Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020885 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2009. április 15. - 12:22:25 »

Nekem erdélyi kopóim vannak, de mivel a környéken nincs egyáltalán véreb (s egyébként is, nagyon sok vérebvezető nem dolgoztat a kutyájával őzcsapán), kézenfekvő volt, hogy az egyébként is munkára használt kutyáknak disznóhajtáson kívül is keressek vadászias elfoglaltságot. Nos egyet kiemeltem a falkából és megpróbáltam alaposan felkészíteni csapázásra. Elérkezettnek látom az időt szólni, hogy vagyunk, élünk, dolgozunk.

Szia!
Ha számodra nem probléma,szívesen olvasnék a kopós tapasztalataidról utánkeresés terén.
Vadászüdv:B.
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #226 Dátum: 2009. április 15. - 19:16:52 »

Egyáltalán nem probléma Vigyorog. Meg fogom osztani - remélem - a zömét a fórumozókkal, amint tudok fejleményekről beszámolni.
Amint írtam, a kutyáimmal disznóhajtáson dolgozgatunk. A csapázás más jellegű odafigyelést követel meg. Épp ezért, a jelenlegi négy kutyám közül egyet csapázásra szánok. Tehát nem viszem disznót hajtani, disznóskertbe, vagy egyálatalán olyan szituációba, hogy magas orral dolgozzon.
Ennek a kutyának nem volt még éles bevetése. Őzre tartogattam! Felénk nincs gím, dám, muflon. Akad néhány disznó, meg őz.
Suták selejtezésekor valahogyan elfelejtettek szólni (pedig több társág is ígérte), vagy nagyon jól lőttek a vadászok; a végeredmény ugyan az, nem jutottam igazi munkához. Maradt a mesterséges csapafektetés és gyakorlás. A vérebesektől ellesett módon és talán mondhatom kitartással róttuk a kilométereket, s csapáztunk. Nem tudom állítani a kutyámról, hogy ő a profi, mert éles helyzetben még nem vizsgázott, de amit mesterséges munkával csinálni/gyakorolni kellett/lehetett, megkapta illtve folyamatosan végzi.
S hogy egy picit objektívebben is mérni lehessen a felkészültségét, kb egy hónappal ezelőtt egy nehezített vércsapaversenyen CACT díjat nyert. Hibátlan munkával, ponszámveszteség nélkül. Közvetlenül mögötte egy vegyesvadas területen dolgozó szálkásszőrű tacskó végzett másodikként, szintén maximális ponszámmal, akinek mellesleg 23 sikeres munkája volt a tavalyi esztendőben. Tudom, ez nem valódi munka, de megkérdeztél és ez a valóság. Nem zsákbamacskát szeretnék árulni.
S még őszintén hozzáteszem, hogy a bak vadászata talán jelentősebben anyagi kérdés egy társaságnál, mint a sutáé vagy gidáké, épp ezért bízom abban, hogy munkához tudunk jutni, mert sebzett vadat ugyan senki sem hagy veszni keresés nélkül, de sebzett bakot biztos nem Ördög.
S attól sem tartok, hogy mindennapos elfoglaltságommá válik az utánkeresés, hisz ettől azért csak jobban lőnnek a környéken Vadász!

Az eddigi éles utánkeresésem egy másik kopómhoz kötődik, akivel elkövettem a kezdő, ám a lúzerségbe épp belelépő utánkereső szinte valamennyi hibáját. Tehát maradjunk annyiban, hogy átragadt a kutyámra az az izgatott állapot, amit "tűzkeresztség" a gazdájának jelentett és nem találtuk meg az előző nap fülhegyen lőtt süldőt, pedig vagy 3-4 helyen is találtunk valami kenést a nádon néhány óra alatt, 60 méteren belül, a süldő, s ahogy a lövést tevő visszaemlékezett 'szépen, nyugodtan kocogott a nádban tovább a lövés után is', tőlünk viszont  igen messzire el. Pedig nagyon meg akartuk találni :'(.

Kopókkal többen keresnek sebzett vadat. Egyik cimborám rendszertelenül, de beszámolgat az akcióiról a neten. Ő kopót főleg disznóra használja, de amíg nem volt vérebe - jobb híján - kopóval talált meg szarvast szép számban, sőt még muflont is. Amióta vérebe van, az megy a szarvascsapán, a kopó legfeljebb a hajszában segít neki, illetve disznó esetében (főleg, ha nagyméretű jószágot keresnek) szokta önállóan használni. Őzet nem keres, sem kopóval, sem vérebbel, mert nincs ilyen felkérése.

Jó szelet!
kikinda
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #227 Dátum: 2009. április 15. - 19:35:29 »

S hogy egy picit objektívebben is mérni lehessen a felkészültségét, kb egy hónappal ezelőtt egy nehezített vércsapaversenyen CACT díjat nyert. Hibátlan munkával, ponszámveszteség nélkül. Közvetlenül mögötte egy vegyesvadas területen dolgozó szálkásszőrű tacskó végzett másodikként, szintén maximális ponszámmal, akinek mellesleg 23 sikeres munkája volt a tavalyi esztendőben. Tudom, ez nem valódi munka, de megkérdeztél és ez a valóság.

Jó szelet!
kikinda
Annyit azonban mindenképp még hozzá kell tennem, hogy ezen a versenyen azért maradt a hátunk mögött olyan híresség is, mint bajor hegyi véreb, sőt azt mind a két kutyám (meg a tacskó is, aki nem az enyém és még mások is) túlszárnyalta. Ez nem azt jelenti, hogy a bajor hegyi véreb nem jó utánkeresére, vagy hogy a megjelent delikvens nem jó, hanem csupán azt, hogy nem voltak eléggé felkészülve, vagy más szemszögből: mi sokkal jobb párost alkottunk. Mert munka volt/van mögöttünk.
No elég is ennyi az önfényezésből.
Úgy gondolom, hogy ha közelíteni tudnánk a vérebesek kb. 30%-os sikeres csapázásának arányát, elégedettek lehetnénk mi is a munkánkkal és a vadásztársaságok is egyaránt.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #228 Dátum: 2009. április 15. - 21:15:37 »

"Őzet nem keres, sem kopóval, sem vérebbel, mert nincs ilyen felkérése."
Meg ha lenne is igazi vérebes nem szívesen vállalja mivel az őznek a legerősebb a szaganyaga és a kutya ellustul tőle.........utána már nem szívesen dolgozik a gyengébb szaganyagon.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #229 Dátum: 2009. április 15. - 21:23:15 »

"Őzet nem keres, sem kopóval, sem vérebbel, mert nincs ilyen felkérése."
Meg ha lenne is igazi vérebes nem szívesen vállalja mivel az őznek a legerősebb a szaganyaga és a kutya ellustul tőle.........utána már nem szívesen dolgozik a gyengébb szaganyagon.
Igen, erről beszéltem a #224-ban. Legalább is a zöme nem, akik gím/disznós területen vannak. Tulajdonképpen ez is volt az egyik motiváló ok, hogy belefogtam csapázni.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Bandi
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2009. április 15. - 22:34:30 »

Kikinda!  Emelem
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. április 16. - 21:34:15 »

Idei bakjaink:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #232 Dátum: 2009. április 16. - 21:34:40 »

Ez lemaradt:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #233 Dátum: 2009. április 16. - 21:39:05 »

Szépek!  Emelem
A súlyokkal mi a helyzet? Sokkal marad el a várakozástól, vagy minden a terv szerint?
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. április 16. - 21:42:38 »

Szépek!  Emelem
A súlyokkal mi a helyzet? Sokkal marad el a várakozástól, vagy minden a terv szerint?

Súlyt még nem tudok, a fotózáskor még csöpögtek a hidrogéntől a koponyák.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2009. április 17. - 08:10:54 »

Idei bakjaink:
Emelem Gratulálok!
Az elsőt szívesen elejtettem volna én is!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2009. április 17. - 08:13:30 »

A #232-ben szereplő trófea az kérem kimeríti a vizuális zaklatás tényét.... Meglepődött Nyálcsorog Vigyorog

Gratula az elejtőknek! Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2009. április 17. - 10:53:32 »

Üdv minden őzvadásznak! Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #238 Dátum: 2009. április 17. - 11:07:12 »

A #232-ben szereplő trófea az kérem kimeríti a vizuális zaklatás tényét.... Meglepődött Nyálcsorog Vigyorog

Gratula az elejtőknek! Wave
Valóban káár érte... Rííí

 Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2009. április 17. - 12:23:26 »

Nálunk tegnap du. vette hivatalosan kezdetét a bakvadászat.
Három olasz vendégünk van akik lőnek minden félét amire azt mondják, hogy lőhető! Emelem előttük! gyozo
Eddig 7 bak fekszik. Ebből egy 420-430g-os.A legkisebb kb. 270g-os, a többi mind 350g környékén van. Soha rosszabb kezdést...
Ma reggel az egyik elhibázott egy nagyon erős bakot -saccolt súlyt nem akarok írni, mert itt már nagyot lehet tévedni Kacsint-, de mentségére legyen mondva, hogy kb. 250-300m-ről kellett lőnie. Nem messze onnan ahol Sába lőtte a sutát.... Mosolyog
Hát itt tartunk egyenlőre....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: