Oldalak: 1 ... 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 [641] 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1472143 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9600 Dátum: 2016. Január 18. - 16:29:32 »

Az RWS egyik lőszerkatalógusában olvasgattam, nagyon nem erősségem a hindu nyelv, de nekem ebből az jön le, hogy az OBT, és MRD ua. ha nem akkor tévedtem, de az nem az én hibám,

The most reccommended distance (MRD)
The MRD is the point at which the projectil'e trajectory intersect the line of sight the secund time. Hereby the projectile is not alloved to depart from the line of sight by more than 4 cm. In the depicted example this means that the aiming point does not have to be altered in case of a distance of up to 209 m. It allows the hunter to concentrate on the game and sighting-in is posible at 100 m all the same. In the case of 7x64 at this distance, for exemple, the weapon would need to have a high shot of 4 cm to guarantee a spot shot (MRD). In the calculation of the a ballistic charts the sight heigh (distance between centre of telescopoc sight and barrel axis) is assumed to be 5 cm. If the actual sight heigh deviates from this value, the MRD will alter as well. In this case the gunsmith should sight-in anew
Én úgy gondolom, attól, hogy dolgokról eltérően vélekedünk, vagy más következtetéseket vonunk le, nem jelenti azt, hogy valamelyikünk hitványabb a másiknál Emelem

recommended, sorry  Vigyorog

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9601 Dátum: 2016. Január 18. - 16:39:05 »

recommended, sorry  Vigyorog



And what about the word "secund" buddy? ... and may be the "projectil'e".....
Tudod, "az úttörő, ahol tud szenyózik"..... Stoel
(na bakker, mit szabadítok én magamra...)
 Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9602 Dátum: 2016. Január 18. - 16:45:09 »

And what about the word "secund" buddy? ... and may be the "projectil'e".....
Tudod, "az úttörő, ahol tud szenyózik"..... Stoel
(na bakker, mit szabadítok én magamra...)
 Wave

what kind of projectile Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9603 Dátum: 2016. Január 18. - 16:50:03 »

And what about the word "secund" buddy? ... and may be the "projectil'e".....
Tudod, "az úttörő, ahol tud szenyózik"..... Stoel
(na bakker, mit szabadítok én magamra...)
 Wave

És még "verbál combat" üzemmódba nem is kapcsoltam Ördög

Na szóval én ott kaptam az első "találatot amikor leírtam a rövidítéseket, OBT, MRD, GEE nos szerintem mind ua. Most leszek majd leanyázva Ördög de vállalom, mert csak le kell őket fordítani és kiderül a turpisság, a dolgot árnyalja, hogy van még MRT is ami szintén zenész. aztán ki mit kezd ezekkel az mindenki szíve joga. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9604 Dátum: 2016. Január 18. - 20:48:38 »

És még "verbál combat" üzemmódba nem is kapcsoltam Ördög

Na szóval én ott kaptam az első "találatot amikor leírtam a rövidítéseket, OBT, MRD, GEE nos szerintem mind ua. Most leszek majd leanyázva Ördög de vállalom, mert csak le kell őket fordítani és kiderül a turpisság, a dolgot árnyalja, hogy van még MRT is ami szintén zenész. aztán ki mit kezd ezekkel az mindenki szíve joga. Ördög


OBS = Optimal Barrel Time
MRT = Mid-Range Trajectory 
MRD, GEE =  The Most Recommended Distance 
Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek  Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9605 Dátum: 2016. Január 18. - 21:05:43 »


OBS = Optimal Barrel Time


Ez mennyire biztos? Az egyenlőség jel előtt is, meg utánra is vonatkozik a kérdésem...  Csodalk  Rííí
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9606 Dátum: 2016. Január 18. - 21:32:47 »

Ez mennyire biztos? Az egyenlőség jel előtt is, meg utánra is vonatkozik a kérdésem...  Csodalk  Rííí
 



Rifle Trajectory Table
 

By Chuck Hawks

................ Note:For an expanded version of this table showing more loads, including British, European, wildcat, obsolescent American and proprietary calibers, see the Expanded Rifle Trajectory Table.

To save space, the following abbreviations are used in the table below: Wb = Weight of bullet (in grains); MV = Muzzle Velocity (in feet per second); BC = Ballistic Coefficient; MRT = Mid-Range Trajectory; yards = yds.; inches = "; MPBR = Maximum Point Blank Range; BT = Ballistic Tip; FP = Flat Point, HP = Hollow Point; RN = Round Nose; Sp = Spitzer; SP = Spire Point; SSp = Semi-Spitzer..................
 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9607 Dátum: 2016. Január 18. - 21:45:23 »

 



Rifle Trajectory Table
 

By Chuck Hawks

................ Note:For an expanded version of this table showing more loads, including British, European, wildcat, obsolescent American and proprietary calibers, see the Expanded Rifle Trajectory Table.

To save space, the following abbreviations are used in the table below: Wb = Weight of bullet (in grains); MV = Muzzle Velocity (in feet per second); BC = Ballistic Coefficient; MRT = Mid-Range Trajectory; yards = yds.; inches = "; MPBR = Maximum Point Blank Range; BT = Ballistic Tip; FP = Flat Point, HP = Hollow Point; RN = Round Nose; Sp = Spitzer; SP = Spire Point; SSp = Semi-Spitzer..................
 

Miklós ha halhatnák a TE interpretálásodban az alábbiakat akkor az közelebb vinne mindenkit a közös nevező megtalálásához:

Most of the loads below are similar to popular factory loads for the selected cartridges. All trajectories were calculated for a rifle with a low mounted telescopic sight of moderate size whose line of sight is 1.5 inches above the bore axis of the barrel. If your scope is not 1.5 inches over the bore, and most scopes with oversize objectives require higher mounts, your trajectory will vary from those given below. All trajectory figures are rounded off to one decimal place. While environmental factors such as altitude and ambient air temperature affect trajectory, their effect is relatively minor. For the record, this table was calculated for an air temperature of 60 degrees F and an altitude of 1000 feet. The following data was taken from various sources including reloading manuals and the online Ballistics Calculator provided by BigGameInfo.
Ha sikerül jól artikulálni akkor meg fogjuk érteni köszi. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9608 Dátum: 2016. Január 18. - 22:13:42 »


Rifle Trajectory Table
 
By Chuck Hawks

................ Note:For an expanded version of this table showing more loads, including British, European, wildcat, obsolescent American and proprietary calibers, see the Expanded Rifle Trajectory Table.

To save space, the following abbreviations are used in the table below: Wb = Weight of bullet (in grains); MV = Muzzle Velocity (in feet per second); BC = Ballistic Coefficient; MRT = Mid-Range Trajectory; yards = yds.; inches = "; MPBR = Maximum Point Blank Range; BT = Ballistic Tip; FP = Flat Point, HP = Hollow Point; RN = Round Nose; Sp = Spitzer; SP = Spire Point; SSp = Semi-Spitzer..................
 

Ez meg aztán végképp nem értem, hogyan kapcsolódik ahhoz, hogy először is OBS-t idéztél be OBT helyett, másrészt meg ha szövegösszefüggésre is figyeltél volna, az OBT az Optimális Belövési Távolságot jelent rövidítve, magyarul, és méterben szokás megadni. Amit lett volna értelme ideollóznod, ha már mindenáron angolul akarsz idézni, az az MPBR, Maximum Point Blank Range. Az Optimal Barrel Time innen kb. Makó - Jeruzsálem.  Fejvakarás
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9609 Dátum: 2016. Január 18. - 22:14:33 »

Ha sikerül jól artikulálni akkor meg fogjuk érteni köszi. Emelem

Biztos vagy Te ebben?  Röhög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #9610 Dátum: 2016. Január 18. - 22:29:00 »

Figyeld a SZÁMAT!
Magyar VAGYOK!
H A L L O O O D !
NEEM É É R T E D???
F i g y e l d   a   s z z á m a a a t !  Röhög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9611 Dátum: 2016. Január 18. - 22:47:19 »

Biztos vagy Te ebben?  Röhög

Valószínű én fogalmaztam rosszul, mivel artikuláció nem létezik csak a beszédben, az írásban ezt nehéz érzékeltetni. Az az oldal, amiből Miklós beidézett, tartalmaz tanulságos dolgokat, ezért az én idézetem is ugyan onnan származik. A lényeg kihámozása, ami kapcsolódik mai beszélgetésünkhöz nem igényel jelentős pastu nyelvismeretet, vagy mit, ezért annak megismerése önállóan is végrehajtható.
Végig gondoltam a mai érvelésedet és arra gondoltam ha igaz amit írtál az optikai tengely, és csőtengely távolságáról akkor annak igaznak kell lenni akkor is ha az optikai tengely a csőtengely alatt van. Vagyis ha nincs jelentősége a felfelé való eltérésnek  akkor nem kell, hogy legyen negatív irányú eltérésnek sem sem.(nyugi, ez az utóbbi csak vicc volt, vagy mégsem Vállat von)
Nekem elfogyott a reszelő zsír mára. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9612 Dátum: 2016. Január 18. - 22:57:13 »


Végig gondoltam a mai érvelésedet és arra gondoltam ha igaz amit írtál az optikai tengely, és csőtengely távolságáról akkor annak igaznak kell lenni akkor is ha az optikai tengely a csőtengely alatt van. Vagyis ha nincs jelentősége a felfelé való eltérésnek  akkor nem kell, hogy legyen negatív irányú eltérésnek sem sem.


A gravitáció mindig lefelé húzza a lövedéket, ez trivi. Ha fejjel lefelé tartanád a puskát, akkor úgy tudnád csak belőni, hogy csak egyszer metssze az optikai tengelyt: a becsapódási pontban. Tehát a +/- 4 v. 5 cm nem volna "tartható", mert az optikai meg a csőtengely által bezárt szöget extrém mértékben nyitnod kellene, ha a normál OBT-on akarod a becsapódát pontban. Vagy sokkal közelebb kerülne az OBT, hisz eleve a lehetséges eltérésből indulna a lövedék a fejjel lefelé álló puskán a szálkereszt tengelye felé.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9613 Dátum: 2016. Január 19. - 03:51:18 »

Ez meg aztán végképp nem értem, hogyan kapcsolódik ahhoz, hogy először is OBS-t idéztél be OBT helyett, másrészt meg ha szövegösszefüggésre is figyeltél volna, az OBT az Optimális Belövési Távolságot jelent rövidítve, magyarul, és méterben szokás megadni. Amit lett volna értelme ideollóznod, ha már mindenáron angolul akarsz idézni, az az MPBR, Maximum Point Blank Range. Az Optimal Barrel Time innen kb. Makó - Jeruzsálem.  Fejvakarás
 
Lehet hogy, ildomos let volna Maximum Point Blank Range (MPBR) is beollozni, de a kérdés nem az volt. A kérdésben csak az általam beollózott, vagyis okonor feladványára adtam  választ.  Ami a kérdésében szereplő ANGOL réviditések megfejtése let volna. Az Angol-t direktbe kiabálom hogy nehogy elkerülje a figyelmed amikor az OBT-t  Optimális Belövési Távolság-nak forditod.
Egyepként jogos a reklamácio mivelhogy az OBS=OBT-vel ezt irta okonor is és ha egy kicsit következetes vagy a visszaolvasással kevesebb utannajárást igenyelt volna annak a 100%-os megállapitása hogy csak egy elirásos baki, ami törtent.  Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9614 Dátum: 2016. Január 19. - 07:33:09 »

Persze ökölszabálynak inkább csak kis túlzással lehet nevezni, de az mindenféleképpen igaz, hogy a lőszergyártók az 5 cm, vagy ahhoz közeli értékhez állapítják meg a céltávcső esetében, megadott OBT, GEE, MRD adatokat, abban az esetben ha a céltávcső felszerelése ettől eltér akkor a megadott értékek is eltérnek, ezt a lőszergyártók a termékleírásokban katalógusokban ismertetik, hogy az adott röppálya jellemzők milyen távcső magasság esetén igazak. Ez a tapasztalatom szerint mindég 5 cm vagy annak angolszász megfelelője volt. Az általam ezidáig irányadó lőszerek esetében 5 cm volt a megadott szerelési magasság. Emelem

Ha utánanéztél volna, látnád, hogy innen indult a háromféle rövidítésről a téma: magyar OBT (Optimális Belövési Távolság), német: GEE (Günstige EinschußEntfernung), és angol: MRD Most Recommended Distance. Kicsit kényszeresen keresel minden rövidítés mögé angol kifejezéseket.  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 [641] 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: