintem felejtős. Ha még ezt az üzenetet sem sikerült kicserélni több mint fél éve:

Tisztelt látogatónk! Webáruházunk jelenleg fejlesztés alatt áll, még nem aktív! Termékekkel várhatóan 2014.06.-tól lesz feltöltve. Megtisztelő türelmüket előre is köszönjük.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #373 Dátum: 2015. Február 03. - 12:24:09 »

Szerintem felejtős. Ha még ezt az üzenetet sem sikerült kicserélni több mint fél éve:

Tisztelt látogatónk! Webáruházunk jelenleg fejlesztés alatt áll, még nem aktív! Termékekkel várhatóan 2014.06.-tól lesz feltöltve. Megtisztelő türelmüket előre is köszönjük.

Igen...elég nehézkesen indul, ha indul.
Amúgy korábban Erdőjáró által (7x64es Fiocchi lőszer vásárlás kapcsán) pozitívan értékelt boltban jártam tegnap. Csak megerősíteni tudom, amit leírt.
És hogy a témánál maradjunk, van náluk VV és Ramshot lőpor.
 Wave
András
Naplózva
LOKE
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #374 Dátum: 2015. Február 17. - 11:23:14 »

Sziasztok!

A Norma Reloading Manual 2. kiadásában (ez a legfrissebb) az öszes normál (nem magnum) kaliber töltési adatainál a felhasználandó csappantyú méretéhez Large Rifle Magnum van megjelölve. Ez azért érdekes számomra, mert az összes általam ismert reloading manualban mindenhol Large Rifle méret van megjelölve (Nosler, Sierra, Hornady, Lee, Lyman, Swift).
Én 308 Win és 8x57 IS kaliberben szeretnék a Norma adatai alapján lőszert tölteni és elbizonytalanodtam a csappantyút illetően. lehetséges, hogy rossz adat szerepel a Norma könyvben, vagy ez bevált gyakorlat, hogy normál kaliberhez magnum csappantyút kell (lehet?) használni?
Írtam a Norma cégnek is, de nem válaszoltak. Lehet, hogy ennyire dilettáns a kérdés?

Aki közületek tölt ezekben a kaliberekben, melyik méretű csappantyút használjátok?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: