Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222962 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 04. - 20:04:50 »

Kevés egeretek van,nembeszélve a pelékről. A lemezcsík lehetséges, hogy ér valamit,de felmásznak a létrán is,ha fa van a közelben akkor arról átugranak. A gumilapból csak az eresz látszik legtöbb esetben,a többi legfeljebb helikopterről.A természetvédőknek lenne más dolga bőven, nem ilyen pitiáner dolgokkal foglalkozni.Az OSB lap vajon mitől gusztusosabb? Valami azért csak kellene a tetejére,mert az idő megeszi hiába van impregnálva. Sok sikert a lesedhez.
Hát ragozhatjuk tovább a dolgot. Wave
Pele eggyáltalán nincs Nálunk,a lemezcsikot pedig a tető alatt rögzitem az oszlopra.Az egér és pocok nem azaz ugrálós fajta.
Az OSB lapot nem éri viz mert a nádpadló alatt van,hogy ne potyogjon semmi az ember nyakába.
A gumilappal kapcsolatban pedig:ha eljössz és meggyőzöd a természetvédőket,hogy ne ilyen piti dolgokkal foglalkozzonak mint a magasles teteje,akkor Én térdre borulok előtted és megkövetlek.Jóba vagyok velük,de elég kevés dologba sikerült ésszerü kompromisszumot kötni velük.Pl:Az etetőket azért kellett elvinnünk egy bizonyos területrészről mert az őzek kitapossák a védett növényeket.Télen.Az nem baj,hogy a birka egész nyáron tapossa.Igaz a birkás megigérte nekik,hogy a hátába állitja a villát.Mi ezt nem mondhatjuk Nekik.Igaz nem is akarjuk.
Köszönöm a jó kivánságodat a lesemhez.Bizok benne,hogy sikerül.Szerintem már százon fölül épitettem és sikerülni szokott. Wave
Biztosan szép összhatást kelt a les a nádpadlóval, ha készen lesz, tegyél fel róla képet, ha lehet. Én félnék tőle, hogy a sok jóindulatú ember közül valaki fel gyújtaná a nádat.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 04. - 20:10:59 »

Szerncsére,még ne gyujtották fel egyiket sem.Olyan volt már,hogy erdőtüzben leégett,de az ellen nem lehet mit tenni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 04. - 20:18:47 »

Szerncsére,még ne gyujtották fel egyiket sem.Olyan volt már,hogy erdőtüzben leégett,de az ellen nem lehet mit tenni.
Azért ez elég nagy gond, amikor az embernek azon kell gondolkodnia, hogy ugyan majd nem e fogják tönkretenni a lest, az etetőt vagy bármit. Gondolkodtam azon, hogy az egyik szóróra automataetetőt kellene vásárolni, mert sárban elég nehezen járható a terület, de nem mertem, mert félő, hogy a második töltést már nem élné meg. Ebből adódóan most készítek teherautó gumiból egy lökdösős szórót, ezt valószínűleg nem fogják bántani.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 04. - 20:42:07 »

Na azért automata etetőt Én se merek kitenni.
Egyenlőre a leseinket nem bántották.Remélem ez nem csak ideiglenes állapot.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 04. - 20:54:57 »

Na azért automata etetőt Én se merek kitenni.
Egyenlőre a leseinket nem bántották.Remélem ez nem csak ideiglenes állapot.
Nálunk tavaly is voltak, akik befűrészeltek a leslétrának három fokát alulról felfelé, az a szerencse, hogy nem lett belőle baleset. Volt, amikor létrát lopnak el, vagy csak összetörik. Azért ez szerencsére nálunk se gyakori.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 05. - 13:16:10 »

Tetőfedésre én a bitumenes zsindelyt használom. Fedett lesre is, fácánetetőre is.
A gyártó szerint 30 év garancia van rá, 18 éve épült templomunkon is ez van, eddig nincs vele probléma.
Nyáron kell felverni a deszkára, hogy összeolvadjanak a csatlakozások, vagy hidegben gázperzselővel megmelegíteni, így a szél sem szedi fel.
Egy karton elég egy lesre, pár ezer Forint, tartós, könnyű és esztétikus.

Automata etetők. Láttam a napokban egy igértes megoldást.
Vashordó, zárható tetővel, a teteje vállmagasságban, oldalán két fül, ezeken keresztül drótkötéllel van felfüggesztve a tartóállványra. A hordó aljába egy 15 cm átérőjű cső csatlakozik , ennek a feneke behegesztve, néhány lukkal a cső alsó szélén. Egy menetes szár mozog ebben a talplemezben, ami alulra 20 centit kilóg. A disznó a kilógó részt mozgatja, a lyukakon potyog a kukorica.
Előnye:
- nem kell akku és motor, nincs meghibásodás
- olcsó, nagy kár akkor sincs, ha ellopják, de miért lopnának el egy vacak vashordót
- vállról, zsákból feltölthető, nem kell csörlő
- a hordó magasságával szabályozható az etetendő vadfaj ( elég magasan a disznó nem éri el, csak a szarvas)
Hátránya:
- a szórás mennyiségét nem a vadász, hanem a vad igénye szabályozza (ez adott esetben előny is lehet)
- időpontját is a vad határozza meg
- lődühös vadász hajlamos a lukak számának szaporítására.
Ha érdekel valakit, készítek róla képet és felteszem.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 05. - 13:20:48 »

Üdv!

Engem érdekelne a kép!
És bármiféle automata etetőről bármiféle anyag úgyszintén!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 05. - 14:37:57 »

Szia Lajos!

Engem is érdekelne a kép, főleg az etető mechanizmusa....

És még egy kérdés, mennyi idő mire rájön a disznó, hogy mit kell neki lökdösni??? menyi idő telik el mire megszokják???
Naplózva

Üdv End
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 05. - 15:15:00 »

Szia Lajos!

Engem is érdekelne a kép, főleg az etető mechanizmusa....

És még egy kérdés, mennyi idő mire rájön a disznó, hogy mit kell neki lökdösni??? menyi idő telik el mire megszokják???
A disznó nagyon okos állat,hamar rájön hogyan jut hozzá a csemegéhez.
Amennyiben nem tanulja meg úgy a vadásznak kell megmutatni,négykézláb,orral böködni,ropogtatni,stb!

Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 05. - 15:42:31 »

Szia Lajos!

Engem is érdekelne a kép, főleg az etető mechanizmusa....

És még egy kérdés, mennyi idő mire rájön a disznó, hogy mit kell neki lökdösni??? menyi idő telik el mire megszokják???
A disznó nagyon okos állat,hamar rájön hogyan jut hozzá a csemegéhez.
Amennyiben nem tanulja meg úgy a vadásznak kell megmutatni,négykézláb,orral böködni,ropogtatni,stb!



Rendes vagy... Okos Bion
Naplózva

Üdv End
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 05. - 22:28:26 »

Tetőfedésre én a bitumenes zsindelyt használom. Fedett lesre is, fácánetetőre is.
A gyártó szerint 30 év garancia van rá, 18 éve épült templomunkon is ez van, eddig nincs vele probléma.
Nyáron kell felverni a deszkára, hogy összeolvadjanak a csatlakozások, vagy hidegben gázperzselővel megmelegíteni, így a szél sem szedi fel.
Egy karton elég egy lesre, pár ezer Forint, tartós, könnyű és esztétikus.

Automata etetők. Láttam a napokban egy igértes megoldást.
Vashordó, zárható tetővel, a teteje vállmagasságban, oldalán két fül, ezeken keresztül drótkötéllel van felfüggesztve a tartóállványra. A hordó aljába egy 15 cm átérőjű cső csatlakozik , ennek a feneke behegesztve, néhány lukkal a cső alsó szélén. Egy menetes szár mozog ebben a talplemezben, ami alulra 20 centit kilóg. A disznó a kilógó részt mozgatja, a lyukakon potyog a kukorica.
Előnye:
- nem kell akku és motor, nincs meghibásodás
- olcsó, nagy kár akkor sincs, ha ellopják, de miért lopnának el egy vacak vashordót
- vállról, zsákból feltölthető, nem kell csörlő
- a hordó magasságával szabályozható az etetendő vadfaj ( elég magasan a disznó nem éri el, csak a szarvas)
Hátránya:
- a szórás mennyiségét nem a vadász, hanem a vad igénye szabályozza (ez adott esetben előny is lehet)
- időpontját is a vad határozza meg
- lődühös vadász hajlamos a lukak számának szaporítására.
Ha érdekel valakit, készítek róla képet és felteszem.


Szasz !
Szerintem többünket is érdekelne, olcsó, egyszerűen elkészíthető, nem kíván gondozást.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 05. - 22:37:15 »

Tetőfedésre én a bitumenes zsindelyt használom. Fedett lesre is, fácánetetőre is.
A gyártó szerint 30 év garancia van rá, 18 éve épült templomunkon is ez van, eddig nincs vele probléma.
Nyáron kell felverni a deszkára, hogy összeolvadjanak a csatlakozások, vagy hidegben gázperzselővel megmelegíteni, így a szél sem szedi fel.
Egy karton elég egy lesre, pár ezer Forint, tartós, könnyű és esztétikus.

Automata etetők. Láttam a napokban egy igértes megoldást.
Vashordó, zárható tetővel, a teteje vállmagasságban, oldalán két fül, ezeken keresztül drótkötéllel van felfüggesztve a tartóállványra. A hordó aljába egy 15 cm átérőjű cső csatlakozik , ennek a feneke behegesztve, néhány lukkal a cső alsó szélén. Egy menetes szár mozog ebben a talplemezben, ami alulra 20 centit kilóg. A disznó a kilógó részt mozgatja, a lyukakon potyog a kukorica.
Előnye:
- nem kell akku és motor, nincs meghibásodás
- olcsó, nagy kár akkor sincs, ha ellopják, de miért lopnának el egy vacak vashordót
- vállról, zsákból feltölthető, nem kell csörlő
- a hordó magasságával szabályozható az etetendő vadfaj ( elég magasan a disznó nem éri el, csak a szarvas)
Hátránya:
- a szórás mennyiségét nem a vadász, hanem a vad igénye szabályozza (ez adott esetben előny is lehet)
- időpontját is a vad határozza meg
- lődühös vadász hajlamos a lukak számának szaporítására.
Ha érdekel valakit, készítek róla képet és felteszem.


Szasz !
Szerintem többünket is érdekelne, olcsó, egyszerűen elkészíthető, nem kíván gondozást.
Nekem is felkeltette az érdeklődésemet, mert a teherautó gumival az a baj, hogy ha sárvan akkor viszonylag könnyen eltömődik.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 06. - 10:32:38 »

Szia Sziju!

"Ez olyan les egy bokorban, amit íjász és puskás is használhat. Egy nagy tisztás szélén van. Ha felhúzunk mellette egy nylonnal borított napernyőt, akkor esőben is jó. "

Én is csináltam egy ilyen búvót, az egyik les mellé, még kezdő koromban, csak egyere nem számítottam, hogy a disznóknak pont ott volt a váltójuk, és mikor beültem, majdnem nekem kocsogtak mert nem vettek észre, hirtelen tele volt a gatya... Bion, de ők is megilyedtek.
Érdekes, hogy olyan halkan tudtak mozogni, hogy szinte csak 2-5 m-ről halottam meg őket, nem semmi élmény volt, akkor még disznót se lőtem, de sok jó tapasztalatot szereztem.
És egy alkalommal sikerűlt is egy süldőt pukavégről lőnőm ott, volt kavarodás >Nevet gyozo
Naplózva

Üdv End
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9992



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 06. - 10:34:33 »

No, akkor három kép.
Az utolsó elvileg mozgókép, nem tudom itt is mozogni fog-e.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 06. - 11:21:21 »

Szia Forend!
Hasonlóan jártam, mint TE. Hátulról érkezett a konda. Négy méterrel mögöttem megálltak, szimatoltak. Aztán megkerülték a kis erdőt, és szemből jöttek. Ott is megállt a koca a bokor mögött 3-4 méterre szimatolni. Na, először az én gatyám is tele lett. Május elseje, sok kis malac...Gondoltam, ha bejönnek hozzám, ki sem tudom húzni az íjat olyan gyorsan.  Stoel
A koca érezte, hogy ott vagyok, de nem tartott veszélyesnek. Mozdulatlanul ültem. Csak kocák voltak, és kismalacok. Nem volt köztük lőhető. Egyik alkalommal jöttek süldők is, de olyan közel voltak, hogy húszas tüskével fölé lőttem.
Ez a fajta les azoknak való, akik szeretik az adrenalint, és jól működik a záróizmuk. Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: