Oldalak: 1 ... 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 [689] 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468653 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10320 Dátum: 2016. November 07. - 13:51:59 »

Privátban azért kimutatja a foga fehérjét:

"Warthog

Értelmes hozzászólásaid vannak. Szeretlek olvasni...   

oceanwave
Én viszont nem. Remélem mihamarabb eltűnik a neved a fórumról és nem térsz vissza más néven sem!

Warthog
Van olyan funkció,hogy ki tudod kapcsolni, akit nem szeretnél olvasni...

Erre a fórumra, akkor és annyiszor jövök vissza, amikor és ahányszor én akarok. 
Valószínű ez csak neked jelent problémát...

Javaslom, zárjátok be magatokat, és ott oktassátok, sz.passátok egymást. Szerintem. "

Teljesen nyilvánvaló, hogy zárt osztályról szökött a szerencsétlen. Remélem nincsen fegyvertartásija!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10321 Dátum: 2016. November 07. - 14:15:58 »

Végül is már az előző hozzászólással is sokkal több időt szántam a kérdésre, mint kellett volna.
Mondjuk ez is alátámasztja azt, ami az értetlenkedésem volt. Levegőnek kell nézni azt, akit annak kell, és kész.
Nem vagyok itt évtizedek óta, de el tudom dönteni elég hamar, hogy ki az aki után lesz megint 3-4 oldal amit csak át kell görgetni topiconként olvasás nélkül.
Nem esik nehezemre.
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10322 Dátum: 2016. November 07. - 14:46:07 »

Urak!

Azt szeretném kérni, hogy mindenki lépjen egyet hátra!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10323 Dátum: 2016. November 07. - 14:54:39 »

 A vőm vett egy Zeiss Conquest DL 3-12x50 céltávcsövet és minthogy a hossszúúú hétvégén nálam maradt a puska,jó alaposan megnézegettem, összehasonlítgattam. Szóval amikor először vettem kézbe, lakaptam a védőkupakokat, bekapcsoltam a világítópontot és vártam a csodát  Táncol. El is jött! Hármas nagyításon olyan torzítás képében a széleken, hogy ijedtemben még a dobozát is átvizsgáltam nem átverés-e. Négyes nagyítástól megszűnt a dolog és szép képe volt mindvégig. Aztán kivittem este is és összenéztem a 6x42 Schmidt Benderrel, meg az ugyanakkora régi Swaróval. Háááát. Szó se róla, jobb volt, de csak kicsivel. Még az öreg Swarótól is. Ráadásul a világítópont kimondottan idegesített. Olyanom asszem sosem lesz. A S-B képe mindig felért vele csak a Zeiss szürkületkor picit világosabb volt. A viágítópontról nemigen tudok bővebben nyilatkozni,mert egy idő után kikapcsoltam,hogy ne bosszantson. A Swarovski képe is szép volt (ugye ez nem egy nagy felfedezés) a sötétedéssel arányosan kicsit életlenebb és sötétebb lett,mint a másik kettőnek.De nem sokkal. Ezt látta az én két,szép 58 éves szemem. OOO
Konklúzió: maradok a 42-es objektívnél,világítópont nélkül. Max elgondolkodom egy varián. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10324 Dátum: 2016. November 07. - 15:59:47 »

Ha akart volna..., már régen kidobott volna véglegesen. Ő a fórumgazda.

Valószínű azért nem dob ki egyenlőre..., mert szereti hallani a tiszta szót, amit képviselek itt.

Ebben azért olyan nagyon biztos ne legyél. Nem kell hozzá a fórumgazda. Bármelyik moderátor, vagy adminisztrátor megunja és egy laza csuklómozdulattal megszünteti a jelenléted, meg a klónokét is, akik megpróbálnak visszajönni. Két hozzászólásból kiderül, ki a frissen regisztrált.

Ezt csupán miheztartás végett írtam, ne válaszolj rá.

Köszönöm!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #10325 Dátum: 2016. November 07. - 19:43:35 »

 Emelem

Sajnálom, hogy Ennyire felkavartam az állóvizet ezzel az egyszerű kérdéssel, hogy ki használ Minox céltávcsövet.  Stoel  Stoel  Stoel

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #10326 Dátum: 2016. November 07. - 22:17:56 »

        Emelem

Ne ostorozd magad...  Szóra sem érdemes.  Ördög       Emelem

BALÁZS!
Inkább a Mónikasóban próbálkozz...   sargalap

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10327 Dátum: 2016. November 08. - 07:39:22 »

A vőm vett egy Zeiss Conquest DL 3-12x50 céltávcsövet és minthogy a hossszúúú hétvégén nálam maradt a puska,jó alaposan megnézegettem, összehasonlítgattam. Szóval amikor először vettem kézbe, lakaptam a védőkupakokat, bekapcsoltam a világítópontot és vártam a csodát  Táncol. El is jött! Hármas nagyításon olyan torzítás képében a széleken, hogy ijedtemben még a dobozát is átvizsgáltam nem átverés-e. Négyes nagyítástól megszűnt a dolog és szép képe volt mindvégig. Aztán kivittem este is és összenéztem a 6x42 Schmidt Benderrel, meg az ugyanakkora régi Swaróval. Háááát. Szó se róla, jobb volt, de csak kicsivel. Még az öreg Swarótól is. Ráadásul a világítópont kimondottan idegesített. Olyanom asszem sosem lesz. A S-B képe mindig felért vele csak a Zeiss szürkületkor picit világosabb volt. A viágítópontról nemigen tudok bővebben nyilatkozni,mert egy idő után kikapcsoltam,hogy ne bosszantson. A Swarovski képe is szép volt (ugye ez nem egy nagy felfedezés) a sötétedéssel arányosan kicsit életlenebb és sötétebb lett,mint a másik kettőnek.De nem sokkal. Ezt látta az én két,szép 58 éves szemem. OOO
Konklúzió: maradok a 42-es objektívnél,világítópont nélkül. Max elgondolkodom egy varián. Wave

Igen !
A Duralytnak ,conquestnek 3-as nagyításon homályos a széle.
A világítópont ,és a szálkereszt egyenesen csodálatos (60-as),ha zavaró,akkor valószínűleg hibás,mert az általam eddig látott legjobban szabályozható pirospont,talán a zenith fd7 picit jobb nála.
A leupoldban pl. olyan,mintha picit oldalról világítana,és a lefele szabályozásnál tünne el a széle,ezért látszik a szálkereszt közepétől kicsit arrébb.
Ez a vx3-ban,vxr-ben feltűnő,az új vx3i3-12x56-ban nem nagyon venni észre.
Swarovski z4i legkisebb nagyításon zavaróbb,mint a conquest,mert a cső belsejét nézed szó szerint.
Z4i-t akartam venni,a swaro z4i 1250 eur ,a conquest 950 eur volt,conquestet vettem inkább.
Most a vx3i 3-12x56 szerintem nagyon megszorította a conquestet ,és bizonyos légköri viszonyok közötti összehasonlításnál meg is verte .
Aztán erősebb szürkületben egálba lettek,de előtte a szemből lemenő nap fényénél tejes lett kicsit a conquest képe,de a vx3i kristálytiszta maradt.
A látómező a vx3i-ben már megközelítőleg conquest mértékű,az biztos,hogy a sima vx3-hoz képest nagy előrelépés történt.
Néztem egy bender zenithet variábelbe fd7 szálkereszt volt benne,na az kenterbe veri szerintem az összeset,seggre ültem,aki itt használ olyant,tudja miről beszélek.
Az ára is seggre ültetős.
Ezt látta az én két 38 éves szemem.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10328 Dátum: 2016. November 08. - 08:29:46 »


Ezt látta az én két 38 éves szemem.

Belenéztél a ballal is?  Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10329 Dátum: 2016. November 08. - 11:00:04 »

Igen !
A Duralytnak ,conquestnek 3-as nagyításon homályos a széle.
A világítópont ,és a szálkereszt egyenesen csodálatos (60-as),ha zavaró,akkor valószínűleg hibás,mert az általam eddig látott legjobban szabályozható pirospont,talán a zenith fd7 picit jobb nála.
A leupoldban pl. olyan,mintha picit oldalról világítana,és a lefele szabályozásnál tünne el a széle,ezért látszik a szálkereszt közepétől kicsit arrébb.
Ez a vx3-ban,vxr-ben feltűnő,az új vx3i3-12x56-ban nem nagyon venni észre.
Swarovski z4i legkisebb nagyításon zavaróbb,mint a conquest,mert a cső belsejét nézed szó szerint.
Z4i-t akartam venni,a swaro z4i 1250 eur ,a conquest 950 eur volt,conquestet vettem inkább.
Most a vx3i 3-12x56 szerintem nagyon megszorította a conquestet ,és bizonyos légköri viszonyok közötti összehasonlításnál meg is verte .
Aztán erősebb szürkületben egálba lettek,de előtte a szemből lemenő nap fényénél tejes lett kicsit a conquest képe,de a vx3i kristálytiszta maradt.
A látómező a vx3i-ben már megközelítőleg conquest mértékű,az biztos,hogy a sima vx3-hoz képest nagy előrelépés történt.
Néztem egy bender zenithet variábelbe fd7 szálkereszt volt benne,na az kenterbe veri szerintem az összeset,seggre ültem,aki itt használ olyant,tudja miről beszélek.
Az ára is seggre ültetős.
Ezt látta az én két 38 éves szemem.

A világítópont lehet tőlem kiváló,sőt biztosan az is,mert a vőmnek nagyon tetszett. Nekem nem tetszik. Valamiért extra fényérzékeny a szemem és még a legkisebb erősségen is zavart a világítása.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10330 Dátum: 2016. November 08. - 11:25:18 »

A világítópont lehet tőlem kiváló,sőt biztosan az is,mert a vőmnek nagyon tetszett. Nekem nem tetszik. Valamiért extra fényérzékeny a szemem és még a legkisebb erősségen is zavart a világítása.

Nem olyan zavaró az ha jó nagy fekete kan a háttér !   Stoel
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10331 Dátum: 2016. November 08. - 11:38:18 »

Nem olyan zavaró az ha jó nagy fekete kan a háttér !   Stoel

Legalább tizenöt éve, vendégségben voltam disznóhajtáson, ráadásul a vendéglátó jóbarátom kölcsönpuskájával. Rajta egy már meg nem mondom milyen nagyítású varia Kahles, ami világító szálkeresztes volt. A váltakozó (hó,erdő) háttéren úgy villogott,hogy eltöketlenkedtem miatta egy jó nagy kant. Legalábbis erre fogom Ördög.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10332 Dátum: 2016. November 08. - 11:47:20 »

Legalább tizenöt éve, vendégségben voltam disznóhajtáson, ráadásul a vendéglátó jóbarátom kölcsönpuskájával. Rajta egy már meg nem mondom milyen nagyítású varia Kahles, ami világító szálkeresztes volt. A váltakozó (hó,erdő) háttéren úgy villogott,hogy eltöketlenkedtem miatta egy jó nagy kant. Legalábbis erre fogom Ördög.

Nekem meg a hideg ónos esőben a régi elem lemerült és állandóan párás is lett a szemlencse (Kahles) . A nyiladékon átsuttyanó süldőkből biztos ezért nem tudtam vámot szedni .  Ördög  Stoel

Amúgy én mindig mindent eltalálok !    Stoel
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10333 Dátum: 2016. November 08. - 11:53:35 »

Nem olyan zavaró az ha jó nagy fekete kan a háttér !   Stoel

 Röhög  Taps  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #10334 Dátum: 2016. November 08. - 13:04:00 »


.........
Amúgy én mindig mindent eltalálok !    Stoel

Ezzel mindnyájan így vagyunk! Fát, bokrot, földet,..... Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 [689] 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: