Oldalak: 1 ... 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 [431] 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468406 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6450 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 23:33:19 »

Kint annyi az ára, nálunk nem....

"Kint" sem annyi utana neztem:  a "Hungaria" 8x 56 az $740.
(En veletlen a variabel nemet 2,5x10x56- el peldaztam, az $ 1700 itt)
Itt nem arulnak magyar S& B csak nemetet, idehozatni nemetbol a "Hungaria'-t az 55 dollar. Nem draga abszolut, habar ezert mar kapsz variabel 50-es objektivu Leupold VX-3-at, full (kerdesek nelkuli) eletgaranciaval.

Nem annyi a fényátersztő képessége, a teljes távcsövön keresztül.

Akkor mennyi ? Itt pl. azt irja 95% felett mar nagyon jo, meg 98% az kituno (az atlag csovek 90% meg + - egy kicsi)

http://www.opticsplanet.com/howto/how-to-choose-a-riflescope.html?section=4
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6451 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 03:30:52 »

Ezek szerint biztosan a Leupold a "világ legjobb" távcsöve. Ugyanis még a "NAGYOKNAK" sincs ekkora fényáteresztő képessége.  Ha valóban van pofája a gyárnak ezt megadni, akkor az utóbbi évtized legnagyobb hazugsága...
Egyszerű a dolog: Szürkületben össze kell hasonlítani....!!!....

Hmm...Amit kozol a gyar a fenyatereszto kepesseggel az egy elmeleti kalkulalt szam.  Nem ertem mit vagy meglepodve ezen  Fejvakarás
A Kahles azzal dicsekszik, hogy a Helia-nak mar 1970-ben 90% volt a fenyatereszto kepessege (Idaig mar valoszinu 99.9  Mosolyog
A Nikon, Zeiss (Zeiss Victory 95%)  Burris mind nagy szamokkal dicsekszenek es ezek kozt vannak $ 200 csovek is (Nikon Prostaff 98%, Nikon Monarch 95%) (szivesen teszek fel linket ezekrol ha akarod, nem az ujjambol szoptam mit irok)
A Burris azt mondja, hogy speci bevonatokkal (Hi- Lume) kezelt  lencsejeik fenyatereszto kepessege 99.5 % es a celtavcsovuk-e pedig 95% akar egy Zeiss Victory-e vagy a Nikon Monarch-e ??!!  A Meopta 99.8 % fenyateresztessel dicsekszik. Na akkor melyik a legnagyobb hazudozo....a Leupold ugye ?!! :Mosolyog

Engem nem erdekelnek ezek a szazalekok, csak arra reagaltam mikor te "termeszetesen" es kategorikusan kijelentetted hogy a S&B fenyatereszto koeficiense "termeszetesen" nagyobb mint egy Leupold-e.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Dzsaba
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új üzenet #6452 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 07:59:55 »

1db hozzászóláson belül 2 évet fiatalodtál? Röhög
Többen kíváncsiak lennék a trükkre Taps
 Emelem
A "Volt szerencsém" múlt idejű ige ragozás. Mondat további részét értelmezve netán 28 éves koromban "Volt szerencsém.." ?   Kacsint
Naplózva

„Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik
ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik”
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6453 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 08:29:03 »

"Kint" sem annyi utana neztem:  a "Hungaria" 8x 56 az $740.
(En veletlen a variabel nemet 2,5x10x56- el peldaztam, az $ 1700 itt)
Itt nem arulnak magyar S& B csak nemetet, idehozatni nemetbol a "Hungaria'-t az 55 dollar. Nem draga abszolut, habar ezert mar kapsz variabel 50-es objektivu Leupold VX-3-at, full (kerdesek nelkuli) eletgaranciaval.

Akkor mennyi ? Itt pl. azt irja 95% felett mar nagyon jo, meg 98% az kituno (az atlag csovek 90% meg + - egy kicsi)

http://www.opticsplanet.com/howto/how-to-choose-a-riflescope.html?section=4


A 98%-os fényáteresztés az lencsénként értendő, a teljes távcsövön keresztül a sok lencse miatt ez lecsökken 90 egypár %-ra. Megkeresem és belinkelem azt a tesztet ahol megmérték jó néhány céltávcsőnek a fényáteresztő képességét. A leupold egyébként kitűnően szerepelt.
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6454 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 08:53:21 »

8x56 SB céltávcsövet használok, az ára 200e, most vettem májusban, közvetlen SB Hungáriától. A gyártó honlapján direkt felhívták a figyelmet, hogy egyes viszonteladók téves árakat és technikai adatokat adnak meg. Volt szerencsém Swarowski Z6i tulajdonosa lenni. Hát. A képe az nagyon szép, hogy hogy jártam vele, azt meg  hagyjuk, mert eret vágok.
Keresőnek egy Minox 10x42Br használok. Beszarás milyen jó szürkületben és  sötétben, 45e Ft-ért. A 8x56-os keresőkhöz képest pedig lényegesen kisebb és könnyebb. Mindenkinek más az igénye más az elvárása, és mindenkinek más a szeme. Próbálgatni kell és kérdezgetni az ismerősöket.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6455 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 08:55:27 »

8x56 SB céltávcsövet használok, az ára 200e, most vettem májusban, közvetlen SB Hungáriától. A gyártó honlapján direkt felhívták a figyelmet, hogy egyes viszonteladók téves árakat és technikai adatokat adnak meg. Volt szerencsém Swarowski Z6i tulajdonosa lenni. Hát. A képe az nagyon szép, hogy hogy jártam vele, azt meg  hagyjuk, mert eret vágok.
Keresőnek egy Minox 10x42Br használok. Beszarás milyen jó szürkületben és  sötétben, 45e Ft-ért. A 8x56-os keresőkhöz képest pedig lényegesen kisebb és könnyebb. Mindenkinek más az igénye más az elvárása, és mindenkinek más a szeme. Próbálgatni kell és kérdezgetni az ismerősöket.

Hogy hogy jártál vele azért érdekelne...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6456 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:14:20 »

http://schmidtbender.hu/tavcso/schmidt-bender-felhivas/

Jó viszonyban vagyok a boltossal aki eladta, vacsi új távcsőről beszélünk. Nem akarom a márkát gyalázni, mert lehet, hogy csak az én esetemben jött elő probléma.
Az ember nehezen vallja be, ha hibázik, és nekem szóltak többen, hogy nem kéne megvenni, DE piszkosul jó képe van az biztos, így széllel szembe pisiltem.
A lényeg, olvassa el mindenki a SB garanciális feltételeit és a Swaroét. Nézze meg az árakat és gondolkodjon.
Én megadtam mindent, gyári szerelék stb. Ez így volt durván 900e. Most vakarom a fejemet. Privát üzenetben ha írsz leírom a tapasztalataim.

Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6457 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:18:51 »

A 98%-os fényáteresztés az lencsénként értendő, a teljes távcsövön keresztül a sok lencse miatt ez lecsökken 90 egypár %-ra. Megkeresem és belinkelem azt a tesztet ahol megmérték jó néhány céltávcsőnek a fényáteresztő képességét. A leupold egyébként kitűnően szerepelt.
 Emelem

Nem találtam, de a Swar oldalán is vannak techikai adatok :
http://aa.swarovskioptik.com/hunting/z6-i-2-12x50-bt-c20050105/z6-2-12x50-l-4a-t5006212
 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6458 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:04:40 »

http://schmidtbender.hu/tavcso/schmidt-bender-felhivas/

Jó viszonyban vagyok a boltossal aki eladta, vacsi új távcsőről beszélünk. Nem akarom a márkát gyalázni, mert lehet, hogy csak az én esetemben jött elő probléma.
Az ember nehezen vallja be, ha hibázik, és nekem szóltak többen, hogy nem kéne megvenni, DE piszkosul jó képe van az biztos, így széllel szembe pisiltem.
A lényeg, olvassa el mindenki a SB garanciális feltételeit és a Swaroét. Nézze meg az árakat és gondolkodjon.
Én megadtam mindent, gyári szerelék stb. Ez így volt durván 900e. Most vakarom a fejemet. Privát üzenetben ha írsz leírom a tapasztalataim.


Szia!

Írd le ide nyugodtan, azért is van a fórum, hogy megosszuk a tapasztalatokat! (Azt halottam én is - kereskedőtől - hogy a Z sorozat fele ment vissza a gyárba, mert javítani kelett)
 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6459 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:53:58 »

Szia!

Írd le ide nyugodtan, azért is van a fórum, hogy megosszuk a tapasztalatokat! (Azt halottam én is - kereskedőtől - hogy a Z sorozat fele ment vissza a gyárba, mert javítani kelett)
 Emelem
Akkor legyen közkívánatra: /végül is nekik van miért szégyenkeznivalójuk/
Röviden, horizontális beállítás nem sikerült, és belülről szemcsés koszok "vándorolnak benne". Majdnem 3 hónap garanciás ügyintézés, minden rendben, a távcső még sose volt ilyen jó, mondják szóban. Munkalap nuku, szereléket le se vették róla.
Helyzet ugyanaz és 11 óránál szemcsék a képben. Megy a házból, nyilván kellő buktával. Szégyen. 2360eur + a felesleges szerelék 400eur.
"Köszönjük Emese!"


Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6460 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 14:58:49 »

Kellemes délutánt, Kedves Bentshaft!

Nos akkor pár szót a gyártókról és (csak egyszerűsítve, NEM szakmai, csupán ismeretterjesztő szinten) a fényáteresztésről...
A fényáteresztés NEM számított legalábbis a lencséké nem az) hanem MÉRT érték. Minden egyes lencsére, illetve a fordító prizmára, (esetleg dupla, azaz porro prizmára) készítenek, lehelet vékony ANTIREFLEX bevonatot, mely több rétegű, többféle anyagból áll, melyekből csak a mindenki által tudottakat adja meg a gyár, a többi a gyártó titka.  Ennek hatása képpen a beérkező fénysugárnyalábnak csak igen kis része verődik vissza. Ezt egy lencsén megmérik, az áteresztés egy 97-99% közti érték. A kis cégek, a gyengébb és olcsóbb gyártók kérkednek itt a 99 %  és hasonló értékekkel...DE EZ NEM a távcső fényáteresztő értéke, hanem CSAK EGYETLEN lencséé. A távcső értéke az egyes lencsék és prizmák fényáteresztő képessége értékeinek  SZORZATAIBÓL adódik. Értelemszerűen ez már számított érték. A MEOPTA például MEGADJA magára a távcsőre is....(94%, igen jó érték) Ezt nem vetted észre??? Pedig ez aztán minden MEOPTA katalógusban, sőt az ajánlások felvezetőiben is BENNE VAN!!!!!
Egyetlen úgynevezett "kis" cégnél sem láttam hasonló értéket távcsőre, csak lencsére!!!!!! Erre írtam, finoman szólva, hogy több mint félreérthető, nem akartam erősebb kifejezést alkalmazni...(nem írtam le, hogy tudatos félrevezetés....) A NAGYOK (Zeiss, Swarovski, etb...) CSAK A TÁVCSŐRE adják meg, általában 94,5-95,5 % közötti  értéket, de az valós, nem vezetnek meg vele senkit. És az igen magas érték...
Csak egy apróság: az én egyik fegyveremen lévő (nem világító szálkeresztes, öreg 22 éves, de kifogástalan állapotú) Swarovski távcsövem a SZÜRKÜLET utolsó 15 percében sokkal jobb, világosabb, és tisztább képet ad, mint a barátom vadiúj, két hónapos Delta Titánium 2,5-10x56 távcsöve. (Pedig annak sincs rossz képe, de szürkületben az öreg Swarovski simán veri...)
Természetesen MINDEN gyár gyártmányaiból ki lehet fogni egy-egy egyedileg gyengébb minőséget, netán hibás darabot, de nem egy egyedi (azaz garanciális javítás kategóriájába tartozó) esetről  kell véleményt alkotni hanem sok darabról....(A garanciális javítás az más probléma: a nagyoknál igen-igen  ritka a hiba, de akkor nagyon huzakodnak a cég "jó híre" miatt.)
Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6461 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 15:08:46 »

Szervusz Peti Bácsi!

Igen, az első(!!!) Swarovski  z6-i sorozatnál valóban sok volt  a javítás, ha nem is a fele, de sok.... Ezért korrigált a gyár, a második generációnál már nemigen fordul elő  hiba. (Egyébként ez természetes is, hiszen nagyon igyekezett a Swarovski, hogy Ők dobják piacra a világon először a HATSZOROS tól-ig nagyítású távcsöveket. A túl korai bevezetésnél pedig MINDIG benne van a nem teljesen kiforrott gyártmány hibázásának esete, a "gyerekcipő"..... Nem beszélve arról hogy a hatszoros ..tól-ig...már csaknem a fizika megerőszakolása...A Zeissé a mai napig nem jelent meg, de a Leica-é igen, már egy bő éve...
Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6462 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 15:29:56 »

Nem találtam, de a Swar oldalán is vannak techikai adatok :
http://aa.swarovskioptik.com/hunting/z6-i-2-12x50-bt-c20050105/z6-2-12x50-l-4a-t5006212
 Emelem

A Swarowski adatairol : egy $ 800 Z3 (3x9x36) fenyatereszto kepessege a 90% ugyanaz mint a haromszor tobbe kerulo meregdraga Z6 -e  (2x12x50)   (az 56-os objektivu Z6 is csak 1% erosebb mint a 36-os)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #6463 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 15:30:40 »

Szervusz Peti Bácsi!

Igen, az első(!!!) Swarovski  z6-i sorozatnál valóban sok volt  a javítás, ha nem is a fele, de sok.... Ezért korrigált a gyár, a második generációnál már nemigen fordul elő  hiba. (Egyébként ez természetes is, hiszen nagyon igyekezett a Swarovski, hogy Ők dobják piacra a világon először a HATSZOROS tól-ig nagyítású távcsöveket. A túl korai bevezetésnél pedig MINDIG benne van a nem teljesen kiforrott gyártmány hibázásának esete, a "gyerekcipő"..... Nem beszélve arról hogy a hatszoros ..tól-ig...már csaknem a fizika megerőszakolása...A Zeissé a mai napig nem jelent meg, de a Leica-é igen, már egy bő éve...
Vadászüdvözlettel: Regius

Nekem az 1. sorozatból való volt a távcső,de ez most szerintem lényegtelen.Aki 1 generációst vett, az menjen a "sóhivatalba"? Úgy gondolom, hogy egy ilyen gyártó ezt nem engedheti meg magának. Sajnos én munkából kapartam össze a rávalót, kellett egy kis szülői kölcsön is, amit most köhögtem vissza, a távcső meg egy rakat kaki.
Biztos lehetsz benne, hogy keserű a számíze, de szeretnék olyan embert látni aki egy ilyentől "happy". Amennyiben egy gyár így áll a termékéhez, akkor nem hinném, hogy a magyar fizukkal itt ezen a piacon ezt preferálni kellene. Ott kell ezt eladni, ahol havonta az árának a többszörösét megkeresi az ember és ilyen esetbe bedobja a bolt ablakán ezt az ipari csúcsremeket. Őszintén mondom, magam okolhatom a tévedésemért, nem szabadott volna megvennem. Életem egyik legnagyobb hibája, igyekszek elfelejteni. Én eddig bíztam abban, ha valamiért sokat fizetek és híres prémium a gyártó, akkor minőséget kapok.Na ez a nézetem eddig tartott.Mindenkit óva intek tőle. Rííí
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6464 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 15:37:16 »

Én még annyit hozzátennék (bár én másik prémiumgyártóval fürödtem be) hogy amikor többszöri meghibásodás után arra kértem a magyarországi forgalmazót, hogy szorgalmazzák ők is a garanciális cserét, azt mondták, hogy azt majd intézzem el én a céggel. Akkor persze jó voltam mikor kicsengettem a több mint háromszázezer forintot.  Nem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 [431] 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: