Oldalak: 1 ... 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1468433 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4860 Dátum: 2012. Május 29. - 08:43:03 »

Leupold ügyben szeretném a segítségeteket kérni. Ősszel megy ki a főnök az USA-ba és felajánlotta, hogy hoz be nekem egy céltávcsövet. Ahogy nézem, ha elpasszolom a Deltát meg ráfizetek kicsit, ki is jön az ára. Igen ám, de 4A szálkereszt+világítópont opciót nem találtam. Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen szálkeresztet használ, milyen előnyei, hátrányai vannak? Úgy tudom a világítópont sem állítható visszafelé, előbb fel kell tolni maximum állásba, hogy lejöjjön. Nem szeretném mindenáron lecserélni a Deltát, mert eddig elégedett vagyok vele, és a használata számomra praktikus is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4861 Dátum: 2012. Május 29. - 09:00:39 »

Leupold ügyben szeretném a segítségeteket kérni. Ősszel megy ki a főnök az USA-ba és felajánlotta, hogy hoz be nekem egy céltávcsövet. Ahogy nézem, ha elpasszolom a Deltát meg ráfizetek kicsit, ki is jön az ára. Igen ám, de 4A szálkereszt+világítópont opciót nem találtam. Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen szálkeresztet használ, milyen előnyei, hátrányai vannak? Úgy tudom a világítópont sem állítható visszafelé, előbb fel kell tolni maximum állásba, hogy lejöjjön. Nem szeretném mindenáron lecserélni a Deltát, mert eddig elégedett vagyok vele, és a használata számomra praktikus is.

Nézzük egyenként.

Én egy ilyet használok megvilágított éjjel-nappali duplex szálkereszttel:

VX-3 3.5-10x50mm Illum. Reticle




http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/products/scopes/vx-3-riflescopes/vx-3-3-5-10x50mm-illum-reticle/


"Igen ám, de 4A szálkereszt+világítópont opciót nem találtam."

Pedig van, mint a mellékelt ábra mutatja.

"Úgy tudom a világítópont sem állítható visszafelé"

Az enyémen arra tekergetem, amerre akarom.

Mozgásérzékelős, tehát bekapcsolod a megvilágítást, leteszed, egy idő után kikapcsol, majd amikor felveszed a puskát, visszakapcsol a megvilágítás.

A behozatalt azért a főnököd járja körül, mert úgy tudom haditechnikának minősül és magán importban nemigen lehet behozni, csak az arra jogosult cégek vihetik ki az országból. Ha jól tudom, de járjatok utána.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4862 Dátum: 2012. Május 29. - 09:50:51 »

Nézzük egyenként.

Én egy ilyet használok megvilágított éjjel-nappali duplex szálkereszttel:

VX-3 3.5-10x50mm Illum. Reticle




http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/products/scopes/vx-3-riflescopes/vx-3-3-5-10x50mm-illum-reticle/


"Igen ám, de 4A szálkereszt+világítópont opciót nem találtam."

Pedig van, mint a mellékelt ábra mutatja.

"Úgy tudom a világítópont sem állítható visszafelé"

Az enyémen arra tekergetem, amerre akarom.

Mozgásérzékelős, tehát bekapcsolod a megvilágítást, leteszed, egy idő után kikapcsol, majd amikor felveszed a puskát, visszakapcsol a megvilágítás.

A behozatalt azért a főnököd járja körül, mert úgy tudom haditechnikának minősül és magán importban nemigen lehet behozni, csak az arra jogosult cégek vihetik ki az országból. Ha jól tudom, de járjatok utána.

Köszönöm a segítséget! Ezek jó hírek.

Én egy olyan képet néztem, ahol volt vagy 20 féle szálkereszt, de German 4A+világító pont nem. Meg nem is találtam, hiába kerestem. Még a Leupold oldalán sem.  Megint bebizonyosodott, hogy béna kereső vagyok. Mosolyog

A behozatalt azt úgy gondoltuk, hogy beteszi a kézipoggyászos bőröndbe... Vagy az túl kockázatos? Valamelyik fórumon olvastam, hogy többen is így csinálták és nem volt semmi probléma.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4863 Dátum: 2012. Május 29. - 12:20:11 »

Köszönöm a segítséget! Ezek jó hírek.

Én egy olyan képet néztem, ahol volt vagy 20 féle szálkereszt, de German 4A+világító pont nem. Meg nem is találtam, hiába kerestem. Még a Leupold oldalán sem.  Megint bebizonyosodott, hogy béna kereső vagyok. Mosolyog

A behozatalt azt úgy gondoltuk, hogy beteszi a kézipoggyászos bőröndbe... Vagy az túl kockázatos? Valamelyik fórumon olvastam, hogy többen is így csinálták és nem volt semmi probléma.

Szerintem  a kimondottan vadász változatokat ki szabad vinni az USA -ból. A Nightforse  taktikai változatai vannak igazán tiltólistán. Egy rendszeresen kijáró rendvédelmi ismerőstől hallottam hogy óriási üzletek vannak még nagyobb választékkal de sokszor a konkrétan kívánt darabra még ott is várni kell (kb.3 nap) és meghozzák az üzletbe. Különösen igaz lehet a mi igényeink szerint gyártott "European" változatokra. Valószínű hogy azért nem találtál German 4 -es szálkeresztes vil.pontost mert Ámerikai honlapon kerested és ott nem divat mármint az esti éjszakai vadászat nem divat így vadászati célra nem is nagyon vásárolnak 50-es vagy nagyobb frontlencséjű távcsöveket. Európai kereskedők honlapján előbb találsz világítós 4/A Leupoldot. Ha megengeded leírom a véleményemet is. Nem vagyok biztos benne hogy annyival jobb lesz a Leupold a Deltánál sőt.  Szóval én a helyedben várnék és kihagynám ezt a szintet és Zeiss,Swaro,S&B -ekben gondolkodnék mert ha majd a Leupoldot is le akarod cserélni akkor ott is óhatatlanul vesztesz a használt-új cserével. Ha van ismerősöd akivel meg tudod oldani próbálj ki egy ilyen prémium kategóriást 56 -os lencsével , Ahogy látom Te is éjszakai bagoly vagy, meglátod megéri. Tegnap csepergett az eső de az átszűrődő 50% -os hold elég volt ahhoz hogy a kondából kiválasszam a süldőcskét és meg is lőttem. Távcső Zeiss 3-12x56 Victory 40 es szálkereszt  Taps                          Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 29. - 13:28:09 írta galoscsabus » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4864 Dátum: 2012. Május 29. - 12:25:17 »

Valószínű hogy azért nem találtál German 4 -es szálkeresztes vil.pontost mert Ámerikai honlapon kerested

Mondjuk nem sokkal lejjebb látható, hogy a leupold.com ról linkeltem, az meg ugye elég amerikai, és bizony ott van a világító pontos/szálkeresztes céltávcső.

Ne gyártsunk már marhaságokból ideológiát!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4865 Dátum: 2012. Május 29. - 12:42:29 »

Mondjuk nem sokkal lejjebb látható, hogy a leupold.com ról linkeltem, az meg ugye elég amerikai, és bizony ott van a világító pontos/szálkeresztes céltávcső.

Ne gyártsunk már marhaságokból ideológiát!

Tudod Voldi azt is odaírtam hogy valószínű -- tévedtem de azért MARHA nem vagyok !      Maradok továbbra is tisztelettel (még egy darabig)  Stefi     Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4866 Dátum: 2012. Május 29. - 12:56:27 »

tévedtem de azért MARHA nem vagyok !   

Ezt írtam volna?

Annyira jó, amikor valaki hozzászól egy témához, de arra már lusta, hogy megnézze, esetleg született-e válaszolt-e ez ügyben? Mert akkor nem kellett volna leírni a tévedést!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4867 Dátum: 2012. Május 29. - 13:15:03 »


Nem saját tudatlanságomból írtam ! Valahol olvastam ilyenről (had ne nézzek utána) hogy USA honlapon nem minden modell van amit egyébként gyártanak. De ez másoknál is PL. az IZS fegyvereknél is előfordul. Konkrétan Savage honlapján meg is tapasztaltam mikor az Európának gyártott 8x57 és 9,3x62 modelleket kerestem és még a kaliber keresőjükben sem található, viszont az Egun-on árulják és talán majd nálunk is fogják.

Hát ennyi az én marhaságom ! Te még ugye sose tévedtél ? Ha tévedtél és így rádmordultak nem sértődtél meg.
Lehet ezt így is csinálni hiszen te Tulajdonos  vagy ...    Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4868 Dátum: 2012. Május 29. - 13:37:41 »

Steffi, köszönöm Neked is! Egyszerűen béna vagyok, miattam ne vesszetek össze!

Érdekes amit felvetsz a prémium kategóriával kapcsolatban, mert itt többen írták, hogy a Schmidt Bender-t lecserélték Leupoldra és jó választásnak bizonyult. Nekem meg a haverom, aki távcsövekkel bizniszel, fel se rakta a Leupold VX3-at (amilyen Voldemortnak van) a 9.3-as Steyr golyósára, helyette a S&B került rá (még nem a Zenith széria). Érdekes ez, ki mire esküszik, mivel lát jobban. A Leupoldot nem láttam, de a S&B nagyon szép képet mutatott.
Nekem is van egy 8x56 Kahlesem a 7x64-en, és nincs vita hogy jobb mint a Delta. Azért is lett érdekes ez a dolog, mert minimális ráfizetéssel le tudnám bonyolítani a cserét. Szívem vágya persze egy Kahles 3.5-10x50 KXi de arról egyelőre le kell mondanom. Bár ha hagynám ezt a Leupoldot és ősszel a .243-as köpködő árát inkább ebbe fektetném be...  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4869 Dátum: 2012. Május 29. - 14:03:29 »

Steffi, köszönöm Neked is! Egyszerűen béna vagyok, miattam ne vesszetek össze!

Érdekes amit felvetsz a prémium kategóriával kapcsolatban, mert itt többen írták, hogy a Schmidt Bender-t lecserélték Leupoldra és jó választásnak bizonyult. Nekem meg a haverom, aki távcsövekkel bizniszel, fel se rakta a Leupold VX3-at (amilyen Voldemortnak van) a 9.3-as Steyr golyósára, helyette a S&B került rá (még nem a Zenith széria). Érdekes ez, ki mire esküszik, mivel lát jobban. A Leupoldot nem láttam, de a S&B nagyon szép képet mutatott.
Nekem is van egy 8x56 Kahlesem a 7x64-en, és nincs vita hogy jobb mint a Delta. Azért is lett érdekes ez a dolog, mert minimális ráfizetéssel le tudnám bonyolítani a cserét. Szívem vágya persze egy Kahles 3.5-10x50 KXi de arról egyelőre le kell mondanom. Bár ha hagynám ezt a Leupoldot és ősszel a .243-as köpködő árát inkább ebbe fektetném be...  Nyihi


Hát igen ... az lényegtelen is hogy segíteni akarok és nem kijelentőmódban írom a tanácsot ha valakinek tanácsolok valamit....
Szerintem SAB alias TAL mestert is interjuold meg ebben a kérdésben. Leupoldom soha nem volt de hallottam róla ilyet is olyat is. Az biztos hogy ár-érték arányban nem rosszak.
Két 8x56 -os S&B Hungarim is volt és a fényáteresztő képességükről csak jót tudok mondani még a Zeissemmel is felvették ilyen téren a versenyt sőt... de lövésállóságukkal nekem problémám volt.  Van egy 2,5-10x50 es Kahles CSX em de a Zeiss hez képest nem az igazi . Érdekes és optikusok állítják hogy negyven felett már egyre kevésbé tudja a szem kihasználni a nagy optikát mert nem tágul 7 milliméterre a pupilla ( 7x8 =56   vagyis 8x56 -ost csak a fiatal szem tud kihasználni) de nekem az 56 os Zeiss az etalon és nem az 50 -es Kahles  de lehet hogy csak a bevonatok jobb minősége miatt .  S.Peti
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4870 Dátum: 2012. Május 29. - 14:19:10 »

Biztosan a Zeiss még a Kahlesnél is magasabb színvonalat képvisel. Nekem az öreg 8x56-os Helia szépen teszi a dolgát, éles, kontrasztos képet ad. De bízom benne, hogy esetleg az 50-es lencse (akár Leupold, akár Kahles) sem lenne visszalépés annak ellenére, hogy "még csak" 30 éves vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 29. - 17:21:20 írta galoscsabus » Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4871 Dátum: 2012. Május 29. - 14:40:47 »

Lehet hogy ez elfogultság de én távcső párti vagyok ! Ezt úgy értem hogy szerintem a fegyverből elfogadható a közepes minőség de a távcső adja meg hogy mikor és meddig használhatod azt a fegyvert. Ezért áldoztam sokkal többet a távcsövekre mint a fegyverekre. Ha most kezdeném már másként csinálnám ( a 243 as dilemmádról jut eszembe)  kis hazánkban egy mindenes 30-06 vagy7x64,308 Win , 8x57IS kaliber elég (rókától a gím bikáig) arra egy minőségi távcső esetleg ha hajtásra is sokat jár az igényes vadász, +  egy hajtás távcső és kész.
Szóval ha a zsebemben lenne jelenlegi fegyvereim és távcsöveim ára akkor az egy Blaser Professional (esetleg Sauer202) 8x57IS (mivel az őz nem érdekel) lenne 2,5-10 x 50 Zeiss távcsővel.  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 29. - 17:20:28 írta galoscsabus » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #4872 Dátum: 2012. Május 29. - 20:45:52 »

Leupold ügyben szeretném a segítségeteket kérni. Ősszel megy ki a főnök az USA-ba és felajánlotta, hogy hoz be nekem egy céltávcsövet.
Ha lehetőséged lesz a magánimportra, akkor ne leupoldot hozass, hanem nightforce-ot. Annál nem kell filóznod, hogy "van-e olyan jó, mint a ...". Van olyan jó.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4873 Dátum: 2012. Május 29. - 21:13:35 »

Ha lehetőséged lesz a magánimportra, akkor ne leupoldot hozass, hanem nightforce-ot. Annál nem kell filóznod, hogy "van-e olyan jó, mint a ...". Van olyan jó.

 Igen  Sőttttttttttt !  De én mindenképpen ajánlom hogy érdeklődjetek melyik típust lehet kivinni . Szerintem amiket Európában forgalmaznak azt biztos  hozathatod a kimondottan katonai ,rendvédelmi célra gyártottak lehetnek "COCOM" listásak .
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4874 Dátum: 2012. Május 29. - 23:19:42 »

Ha lehetőséged lesz a magánimportra, akkor ne leupoldot hozass, hanem nightforce-ot. Annál nem kell filóznod, hogy "van-e olyan jó, mint a ...". Van olyan jó.

Jok a Nightforce-ok mese nelkul, viszont aruk is majdnem a Leupold duplaja ugyanolyan parameter-u tavcsobe.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: