Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304324 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #405 Dátum: 2012. Február 04. - 13:26:16 »

Szia Sanyi!
Ezen a fórumon ez az első hozzászólásom, az okát most főleg nem magyaráznám. Mint Bence Barátom is leírta, VOLT utolsó falat és MINDIG van is! Talán, így, hogy ketten is állítjuk, elhiszed. Mint fentebb olvasható a kép az udvaron készült, nálam. Egy nehéz, tüskés terepről húztuk ki ketten, hogy a krotáliát is csak a vadrácson tettem bele, mert az is leszakadt volna. A tehén szájában is volt egy kötél de mint írom, a kép nem a megtalálás helyszínén készült. Ami a vadászjelöltségi időt illeti, tényleg jó dolog volt. Én pont 30 éve voltam ebben a státuszban. Most teljesen más a (vadász)világ. Bencét ne féltsétek, izzig-vérig VADÁSZ, a szó legjobb értelmében. Rengetek közös vadászatunk volt már, nélküle nem szívesen megyek ki. Nemcsak vadászik mellettem, de ott van minden munkánál, legyen az etetés, lesépítés, kotorékozás, utánkeresés, vadföldművelés, bármi... A vt. vadászmestereként fontos számomra, hogy milyen legyen az utánpótlás. Ezt a tehenet egy 10 főből álló rudliból választottam ki, és nem Ő volt a vezértehén.

Vadászüdvözlettel: Zsolti  Emelem

Szia Zsolti!
Bármi oka legyen annak, hogy nem szólsz hozzá ehez a forumhoz.. DE igazi vadászemberre és ismerve téged így vitruálisan ki merem mondani hogy EMBERRE szükség van itt is, illetve lenne itt is. Nagyon. Vadásztok, utánkresetek ha kell! Idomítsuk együtt Bence és a kis tacsi talán kicsit felgyorsult vadászpályáját együtt, egymást kisegítve!
Horrido
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #406 Dátum: 2012. Február 04. - 14:07:04 »

Hogy így végszóként megvédjem magunkat, mi így adjuk meg a végtisztességet a vadnak, ha az a környezet és a lehetőségek engedik

Gratulálok Nektek, szívből. Így kell ezt.  Emelem Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #407 Dátum: 2012. Február 04. - 15:45:31 »


„Emlékezetes” utánkeresés, Vaddisznó 2012.02.04 Gerinctüske lövés

 
Sajnos az utánkeresés nem csak úgy lehet emlékezetes, hogy a kutya által forgatott bikára a
vadász bravúros kegyelemlövést ad le. Nekünk ma reggel egy tanulságos, de sajnos
eredménytelen utánkeresésben volt részünk.
Reggel 7órakor csörren meg a telefonom, nem tudtam, hogy ez az ébresztőm lehet vagy
micsoda, de azért csak kikászálódtam az ágyból, látom, hogy Zsolti Barátom keresett, hamar
vissza is hívtam. Egyik vadásztársunk éjjel sebzett egy disznót, 8 órakor találkoztunk és mentünk
a területre.
Mint kiderült egy nagy disznóra lőttek rá, ami összeborult. Majd felkelt, elkezdett támolyogni 
eddigre lemásztak a lesről és kb 10 m-ről rálőttek. Ezután a disznó bemenekült a sűrűbe. Éjjel
nem folytatták a keresést, reggelre kérték, hogy segítsünk.

A rálövés helyén valóban élénk piros, már-már rózsaszín vért találtunk amivel a támolygó disznó
jól be is terítette a szóró környékét (ezek láttán, és az elmondottak alapján gerinctüske lövésre
gyanakodtunk), majd a második lövésnél pedig nagy felületen, sötét vörös vért találtunk.  A
rálövés helyének vizsgálata után rá is tettem a kutyát a csapára, szépen, határozottan indult el a
fiúk által is vélt irányba. A domboldalon lefelé mentünk, a kutya elég biztosan követte a csapát, az
volt a gyanús, hogy folyton szarvas sz@rba botlottunk, de hát úgy gondoltam amíg ilyen
magabiztos megyek a kutya után. 100 m után egy fenyvesbe keveredtünk be itt láttam, hogy a
kutya kezd elbizonytalanodni. Na akkor vissza és újra indulás.

Megint ugyan abba az irányba indultunk. Most kicsit más felé indultunk, de ez is bizonytalannak
tűnt, így visszamentünk ismét a szóróhoz. Elfektettem Müzlit és most a sötétebb vért kezdtük el
vizsgálni, folytatódik e valamerre. Tőlünk jobbra, több száz méter hosszú és több száz méter
széles, kopár gazos volt (erre mentünk először), balra pedig egy akácos. Nagy nehezen aztán
rátaláltunk a sötét vér folytatására, rá is tettem a kutyát, ami szépen elkezdte kidolgozni, egy
félkört írtunk le (végig apró vércseppekkel) majd visszaértünk a szóróhoz.  Gyanús volt a dolog így
tüzetesebben megnéztük a „vértócsát” és rá kellett jönnünk, hogy ez egy korábban lőtt vad vére
volt és nem egy hátra csúszott lövés nyoma ami az általunk keresett disznóból folyna. Ekkor vált
bizonyossá az is, hogy a második lövés nem talált.

Ismét az élénk piros véren indítottam a kutyát, most egy kicsit feljebb lévő váltóra tévedtünk, itt
aztán ismét találtunk vércseppeket. Innen kb 300-400 m-t a kutya illetve a szemünk segítségével
tettünk meg, vércseppről-vércseppre. Sajnos a kutyát annyira nem érdekelte a nyom, talán a
könnyű lövés miatt a disznó nem termelt elég adrenalint. Egyszer-egyszer ment rajta pár métert,
majd ismét letért róla. Nagy nehezen elértünk egy akácos darabot. Nagyon bíztam benne, hogy
ebben elfeküdt a disznó. A sebzőt leküldtük a kb 20m széles sor aljára, hogy ha a sebzett disznó
kiugrik az erdőből lője meg, mi pedig gyöngygolyóval töltött sörétessel indultunk a sűrűbe. Itt is
kevés vérrel, és a ritkásabb részen ment a disznó. Itt  megint kezdett elveszni a remény, ezután
egy csemetés darab és egy felszántott vadföld következett ahol a disznó a közepén trappolt végig,
egy csöppet sem törekedve a takarásra. Elértük a határt, engedélyt kértünk a szomszéd terület
vadászmesterétől és ott folytattuk a keresést.  A sebzett vad itt is egy földúton ment tovább átvágva
egy tisztáson beváltott egy tölgyesbe. A helyzetünket rontotta, hogy szinte végig hátszéllel kellett
keresnünk.
A tölgyesben ismét ment egy darabig majd a tisztáson átvágva a másik oldali erdő darabba
ment. Itt emelkedőnek felfelé folytatta útját.  Tudtuk, hogy ezt a disznót nem a lendület hozta el
eddig, nagyon könnyű lövése volt. Bő 1km alatt egyszer sem feküdt el. De azért még nem adtuk
fel, mert elég ígéretesnek tűnő beváltást találtunk. A dombtetőn egy hatalmas túrásba feküdt el
ELŐSZÖR a disznó. 50m múlva egy szederindával benőtt csemetésbe ment be az üldözött. Itt
nagy nehezen tudtuk követni a vérnyomot max 100m-en keresztül. A kutyát ide már nem vittem be,
azt már az elején leszögeztem, hogy hajszázni nem fogok vele, itt pedig nem tudtam volna rá
figyelni, magát megvédeni pedig még nem tudja. A vér egyre kevesebb volt, aztán egyszer csak
elállt és nem tudtunk tovább menni.  A keresést szűk 2km után adtuk fel, amikor a vérzés teljesen
abbamaradt. A keresés során teljesen biztossá vált, hogy egy gerinctüske lövött, nagy
valószínűséggel kan disznóról van szó. Egy szederindás alagútban a disznó fent végig kente az
ágakat, tehát a szőrén végig csorgó vér a „hátán” lévő sebből származott.
Úgy gondolom, hogy a disznót a végsőkig kerestük. 2km alatt a disznónak 1-2 komolyabb
kenése, (nagy jóindulattal sebágya)  volt, látszott, hogy ésszel, és  nagyon is jó erőben tudott
menni, hiszen több dombot és emelkedőt is leküzdött. Nagy szerencse kellett volna, hogy ezt a
disznót megfogjuk, friss, „mai” vért nem is találtunk, tehát a disznó ezt a távot éjszaka tette meg.

Sajnálom, hogy ez alkalommal nem egy disznó mögött térdelős, mosolygós képet tudok felrakni,
de talán ebből is lehet tanulni, nekünk nagyon hasznos volt a keresés, ismét sikerült
tapasztalatokat szerezni.


A kép nem most készült, mivel nem lett meg a sebzett, így a fényképezők nem is kerültek elő. Ezt pár hónapja egy hajtáson készítettem, de a disznó itt a kép előterében lévő nyílt placcon rohant végig.
Naplózva

Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #408 Dátum: 2012. Február 04. - 16:17:16 »

Szervusz Bence és Zsolt.
Nem gondoltam volna,hogy az írásom igy felkavarja az érzelmeket.De mivel vizuális ember vagyok a képek alapján ez a benyomás keltet hatalmába.
Aki ismer tudja milyen vadász vagyok aki nem az ismerjen meg.Lassan közel húsz éve koptatja már a bakancsom talpa az erdőt,kisebb nagyobb sikerrel.Na most nem ez a lényeg.Azért arra a kíváncsi lennék Zsolti ha eléd tesznek egy fotót amin van egy csontos fejű Gímtehén aminek a súlya 95 kg te mire gondolnál elsőre.(igaz nálunk a Bakonyban is szép súlynak minősül).
A Töret manapság sokk érték hagyomány mellet elmegyünk vagy elsiklunk a részletek felet vagy nem tudjuk mi az stb.
Lehet,hogy elhamarkodottan ítéltem de ahogy írtam is nem a kötözködés vezérelt.
Ettől függetlenül Zsolt örülnék/örülnénk neki a ha tapasztalataiddal gazdagítanád a Fórum életét és néha akár egy szakmai szó csatába is be kapcsolódnál.
Vadászbarátsággal:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 04. - 18:06:50 írta Pyrus » Naplózva
Zsolti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #409 Dátum: 2012. Február 04. - 17:00:57 »

Szervusz Bence és Zsolt.
Nem gondoltam volna,hogy az írásom igy felkavarja az érzelmeket.De mivel vizuális ember vagyok a képek alapján ez a benyomás keltet hatalmába.
Aki ismer tudja milyen vadász vagyok aki nem az ismerjen meg.Lassan közel húsz éve koptatja már a bakancsom talpa az erdőt,kisebb nagyobb sikerrel.Na most nem ez a lényeg.Azért arra a kíváncsi lennék Zsolti ha eléd tesznek egy fotót amin van egy csontos fejű Gímtehén aminek a súlya 95 kg te mire gondolnál elsőre.(igaz nálunk a Bakonyban is szép súlynak minősül).
A Töret manapság sokk érték hagyomány mellet elmegyünk vagy elsiklunk a részletek felet   Emelem :Emelvagy nem tudjuk mi az stb.
Lehet,hogy elhamarkodottan ítéltem de ahogy írtam is nem a kötözködés vezérelt.
Ettől függetlenül Zsolt örülnék/örülnénk neki a ha tapasztalataiddal gazdagítanád a Fórum életét és néha akár egy szakmai szó csatába is be kapcsolódnál.
Vadászbarátsággal:HSanyi

Szia Sanyi!
Természatesen tudom, hogy nem a kötözködés vezérelt, hiszen "ismerlek" a másik helyről. Tudom, hogy tőlem nem is messze vadászol, több közös ismerősünk is van.Csupán kiegészítettem a Bence írását. A többi dolgot megírtam privát üzenetben Neked.  Wave   Emelem  Vadászbarátsággal: Zsolti
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 04. - 23:29:16 írta Boar » Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #410 Dátum: 2012. Február 04. - 17:01:51 »

Milyen idős most ez a tacsi, hogy sebzett kant is kerestek már?
Úgy tudom a szarvasnak kedvesebb szaga van a kutya számára. Nem lehet, hogy emiatt is érdektelenebb kezd lenni disznó keresésnél a kutya?
Én nem kutyázom, csak érdeklődök.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #411 Dátum: 2012. Február 04. - 17:51:37 »

Milyen idős most ez a tacsi, hogy sebzett kant is kerestek már?
Úgy tudom a szarvasnak kedvesebb szaga van a kutya számára. Nem lehet, hogy emiatt is érdektelenebb kezd lenni disznó keresésnél a kutya?
Én nem kutyázom, csak érdeklődök.

5 hónapos a kutya, CSAK vezetékmunkára használom még, úgy indultunk neki, hogy ebben a disznóban van két lövés, tehát nagy valószínűséggel már dögön találunk rá, sajnos nem így volt, de végig a kutya mögött mentem, a sűrűbe meg már nem is vittük be, tehát nagyon vigyáztam rá!.
Keresett már disznót is, nagyon remélem, hogy nem lesz neki közömbös a disznó. Én úgy tudom inkább az őz szokott bekavarni a szagával, de az is inkább vérebnél.
 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #412 Dátum: 2012. Február 04. - 17:53:29 »

Szervusz Bence és Zsolt.
Nem gondoltam volna,hogy az írásom igy felkavarja az érzelmeket.De mivel vizuális ember vagyok a képek alapján ez a benyomás keltet hatalmába.
Aki ismer tudja milyen vadász vagyok aki nem az ismerjen meg.Lassan közel húsz éve koptatja már a bakancsom talpa az erdőt,kisebb nagyobb sikerrel.Na most nem ez a lényeg.Azért arra a kíváncsi lennék Zsolti ha eléd tesznek egy fotót amin van egy csontos fejű Gímtehén aminek a súlya 95 kg te mire gondolnál elsőre.(igaz nálunk a Bakonyban is szép súlynak minősül).
A Töret manapság sokk érték hagyomány mellet elmegyünk vagy elsiklunk a részletek felet vagy nem tudjuk mi az stb.
Lehet,hogy elhamarkodottan ítéltem de ahogy írtam is nem a kötözködés vezérelt.
Ettől függetlenül Zsolt örülnék/örülnénk neki a ha tapasztalataiddal gazdagítanád a Fórum életét és néha akár egy szakmai szó csatába is be kapcsolódnál.
Vadászbarátsággal:HSanyi


Kedves Sanyi!

Én sem vitatkozni akartam, de úgy gondoltam a képekkel "megvédem magunkat". Szeretném, ha igen is egy hagyományokat őrző és tisztelő, etikus vadászként kerülnék be a "köztudatba".
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 04. - 23:29:44 írta Boar » Naplózva

Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #413 Dátum: 2012. Február 05. - 14:44:57 »

 Fejvakarás

1. Az utánkeresés nem játék. 5 és 3,5 hónapos kutyával kimenni, az játék. Nem ezt érdemli a vad. Mellesleg ezért neheztelnek a vérebesek ránk...
Elég ilyenkor a biztos dermedtrekeresés.
2. Az esti hókuszpókusszal alaposan kiszúrhattok a kölyökkel. Nem véletlenül megy bizonytalanul. Elárulok egy titkot. Fél! Erre jön egy alaposabb negatív élmény és soha nem lesz belőle jó kutya! Mert mondjuk véletlenül él a szarvas még, vagy a disznó és a kutya felé menekül...
3. Este 100-150 méter kontrollnak elég, továbbmenve általában többet ártunk, mint használunk, pláne nokedli kutyával.
4. Nagy kincs a fital lelkesedés, nagyon nagy!, de a szokások nem véletlenül alakultak ki, érdemes azokat betartani. Olvassatok szakirodalmat! Frevert, Fuchs-ok, Bőhm, Krewer...

Különben meg hajrá Fiúk!  Kacsint    Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #414 Dátum: 2012. Február 05. - 15:09:20 »

Az ilyen hasznos hozzászólásokért érdemes itt lenni!
Kár hogy kevés az ilyen!
 Igen Bow
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #415 Dátum: 2012. Február 05. - 15:16:40 »

Fejvakarás

1. Az utánkeresés nem játék. 5 és 3,5 hónapos kutyával kimenni, az játék. Nem ezt érdemli a vad. Mellesleg ezért neheztelnek a vérebesek ránk...
Elég ilyenkor a biztos dermedtrekeresés.
2. Az esti hókuszpókusszal alaposan kiszúrhattok a kölyökkel. Nem véletlenül megy bizonytalanul. Elárulok egy titkot. Fél! Erre jön egy alaposabb negatív élmény és soha nem lesz belőle jó kutya! Mert mondjuk véletlenül él a szarvas még, vagy a disznó és a kutya felé menekül...
3. Este 100-150 méter kontrollnak elég, továbbmenve általában többet ártunk, mint használunk, pláne nokedli kutyával.
4. Nagy kincs a fital lelkesedés, nagyon nagy!, de a szokások nem véletlenül alakultak ki, érdemes azokat betartani. Olvassatok szakirodalmat! Frevert, Fuchs-ok, Bőhm, Krewer...

Különben meg hajrá Fiúk!  Kacsint    Emelem

Anti! Igen Én finomabban próbáltam megfogalmazni, de ez a lényeg. Várjuk meg míg egy éves lesz az a tacs. Bence tőlem is kért véleményt ez ügyben privátban, meg is írtam, de nem találta fontosnak, hogy válaszoljon..... Rííí
Nyilván megválaszolódtak a kérdései maguktól, ahogy utánkereső lett.....
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2012. Február 05. - 15:27:35 »

Szerintem azzal a gím tehénnel nincs semmi baj (mármint a meglövésével csúnya szóval selejtezésével)
Gerinctüskén lőtt disznót ha a gerinc sérülése nem okozott bénulást  nagyon nehéz megkeríteni. Nagy szerencse kell hozzá és ha nem jár eredménnyel a disznó kiheveri a sérülést.
Bence már többször írtam hogy vigyázz Müzlire ! Egy kilométert mentetek a sebzett kan után az öt hónapos kölyökkel .  Tasli  Ez egy virtuális tasli !
Most gondolj bele ha valamelyik sűrűben rátok ront a megszorult vad !? A monitor előtt a fotelben könnyű mondani írni hogy megvédtük volna a kutyát. Higgy nekem olyankor még magadat megvédeni sem könnyű . Az adrenalingőzös helyzetben pillanatok alatt zajlanak az események és nem a kutya akkor a legfőbb gondod.
Jó lenne minél hamarabb gyakorlókertben élő disznóval tréningezni és még az is csak "játék" a valódi feladathoz képest.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #417 Dátum: 2012. Február 05. - 15:54:59 »

jó volt olvasni ezt a pár gondolatot remélem. Emelem
üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #418 Dátum: 2012. Február 05. - 18:51:08 »


"Jó lenne minél hamarabb gyakorlókertben élő disznóval tréningezni és még az is csak "játék" a valódi feladathoz képest."

Ezt nem értem. Jó az 5 hónapos tacsi kutyának, ha tréningezett gyakorlókerti, fifikás, kitanult élő disznóval össze engedjük? Vagy arra értetted, hogy kerítésen keresztül találkozzon élő, mozgó disznóval?


Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #419 Dátum: 2012. Február 05. - 19:19:21 »

"Jó lenne minél hamarabb gyakorlókertben élő disznóval tréningezni és még az is csak "játék" a valódi feladathoz képest."

Ezt nem értem. Jó az 5 hónapos tacsi kutyának, ha tréningezett gyakorlókerti, fifikás, kitanult élő disznóval össze engedjük? Vagy arra értetted, hogy kerítésen keresztül találkozzon élő, mozgó disznóval?




Mi 4-5 hónaposan próbából beengedjük rutinos kutyával a kölyköket. De igazán 1 éves kor körül kezdjük el az érdemi munkát. Szerintem pont jó, hogy rutinos a disznó, mert kevésbé durva, de azért odavág a túl bátor kutyának.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: