Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 61   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Magaslesek, ülőkék, les székek...  (Megtekintve 222964 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2009. Május 11. - 07:50:02 »

Egyik kedvenc helyem



Hát ezzel szerintem lennénk még itt egy páran! Emelem Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #181 Dátum: 2009. Május 11. - 13:04:25 »

Óóóóóóóóóóóóóóóóó Jani, hogy én mennyire sajnállak, hogy ilyet "utolsó" helyen kell néha nyomorognod. Ördög Bion Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2009. Május 15. - 11:07:08 »

Lesépítés ...
Nagyon szerettem volna egy saját bejáratú, jó és szép helyen lévő lest szóróval, sózóval, ahol kedvemre figyelhetem a vadat és ha úgy adódik, vendéget is hívhatok oda.
Bejártam a területnek azon részét, melyről tudtam, hogy mások nem nagyon fordulnak meg arra felé, viszont a vad jól érzi ott magát és egy kis csalogatással, remélem sűrűn meg is látogatja.
Hétvégi vadászataim közötti nappalokat a hely keresésével töltöttem, amit hamarosan meg is találtam.
Szóltam az én drága, legjobb barátomnak Urr Antinak, hogy íme, a hely adott, mehetünk dolgozni. (munka közben, néha azon gondolkodtam, bár ne jutott volna eszembe lest építeni Ördög)
Kimentünk ketten és alaposan megnéztük, átjártuk a területet, amit kiszemeltem és kijelöltük a szóró, sózó és a les helyét is, persze a széljárás figyelembe vételével.
Innentől kezdődött számomra a rossz világ. Neki álltunk a szükséges faanyag kitermelésének. Az akácos nem volt messze a les helyétől, persze ez feltétele volt az egész munkának, hogy legyen a közelben akácos.
Megfelelő szakértelemmel, odafigyeléssel, kitermeltük a szükséges mennyiséget, persze közben a végkimerülés határán jártam egy párszor, mire kihuzigáltuk az útra a fákat. Pár fordulóval fel is szállítottuk a drótkötéllel összefogott nyalábokat a Nissanommal, akit becézve Gusztinak hívnak. Innentől már könnyebb volt az életem, csak Anti keze alá kellet dolgoznom, ill. segítenem neki, a szakmunkát Ő végezte.
Első nap összeállt a váz:


A hajcsár:


A "pilincka" létrafok Ördög:


A váz elkészülte után felállítottuk Guszti nagyfokú segítségével a lest. Ezután jött a létra összeütése.
Áll a les a létra is elkészült:




Ez után következett a padló és a bunda anyagának kitermelése, amibe szintén egy párszor kimelegedtem.
A padlónak valót nagyon ügyesen, Anti ötlete volt, hasítottuk. Így nagyon gyorsan elkészült a megfelelő mennyiség kitermelése és megmunkálása.
Elkészült a padló és a bunda:


Egy-két kép a szóróról és a lesről:
A szóró a nagy fa előtt van. közvetlen előtte a sózó:


Az öreg tölgy földben maradt tuskójába vágta Anti a sózót:


A szóró felől a les:


Már csak a tető és a kalaptakaró felrakása maradt hátra. Na és a reménykedés, hogy a vad odaszokik! :Mosolyog

Ez úton is köszönet és örök hálám Antinak! Emelem

Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #183 Dátum: 2009. Május 15. - 11:15:34 »

 P.Zoli. Wave Szép helyet választottál  .Mint egy bástya ,jól mutat ,zászlót nem teszel ki. gyozo Sokszép élményt és eredményt a Leshez Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2009. Május 15. - 11:17:48 »

P.Zoli. Wave Szép helyet választottál  .Mint egy bástya ,jól mutat ,zászlót nem teszel ki. gyozo Sokszép élményt és eredményt a Leshez Wave
Köszönöm! Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #185 Dátum: 2009. Május 15. - 11:19:06 »

Lesépítés ...
Nagyon szerettem volna egy saját bejáratú, jó és szép helyen lévő lest szóróval, sózóval, ahol kedvemre figyelhetem a vadat és ha úgy adódik, vendéget is hívhatok oda.

Ez úton is köszönet és örök hálám Antinak! Emelem


Gyönyörű helyen van a lesed Zoli. Ezt nem járja a többi vadász?  Fejvakarás Akkor mit?

A sózóban nem áll meg az esővíz?

Voldi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #186 Dátum: 2009. Május 15. - 11:21:58 »

Zoli! Ügyesek vagytok, nagyon jó lesz a les  Igen És örömmel látom, hogy van más is, aki az alsó és felső hevederekhez is rak vízszintes andrásolást  Igen Igen

Üdv a Vadásznak!  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2009. Május 15. - 11:29:25 »

Gyönyörű helyen van a lesed Zoli. Ezt nem járja a többi vadász?  Fejvakarás Akkor mit?

A sózóban nem áll meg az esővíz?

Voldi

Köszönöm, nekem is nagyon tetszik!
Nem ismerik ezt a részt, ez a területünk egy eldugott, hátsó, távoli széle.
A vizet majd elszívja a fa, elpárolog, kinyalja a vad. De, ha nagyon megáll, akkor vágunk bele egy elvezető nyílást.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #188 Dátum: 2009. Május 15. - 11:32:06 »

Köszönöm, nekem is nagyon tetszik!
Nem ismerik ezt a részt, ez a területünk egy eldugott, hátsó, távoli széle.
A vizet majd elszívja a fa, elpárolog, kinyalja a vad. De, ha nagyon megáll, akkor vágunk bele egy elvezető nyílást.

Vagy egy vastag fúróval fúrj kívülről pár lyukat az aljára. Azon kifolyik a víz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Május 15. - 11:33:01 »

Zoli! Ügyesek vagytok, nagyon jó lesz a les  Igen És örömmel látom, hogy van más is, aki az alsó és felső hevederekhez is rak vízszintes andrásolást  Igen Igen

Üdv a Vadásznak!  Emelem

Köszi! Wave
Muszáj volt beandrásolni, mert az állításkor elnyeklett volna. Nagyon nagy súlyú ám, láthatod a lábak vastagságán is. Igen masszív les.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Május 15. - 11:36:34 »

Vagy egy vastag fúróval fúrj kívülről pár lyukat az aljára. Azon kifolyik a víz.
Áram hiányában, ezt akkus fúróval nem tudom megoldani, egyszerűbb Stihl-lel beszúrni vagy függőlegesen bevágni az aljáig.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Május 15. - 11:51:03 »

Tök jó lett!  Igen

Antinak is  Igen

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Május 15. - 11:54:10 »

Tök jó lett!  Igen

Antinak is  Igen



Köszönöm! Emelem
Antié az érdem, én csak a les helyét néztem ki a szakmunka és nagyon sok fizikai is Anti érdeme! Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Május 15. - 13:46:28 »

Mint is mondhatnék, KIRÁLYSÁG! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Május 15. - 13:49:07 »

Szia Zoli Bácsi!

Fűződjön sok szép élményed majd a leshez!

 Wildboar                                                                                        Fácánvadász

Nekem nagyon tetszett a kiválasztott terület. A lestől balra jó fedett rész van, jobbra pedig ligetesebb részek, melyet a meghagyott csodaszép öreg magfák nagyon hangulatossá tesznek. Nameg ősszel a sok makkal csak vonzák majd még jobban a vadat.

A szép környezetben, jó időban, Jóbaráttal töltött lesépítés sokkal inkább szórakozás volt, mint munka, bár én is elfáradtam azért a nap végére. Na de kipihentük.  Piál

A sózótuskóban csak nem fog megállni a víz, mert úgy emlékszem, hogy egy-egy mélyebb vágásnál beleért a lánc a földbe, úgyhogy valószínűleg el fog folyni a víz. Különben szoktam alul csinálni egy vízszintes vágást, amivel kivágom a körbefűrészelt kockát, de ebben az esetben az alacsony tuskó miatt csak felülről fértem hozzá.

A maradék munkát meg valamelyik hétvégén megcsinálgatjuk, csak Zolikám a 2+3 fogadáson nyert sörömet ne felejtsd... Ördög Bár a 3-mat már nem emlékszem, mivel nyertem... Fejvakarás

 Wave

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 61   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: