Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 224717 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #420 Dátum: 2011. Március 16. - 23:08:57 »

Ilyen X-lábú lest mi is csináltunk párat, nagyon tetszett benne, hogy akár egy ember össze bírja rakni. Mi a Mátrában láttuk először, onnan jött az ötlet.
Hordozható lesnek nem is kell jobb szerintem, de pár hátránya van azért.
A szarvas tuti kiszúr rajta, pakolni is elég korlátozottan lehet, a könnyelmű mozdulatot hamar kíséri lekászálódás a leesett holmiért, illetve a puskát kiemelt figyelemmel lehet csak elhelyezni úgy, hogy az ember el is merje engedni. De ezekkel a kompromisszumokkal számolva van létjogosultsága, főleg, hogy lényegesen kevesebb anyag kell hozzá, mint egy kosaras leshez. Mi 3,5-4 méteres lábakkal dolgoztunk, és kb. 1,5 métert számoltunk a forgáspont feletti résznek. Szélessége két vállnyi volt, vagy amennyit az ülődeszka kiadott.
 Wave
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #421 Dátum: 2011. Március 26. - 16:09:02 »

Sziasztok! Az utóbbi 1-2 évbe,én is hasonlo x-es leseket készítek,a lehető legkönnyebb kivitelben,hogy egyedül is tudjam mozgatni a kívánt váltó közelébe.A méretek is egy emberesek.A les ülőkét mindig beépítem valami bokorba,vagy tölgy ágai közé,hogy ha felnéz a vad ne szúrjon ki azonnal..persze jó némi kis álcázás,a legjobban virít a kézfej,és az arc.A háttámla függőleges ,a szembe lévő vízszintes,a két oldalsó deszka is vízszintes a fegyver jó feltámasztása miatt.A lest mindig lefestem,így évekkel hosszabbítható az élettartama.Fontos a legfelső lépcsőfok magassága ami egyben a lábtartó is,(nem árt mindkét oldalra lábtartó,hogy át lehessen fordulni rajta).Töröm a fejem egy olyan megoldáson ahol a les aljára vmi.kerék rögzíthető (pl gyerekbicikli kerekei),hogy könnyen áthúzható legyen az egyik helyről a másikra.Egy ilyen X-es les megvan max 2 óra alatt.
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #422 Dátum: 2011. Március 26. - 16:12:56 »

Sziasztok! Az utóbbi 1-2 évbe,én is hasonlo x-es leseket készítek,a lehető legkönnyebb kivitelben,hogy egyedül is tudjam mozgatni a kívánt váltó közelébe.A méretek is egy emberesek.A les ülőkét mindig beépítem valami bokorba,vagy tölgy ágai közé,hogy ha felnéz a vad ne szúrjon ki azonnal..persze jó némi kis álcázás,a legjobban virít a kézfej,és az arc.A háttámla függőleges ,a szembe lévő vízszintes,a két oldalsó deszka is vízszintes a fegyver jó feltámasztása miatt.A lest mindig lefestem,így évekkel hosszabbítható az élettartama.Fontos a legfelső lépcsőfok magassága ami egyben a lábtartó is,(nem árt mindkét oldalra lábtartó,hogy át lehessen fordulni rajta).Töröm a fejem egy olyan megoldáson ahol a les aljára vmi.kerék rögzíthető (pl gyerekbicikli kerekei),hogy könnyen áthúzható legyen az egyik helyről a másikra.Egy ilyen X-es les megvan max 2 óra alatt.
Szia!
Lathatnank esetleg fotokat is? Engem erdekelne.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #423 Dátum: 2011. Július 14. - 16:04:20 »

Kis információra lenne szükségem, mégpedig arról, hogy a lódarazsak ellen esetleg van e valamilyen szer, amitől nem szívesen raknak fészket a leseken?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #424 Dátum: 2011. Július 14. - 16:12:13 »

Szia!
Megelőzést nem tudok!  Azt szoktam csinálni, hogy piszkosul beöltözve lefújom az egészet vastagon lakkal (beleragadnak) aztán leszedem, és lent elégetem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #425 Dátum: 2011. Július 14. - 19:54:36 »

Kis információra lenne szükségem, mégpedig arról, hogy a lódarazsak ellen esetleg van e valamilyen szer, amitől nem szívesen raknak fészket a leseken?
Harmadik éve hadakozom én is velük,évente 3-4 alkalommal próbálkoznak fészket rakni.Már fáradtolajjal bekentem a les tetőlécét,zörgő nylonzacskór kötöttem fel...de rá se bagóznak.1 hét alatt gyerekfej méretű fészket raknak.Este 10 körül szoktam kimenni,akkor már mind bent van és elkezdem az "etetést".Chemotox-szal kezdtem,nem elég hatékony.A Raid (kék) már vmivel jobb,de volt otthon féktisztító spray-m,na az a tuti!De épp tegnap vettem a festékesben kimondottan Raid (fekete) darázsirtót,meg mellé Bio Stop (Bábolna) darázscsapdát,ami szexferomon elven működik.Holnap fogom kihelyezni,kiváncsi vagyok a hatásra.
Már kezdem únni,hogy a lesen ülve bal kezemben a keresőtávcső,jobb kezemben meg a rovarirtó spray... Ördög
De hát a mátrai lódarazsak már csak ilyenek... Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2011. Július 14. - 20:14:30 »

A kerítésem 40x40-es zártszelvénye nincs lefenekelve, bele költöztek a darazsak. Dühömbe bele nyomtam egy fis fbs ragasztót, olyan körömnyit. Ennek több éve, azóta a fészek üresen áll! Mosolyog Nem tudom mi riasztja őket, de azóta elkerülik a helyet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #427 Dátum: 2011. Július 15. - 14:25:13 »

Harmadik éve hadakozom én is velük,évente 3-4 alkalommal próbálkoznak fészket rakni.Már fáradtolajjal bekentem a les tetőlécét,zörgő nylonzacskór kötöttem fel...de rá se bagóznak.1 hét alatt gyerekfej méretű fészket raknak.Este 10 körül szoktam kimenni,akkor már mind bent van és elkezdem az "etetést".Chemotox-szal kezdtem,nem elég hatékony.

Ha a Chemotox elé egy öngyújtót is teszel az hatásos.  Kacsint
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #428 Dátum: 2011. Július 15. - 14:32:39 »

Ha a Chemotox elé egy öngyújtót is teszel az hatásos.  Kacsint

Bezony, bármelyik butángázos palack megfelelő ilyetén célra. De ha már lúd legyen kövér: Hajlakk: na az a brutál.  Igen csak óvatosan kell ilyenkor bánni az ilyesmivel, mondhatni veszélyes üzem  Ördög

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Steve
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2011. Július 15. - 16:05:55 »

Bezony, bármelyik butángázos palack megfelelő ilyetén célra. De ha már lúd legyen kövér: Hajlakk: na az a brutál.  Igen csak óvatosan kell ilyenkor bánni az ilyesmivel, mondhatni veszélyes üzem  Ördög

 Emelem

...és közben meg a cerkát a gatyán/sliccen kívül - mondhatni készenléti tömlőként - tartani arra az esetre ha kigyulladna a les.... Stoel Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #430 Dátum: 2011. Július 15. - 21:24:06 »

...és közben meg a cerkát a gatyán/sliccen kívül - mondhatni készenléti tömlőként - tartani arra az esetre ha kigyulladna a les.... Stoel Röhög Röhög Röhög

Aszongya', a hivatásos tűzoltó lánykérőbe menvén:
"Add nekem a jegykendődet,
Neked adom fecskendőmet."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #431 Dátum: 2011. Július 16. - 01:05:28 »

Ha a Chemotox elé egy öngyújtót is teszel az hatásos.  Kacsint

Nálunk ilyen, a mostanihoz hasonló nyári hőségben volt már ebből pár másodperc alatt lestűz, abból pedig az akácos kapott lángra... Pedig abszolút nem kezdő volt, aki darázsirtásba fogott! Csak úgy ment a földúton a tűzoltóautó  :Mosolyog Meglepődött Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #432 Dátum: 2011. Július 16. - 09:20:05 »

Nálunk ilyen, a mostanihoz hasonló nyári hőségben volt már ebből pár másodperc alatt lestűz, abból pedig az akácos kapott lángra... Pedig abszolút nem kezdő volt, aki darázsirtásba fogott! Csak úgy ment a földúton a tűzoltóautó  :Mosolyog Meglepődött Röhög

Hát aki ezt nappal, a legnagyobb hőségben csinálja, az jó nagy marha...
Ráadásul akkor megvan az esély, hogy bent sincs az összes jószág.
Szóval biztos "darázsfogó" szakember volt?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #433 Dátum: 2011. Július 16. - 11:29:38 »

Hát aki ezt nappal, a legnagyobb hőségben csinálja, az jó nagy marha...

Majd átadom a jókívánságot Mosolyog
Nem nappal történt, hanem reggel 5kor. Mégis a hőség miatt eléggé száraz volt a les ahhoz, hogy pár másodperc alatt kigyulladjon. És mivel fölé lógott az ág, akkor már az sem maradt érintetlenül... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #434 Dátum: 2011. Július 17. - 10:36:57 »

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget tegnap voltam kinn maradt a láng három helyen égettem le őket.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: