Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 285502 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #720 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 09:04:07 »

Péter!
Gratulálok a kísérőnek és az "Anonymus"-nak is! Emelem
És a többiekhez csatlakozva én is várom a "leleplezést".
Természetesen az élménybeszámolóval együtt!!
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #721 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 09:05:16 »

Szia Feri! Emelem

Gratulálok a két bakhoz, igazi kívánatos, jó trófeák!  Igen


Már meg ne bántsalak, de ha a plafon 300 g, akkor ez a kettő hogyan fér bele?

 Wave Attila



Hát a második - a hatos - bírálati súlya szerintem 290 körül lesz...
Az enyém meg kiugró minden tekintetben...
A vadászterületünkön eddig a legnagyobb bak ami esett, az egy 380 g-os 6-os, éppen belecsúszott a bronzba vagy 5-6 éve...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #722 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 09:54:47 »

Szia Feri! Emelem

Az utolsó mondatod meglepett. A mostani két agancsot elnézegetve nem gondoltam, hogy ilyen kevés a "nagy bakotok".
Tudom, a nagyvadas területeken nem az őz a központi kérdés, de  ahol ilyen trófeák is teremnek, ott érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni az állományra. Gondolom erre vonatkozott az "eddig"! Kacsint

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #723 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 15:57:30 »

Gondolom erre vonatkozott az "eddig"! Kacsint

Így van! Igen  Kacsint

Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Szellőcske
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16



WWW
« Új üzenet #724 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 04:23:55 »

Szervusztok!

Tavaly jártam itt utoljára, nagyjából ugyanezen szép időszak alkalmából, mint amiben most is vagyunk... Mosolyog

A Pilis határán is megindult már az őz-nász. Errefelé sosem kezdenek túl korán, de július 30-án, mikor először kimentem körbenézni, jöttek a bakok lelkesen. Mosolyog Remélem, most pár munkával eltelő nap után sikerrel kijutok még, míg tart az üzekedés, mert még mindig az egyik legjobb élménye ez az évnek. Mosolyog






További sikereket mindenkinek a szezonra! Mosolyog

Üdv, Edina
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #725 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 07:27:01 »

Vagy az idényre... Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #726 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 07:39:46 »

Remélem, most pár munkával eltelő nap után sikerrel kijutok még, míg tart az üzekedés,

Csak aztán a szélre figyelj , Szellőcske . . . !   Ördög  Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #727 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 11:53:00 »

Aug. 1. Délután

Szép meleg nyári délután volt, amikor Sz. Sanyi fórumtársunk megjött. Estig mentünk egy kanyart a határban. Sajnos nem volt nagy mozgás főleg a belső területeken. A sziken még több őzet láttunk. Láttuk azt a gyilkos bakot is amit tavasszal már egyszer elhibáztak. Sajnos messze volt egy sutát hajtott be a nádba. Sípoltam neki, de nem jöttek ki. Ezen kívül több helyen sípoltam, de nem jött a sípra egész este semmi.

Aug. 2.

Reggel folytattuk a vadászatot. Több helyen hívtam eredménytelenül. Láttunk párban is őzet a sípra mégsem ugranak. Nagy nálunk az aszály két hete volt utoljára eső az már régen eltűnt. Szántanak, tárcsáznak a nagy gépek hatalmas porfelhőket kavarva. Meghagyott tarló egy sincs. Nem túl jók a lehetőségek.
A levágott lucerna mellett megyünk az úton, amikor egy legelő őzet veszünk észre. Kis bak lőhető. Megállunk és az út széli nád, és gaz takarásában rámegyünk, Abban egyezünk meg, hogy nem hívok rá. Sanyi még az út szélén közelebb csúszik, én az árokból videózom a fényképezővel.




Kicsit hátra csúszott lövést jelez. Bevált az erdősávba. Itt találjuk meg a negyedórás várakozás után a szélétől öt méterre. Fotózás, zsigerelés.





 Egy kört még megyünk de akkora már a hőség, hogy nem látunk semmit.
Délután még két vadász jön le, este még egy.
Öt körül indulunk ki, nagyon meleg van. A sziken ismét megtaláljuk a gyilkost, megint eltűnik előttünk a sutát hajkurászva a nádban. Több helyen hívok, de talán két-három bak jön csak be azok sem lőhetők. Eredménytelenül sötétedik ránk.

Aug. 3.

Reggel fél hatkor kezdünk. A sziken ismét keressük a gyilkost. Meg is találjuk a lucernán legel a sutájával most már lőtávon belül van, csak a nád takarja a bakot . A sutát megtudnánk lőni azt jól látjuk, de a bak takarva van. Sanyi mögöttünk van, őneki tisztán látszik, de most ő csak fotóz. Aztán ismét belendülnek és eltűnnek a nádban.
Délelőtt még két bakot behívok, de nem lőhetőek. Rohamosan melegszik az idő már nem is látunk több őzet ezért befejezzük.
Napközben tikkasztó a hőség 36 fok van. Négy óra után megyünk ki délután. Egy késői vetésű kukorica egy nádas szikfolt és egy tárcsázott tarló szélén állunk meg hívni A tarló mögött is kukorica van
A hívásra úgy négyszáz méterre kijön egy bak a kukoricából. Fülétől magasabb agancs, és ahogy lassan  ballag be látjuk, hogy gyilkos nyársas fiatal max. kétéves, lőhető bak.
Folyamatosan hívogatom. Közben a kukoricából kijön még egy kis bak. Villás egy éves. Most már ketten jönnek a sípra. Aztán a nyársas észreveszi a másikat és hátraszalad hozzá. Kicsit kergetőznek aztán a nyársas visszaindul a kukoricába és már nem foglalkozik a síppal.
Közben a Laci csendben szól:
Itt les egy bak a nád szélén a beugrásban.
Én a másik szikfoltot távcsövezem, keresve, de nem tálálom.
Közben kiderül, hogy itt volt mellettünk jó közel,de a kocsit látva elugrott.
Ez volt az idei üzekedésben idáig az egyetlen eset ahol egyszerre bejött három bak a hívásra.
Megyünk ki a sziki lucernára a gyilkost keresve. Szakad rólunk a víz, iszonyú a hőség.
A lucernán most csak azt a középkorú széles terpesztésű bakot látjuk, ami idáig mindig ott volt. Érdekes, hogy ez mindig menekül, ha meghalja a sípot. Azt beszéljük, hogy valószínűleg a gyilkos agancsú már megruházta, amikor bement egy suta hívására és azért fél.
A gyilkost most nem találjuk. Alig látunk más őzet.
Egy jó kilométerrel arrébb a legelő közepén, a szikpadkán észreveszek egy bakot. Száz méterre lehet Csak áll szembe velünk nagyon nehéz elbírálni. Oldalról érett bakot mutat az agancsa, szemből mintha vízszintesek lennének a rózsái. Csöpög a nyála és nem nagyon akar elmenni. Végül kiadom rá a lövési engedély. Karcsi, a vendégünk szépen nyakon is lövi miután a sípra kicsit felfigyelt és megélénkült. A lövésre egy suta ugrik ki mellőle a gazból, amit nem láttunk. Ezért nem ment ez el.
Nagy az öröm, mert szép golyó érett lőhető keresztes agancsú bak hosszú hátsó ágakkal.





Fél nyolc van, beindulunk a vadászházhoz, mert közben a hátizsákom a késsel bent maradt mivel délután jött egy vihar, amiből nem lett végül is semmi pedig nagyon kéne egy kis eső, ami megpezsdítené az őzeket. Közben a Sanyi a lucernánál kiszáll, sötétedésig próbálkozik a gyilkost megtalálni.
Bent épp zsigerelem a bakot amikor hív a Sanyi. Meglőtte a gyilkos agancsút.
Laci kimegy értük. Mi a Karcsival rendbe tesszük a bakját.
Sötét van, mire beérnek Tavasz óta nőtt egy daganat a bal szeme alatt, de ez semmiben nem zavarta.Fotózással, élmény meséléssel ér véget a nap.





Aug. 4.

Reggel folytatjuk a vadászatot. Mozgás szinte semmi, mintha nem is az üzekedés derekán lennénk. A kukoricánál ismét a nyársast keressük, de csak a kis villás jön elő a sípra.




Több bakot nem is tudunk behívni. Rohamosan melegszik az idő fél tízkor abbahagyjuk. A Sanyinak is haza kell menni.
Délután iszonyú melegben folytatjuk. A rádió még melegedést ígér, pedig már 36 fok körül van így is.
Egy bakot sem tudok behívni őzet is alig látunk.

Aug. 5.

Kora reggel napkeltekor indulunk ki a Lacival ketten. Végig járjuk az ismert selejt bakok helyeit, több helyen hívunk, de alig látunk valamit. Semmi nem jön a sípra, semmilyen hangra sem. Pedig még van üzekedés, mert látunk párban őzet. A nagy meleggel feladjuk.
Délután már elmentek a vadászok  én sem voltam kint a 38 fokban, hanem a trófeákat készítettem ki.

Aug. 6.
Délután jön egy vadász ismét. Mára 40 fokot és a nyár legmelegebb napját jósolják. Nem tudom, mit látunk majd.

Pár kép a behívott bakokról. Sz. Sanyi fotói:

ű













Folyt. köv.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #728 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 12:30:39 »

Szik üdv !  Emelem  Igen Taps Jó a videó is !  Emelem 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #729 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 12:38:42 »

Ennek a hívásnak a varázsát csak az tudja, aki át is élte.
Én, hála Allahnak, szombaton reggel részesültem (életemben először) ebben a kegyben.
Hát, Urak, ilyen csodát csak az kaphat, akit a dzsinnek a tenyerükön hordoznak...
Nem adja ezt vissza semmilyen videó, semmilyen fisingendhánting...Azt a szívdobogást, azt az izgalmat..
Még most is feláll a hajam a tarkómon, ahogy írom.
Ha elboldogulok a technikával, én is beszállok a beszámolósdiba, mert van élmény rendesen!


Gratulálok a bakvadászoknak!!


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #730 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 16:13:53 »

Aug. 1. Délután
Szép meleg nyári délután volt, amikor Sz. Sanyi fórumtársunk megjött. Estig mentünk egy kanyart a határban. Sajnos nem volt nagy mozgás főleg a belső területeken. A sziken még több őzet láttunk. Láttuk azt a gyilkos bakot is amit tavasszal már egyszer elhibáztak. Sajnos messze volt egy sutát hajtott be a nádba. Sípoltam neki, de nem jöttek ki. Ezen kívül több helyen sípoltam, de nem jött a sípra egész este semmi.
Folyt. köv.

Szervusz!

GRATULALOK!

Nagyon jo bakot lovettel Karcsival!

 Wave
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #731 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 16:49:52 »

Ezen a lerobbant gépen nem tudok videózni, de köszönet a jó képekért, a remek beszámolóért Gyula! A krampusz nagyon jó, szeretnék olyat "elgáncsolni" még idén én is. Jöhet a folytatás.
Sajnos a felfordulásban elvesztek a beállt, befigyelt ördögök. Mindenütt hangos a zihálástól, csörtetéstől a zörgősre száradt vaddohány, javában tart a nagy rohangászás. Az aprónép veretve van manapság az öregebbjétől, ide-oda kószálnak. Sípom utoljára otthon maradt, a buttoló hangjára fütyültek a bakok, vannak most kézzelfogható őzcsajok is minden bokorban. Na, majd, ha kicsit fogynak a kapható lányok, fordul a kocka.... Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #732 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 18:17:11 »

Gyula gratulálok! Élmény volt olvasni is!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #733 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 21:55:03 »

Szuper kis napló és az esett bakok is szépek. Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #734 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 09:37:40 »

Vigyorog Köszönöm Peti!  Emelem


Teíték, végtisztesség öröm...









Üdv!
Feri

 Igen Igen Emelem Wave
Nagyon komoly... Emelem

Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: