Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468713 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #870 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:01:59 »

"Tőlem ilyet sosem hallhattál."

Tőlem olyat, hogy ezt Tőled hallotam. Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #871 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:06:26 »

Viktor!

Ne add úgy elő, hogy itt sok a SB fan, ezért mondjuk azt amit és csak ezért mondjuk azt amit.
Százszor, de ha kell ezerszer leírom, hogy nálam nincs legjobb, csak legjobbak, sorrend nélkül, számomra ugyanolyan jó egy Kahles, mint egy Zeiss, vagy egy Nickel, vagy akár egy Kaps.
Ahogyan Marksman írta téged zavar a szk. nagyobbodása, másnak meg pont így természetes és így jó.

De ebben a tesztben olyan mérvű "amatőrséget" leírni, hogy a SB együtt esik mi a Meoptával...na ne már.
...és nem, nem a Classik, hanem a Diatal és Diavari Z/ZM sorozatra gondoltam.
Nagyon sok csövet hasonlítgattam össze mielőtt megvettem az első prémium céltávcsövemet, többek közt a Zeiss fent felsoroltjait is.
...és ha megkapom ugyanazt a minsőéget olcsóbban, miért vegyek drágábbat.
Máskor is írtam már, aki idehaza a SB és a KAPS helyett, jóval drágábban megveszi a Swarót, vagy a Kahlest, az nagyon megérdemli.
Ezzel sem azt mondom, hogy a egyik jobb mint a másik.
Ami különbség azok nem a vadászaton jelentkeznek, hanem a laboratóriumban, vagy a mérlegen.
Mert nekem aztán tök mindegy, hogy egy távcső 60 gr-mal könnyebb és 100 m-en 80 cm-rel nagyobb a látómezeje és mindezen "többséget" megkapja a vadász cirka 60-100 ezer Ft-ért...
Azt mondom akinek ez megéri az vegye meg, ha megteheti, de ettől még neki nem lesz semmivel sem használhatóbb távcsöve mint a másiknak.

A Zenith más kérdés, szerintem a legcsúnyább távcső amitt valaha kiadtak (kizárólag 50-56-os lencsével, mert 42-esben az én álom távcsövem) - a szörnyűséges IRO, meg a Z6-os mellett - de amit optikailag tud, az félelmetes és nem tudom volt-e szerencséd területen kipróbálni, de ha nem akkor érdemes lenne megpróbálni, mert meg fogsz lepődni.
Látod P. Zolinak is voltak fenntartásai a SB-vel szemben...mindaddig amíg valós, vadászati körlmények közt ki nem próbálták.

Szóval az én szerény véleményem az, hogy lehet itt egyik/másik távcsö márkát sztárolni, de egyik sem jobba  msáiknál annyival amennyivel többe kerül.
Nekem tehát a Zeiss, Swaro, SB, 19, a Kaps a Nickel, Docter, Kahles meg 1 híjján 20.

Szia Roli!

A mondanivalód 90 %-ában egy nevezőn vagyunk.

A 10 % a Zeiss:

A Zeissnek három modellvonulata van jelenleg, a csúcskategóriás Victory, a középkategóriás Classic és az amerikai piacos Conquest.

Ezen belül csak a Classc tartalmaz fix nagyítású csövet, ez a Diatal, mígy a variabel Classicok Diavari névre hallgatnak. Régebben ezeket ZM-nek hívták valóban, de ez egyre inkább gyári kódnév már csak.

http://www.zeiss.de/C12567A80033D63E/Contents-Frame/C9852FF96DF85B2441256A6900437B6F
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #872 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:07:51 »

"Tőlem ilyet sosem hallhattál."

Tőlem olyat, hogy ezt Tőled hallotam. Igen

Teee gyagyás Tee... Vigyorog Vigyorog Vigyorog ÖrömNeked
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #873 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:18:11 »

Roli jobban fogalmazta meg mint én: nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget, az vagy milliomos, vagy nem érdekli a pénz szórása és minden felesleget erre áldoz. Ezt mint csóró kereső ember mondom nem mint Bender fan... Azt is jól kifejtette Roli, hogy ha nagyítok, nő a célpont mérete, nő a szálkereszt is, nekem ez így természetes. Nem hogy zavarna, de sokkal inkább az zavar ha nem nő. Engem. Mindenki másként áll ehhez.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #874 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:22:11 »

Vihar a bilibe....


Úgy ám!
Alábbiakat olvasva megint eszembejut öreg hivatásosunk Szabó Feri bácsi, akire már nagyon sokat hivatkoztam a fórumokon. Csak azért, mert kb 35 éve ugyanaz a 4x32 Zeiss van a 8x57 Mauserén. De valahogy mégis elejtett 800 körüli disznót, meg úgy 5-600 tarvadat... nem is értem hogy történhetett ez a malőr ultraszuper-variábel-reddot-überprémium távcső nélkül???

Ilyenkor szokták mondani hogy hát igen, a '70-es '80-as években más volt. Ez igaz is lenne, ha a szuper optikák megjelenése óta a Feri bá nem tudna disznót lőni. De ő még most is tud... Vállat von

Szia Jan!
Igazad van, de végül is távcső nélkül is lehet disznót lőni, sőt ijjal is.
Itt arraól van szó, mint ahogy minden, a céltávcső minősége, tecnológiája is fejlődik és nagyon sokan, köztük én is, érdekli és használja az új technikát.
Na most, jönnek itt a különböző összehasonlítások, némelyek valósághűnek is tünnek, de mindegyik szubjektív, személy és szem függő, tehát fenntartással kell kezelni ezeket is.
Viszont vannak, mint ahogy Steve is írja, megrendelésre, egy bizonyos gyártó által támogatott összehasonlítások és vannak olyanok, amiket egy kicsit is hozzáértő vagy csak egy kicsit tapasztalt ember sem tud elfogadni, pl. jobb vagy egyforma minőségű a MEOSAR egy Benderrel, na itt már gyanús megint a dolog.
Nem értem miért kell rendszeresen a Meostart nemes egyszerűséggel meosz.r-nak írni,és nem azért mert nekem az van,hanem mert nem hiteles,bár visszaemlékezve neked egy pár hónapja még a Schmitt-Bender sem ért sz.rt sem,most meg magadnak ellentmondva teljesen mást mondasz.Ilyenkor azért elgondolkodik az ember hogy vajon nem érzelemből meg sznoboskodásból mondod amit mondasz? Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 27. - 13:42:57 írta Viktor » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #875 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:25:30 »

Vihar a bilibe....


Úgy ám!
Alábbiakat olvasva megint eszembejut öreg hivatásosunk Szabó Feri bácsi, akire már nagyon sokat hivatkoztam a fórumokon. Csak azért, mert kb 35 éve ugyanaz a 4x32 Zeiss van a 8x57 Mauserén. De valahogy mégis elejtett 800 körüli disznót, meg úgy 5-600 tarvadat... nem is értem hogy történhetett ez a malőr ultraszuper-variábel-reddot-überprémium távcső nélkül???

Ilyenkor szokták mondani hogy hát igen, a '70-es '80-as években más volt. Ez igaz is lenne, ha a szuper optikák megjelenése óta a Feri bá nem tudna disznót lőni. De ő még most is tud... Vállat von

Szia Jan!
Igazad van, de végül is távcső nélkül is lehet disznót lőni, sőt ijjal is.
Itt arraól van szó, mint ahogy minden, a céltávcső minősége, tecnológiája is fejlődik és nagyon sokan, köztük én is, érdekli és használja az új technikát.
Na most, jönnek itt a különböző összehasonlítások, némelyek valósághűnek is tünnek, de mindegyik szubjektív, személy és szem függő, tehát fenntartással kell kezelni ezeket is.
Viszont vannak, mint ahogy Steve is írja, megrendelésre, egy bizonyos gyártó által támogatott összehasonlítások és vannak olyanok, amiket egy kicsit is hozzáértő vagy csak egy kicsit tapasztalt ember sem tud elfogadni, pl. jobb vagy egyforma minőségű a MEOSAR egy Benderrel, na itt már gyanús megint a dolog.
Nem értem miért kell rendszeresen a Meostart nemes egyszerűséggel meoszar-nak írni,és nem azért mert nekem az van,hanem mert nem hiteles,bár visszaemlékezve neked egy pár hónapja még a Schmitt-Bender sem ért szart sem,most meg magadnak ellentmondva teljesen mást mondasz.Ilyenkor azért elgondolkodik az ember hogy vajon nem érzelemből meg sznoboskodásból mondod amit mondasz? Vállat von

Bandi!
Ezzel kapcsolatban lemaradtál egy töredelmes megkövetéssel végződő összehasonlításról Zoli kapcsán.... Kacsint Vigyorog
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #876 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:27:07 »

Szia Viktor!

Két dolog, amihez hozzá szólnék.
Az egyik, a Swaro PVI-2 -est előtérbe helyezet a S&B Zenith-tel szemben, mert a szálkereszt a Zenith-nek nagyot nől a nagyításkor.
Kérdem én, mindenféle élcelődés nélkül, néztél már bele egy PVI-2 -be? Hát én majdnem kiejtettem az Attachét a kezemből, amire fel volt téve. Egy 8 L.-es diszperzites vödröt tettünk ki 90-100 méterre, célbalövés céljaként. Hát a Swaro éjjel-nappali vil.pontja teljesen kitakarta a vödröt.
Megnéztem a Kaps-sal, annak a pontocskája 8-as nagyításon csak a vödörre ragasztott címkén pár betüt takart ki. Ég és föld.
Kérdeztem a Swaro tulaját, hogy ezzel hogy tud egy szép, kicirkalmazott, pontos lövést tenni, olyat ahol kinéz egy pontos helyet a vad testén és oda akar lőni? Azt monta, hogy egyszerűen, oda teszi a bika vagy a disznó oldalára és meghúzza a ravaszt.
Hát ez igen! Ez ám a jó kis távcső meg a jó vadász! Nem

A másik téma a Kaps ismertsége.
Mielőtt én megvettem volna, nagyon utána jártam, hogy miféle szerkentyű ez a Kaps, mert előtte én sem hallottam róla.
Megnéztem a honlapjukat, megnéztem egy jó pár fegyver aukcíós portált, főként osztrákot és nagyon sok fegyveren, Blaser, ferlachi stb. láttam Kaps-ot, ekkor nyugodtam meg és vettem meg. Ha már ezeken a drága fegyvereken ilyen cső van, akkor nem lehet az rossz.

Egy harmadik téma a Zeiss.
Na itt viszont nagyon egyet értek veled, mert számomra is a Zeiss Viktory Diavari a csúcs.

Hahó Zoli!

Néztem bele HG Swaroba, végig is próbálgattam a kínálatát az üzletben. De a Swarot azért tartom többre (mégis), mert mint írtam, bennük legalább volt annyi innovációs készség, hogy ráfejlesszenek a nem vastagodó 2. képsíkos szálkeresztre. Ami mellesleg minden csirkesz.ros Leupoldban megtalálható.

Az, hogy a többi német prémiumgyártó egészen a nappali pontos (PVI, CSX, Unipoint, Isodot és Varipoint) távcsövei megjelenésével nem fejlesztett erre rá és - már elnézést - én ezt egyfajta igénytelenségnek tartom, ezektől a gyártóktól egészen mást várok el a pénzemért. Megjegyzem, hogy sajnos a S&B és a Karl Kaps ebből a sorból is kilóg és - amit a Bender háza tájáról hallunk az alapján azt kell gondolnunk - ez még jó ideig így lesz.

A Kapsról: ha végignézed az Egun-t szinte minden fegyveren Zeiss van. A német családi Barátunk, Holger, aki nagyon régóta és nagyon magas szinten vadászik, a Kapsról ha nem is tőlem hallott először, de érdemben mégiscsak...
Nekem is ez a tapasztalatom,hogy szinte az összes német vendégvadásznak Zeiss van,keresőben meg Leica vagy Zeiss.Nem nagyon tökölnek más márkákkal-jó nekik,megtehetném én is ezt az összeállítást választanám Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #877 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:32:20 »

Roli jobban fogalmazta meg mint én: nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget, az vagy milliomos, vagy nem érdekli a pénz szórása és minden felesleget erre áldoz. Ezt mint csóró kereső ember mondom nem mint Bender fan... Azt is jól kifejtette Roli, hogy ha nagyítok, nő a célpont mérete, nő a szálkereszt is, nekem ez így természetes. Nem hogy zavarna, de sokkal inkább az zavar ha nem nő. Engem. Mindenki másként áll ehhez.

Szia Balázs!

Ha egyetlen szó nem hiányozna a mondanivalódból, akkor a legmesszebbmenőkig el tudnám fogadni.

Ez a szó a SZERINTEM. és oda, hogy "SZERINTEM nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget"...

Máskülönben még azt hinné valaki, hogy itt abszolút igazságok hangzottak el... Kacsint Wave

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #878 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:36:49 »

Roli jobban fogalmazta meg mint én: nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget, az vagy milliomos, vagy nem érdekli a pénz szórása és minden felesleget erre áldoz. Ezt mint csóró kereső ember mondom nem mint Bender fan... Azt is jól kifejtette Roli, hogy ha nagyítok, nő a célpont mérete, nő a szálkereszt is, nekem ez így természetes. Nem hogy zavarna, de sokkal inkább az zavar ha nem nő. Engem. Mindenki másként áll ehhez.

Szia Balázs!

Ha egyetlen szó nem hiányozna a mondanivalódból, akkor a legmesszebbmenőkig el tudnám fogadni.

Ez a szó a SZERINTEM. és oda, hogy "SZERINTEM nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget"...

Máskülönben még azt hinné valaki, hogy itt abszolút igazságok hangzottak el... Kacsint Wave



Nem Tesó! Direkt hagytam ki4 necsak szerintem nem a Bender a legjobb! valóban nem a Bender a legjobb! De engedtessék meg, ne fikázzuk már le minden alap távcső szintjére, mert tetszik vagy nem, prémium.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #879 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:36:58 »

Nem értem miért kell rendszeresen a Meostart nemes egyszerűséggel meosz.r-nak írni,és nem azért mert nekem az van,hanem mert nem hiteles,bár visszaemlékezve neked egy pár hónapja még a Schmitt-Bender sem ért sz.rt sem,most meg magadnak ellentmondva teljesen mást mondasz.Ilyenkor azért elgondolkodik az ember hogy vajon nem érzelemből meg sznoboskodásból mondod amit mondasz? Vállat von

Nem csak vallomásról... Vigyorog
Én előre megmondtam, hogy egy 6x42-es Benderen kívűl nem volt alkalmam összehasonlítani a csöveket és nem általánosságban a Benderről mondtam, hogy sz.r, csak arról. Emiatt volt egy kis fenntartásom a Benderrel kapcsolatban, de ha ennyire figyelemmel követted az eseményeket, akkor azt nem láttad, hogy én lebeszéltem Balázst a Kaps megvételéről próba nélkül. Ezért is szerveztem meg a próbát, mert nem a Bendert ócsároltam, csak azt a csövet, amit kipróbáltam.
Egyébként, így utólag elnézést a Meosar-ozásért, nem teszem többször, bár a véleményemet ez így híven tükrözi. Vigyorog Ez csak azért van így, mert kezdik egy kategóriába emelni a prémium csövekkel, különben egy nagyon is jól használható csőnek tartom én is a maga kategóriájában, de nem a prémiumban.
Egyébként lehet hogy sznob vagyok, bár pénzem az nincs hozzá, de valóban csak a német és osztrák prémium csöveket tartom a legjobbaknak.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 27. - 13:41:08 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #880 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:39:39 »

Roli jobban fogalmazta meg mint én: nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget, az vagy milliomos, vagy nem érdekli a pénz szórása és minden felesleget erre áldoz. Ezt mint csóró kereső ember mondom nem mint Bender fan... Azt is jól kifejtette Roli, hogy ha nagyítok, nő a célpont mérete, nő a szálkereszt is, nekem ez így természetes. Nem hogy zavarna, de sokkal inkább az zavar ha nem nő. Engem. Mindenki másként áll ehhez.

Szia Balázs!

Ha egyetlen szó nem hiányozna a mondanivalódból, akkor a legmesszebbmenőkig el tudnám fogadni.

Ez a szó a SZERINTEM. és oda, hogy "SZERINTEM nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget"...

Máskülönben még azt hinné valaki, hogy itt abszolút igazságok hangzottak el... Kacsint Wave



Nem Tesó! Direkt hagytam ki4 necsak szerintem nem a Bender a legjobb! valóban nem a Bender a legjobb! De engedtessék meg, ne fikázzuk már le minden alap távcső szintjére, mert tetszik vagy nem, prémium.

Hmmm.

Rendben, akkor felteszek egy kérdést: "de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget".

Szerinted mi az ami UGYANILYEN minőségű? Egyáltalán lehet valami más gyártmány UGYANILYEN minőségű?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #881 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:41:31 »

Nem értem miért kell rendszeresen a Meostart nemes egyszerűséggel meoszar-nak írni,és nem azért mert nekem az van,hanem mert nem hiteles,bár visszaemlékezve neked egy pár hónapja még a Schmitt-Bender sem ért szart sem,most meg magadnak ellentmondva teljesen mást mondasz.Ilyenkor azért elgondolkodik az ember hogy vajon nem érzelemből meg sznoboskodásból mondod amit mondasz? Vállat von

Nem csak vallomásról... Vigyorog
Én előre megmondtam, hogy egy 6x42-es Benderen kívűl nem volt alkalmam összehasonlítani a csöveket és nem általánosságban a Benderről mondtam, hogy szar, csak arról. Emiatt volt egy kis fenntartásom a Benderrel kapcsolatban, de ha ennyire figyelemmel követted az eseményeket, akkor azt nem láttad, hogy én lebeszéltem Balázst a Kaps megvételéről próba nélkül. Ezért is szerveztem meg a próbát, mert nem a Bendert ócsároltam, csak azt a csövet, amit kipróbáltam.
Egyébként, így utólag elnézést a Meosar-ozásért, nem teszem többször, bár a véleményemet ez így híven tükrözi. Vigyorog Ez csak azért van így, mert kezdik egy kategóriába emelni a prémium csövekkel, különben egy nagyon is jól használható csőnek tartom én is a maga kategóriájában, de nem a prémiumban.
Egyébként lehet hogy sznob vagyok, bár pénzem az nincs hozzá, de valóban csak a német és osztrák prémium csöveket tartom a legjobbaknak.
Stimmel,csak azt nem értem hogy akkor miért húztad le a Bendert,akkor is mikor Balázs tervezte a céltávcső vásárlását,hogy nem jó,mikor nem is próbáltad? Vállat von Van sok olyan céltávcső amit nem próbáltam-pl Docter-de akkor arról inkább nem mondok véleményt! Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #882 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:45:12 »

Roli jobban fogalmazta meg mint én: nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget, az vagy milliomos, vagy nem érdekli a pénz szórása és minden felesleget erre áldoz. Ezt mint csóró kereső ember mondom nem mint Bender fan... Azt is jól kifejtette Roli, hogy ha nagyítok, nő a célpont mérete, nő a szálkereszt is, nekem ez így természetes. Nem hogy zavarna, de sokkal inkább az zavar ha nem nő. Engem. Mindenki másként áll ehhez.

Szia Balázs!

Ha egyetlen szó nem hiányozna a mondanivalódból, akkor a legmesszebbmenőkig el tudnám fogadni.

Ez a szó a SZERINTEM. és oda, hogy "SZERINTEM nem a Bender a legjobb, de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget"...

Máskülönben még azt hinné valaki, hogy itt abszolút igazságok hangzottak el... Kacsint Wave



Nem Tesó! Direkt hagytam ki4 necsak szerintem nem a Bender a legjobb! valóban nem a Bender a legjobb! De engedtessék meg, ne fikázzuk már le minden alap távcső szintjére, mert tetszik vagy nem, prémium.

Hmmm.

Rendben, akkor felteszek egy kérdést: "de aki drágábban vesz itthon ugyanilyen minőséget".

Szerinted mi az ami UGYANILYEN minőségű? Egyáltalán lehet valami más gyártmány UGYANILYEN minőségű?

Lehet. A prémium kategória. Kaps például, de akár a másik is. Szerintem sincs ezek közt nagy különbség, max laborkörülmények közt. Az a baj, Neked a Bender csak a zenith, holott a Bender 140e-ért is ad prémiumot 56os lencsével.
De hagyjuk, mert sértődés lesz valamelyik fél részéről, azt meg nem szeretném. Nem szereted a Bendert, a Te bajod. Nekem nincs pénzem jobbra, én bajom.  Ördög És a végére:  Piál Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #883 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:45:33 »

Arra kérek mindenkit, ha véletlenül - kérés nélkül - még egyszer lefordítok vagy belinkelek egy tesztet, lőjön fejbe  Vadász Higyjétek el jó szándékkal tettem
Dehogy is,nem gond hogy betetted!(szerintem) Wave Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #884 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 13:47:06 »

Nem értem miért kell rendszeresen a Meostart nemes egyszerűséggel meoszar-nak írni,és nem azért mert nekem az van,hanem mert nem hiteles,bár visszaemlékezve neked egy pár hónapja még a Schmitt-Bender sem ért szart sem,most meg magadnak ellentmondva teljesen mást mondasz.Ilyenkor azért elgondolkodik az ember hogy vajon nem érzelemből meg sznoboskodásból mondod amit mondasz? Vállat von

Nem csak vallomásról... Vigyorog
Én előre megmondtam, hogy egy 6x42-es Benderen kívűl nem volt alkalmam összehasonlítani a csöveket és nem általánosságban a Benderről mondtam, hogy szar, csak arról. Emiatt volt egy kis fenntartásom a Benderrel kapcsolatban, de ha ennyire figyelemmel követted az eseményeket, akkor azt nem láttad, hogy én lebeszéltem Balázst a Kaps megvételéről próba nélkül. Ezért is szerveztem meg a próbát, mert nem a Bendert ócsároltam, csak azt a csövet, amit kipróbáltam.
Egyébként, így utólag elnézést a Meosar-ozásért, nem teszem többször, bár a véleményemet ez így híven tükrözi. Vigyorog Ez csak azért van így, mert kezdik egy kategóriába emelni a prémium csövekkel, különben egy nagyon is jól használható csőnek tartom én is a maga kategóriájában, de nem a prémiumban.
Egyébként lehet hogy sznob vagyok, bár pénzem az nincs hozzá, de valóban csak a német és osztrák prémium csöveket tartom a legjobbaknak.
Stimmel,csak azt nem értem hogy akkor miért húztad le a Bendert,akkor is mikor Balázs tervezte a céltávcső vásárlását,hogy nem jó,mikor nem is próbáltad? Vállat von Van sok olyan céltávcső amit nem próbáltam-pl Docter-de akkor arról inkább nem mondok véleményt! Wave

Na mégegyszer.
Én nem a Bendert húztam le, hanem azt a Bendert, amit próbáltam és ezért mondom, hogy voltak fenntartásaim a Benderrel kapcsolatban, pont azért mert az amit próbáltam nem azt nyújtotta, mint ami elvárható lenne tőle és pont azért beszéltem le Balázst a próba nélküli Kaps vásárlásról, mert nem az összes Bender távcsövet húztam le.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: