Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1143326 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7140 Dátum: 2016. Július 05. - 12:11:00 »

Gondolom Remingtonnal vadászol, ezért pattantak ki a fejedből ezek a szép gondolatok???!!!
Azt hiszem, ha személyesen ismernénk egymást sem lennénk barátok, mert megválogatom a barátaimat! Felvetettem egy problémát, ha nem tetszik, akkor ne válaszolj! DE NE IS FIKÁZÓDJ! Gondolkodj el rajta, hogy milyen ember vagy! Kodály Zoltán szavai jutottak rólad eszembe: "Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." Tasli

A kérdésed annyira de annyira naiv és amatőr hogy teljesen meg vagyok illetve voltam győződve arról hogy tesztelésből, hülyeségből vagy viccből tetted fel. Most úgy tűnik mégsem .
Ha lennél szíves visszaolvasni és néhány könyvet , szakkönyvet elolvasni netán kérdezni a tapasztaltabbaktól több kalibert és lőszert kipróbálóktól rájönnél hogy a a vér mennyisége is sokkal inkább a találat helyétől és a kimenet helyétől a vad méretétől a kalibertől stb.stb. függ és persze a lövedék szerkezetétől anyagától a becsapódáskori sebességétől stb.stb.  Tasli -- csak hogy helyrerázódjon az a kevés. A vad azonnali tűzberogyása viszont még a tiltott teljes köpenyes (FMJ) lövedékkel és a tiltott 2500 (1000 ) Joule alatti csőtorkolati energia  esetén is bekövetkezik a központi idegrendszert az az agyat ,gerincvelőt ért találat esetén. A kérdésre egyébként igen igen hosszan lehetne írni a választ de azt ajánlom olvass -olvass , hallgass és tapasztalj és ilyen hülye kérdéssel ne égesd magad nagy nyilvánosság előtt írásban.     Emelem 


Ui. : A Remington is jó lőszer megfelelően kiválasztva megfelelően alkalmazva .   S.Peti
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7141 Dátum: 2016. Július 05. - 16:30:39 »

   . A vad azonnali tűzberogyása viszont még a tiltott teljes köpenyes (FMJ) lövedékkel és a tiltott 2500 (1000 ) Joule alatti csőtorkolati energia  esetén is bekövetkezik a központi idegrendszert az az agyat ,gerincvelőt ért találat esetén. A kérdésre egyébként igen igen hosszan lehetne írni a választ de azt ajánlom olvass -olvass , hallgass és tapasztalj és ilyen hülye kérdéssel ne égesd magad nagy nyilvánosság előtt írásban.     Emelem 


Ui. : A Remington is jó lőszer megfelelően kiválasztva megfelelően alkalmazva .   S.Peti
   Azt nem tudta, hogy az FMJ tiltott.  Viszont itt van egy GAMO légfegyveres disznóvadászat.   3:40 től érdekes a videó.   
Naplózva
cz557ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #7142 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 08:07:26 »

 Emelem Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni h 30-06 os kalibert használok és a következőket tapasztaltam a Geco Plus lőszerrel kapcsolatban amit használok hozzá. Minden esetben átütötte a vadat,viszont süldőnél ( 50-60kg) között hiába tört bordát is egyszerűen szinte kalibernyi volt a kimenet is...! Nagyobb disznónál hátracsúszott lövésnél ráadásul se egy csepp vér se egy szőrszál,még kutyával se  sikerült az utánkeresés!! Ety hónap múlva találtuk meg a disznót szag alapján..! A süldőnél is tüdőlövésnél két csepp vér volt,mondjuk a menekülési táv 6m lett,de alig vérzett viszont a testüreg tele volt vérrel!! Most mit tegyek?!?! Abban kérném a segìtségeteket h ajánljatok már eg olyan lőszert ami elég vért ad és át is üti a nagyobb disznót is! Ár nem lényeg.Válaszaitokat előre is köszönöm! Emelem
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #7143 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 08:16:16 »

Emelem Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni h 30-06 os kalibert használok és a következőket tapasztaltam a Geco Plus lőszerrel kapcsolatban amit használok hozzá. Minden esetben átütötte a vadat,viszont süldőnél ( 50-60kg) között hiába tört bordát is egyszerűen szinte kalibernyi volt a kimenet is...! Nagyobb disznónál hátracsúszott lövésnél ráadásul se egy csepp vér se egy szőrszál,még kutyával se  sikerült az utánkeresés!! Ety hónap múlva találtuk meg a disznót szag alapján..! A süldőnél is tüdőlövésnél két csepp vér volt,mondjuk a menekülési táv 6m lett,de alig vérzett viszont a testüreg tele volt vérrel!! Most mit tegyek?!?! Abban kérném a segìtségeteket h ajánljatok már eg olyan lőszert ami elég vért ad és át is üti a nagyobb disznót is! Ár nem lényeg.Válaszaitokat előre is köszönöm! Emelem

H-Mantel 11,7g. 

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7144 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 08:18:09 »

Emelem Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni h 30-06 os kalibert használok és a következőket tapasztaltam a Geco Plus lőszerrel kapcsolatban amit használok hozzá. Minden esetben átütötte a vadat,viszont süldőnél ( 50-60kg) között hiába tört bordát is egyszerűen szinte kalibernyi volt a kimenet is...! Nagyobb disznónál hátracsúszott lövésnél ráadásul se egy csepp vér se egy szőrszál,még kutyával se  sikerült az utánkeresés!! Ety hónap múlva találtuk meg a disznót szag alapján..! A süldőnél is tüdőlövésnél két csepp vér volt,mondjuk a menekülési táv 6m lett,de alig vérzett viszont a testüreg tele volt vérrel!! Most mit tegyek?!?! Abban kérném a segìtségeteket h ajánljatok már eg olyan lőszert ami elég vért ad és át is üti a nagyobb disznót is! Ár nem lényeg.Válaszaitokat előre is köszönöm! Emelem

Keress valami puhább SP lőszert hozzá, amit jól visz a puskád.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
cz557ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #7145 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 08:47:59 »

 Emelem Köszönöm szépen a gyors választ,de tudnál esetleg valami konkrét márkát tipust mondani? Egy Mauser m12-esből lövöm egyébként.Vadászüdv Emelem Wave
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 25. - 09:00:50 írta Sakac » Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7146 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 10:53:56 »

Emelem Köszönöm szépen a gyors választ,de tudnál esetleg valami konkrét márkát tipust mondani? Egy Mauser m12-esből lövöm egyébként.Vadászüdv Emelem Wave
Nekem  a CZ 557  8x57js-nél a Geco Teilmantel 12g-os vált be. A Plus   nálam is mindig  csak "átszalad" a testen.
Naplózva
cz557ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #7147 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 12:32:43 »

 Emelem Gyerekek!! Én kiégtem! Annyi rosszat olvastam így visszalapozva a Geco plus-ról h az nem igaz...! A legfájóbb csak az h ezek a tapasztalatok teljesen megegyeznek a saját jaimmal..csak átszúrj nincs vér ..stb...!! Szerintetek a Lapua Mega 12g-ban jó lenne a Mauserhez? Vagy a wichester power max bonded az ami még esetleg úgy tetszett de nem nagyon hallottam róla! Esetleg tudnátok olyat ajánlani ami nem is eszi a csövet ( Geco TM -ről irták) és vért is ad..!!Az lenne a legfontoaabb!Az se érdekel ha nagyon roncsol és drága de üsse át és adjon vért..! Megtisztelő válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7148 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 13:15:47 »

Emelem Gyerekek!! Én kiégtem! Annyi rosszat olvastam így visszalapozva a Geco plus-ról h az nem igaz...! A legfájóbb csak az h ezek a tapasztalatok teljesen megegyeznek a saját jaimmal..csak átszúrj nincs vér ..stb...!! Szerintetek a Lapua Mega 12g-ban jó lenne a Mauserhez? Vagy a wichester power max bonded az ami még esetleg úgy tetszett de nem nagyon hallottam róla! Esetleg tudnátok olyat ajánlani ami nem is eszi a csövet ( Geco TM -ről irták) és vért is ad..!!Az lenne a legfontoaabb!Az se érdekel ha nagyon roncsol és drága de üsse át és adjon vért..! Megtisztelő válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!  Emelem

Kicsit szerintem túltudományoskod a dolgot, ahogy előtted már oly sokan, és az is biztos, hogy nem Te leszel az utolsó a sorban. Bármilyen magról beszélhetünk, az

vagy kemény, ezért bár relatíve kevés roncsolást végez belül, de akár keményebb részén is nagyobb eséllyel átüti a vadat, így nagyobb esélye van a vérnek (de attól is nagyon függ, milyen magasan üti át a kamrát, meg hogy egyáltalán milyen szervet találtál el, aminek "adnia kéne" a vért, meg még olyan sok tényezőtől, ami külön fejezeteket megtöltene),

vagy puhább, ami belül jobban fröccsen, többet roncsol, viszont épp emiatt kisebb eséllyel csinál kimenetet.

Ezeknek a variációját még szorozd meg a többi paraméter összes lehetséges változatának variációjával, és akkor kijön az a szám, ahány féle maggal kellene rendelkezzél ahhoz, hogy mindig az adott helyzetre optimálist lőhesd ki. Lehet ezen rugózni a beszélgetés kedvéért, de olyan magot soha az életben nem fogsz találni Te sem, ami ezekből a tulajdonságokból csak a jókat gyűjti össze a kedvedért, ráadásul mindig az adott helyzetnek, vadnak, lőhelyzetnek stb. stb. stb. megfelelő módon. Ráadásul kétszer az életben sem fogsz tudni pont egyforma lövést leadni. Kellemes törpölést ettől függetlenül...  Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7149 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 19:28:14 »

Emelem Gyerekek!! Én kiégtem! Annyi rosszat olvastam így visszalapozva a Geco plus-ról h az nem igaz...! A legfájóbb csak az h ezek a tapasztalatok teljesen megegyeznek a saját jaimmal..csak átszúrj nincs vér ..stb...!! Szerintetek a Lapua Mega 12g-ban jó lenne a Mauserhez? Vagy a wichester power max bonded az ami még esetleg úgy tetszett de nem nagyon hallottam róla! Esetleg tudnátok olyat ajánlani ami nem is eszi a csövet ( Geco TM -ről irták) és vért is ad..!!Az lenne a legfontoaabb!Az se érdekel ha nagyon roncsol és drága de üsse át és adjon vért..! Megtisztelő válaszaitokat és segítségeteket előre is köszönöm!  Emelem
Makkmarci kollégával osztom a véleményem, hogy a találat helye nagymértékben függ attól , hogy mennyire fog  a seb vérezni , illetve helyben marad -e a vad.
 Ha én nagy ritkán lesről vadászok, akkor a nyugodtabb körülmények miatt a vaddisznó nyakát célzom meg, igy nekem (Eddig még legalábbis ) helyben maradt.
Mivel, hogy BOLOND vagyok cserkeléskor sosem rakom fel a távcsövet ( már kétszer seggeltem el , az elsőt még megúszta a távcső karcokkal, a másodiknál elhajlott) , igy amikor keresőmben meglátom a vetésben, búzában, vagy tarlón turkálgatókat, akkor  elővesz a " wild boar fever" és mire  felrakom a távcsövet addigra valamelyest megnyugszom. Cserkelésnél mindig szabad kézből lövök és blattra célzok( már ha nem szaladnak  a vadak). A teilmantellel nem ment el semmi ,   két alkalmat kivéve amikor egy belógó ágat lőttem ketté il. egy kórót amit nem láttam sötétben.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7150 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 20:09:46 »

Makkmarci kollégával osztom a véleményem, hogy a találat helye nagymértékben függ attól , hogy mennyire fog  a seb vérezni , illetve helyben marad -e a vad.
 Ha én nagy ritkán lesről vadászok, akkor a nyugodtabb körülmények miatt a vaddisznó nyakát célzom meg, igy nekem (Eddig még legalábbis ) helyben maradt.
Mivel, hogy BOLOND vagyok cserkeléskor sosem rakom fel a távcsövet ( már kétszer seggeltem el , az elsőt még megúszta a távcső karcokkal, a másodiknál elhajlott) , igy amikor keresőmben meglátom a vetésben, búzában, vagy tarlón turkálgatókat, akkor  elővesz a " wild boar fever" és mire  felrakom a távcsövet addigra valamelyest megnyugszom. Cserkelésnél mindig szabad kézből lövök és blattra célzok( már ha nem szaladnak  a vadak). A teilmantellel nem ment el semmi ,   két alkalmat kivéve amikor egy belógó ágat lőttem ketté il. egy kórót amit nem láttam sötétben.
 

Szerintem is nem a gyártott lőszer fügvénye! lényeg a jol választott kaliber, a lőszerhez belőtt fegyver, a jó lőkészség, és ezek után akár el is lehet felejteni a lőszer tipusát. Egy jo lövés egyformán hatásos a Tajgán, a kanadai Yukon-ban, vagy akár Eu.-ban legyen a vad neve akár vaddisznó is. Vadász
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7151 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 20:28:41 »

Emelem Sziasztok! Abban szeretném a segítségeteket kérni h 30-06 os kalibert használok és a következőket tapasztaltam a Geco Plus lőszerrel kapcsolatban amit használok hozzá. Minden esetben átütötte a vadat,viszont süldőnél ( 50-60kg) között hiába tört bordát is egyszerűen szinte kalibernyi volt a kimenet is...! Nagyobb disznónál hátracsúszott lövésnél ráadásul se egy csepp vér se egy szőrszál,még kutyával se  sikerült az utánkeresés!! Ety hónap múlva találtuk meg a disznót szag alapján..! A süldőnél is tüdőlövésnél két csepp vér volt,mondjuk a menekülési táv 6m lett,de alig vérzett viszont a testüreg tele volt vérrel!! Most mit tegyek?!?! Abban kérném a segìtségeteket h ajánljatok már eg olyan lőszert ami elég vért ad és át is üti a nagyobb disznót is! Ár nem lényeg.Válaszaitokat előre is köszönöm! Emelem

Lapua Mega!!! Cseh SPCE (nagyobb disznót nem biztos hogy átüti, de jó)!
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7152 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 20:31:03 »

Kicsit szerintem túltudományoskod a dolgot, ahogy előtted már oly sokan, és az is biztos, hogy nem Te leszel az utolsó a sorban. Bármilyen magról beszélhetünk, az

vagy kemény, ezért bár relatíve kevés roncsolást végez belül, de akár keményebb részén is nagyobb eséllyel átüti a vadat, így nagyobb esélye van a vérnek (de attól is nagyon függ, milyen magasan üti át a kamrát, meg hogy egyáltalán milyen szervet találtál el, aminek "adnia kéne" a vért, meg még olyan sok tényezőtől, ami külön fejezeteket megtöltene),

vagy puhább, ami belül jobban fröccsen, többet roncsol, viszont épp emiatt kisebb eséllyel csinál kimenetet.

Ezeknek a variációját még szorozd meg a többi paraméter összes lehetséges változatának variációjával, és akkor kijön az a szám, ahány féle maggal kellene rendelkezzél ahhoz, hogy mindig az adott helyzetre optimálist lőhesd ki. Lehet ezen rugózni a beszélgetés kedvéért, de olyan magot soha az életben nem fogsz találni Te sem, ami ezekből a tulajdonságokból csak a jókat gyűjti össze a kedvedért, ráadásul mindig az adott helyzetnek, vadnak, lőhelyzetnek stb. stb. stb. megfelelő módon. Ráadásul kétszer az életben sem fogsz tudni pont egyforma lövést leadni. Kellemes törpölést ettől függetlenül...  Emelem

Ott a pont! Igen
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #7153 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 20:58:12 »

Olvass a lőszerről, de inkább lődd és ami a legpontosabban megy, az lesz a neked való. Nem vagyok sem tapasztalt vadász, sem régi motoros, sem minden vadam helyben maradt vadász. Nekem azt mondta az, akitől a puskát vettem, hogy ő a S&B SP-t lőtte belőle sokáig eredményesen, azután váltott a Laupára. Viszont mikor elmondtam, hogy én első bálozó vagyok, visszaállította az S&B-ra és azóta, amire rálőttem és eltaláltam, mind meglett. Leghosszabb utankeresésem kb hatvan méter volt, de ott is a hóesés által eltakart nyomok miatt. Na nem egy vadászkönyvnyi elejtés.  Wave Négy tagja a vaddisznók nemzedékének. Egy malac, egy 35 körüli süldő, egy ötvenes kancsi es egy mázsa körüli kan. Ő ment a legtöbbet. Tél volt és vastag szalonnája. Lőtáv mindegyik lövésnél 100 méter alatt.  Az eladót megnevezem és a következményket vállalom.  Emelem Gálos Csabától vásároltam a puskát.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
petermotor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #7154 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:18:40 »

Üdvözlök mindenkit. Új vagyok itt és szeretnék érdeklődni,hogy vadászik e valaki Ruger American 308-as fegyverrel. Ha igen milyen lőszert használ hozzá: Én a Sako Superhammerhidet próbáltam lőtéren de borzalmas szórásképet produkált. (nem szereti a fegyver) Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 [477] 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: