Oldalak: 1 ... 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 [828] 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468402 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #12405 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:14:12 »

A kerdesem az lenne mivel en nem ismerem a Deltat. Ha ezek valoban olyan jok mint ahogyan mondjatok akkor hogyan van az, hogy itt Eszak Amerikaba a vilag legnagyobb vadaszpiacan nem ismerik, de meg nem is hallottak roluk. Az itteni piacra betorni minden optikai cegnek, autogyartoknak, stb, stb egy nadves almuk ( ha meg nincsenek itt)  tehat nem ertem a Deltaek marketingjuket. Tul kicsik ? Egy, egy webshopon kivul itt sehol nem latni oket. Itt egyszeruen egy ismeretlen no name brand amit kurva nehez lenne itt eladni 700 es 1500 euro kozti arkategoriaba amit a nagy nevek uralnak. Lehet ezert, es foleg ahol a sotetbe valo loveszet nem egy szempont.
Nem csak Észak Amerikában ismeretlen, a nyugat európai "nagyok" sem foglalkoznak vele, csak a minden szemetet áruló kis cégek kínálatában találod meg.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #12406 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:15:40 »

Amit Lacika művel, semmiben nem különbözik a kornél félétől... Nem Ez akkor is így van ha közben fényesre nyalja a seggedet az azonos vélemény kapcsán.
Azért azt nem tagadhatod, hogy végre a nyári nihil után egy kicsit felpörgött az élet a Fórumon.
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12407 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:31:52 »

Köszönjük Balázs az összefoglalást, enélkül sok kérdés maradt volna nyitott...
A közhelyszótárt azért kár belekeverni...meg azt is, hány éves távlatokban gondolkodsz...amennyi közöd van a vadászathoz, lehet, két év múlva már a bélyeggyűjtők fórumán osztod az igét...
Már regisztráltam is. Köszi a tippet! Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12408 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:32:07 »

Amit Lacika művel, semmiben nem különbözik a kornél félétől... Nem Ez akkor is így van ha közben fényesre nyalja a seggedet az azonos vélemény kapcsán.
Nem tűrsz ellenvéleményt.
Persze ,hogy jó egy 30éves patika állapotú zeiss diavari valakinek,de ma már egy kózèpkategória felső szegmensébe sorolható szintén variàbel másik távcső többet ad.Ezt hozta a technikai fejlődés.Azért tudtam eladni gyorsan a 30éves zeisset,mert más meg nem így gondolja.Annál a távcsőnél egy steiner ranger 3-12×56 nagyon finom szálkereszttel vil.ponttal ,ajándék ball.toronnyal...sokkal univerzálisabb szerintem.A vevőm szerint nem.Kérdezte miért adom el,mondtam,mert 1.képsikos,rengeteget kitakar a 11-es irányzójel,vettem helyette a sauerre egy zeiss Ht-t.Azt mondta neki semmi gondja ezzel.Mondom hàl isten.Nem vagyunk egyformák ,nekem az "szemét" ,nem tenném fel semmimre,pláne ,hogy belső sínes,ő meg úgy érzi megfogta az isten lábát,mindenki boldog.Nekem volt ŕégi Deltám,volt új hd-m is ,a kettő között is van jókora különbség. .Nem kapok pénzt érte,hogy
jókat mondjak róla,nekem tényleg meggyőződésem,hogy nagyon jó lett.
Befejeztem.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12409 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 11:54:34 »

Most belinkelhetném az összes veszekedő beutalt lakóhelyének időjárás előrejelzését... Röhög Frontérzékeny egy csapat.  Röhög
Szóval eső lesz.Tessék lenyugodni a picsába!
Gáztartalmú, üvegvégű, alucsöveken vitatkozni,miközben ott van még a régóta kihasználatlan Larsen és a vadászati törvény bepikkelyezése,nem is beszélve a "mék a legjobb halászlé" vitáról.
Vasmagú lőszer,olaj-nem olaj,puskaszíj,jó a nyiva nem -e???
Ezeken is kő veszekedni egy kicsinyt...
U.i:
Nekem tényleg nem sok közöm van a vadászathoz.De ebből nem is csinálok presztízs kérdést.Meg úgy semmiből sem.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #12410 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 12:04:21 »

Most belinkelhetném az összes veszekedő beutalt lakóhelyének időjárás előrejelzését... Röhög Frontérzékeny egy csapat.  Röhög
Szóval eső lesz.Tessék lenyugodni a picsába!
Gáztartalmú, üvegvégű, alucsöveken vitatkozni,miközben ott van még a régóta kihasználatlan Larsen és a vadászati törvény bepikkelyezése,nem is beszélve a "mék a legjobb halászlé" vitáról.
Vasmagú lőszer,olaj-nem olaj,puskaszíj,jó a nyiva nem -e???
Ezeken is kő veszekedni egy kicsinyt...
U.i:
Nekem tényleg nem sok közöm van a vadászathoz.De ebből nem is csinálok presztízs kérdést.Meg úgy semmiből sem.  Wave

Ott a pont.... Taps Patron
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12411 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 12:54:09 »

Gáztartalmú, üvegvégű, alucsöveken vitatkozni,miközben ott van még a régóta kihasználatlan Larsen és a vadászati törvény bepikkelyezése,nem is beszélve a "mék a legjobb halászlé" vitáról.
Vasmagú lőszer,olaj-nem olaj,puskaszíj,jó a nyiva nem -e???
Ezeken is kő veszekedni egy kicsinyt...
U.i:
Nekem tényleg nem sok közöm van a vadászathoz.De ebből nem is csinálok presztízs kérdést.Meg úgy semmiből sem.  Wave
Kihagytad a drónos vadkárbecslést....szerintem most megsértődök Ördög

Az utolsó mondatokkal teljesen egyetértek.
Holnap veszek egy "új" puskát magamnak.
ZKK600, 7x57 kaliber.
Gyártási év: 1970 (majdnem mint az enyém, de ugye mivel engem '70-ben helyeztek forgalomba, a gyártasom éve valószínűleg '69 Vigyorog)
A rajta lévő kukker is akkori, természetesen 4x32-es jénai Zeiss.
Számomra ez egy darabka történelem.
Nekem teljesen mindegy, hogy milyen puska-távcső kombináció van a kezemben, mert ha pontos a cucc, akkor mindent meglövök vele   Röhög így valószínűleg jól megleszünk együtt erre a hátralévő kis időre Piál
Ja, azert a Delta egy sz@r! (Sosem volt még, és tán nem is lesz, de ez most jólesett Nyihi )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #12412 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 13:35:23 »

Teljesen szakmaiatlan a beszélgetés, mert ugye az a kérdés, hogy kik csinálják a puskát.Tudjuk hogy cseh(szlovák) puskára csak cseh távcső és saller bélea.Az alapok itt kezdődnek a többi már urizálás:))
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12413 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 13:50:20 »

Kihagytad a drónos vadkárbecslést....szerintem most megsértődök Ördög

Az utolsó mondatokkal teljesen egyetértek.
Holnap veszek egy "új" puskát magamnak.
ZKK600, 7x57 kaliber.
Gyártási év: 1970 (majdnem mint az enyém, de ugye mivel engem '70-ben helyeztek forgalomba, a gyártasom éve valószínűleg '69 Vigyorog)
A rajta lévő kukker is akkori, természetesen 4x32-es jénai Zeiss.
Számomra ez egy darabka történelem.
Nekem teljesen mindegy, hogy milyen puska-távcső kombináció van a kezemben, mert ha pontos a cucc, akkor mindent meglövök vele   Röhög így valószínűleg jól megleszünk együtt erre a hátralévő kis időre Piál
Ja, azert a Delta egy sz@r! (Sosem volt még, és tán nem is lesz, de ez most jólesett Nyihi )

Láttam ezt a párosítást és meg is fordult a fejembe hogy "nosztalgiából"  Mosolyog  de győzött a józan ész !   Ördög Röhög   Nagyképűen és humorosan is hangzik amit írsz a pontosságról de szerintem ebben van a lényeg .  Egy céltávcsőnél elsődleges és mindent vivő szempont (nekem ) hogy pontos és megbízható legyen ( Az az se lövésre se kisebb mechanikai hatásra ne mozduljon el !!!  S.Peti ) e kritérium után jön egy nagy szünet és aztán a fényerő , variálhatóság , irányzójel stb. kinek mi és milyen sorrendben . Az első kritériumnak a maga egyszerűségében rejlő nagyszerűségében tökéletes volt és tán még mindig az ( ha nem könnyen javítható ) a kis DDR  Zeiss Jéna .  És hogy a Zeiss is tud @art gyártani azt pont Te írtad meg a Zeiss Terra kapcsán . Na az pont olyan távcső amit az ára is tükröz - vagyis csak azért kerül annyiba mert ráá van írva hogy Zeiss . A Deltáról írtakkal egyetértek és nekem azért nem volt és nem lesz mert láttam olyan embert akinek volt .  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12414 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:01:29 »

Kihagytad a drónos vadkárbecslést....szerintem most megsértődök Ördög

Gyártási év: 1970 (majdnem mint az enyém, de ugye mivel engem '70-ben helyeztek forgalomba, a gyártasom éve valószínűleg '69 Vigyorog)


Ebben ne légy olyan biztos mert szerintem téged senki nem bírt elviselni kilenc hónapig ! Ezt drónos vadkárbecslő igazolványod is alátámasztja  .   Röhög               tenn                                 Stoel Stoel Stoel
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #12415 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:12:10 »

Egy első képsikos west germany bajor szálkereszttel,meg ilyenek nekem már nem férnek bele az elfogadható kategóríába.Baj?Új távcsöveim vannak,prémiumok.A fosokat eladom a puskákról,és csak minőségi fegyvert gyűjtök.Nem is ismersz.Miért becsmérelsz?Fogalmatlan vagy.
Miért nem férnek be?  Minek habzsolod a csak a minőségi újakat? Nincs érzelmi alapod egy tradícionális fegyver iránt? Mit gyűjtesz? Miért lenne az fos amit eladsz a puskádról? Csak a HT meg a Z6i az élet? Fordítva állsz hozzá.  Fogtál már 40 éves egycsövű sörétes Izsefszkit, amin a jó kis 4x32 es zeiss jéna figyel? Lőttél vele? Első disznót? Faszt.... Tedd fel a hőkamerát.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12416 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:22:54 »

És hogy a Zeiss is tud @art gyártani azt pont Te írtad meg a Zeiss Terra kapcsán . Na az pont olyan távcső amit az ára is tükröz - vagyis csak azért kerül annyiba mert ráá van írva hogy Zeiss .
Az eddig, a legallja volt mindennek Nem
Kb. Valahol a Norconia-Seeadler-Bushmaster mélységében.
Nappalra, kis kaliberre, kellő kompromisszum készséggel talán elmegy.
De el kellene tördelni annak a kezét, aki először ZEISS-nek merte nevezni
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12417 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:29:12 »

Ebben ne légy olyan biztos mert szerintem téged senki nem bírt elviselni kilenc hónapig ! Ezt drónos vadkárbecslő igazolványod is alátámasztja  .   Röhög               tenn                                 Stoel Stoel Stoel
Jól van b@szodalássan, de legalább azt irdd a számlamhoz pozitívumként, hogy nem lettem rendőr.
Ez is azt igazolja, hogy van amitől már én is undorodom...  Ördög Ördög Ördög
 ( Stoel  vita  Röhög )
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12418 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:57:30 »

Törvénytelenséggel ártatlanul vádoltak már?

Igen !   Általában nem magyarok  és az Ügyészségi Nyomozóhivatalban zárult az ügy .   Nyihi
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12419 Dátum: 2019. Szeptember 08. - 14:59:05 »

Igen !   Általában nem magyarok  és az Ügyészségi Nyomozóhivatalban zárult az ügy .   Nyihi
Ezt meg részemről ennyivel lerendeztem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 [828] 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: