Oldalak: 1 ... 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 [685] 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468659 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10260 Dátum: 2016. Október 19. - 13:34:23 »

Sokan szeretik lefitymálni azt a „csupán pár percet”, amit nyer az ember egy magasabb kategóriás távcsővel. Meg hogy „ha már nem látok a távcsővel, akkor én inkább hazamegyek, mert én etikusabb vagyok, mint Te!”

Nem állást foglalva sem a prémium kategóriák mellett, sem az olcsóbbak ellen, azért nem biztos, hogy az a pár perc valóban minden esetben „csak pár perc” előny a "jobb" javára. Ha a „sötétedés mértéke” aznap történetesen nem fog elmenni a kuka sötétig, hanem épp annyira lesz csak sötét egész éjjel, amennyire az állítólagosan „utolsó pár percben” (mert úgy áll épp a Hold és a felhők, stb.), akkor a jobb képességű távcsővel pont fogsz látni egész éjjel, a rosszabbal meg pont nem. Még akkor is, ha ez a „prémiumoknak fenntartott” fényerő-tartomány az „árához” képest tényleg meglehetősen keskeny.  Emelem

Ez elég fullos volt  Igen
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #10261 Dátum: 2016. Október 19. - 14:41:19 »

Sokan szeretik lefitymálni azt a „csupán pár percet”, amit nyer az ember egy magasabb kategóriás távcsővel. Meg hogy „ha már nem látok a távcsővel, akkor én inkább hazamegyek, mert én etikusabb vagyok, mint Te!”

Nem állást foglalva sem a prémium kategóriák mellett, sem az olcsóbbak ellen, azért nem biztos, hogy az a pár perc valóban minden esetben „csak pár perc” előny a "jobb" javára. Ha a „sötétedés mértéke” aznap történetesen nem fog elmenni a kuka sötétig, hanem épp annyira lesz csak sötét egész éjjel, amennyire az állítólagosan „utolsó pár percben” (mert úgy áll épp a Hold és a felhők, stb.), akkor a jobb képességű távcsővel pont fogsz látni egész éjjel, a rosszabbal meg pont nem. Még akkor is, ha ez a „prémiumoknak fenntartott” fényerő-tartomány az „árához” képest tényleg meglehetősen keskeny.  Emelem

Én nem érzem magam sem etikusabbnak,sem etikátlanabbnak senkinél,de attól bizony még hazamegyek ha nem látok. Egyszerűen csak azért mert "nincs" ennyi pénzem ilyen távcsövekre. Inkább másra költöm. Mondjuk a gyerekeimre meg az unokáimra.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10262 Dátum: 2016. Október 19. - 14:48:42 »

Némi fűrészelőadalék VIxen témában: az internet népe szerint az alábbi cég lencséit használja a cég (céltávcsöveknél):

http://www.light-op.co.jp/english/?page_id=32

Nyilván idehaza ugyanez a minőség akkor a Delta márkanévvel jön.
Amúgy itt egy felhasználói vélemény a Vixen 2,5-15x50 csövéhez:

Für Nachtjäger!!!

Kundenmeinung von Henningon 11.08.2015
Meine 4. Büchse sollte nicht ganz so teuer werden daher ließ ich bei CEMA ein Vixen auf den 98er montieren
und hatte Glück das auch die sehr gute Leupold Montage passte. Ich brauche die Waffe nur an der Kirrung auf 30-60m, aber oft bei schlechtem Licht im Nadelwaldbestand. Es ist erstaunlich hell, fast wie main Z6i mit etwas schlechterem Kontrast und Sehfeld, aber kostet ja nur ein Drittel. Sehr feiner Leuchtpunkt und sehr gute Mechanik und Verstellung!!


Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #10263 Dátum: 2016. Október 19. - 16:13:46 »

Igaz, hogy HunterDave véleménye szubjektív, mert mindegyik az, de mondjuk úgy nem jó hír, mert én is pont ezt a Meostar R2-est "szemeltem ki", hazai importőrnél, most 375 E Ft amúgy.
Alapvetően egy 2,5–15x50 körüli paraméterekkel rendelkező új, világítópontos variábelben gondolkodtam 350 E Ft körüli plafonnal.

A Delták annak ellenére, hogy faintosak, annyira nem jönnek be, a betekintési távolság/betekintési szögre szerintem picit érzékenyebbeknek tűnnek (párba már belenéztem és mindnél ezt éreztem), mint a Leupold VX-3 3,5-10x50-esem és ez zavar, viszont az amerikaitól a Delta HD 2,5-10x56 világosabb képet ad, úgy tudnám jellemezni, hogy a Leupold képe kicsit kontrasztosabb és a látótere is szűkebb, de ezzel együtt tudok élni. Mosolyog

Ha a Deltát kiveszem az egyenletből olyan sok variáció nem marad, Minoxok, mondjuk a ZE5i, amire itt panaszkodott valaki 2 nappal ezelőtt, hogy porszemcsés lett. Szóval reálisan európában elérhető a Meopta Meostar R2, SigSauer Whiskey 5, Vixen VIII, Sightron (bár erről nem sokat tudok). Mivel ragaszkodnék a 15-ös maximális nagyításhoz, ezek a lehetőségek vannak, azzal tisztában vagyok, hogyha a 12-es maximális nagyítással is megelégednék, kinyílna a lehetőségek tárháza ebben az árkategóriában, de most nem olyat keresek.

A Steiner Night Hunter Xtreme, Docter V6, Zeissek, Swarowski, Leica, Leupold VX6 3-18x50 túlmutat a költségvetésen.

   

B+ , ha már ennyit kiadnék egy távcsőért  , csak utánanéznék  hogy a    Nightforce -ok közül  melyik  alkalmasabb  vadászatra is  !    Akkor már inkább olyat keresnék , használtba .

nemrég láttam az aprón egy használt    Nightforce -t   400e-ért    ( már nincs fenn )       /azt nyugodtabban megvenném  használtan is/   
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10264 Dátum: 2016. Október 19. - 17:13:49 »

........ Hogy melyiket választotta? Na azt nem árulom el

Itt a vége,fuss el véle. Aki nem hiszi járjon utána! Wave

 

Nekunk elarulhatod ................... ugye a Deltat valasztotta?  Röhög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10265 Dátum: 2016. Október 19. - 17:44:28 »

   

B+ , ha már ennyit kiadnék egy távcsőért  , csak utánanéznék  hogy a    Nightforce -ok közül  melyik  alkalmasabb  vadászatra is  !    Akkor már inkább olyat keresnék , használtba .

nemrég láttam az aprón egy használt    Nightforce -t   400e-ért    ( már nincs fenn )       /azt nyugodtabban megvenném  használtan is/   

Szerinted vagyok olyan hülye, hogy nem néztem meg, összekeversz valakivel?!  Kacsint Véleményem szerint ez lehetne benne a kalapban:  http://nightforceoptics.com/nxs/3-5-15x50
1745 euró az új ára, Isten pénze azért nincs nálam!  Vigyorog  Mondjuk, ha a szálkeresztekre ránézel, kicsit szűkül a vadászati felhasználhatóság köre... szerintem.  Jelenleg az egunon is csak 1 darab megy licittel, ki tudja, hol áll meg!

Nyilván mindenkinek a pénztárcája (vagy az asszony) szabja meg, hogy mennyit engedhet meg magának költeni.  Mivel nem vagyok az a dolgait sűrűn cserélgetős típus, úgy gondolom, hogy több évtizedes felhasználás mellett, egy 350.000 Ft-os felső plafon fogfájósan beleférhet jelen élethelyzetemben, de természetesen ez nem kevés pénz, attól függetlenül, hogy valaki könnyedén megengedheti magánaak, hogy 2-3* drágább távcsövet vegyen, én nem, s ezzel is már a saját határaimat feszegetem, de ennyit még hajlandó lennék kiadni. Ha megtehetném, hogy a legdrágább Swarowskit megvegyem, akkor sem biztos, hogy megvenném, de ez már más tészta.

Ha a Delta jobban feküdne, nem hezitálnék sokat, mivel az "ár/érték" arány híve vagyok, de valamiért nem fekszik, ez alól kivétel volt az ED lencsés, 3-24x56-os verzió, azzal szerintem szintet lépett a Delta, de hazai listaárban az is 1100-1200 euró, a szálkeresztválaszték már részlet kérdés ott, de abban bővíthették volna a repertoárt.
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #10266 Dátum: 2016. Október 27. - 07:53:11 »

Sziasztok!
 Szerintetek mi a teendő egy Leica Magnus esetén, ha az élesség állítás véletleni túltekerésekor az okulár egység kijön a helyéről.
Úgy tűnt teljesen be lett tekerve és a fordított menetű-gyűrű megindult és így ki lehetett húzni az egységet.
Én tanácsoltam szakszervízt, mert szerintem a páramentesség megőrzése érdekében ott is gáz kellene, hogy legyen ( két gumigyűrű is volt) VAGY nincs ott gáz, mert ki-betekergetésnél is nyomáskülönbség lesz és nem marad meg a gáz???
És végül nem lett szakszervízbe elvíve, hanem alapos tisztítgatás után a menetirányra figyelve vissza lett tekerve.



Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10267 Dátum: 2016. Október 27. - 08:34:29 »

Sziasztok!
Szerintetek mi a teendő egy Leica Magnus esetén, ha az élesség állítás véletleni túltekerésekor az okulár egység kijön a helyéről. Úgy tűnt teljesen be lett tekerve és a fordított menetű-gyűrű megindult és így ki lehetett húzni az egységet.
Én tanácsoltam szakszervízt, mert szerintem a páramentesség megőrzése érdekében ott is gáz kellene, hogy legyen ( két gumigyűrű is volt) VAGY nincs ott gáz, mert ki-betekergetésnél is nyomáskülönbség lesz és nem marad meg a gáz??? És végül nem lett szakszervízbe elvíve, hanem alapos tisztítgatás után a menetirányra figyelve vissza lett tekerve.

Nyilván idegesítő az eset, de én egy ilyen értékű távcsőnél már nem igazán állnék neki a sufni-tuningnak, bármennyire is egyszerű vagy kézenfekvő a megoldás. A gáz kérdése meg a másik jogos ellenérv. Még akár a garanciavesztés lehetősége is fennáll a hozzányúlás miatt, vélhetően Te nem azzal a célszerszámmal fogod próbálni visszahúzni a gyűrűt, amivel ők nyúlnának hozzá. Nyomot hagyhatsz, amitől még akár - félig-meddig joggal - szét is tárhatják a kezüket, hogy "Ja, hogy Te már baszkolódtál vele hozzáértés nélkül?" Persze annak sem örül az ember, ha így szezon elején elküldik hetekre a távcsövet, ha esetleg nem itthon javíttatják, de sajnos nem igazán van más megnyugtató megoldás, ha már így történt...  Vállat von
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #10268 Dátum: 2016. Október 27. - 11:18:04 »

A nagy kedvenc. Tudja azt szürkületben, mint az 56-os. Sőt. Számomra teljesen kínai, mikor azzal érvelnek emberek, hogy egy 42-es nem tudhat annyit, mint egy 56-os eleve az átmérő miatt. A két legjobb szürkületi használhatóságú csövem eddig egy 6x42-es Bender, meg a 42-es Meostar R1r  Vállat von Ezt annak fényében értsétek, hogy soha nem volt csúcskategóriás, 2000+ eurós távcsövem. És nem is hinném, hogy lesz.
Amikkel hasonlítgattam a közelmúltban: Minox ze5i 2-10x50, Delta HD, Meostar R1-esek, Leupold vx-r, vx-3, conquest az 50-es elejű meg régi 6x42-es prémiumok. Mikor éppen mi volt kéznél, meg a kollegáknál.

Valaki homályosítson már fel, hogy mi a különbség az R1r és az R1 között?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10269 Dátum: 2016. Október 27. - 11:21:32 »

Valaki homályosítson már fel, hogy mi a különbség az R1r és az R1 között?
Szálkereszt a 2. képsíkban.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #10270 Dátum: 2016. Október 27. - 11:23:29 »

Szálkereszt a 2. képsíkban.

Köszi.
Gyakorlati jelentősége?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10271 Dátum: 2016. Október 27. - 11:28:27 »

Köszi.
Gyakorlati jelentősége?
Nagyítással nem változik a szálkereszt mérete. Ha ez téged nem érdekel, akkor számodra nincs.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10272 Dátum: 2016. Október 27. - 11:30:55 »

Nagyítással nem változik a szálkereszt mérete. Ha ez téged nem érdekel, akkor számodra nincs.

Pont azt akartam rá  írni hogy : Semmi !
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10273 Dátum: 2016. Október 27. - 11:43:36 »

Pont azt akartam rá  írni hogy : Semmi !

Hát szerinted lehet semmi. Messzebb lövésekhez semmiképp sem árt, ha kevesebbet takar ki. Ha "semmi" lenne, nem gyártanák. Utóbb minden Zeiss ilyen. Vagy ők nem értenek hozzá?...  Vállat von  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #10274 Dátum: 2016. Október 27. - 12:30:22 »

Köszi.
Gyakorlati jelentősége?

Lőtéren pénztárszalagra kényelmesebb lőni, meg kisebb a világító hogyhíjjákja is.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 [685] 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: