Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1472396 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1980 Dátum: 2009. április 17. - 18:58:41 »

Még egy utolsó kérdés,és nem fárasztalak tovább Mosolyog Egy másik fórumon van egy úriember,aki a román IOR távcsöveket nagyon propagálja,és állítása szerint jobb minőséget képvisel a német/osztrák prémiumoknál is.Neked illetve másoknak mi a véleményed erről?

Mivel van nálam IOR ( kicsi javításon), és van EDF 7x40-es is nálam, meg volt NVA DF 7x40 ( porros) is, ezért mondhatom, hogy én nagy különbséget nem láttam.
Tényleg nagyon jó az IOR, nem véletlen, hogy a volt HŐR-nél nálunk ez volt rendszeresítve.
EDF-hez hasonlítottam, ami ugye tetőélprizmás, szerintem jobb az IOR-nál, de ezt én hasonlítottam, lehet, hogy most elfogult vagyok a sajátommal szemben. Kacsint Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1981 Dátum: 2009. április 17. - 19:01:53 »

Még egy utolsó kérdés,és nem fárasztalak tovább Mosolyog Egy másik fórumon van egy úriember,aki a román IOR távcsöveket nagyon propagálja,és állítása szerint jobb minőséget képvisel a német/osztrák prémiumoknál is.Neked illetve másoknak mi a véleményed erről?

Bandi!

Ahogy hallom ez a "valaki" hirtelen nagyon sok mindenhez érteni kezdett, persze mindezt az interneten böngészve...abban meg tudod mennyi tapasztalat van?  Kacsint
Kaptam pár mailt amit az ő megnyilatkozásai alapján írtak.
Pl. hogy az IZS-58-as Purdey záras...akkor nem tudom a látókörömben lévő kb. 20 db IZS-58-as miért nem az???
...meghogy a világ legjobb távcsöve a SB, mert az amerikai spec. alakulatnak ez a céltávcsöve...csak nem tudom egy VADÁSZATI célú fegyvertávcsőnek mi köze egy spec. "hosszútáv-lövő" nappali, rendészeti-hadászati célokra felhasználni kívánt optikához???
...ja és persze a KJG olyan mint a piros hetes...mindent visz. (persze ezzel nem a KJG-t akarom minősíteni, mert bizony mindenképpen figyelemre érdemes fejlesztés, csupán azt, hogy anélkül, hogy akár egyet is ellőtt volna vele, ilyesféle kijelentést tenni...hát  Vállat von)

Persze ettől lehet mg nagyon jó az IOR, dehogy jobb lenne, mint a német és osztrák csövek...hát vannak fenntartásaim...mert akkor ugyibár az amerikai spec. egységek miért nem IOR-t használnak?  Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1982 Dátum: 2009. április 17. - 19:10:55 »

Bandi!

Ahogy hallom ez a "valaki" hirtelen nagyon sok mindenhez érteni kezdett, persze mindezt az interneten böngészve...abban meg tudod mennyi tapasztalat van?  Kacsint
Kaptam pár mailt amit az ő megnyilatkozásai alapján írtak.
Pl. hogy az IZS-58-as Purdey záras...akkor nem tudom a látókörömben lévő kb. 20 db IZS-58-as miért nem az???
...meghogy a világ legjobb távcsöve a SB, mert az amerikai spec. alakulatnak ez a céltávcsöve...csak nem tudom egy VADÁSZATI célú fegyvertávcsőnek mi köze egy spec. "hosszútáv-lövő" nappali, rendészeti-hadászati célokra felhasználni kívánt optikához???
...ja és persze a KJG olyan mint a piros hetes...mindent visz. (persze ezzel nem a KJG-t akarom minősíteni, mert bizony mindenképpen figyelemre érdemes fejlesztés, csupán azt, hogy anélkül, hogy akár egyet is ellőtt volna vele, ilyesféle kijelentést tenni...hát  Vállat von)

Persze ettől lehet mg nagyon jó az IOR, dehogy jobb lenne, mint a német és osztrák csövek...hát vannak fenntartásaim...mert akkor ugyibár az amerikai spec. egységek miért nem IOR-t használnak?  Ördög

Na, még jó, hogy nem én mondtam. :Mosolyog Vigyorog
Igaz, azt sem tudom ki az a KJG. :Mosolyog :Mosolyog Fejvakarás
Kovács József Géza.

De EDF 7x40-ről egy nyilatkozat.

"""Kunos Bálint
A haderőreform haditechnikai aspektusai
A honvédség haditechnikai eszközeinek mai állapota

A haditechnika korszerűsítése, az eszközpark és a harcanyagok frissítése a '80-as években szinte teljesen leállt. A finanszírozási lehetőségek beszűkülése miatt a javító-karbantartó tevékenység folyamatosan háttérbe szorult, melynek következményeként a korábbi évek szervezett állagfenntartó rendszere teljesen összeomlott. A honvédség megkezdte a tartalékok felélését, a gazdaságtalanul üzemelő technika üzemeltetésének szűkítését vagy teljes leállítását.

A Magyar Honvédség haditechnikai eszközeinek meghatározó hányada a hetvenes évek közepe és a nyolcvanas évek vége között került beszerzésre, így zömében a hatvanas évek alapkutatási eredményeire épülő technikai színvonalat képviseli. Az egyes szakterületek technikai értékelése előtt általános jellemzőként megállapítható, hogy az eszközök zömének hadihasználhatósága rendkívül alacsony

Optikai műszerek és vezetési eszközök

Meglévő optikai műszereink nagy része a használhatóság alsó határához érkezett.

Kivételt képez a 7x40-es EDF-távcső,"""

Minden szétesik, de az EDF az még nem. Vigyorog
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1983 Dátum: 2009. április 17. - 19:12:16 »


Persze ettől lehet mg nagyon jó az IOR, dehogy jobb lenne, mint a német és osztrák csövek...hát vannak fenntartásaim...mert akkor ugyibár az amerikai spec. egységek miért nem IOR-t használnak?  Ördög
[/quote]Mert a románok nem tudnak akkora nyomással lobbizni az ügy érdekében. Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1984 Dátum: 2009. április 17. - 19:15:38 »

Persze ettől lehet mg nagyon jó az IOR, dehogy jobb lenne, mint a német és osztrák csövek...hát vannak fenntartásaim...mert akkor ugyibár az amerikai spec. egységek miért nem IOR-t használnak?  Ördög
Mert a románok nem tudnak akkora nyomással lobbizni az ügy érdekében. Nyihi

...de a franciák sem IOR-t használnak...pedig feléjük nem rossz a román lobbi...legalábbis történelmi tanulmányaim is ezt támasztják alá.  Bion Ördög Ördög
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1985 Dátum: 2009. április 17. - 19:18:39 »

...de a franciák sem IOR-t használnak...pedig feléjük nem rossz a román lobbi...legalábbis történelmi tanulmányaim is ezt támasztják alá.  Bion Ördög Ördög
Ezek szerint mégsem annyira rokonlelkek, mint azt mutatják. : Taps
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1986 Dátum: 2009. április 17. - 20:43:48 »

...de a franciák sem IOR-t használnak...pedig feléjük nem rossz a román lobbi...legalábbis történelmi tanulmányaim is ezt támasztják alá.  Bion Ördög Ördög
.................a romá(no)k szerint Taps
Brook Shield-del mi is halálosan szerelmesek vagyunk egymásba (szerintem) Bion
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1987 Dátum: 2009. április 17. - 20:45:59 »

.................a romá(no)k szerint Taps
Brook Shield-del mi is halálosan szerelmesek vagyunk egymásba (szerintem) Bion
Viszont ha te már akarod az minimum 50%, tehát a dolog nincsen elveszve. Kacsint
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1988 Dátum: 2009. április 17. - 20:50:05 »

Mivel van nálam IOR ( kicsi javításon), és van EDF 7x40-es is nálam, meg volt NVA DF 7x40 ( porros) is, ezért mondhatom, hogy én nagy különbséget nem láttam.
Tényleg nagyon jó az IOR, nem véletlen, hogy a volt HŐR-nél nálunk ez volt rendszeresítve.
EDF-hez hasonlítottam, ami ugye tetőélprizmás, szerintem jobb az IOR-nál, de ezt én hasonlítottam, lehet, hogy most elfogult vagyok a sajátommal szemben. Kacsint Mosolyog
Nem is hittem volna,hogy a románok tudnak jó optikát csinálni...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1989 Dátum: 2009. április 17. - 20:57:14 »

Bandi!

Ahogy hallom ez a "valaki" hirtelen nagyon sok mindenhez érteni kezdett, persze mindezt az interneten böngészve...abban meg tudod mennyi tapasztalat van?  Kacsint
Sejtem... Vigyorog Vigyorog nagy katalógusvadásznak néz ki az illető így ismeretlenül.Mindenesetre szorgalmasan böngészi az "USA fórumokat",gondolom sok terepi tapasztalat van az állításai mögött... Kacsint Vigyorog
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1990 Dátum: 2009. április 17. - 21:01:00 »

...de a franciák sem IOR-t használnak...pedig feléjük nem rossz a román lobbi...legalábbis történelmi tanulmányaim is ezt támasztják alá.  Bion Ördög Ördög
Vagy az olaszok,hiszen ő is és a románok is rómaiak Ördög
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1991 Dátum: 2009. április 17. - 21:03:15 »

Vagy az olaszok,hiszen ő is és a románok is rómaiak Ördög
De ezt csak a románok szeretnék nagyon.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1992 Dátum: 2009. április 17. - 21:08:48 »

Már megint kezdődik ez a finggal tojásfestés.........akkor most elmondom az én igaz történetemet, az amerikai tv csatorna is van ilyen, True Story:
Egy régi országhatár mellett lakó vadászbarátom bizalmasan közölte velem, hogy tud szuper távcsövet, a nevét sajnos nem tudja de szuper Igen, amit a vámosok lefoglaltak 15.000,- magyar forintért szerelékkel együtt..........hmmmm ilyen lehetőség Táncol azonnal kértünk többen is ebből a csodából Igen
Végre megjött a cucc Taps
Megnéztem Rííí,
Tasco 3-9x40 Made in China, hozzá egy 022LR-hez való "alaményium" szerelékkel, ugye az ember a barátjának nem okoz bánatot-csalódást hát kifizettem és "nagyon örültem neki".
A szereléket valakinek már elajándékoztam itt a fórumon,egy kispuskához kellett neki,   a távcsővédő kupakokat fehér-sárga és gumival szerelt azt odaadtam annak aki a9,3-asomat megvette a rajta lévő 6x42-es Zeiss-hez, a távcsővel nem lehet kezdeni semmit mert olyan parallaxis hibás, hogy ahonnan nézel bele mindíg máshova néz a szálkereszt. tehát az ember az ellenségének kellene hogy odaajándékozza de valami más földrészen, hogy nehogy visszajöjjön az illető Nyihi
De most felajánlom odaajándékozom annak aki ingerenciát érez ezekre csodákra, kifizetem a szállítási költséget és adok hozzá még 15.000,- Ft-ot, feltételem, hogy nem jön vissza reklamálni, nem szid-hord és nem beszél róla soha az életben, hogy TŐLEM kapta Bion Taps Nyihi Bion Taps Nyihi
Tehát hajrá vegyétek csak a semmiből előkerült csodákat gyozo Táncol
Majd egyszer csak rájöttök, hogy mennyivel többet ér a használt Zeiss, MOM 25-30.000,- Ftért és eldobhatjátok a csodatávcsöveket.
Erről jut eszembe múltkor néztem egy Zasztavát Nickkel vagy valami hasonló nevű csodával, ezer éves volt az egész, mondtam a távcső és az alatta átnézős alu szerelék nem kell, erre  a tulaj megsértődött és visszalépett az üzlettől---mit képzelek én a csodás távcsövéről és a szuper szerelékéről.......................
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1993 Dátum: 2009. április 17. - 21:11:02 »

Köszi Sab,Wetzlar!
Ezek az Ior távcsövek amúgy vadászok számára is optimálisak,vagy inkább katonai használatra készülnek?

Egon!
Privát megy. Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1994 Dátum: 2009. április 17. - 21:28:19 »


 Meglepődött
Huh, ez a kemény, nem a beton! Ráadásul 35mm-es tubussal, hogy se a colos, se a 30-as gyűrű ne legyen jó hozzá. Taps
Végiggondolva hogy ezért a kb 300e Ft-ért milyen céltávcsöveket lehet kapni... nem kell nagy jóstehetség hogy kimondjam: ez az optika nem fogja felbolygatni a magyar piacot.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: