Oldalak: 1 ... 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 [579] 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468501 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8670 Dátum: 2015. Június 05. - 09:17:21 »

Kedves fórumtársak!

Korábban hezitáltam és tanácsot kértem tőletek Delta céltávcső vásárlás ügyében,de közben kaptam használt távcsövekre ajánlatokat.
A kérdésem az lenne, hogy kb. mennyi a reális ár az alábbi, 4-5 éves használt,de jó állapotban lévő céltávcsövekre:
- S&B Classic 2,5-10x56 (nem világítópontos)
- Leupold VX-3 Long range 4,5-14x50 (világítópontos+paralax állítás)
- Meopta Artemis 2000 2,5-10x50  (nem világítópontos)

Lassan javasolnom kellene valami árat és én reálisat szeretnék mondani,vagy legalábbis reális közelit.
És még egy kérdés: a lencséken a tubuson kívül mire érdemes még odafigyelni használt céltávcső vásárlása esetén?

Üdvözlettel:Taki

Pl, hogy reagáljon az állításra a szálkereszt. Meg gondolom van még sok minden, de nekem ez egyszer már jelentett gondot. Hol mozdult a klikkre, hol nem. Végül sikerült belőni, és onnantól már lövésállónak is lövésálló volt, de az ilyen meglepetések nem hiányoznak.

Amúgy a 3 felsorolt távcső - szerintem - 3 különböző minőség. Így az is kérdés, mennyit szánnál rá.
Foresterrel egyet értek, kivéve ha az S&B-t sikerülne "jó" áron megcsípni  Ördög A Leupold itthon szerintem nagyon túlárazott, gondolom használtan is igaz ez. Bármikor egy Delta Titanium inkább. Az Artemis meg gondolom messze a legolcsóbb, fele a Bendernek (?). Kérdés, hogy amire használnád ott a tudáskülönbség megér e annyi pénzt.
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #8671 Dátum: 2015. Június 05. - 09:43:40 »

Egy "ötlet" miként szerelhető a Swarovski SR sínes céltávcső Tasli Ördög

http://img.janforman.com/swaro1aooc.jpg
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8672 Dátum: 2015. Június 05. - 10:12:14 »

Pl, hogy reagáljon az állításra a szálkereszt. Meg gondolom van még sok minden, de nekem ez egyszer már jelentett gondot. Hol mozdult a klikkre, hol nem. Végül sikerült belőni, és onnantól már lövésállónak is lövésálló volt, de az ilyen meglepetések nem hiányoznak.

Amúgy a 3 felsorolt távcső - szerintem - 3 különböző minőség. Így az is kérdés, mennyit szánnál rá.
Foresterrel egyet értek, kivéve ha az S&B-t sikerülne "jó" áron megcsípni  Ördög A Leupold itthon szerintem nagyon túlárazott, gondolom használtan is igaz ez. Bármikor egy Delta Titanium inkább. Az Artemis meg gondolom messze a legolcsóbb, fele a Bendernek (?). Kérdés, hogy amire használnád ott a tudáskülönbség megér e annyi pénzt.

Köszönöm,erre mindenképpen odafigyelek! Mosolyog

Amúgy az eladók mondtak irányárat:
- S&B: 250000 (az reális lenne?)
- Leupold: 240000 (na ez kissé irreális)
- Meopta: 150000 (190000 újonnan...)
Én erre akarok reálisat mondani, de már látom,hogy egy helyen gondok lesznek az illető makacs hozzáállása miatt. Mosolyog
Viszont hiába nézem a vadászaprót...ott is teljesen más árakkal találkozik az ember, így nem túl jó viszonyítási alap.

Cél: .308Win. Marlin X7 Varmint Huner-re egy olyan céltávcső vásárlása, ami a jelenlegi kínai ( belövés és gyakorlás miatt vett), "Winchester" márkanév alatt forgalmazott céltávcsőnél alkalmasabb nagyvad vadászatára.
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8673 Dátum: 2015. Június 05. - 10:30:45 »

Köszönöm,erre mindenképpen odafigyelek! Mosolyog

Amúgy az eladók mondtak irányárat:
- S&B: 250000 (az reális lenne?)
- Leupold: 240000 (na ez kissé irreális)
- Meopta: 150000 (190000 újonnan...)
Én erre akarok reálisat mondani, de már látom,hogy egy helyen gondok lesznek az illető makacs hozzáállása miatt. Mosolyog
Viszont hiába nézem a vadászaprót...ott is teljesen más árakkal találkozik az ember, így nem túl jó viszonyítási alap.

Cél: .308Win. Marlin X7 Varmint Huner-re egy olyan céltávcső vásárlása, ami a jelenlegi kínai ( belövés és gyakorlás miatt vett), "Winchester" márkanév alatt forgalmazott céltávcsőnél alkalmasabb nagyvad vadászatára.

Ezek közül bármelyik alkalmasabb,de én a Bendert nézném meg először!
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #8674 Dátum: 2015. Június 05. - 10:34:37 »

Nekem ez piszkálja a fantáziámat!

új hd lencsés! delta optical titanium 2,5-10x56 hd ir di(4a)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #8675 Dátum: 2015. Június 05. - 10:51:34 »

Köszönöm,erre mindenképpen odafigyelek! Mosolyog

Amúgy az eladók mondtak irányárat:
- S&B: 250000 (az reális lenne?)
- Leupold: 240000 (na ez kissé irreális)
- Meopta: 150000 (190000 újonnan...)
Én erre akarok reálisat mondani, de már látom,hogy egy helyen gondok lesznek az illető makacs hozzáállása miatt. Mosolyog
Viszont hiába nézem a vadászaprót...ott is teljesen más árakkal találkozik az ember, így nem túl jó viszonyítási alap.

Cél: .308Win. Marlin X7 Varmint Huner-re egy olyan céltávcső vásárlása, ami a jelenlegi kínai ( belövés és gyakorlás miatt vett), "Winchester" márkanév alatt forgalmazott céltávcsőnél alkalmasabb nagyvad vadászatára.


 Emelem

Én is a S&B-re alkudnék, de erősen.  Kacsint
"Kintről" már ~500Eur ért kifoghatsz egy jó állapotú S&B 2,5-10x56 -ot. (Vagy 600Eur-ért egy jó puskával együtt  Vigyorog Angyal)
A Leu. pláne nem ér annyit szerintem, valószínű az itthoni új árához viszonyítja a tulaj... Én max. az amcsi esetleg a Ny-európai árakon vennék (ahogy vettem is).
A Meoptát én hanyagolnám. Persze használható cső, meg legalább lövésálló, de ha már veszel érdemesebb valami jobbat. Ha már Meopta, akkor Meostar.  Kacsint

 Wave  
  
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8676 Dátum: 2015. Június 05. - 11:24:25 »

Emelem

Én is a S&B-re alkudnék, de erősen.  Kacsint
"Kintről" már ~500Eur ért kifoghatsz egy jó állapotú S&B 2,5-10x56 -ot. (Vagy 600Eur-ért egy jó puskával együtt  Vigyorog Angyal)
A Leu. pláne nem ér annyit szerintem, valószínű az itthoni új árához viszonyítja a tulaj... Én max. az amcsi esetleg a Ny-európai árakon vennék (ahogy vettem is).
A Meoptát én hanyagolnám. Persze használható cső, meg legalább lövésálló, de ha már veszel érdemesebb valami jobbat. Ha már Meopta, akkor Meostar.  Kacsint

 Wave  
  

Valami felárat sajnos meg kell fizetni az eGunhoz képest, elvégre itt nem futsz annyi kockázatot. Ez így önmagában korrekt is. Pl a 3-12x56 Zeiss Diavari Z(M)-eket 600 euróért lehet megcsípni piros pont nélkül, szép(nek tűnő) állapotban. Ami 1-es szálkereszt, azt meg még olcsóbban is szerencsés esetben. Itthon láttam hirdetve 230, 240 vagy afölött. Kérdés persze mi az a felár, amit meg "kell" fizetni. Mindenki másképp viseli ezeket a kockázatokat, de én is simán rendelnék távcsövet kintről. Ajánlani senki másnak nem ajánlom.

A S&B is 4-5 éves? Milyen szálkereszt? Mondjuk 250ért (830 eur) inkább egy új Meostar R1r 3-12x56 RD nálam. Az Artemis helyett egyértelműen új Delta.
Tényleg azt kellene eldöntened, hogy mennyit szeretnél rászánni.



Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8677 Dátum: 2015. Június 05. - 11:44:41 »

Valami felárat sajnos meg kell fizetni az eGunhoz képest, elvégre itt nem futsz annyi kockázatot. Ez így önmagában korrekt is. Pl a 3-12x56 Zeiss Diavari Z(M)-eket 600 euróért lehet megcsípni piros pont nélkül, szép(nek tűnő) állapotban. Ami 1-es szálkereszt, azt meg még olcsóbban is szerencsés esetben. Itthon láttam hirdetve 230, 240 vagy afölött. Kérdés persze mi az a felár, amit meg "kell" fizetni. Mindenki másképp viseli ezeket a kockázatokat, de én is simán rendelnék távcsövet kintről. Ajánlani senki másnak nem ajánlom.

A S&B is 4-5 éves? Milyen szálkereszt? Mondjuk 250ért (830 eur) inkább egy új Meostar R1r 3-12x56 RD nálam. Az Artemis helyett egyértelműen új Delta.
Tényleg azt kellene eldöntened, hogy mennyit szeretnél rászánni.

Szia!
Az S&B 9 éves, német gyártmány, A4, de a kezemben még nem volt, holnap megyek megnézni. A 250000 nálam még belefér. A Leupoldot 200-ra szerintem le tudom alkudni, láttam a hajlandóságot rá... Mosolyog A Meopta a közelben van,szintén holnap nézem meg... de szerintetek akkor nem érdemes vele foglalkozni?

Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8678 Dátum: 2015. Június 05. - 11:49:13 »

Szia!
Az S&B 9 éves, német gyártmány, A4, de a kezemben még nem volt, holnap megyek megnézni. A 250000 nálam még belefér. A Leupoldot 200-ra szerintem le tudom alkudni, láttam a hajlandóságot rá... Mosolyog A Meopta a közelben van,szintén holnap nézem meg... de szerintetek akkor nem érdemes vele foglalkozni?



Én sem az Artemist, sem a Leupoldot nem venném meg drágábban, mint a már emlegetett Delta újan. De hát ez én vagyok  Vállat von
Ha nem gond a 250, akkor az Artemist (de inkább mindkettőt) nyugodtan felejtsd el. Ha a Benderrel van vmi gáz, akkor is inkább nézegess ha már rá tudod szánni azt a pénzt. Persze nem tudom mennyire sürgős. Vagy mennyire vagy türelmetlen  Ördög (én az vagyok).
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8679 Dátum: 2015. Június 05. - 12:02:49 »

Egy "ötlet" miként szerelhető a Swarovski SR sínes céltávcső Tasli Ördög

http://img.janforman.com/swaro1aooc.jpg

Hát ha nem is ilyen durván, de én is már több Swar. ilyen felfogatással találkoztam, mikor a boltosok" (mert értenek hozzá)  Csodalk, nem figyeltek arra, hogy az alsó rögzítő csavarok hossza nem megfelelő, de ezt nem észrevéve szépen behorpasztották a céltávcső tubusát, de annyira, hogy a parallaxis állításnak véglegesen annyi lett.

Egy ilyen barbár művelet is javítható, de ebben az esetben ala komplett tubusházzal. ( annak ára meg vetekszik egy új árával)

Sajnos vannak személyek akik a szakmunkát a nagy érték ellenére sem veszik igénybe, inkább e.mail-os, telefonos segítséggel próbálkoznak, ezzel is megspórolva a szakmunka díját, ami pedig az össz. tényező anyagi részét tekintve elenyésző.

Vannak akik képesek 100 ezer Ft-i szereléket semmi perc alatt leamortizálni, majd ezt azért közkincsé nem teszik. Kacsint Meglepődött Emelem
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8680 Dátum: 2015. Június 05. - 12:07:08 »

Én sem az Artemist, sem a Leupoldot nem venném meg drágábban, mint a már emlegetett Delta újan. De hát ez én vagyok  Vállat von
Ha nem gond a 250, akkor az Artemist (de inkább mindkettőt) nyugodtan felejtsd el. Ha a Benderrel van vmi gáz, akkor is inkább nézegess ha már rá tudod szánni azt a pénzt. Persze nem tudom mennyire sürgős. Vagy mennyire vagy türelmetlen  Ördög (én az vagyok).

Türelmes vagyok...kb 5percig! Nevet
Nálam a Leupold még játszik, mert az már volt a kezemben,de abból igyekszem alkudni......na de mennyit? Az S&B-ért megéri 250-et fizetni? Az reális?
Nem vagyok képben a használt céltávcsöveket illetően, ezért kérdezlek benneteket! Mosolyog
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
sab
Vendég
« Új üzenet #8681 Dátum: 2015. Június 05. - 12:10:59 »

Használt céltávcsövek , még prémium esetében is néha rizikós, mivel:

- lövésállóságot és párásodási lehetőséget kézből-kézbe nem lehet kideríteni, és ha bármelyik is jelen lesz, akkor az zsebbenyúlós, de nagyon.

Egy prémiumot is ki lehet "feszíteni", ha pld. végállás vagy végállás közeli helyzetben használták a toronyszerkezeteket tekintve.

Amit lehet látni kézben, az az, hogy az objektív felől nézve van-e fátyolréteg az objektív vagy a szemlencserendszer belső felületén.

Ha van, akkor felejtős, mert költeni kell még rá.

Szemlencserendszert , dioptriaállítást meg kell mozgatni, és ha az kotyog, akkor arra megint lehet költeni.

Ha a szemlencse, vagy objektív lencse "T" rétegezése sérült, hiányos, akkor felejtős.

Lényegében ezekre figyelni kell, de mint írtam is az elején, van amit előre nem lehet tudni, az majd a meglepetés tárgyát fogja képezni, vagy sem. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8682 Dátum: 2015. Június 05. - 12:19:26 »

Türelmes vagyok...kb 5percig! Nevet
Nálam a Leupold még játszik, mert az már volt a kezemben,de abból igyekszem alkudni......na de mennyit? Az S&B-ért megéri 250-et fizetni? Az reális?
Nem vagyok képben a használt céltávcsöveket illetően, ezért kérdezlek benneteket! Mosolyog

Milyen Leupold, mert van sok széria forgalomban, így ez elég halványka információ?

Főleg sommás ítéletet mondai róla az!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sab
Vendég
« Új üzenet #8683 Dátum: 2015. Június 05. - 12:32:47 »

Milyen Leupold, mert van sok széria forgalomban, így ez elég halványka információ?

Főleg sommás ítéletet mondai róla az!

"Leupold VX-3 Long range 4,5-14x50 (világítópontos+paralax állítás)"

Ezt írta. Emelem

Lényeg, hogy ne legyen a gyártási száma 8888 SC vagy 9999 SC Kacsint Vigyorog
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #8684 Dátum: 2015. Június 05. - 13:11:22 »

Használt céltávcsövek , még prémium esetében is néha rizikós, mivel:

- lövésállóságot és párásodási lehetőséget kézből-kézbe nem lehet kideríteni, és ha bármelyik is jelen lesz, akkor az zsebbenyúlós, de nagyon.

Egy prémiumot is ki lehet "feszíteni", ha pld. végállás vagy végállás közeli helyzetben használták a toronyszerkezeteket tekintve.

Amit lehet látni kézben, az az, hogy az objektív felől nézve van-e fátyolréteg az objektív vagy a szemlencserendszer belső felületén.

Ha van, akkor felejtős, mert költeni kell még rá.

Szemlencserendszert , dioptriaállítást meg kell mozgatni, és ha az kotyog, akkor arra megint lehet költeni.

Ha a szemlencse, vagy objektív lencse "T" rétegezése sérült, hiányos, akkor felejtős.

Lényegében ezekre figyelni kell, de mint írtam is az elején, van amit előre nem lehet tudni, az majd a meglepetés tárgyát fogja képezni, vagy sem. Emelem


Köszönöm szépen! Emelem

Ami zavaró volt és mindenképpen meg akartam kérdezni, hogy amikor belenéztem a Leupoldba és világos felület felé fordítottam,akkor apró pontokat vettem észre rajta. Először fel sem tűnt,csak amikor jobban néztem a képét és a színeket. Megtöröltem a lencséket, de ezek továbbra is ott maradtak. Belenéztem az objektív lencse felől, de minden rendben tűnt. Az illetőt ismerem,akitől venném. Tavaly járt Afrikában ezzel a távcsővel vadászni. Az első ami felmerült bennem, hogy ha az kívülről bejutott szennyeződés lehet,akkor a párásodásnál baj lesz. Szerinted mi lehet a probléma még?

üdvözletel:Taki
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Oldalak: 1 ... 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 [579] 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: