Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020865 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. április 17. - 11:03:49 »

Balu Mester!

Először is örülök, hogy Itt látlak!

Másodszor: gratula az elejtő(k)nek, és a vadásztató(k)nak!! Piál

Nagyon szép bakok!Majd ha lesz súly/kor azt is tedd fel lécci! Wave Igen
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. április 17. - 12:05:56 »

Ma reggel lövettem egy öreg bakot. A távcsövön keresztül figyelve csak az volt az érdekes, hogy nagyon furcsán foltosnak, csapzottnak tűnt a bak. Az elejtés után amikor a vendéggel odamentünk hozzá, jött a meglepetés. A bak a téli szőrét majdnem teljese egészében levetette, de a nyári szőr meg még sehol sem látszik a testén! Szőrtelen, kopasz a bak teste! Ilyet még soha nem láttam, de nem is hallottam ilyenről. Mint amikor a rühesség miatt a róka szőrtelen lesz.  Sajnos fényképezőgép nem volt nálam, de délután majd lefényképezem, és talán holnap lesz időm feltenni a képet róla.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?  ???
Naplózva

"Jó vadászatot!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #77 Dátum: 2008. április 17. - 12:22:18 »

Nem is annyira a nyaka, nekem inkább az agancs tünik középkorúnak, de biztos, hogy Neked van igazad, mert Te élőben láttad, én meg csak gúvasztom a szemem a fényképre.
Szóval így oldalról úgy tünt, hogy még fennt az erő és a szemágak is erősek, de ezt jobban meg tudtad ítélni élőben és több nézetből.
A második bak fényképéről, nekem is rögtön a golyóérett kor jött le.
Nagy kalappal a vadásztatáshoz! Wave

Azért, ha van módod és időd, tegyél még fel képeket.
A nagybakról van infód?

Megvan az is. Már letisztított szépen, jól tartja a helyét csak fotózni nem engedi magát mert a nagy kopasz tábla közepén van körülvéve egy csomó őzzel és nem lehet a közelébe férkőzni. A szemága elég vékony azt hiszem már nem igen rakna fel jobb agancsot úgyhogy valószínűleg ő is sorra kerül az idén.
A törött agancsút viszont mostanában nem találom. Amikor utoljára láttam elég betegnek tűnt. Remélem nem viszi el valami fertőzés.
Itt van még egy homályos kép a második bakról. Ezen ha a rózsák állását megnézed jól látszik rajtuk a kora:



Hatosnak ugyan hatos, de azért nagyon meglőném.

Szia Berg!

Nem hatos a jobb száron hiányzik a szemág. A 63. sz. hozzászólás második képén jobban látszik.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #78 Dátum: 2008. április 17. - 19:42:32 »

Gratulálok Balázs az elejtőknek! Szépek!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. április 17. - 19:50:47 »

Ma reggel lövettem egy öreg bakot. A távcsövön keresztül figyelve csak az volt az érdekes, hogy nagyon furcsán foltosnak, csapzottnak tűnt a bak. Az elejtés után amikor a vendéggel odamentünk hozzá, jött a meglepetés. A bak a téli szőrét majdnem teljese egészében levetette, de a nyári szőr meg még sehol sem látszik a testén! Szőrtelen, kopasz a bak teste! Ilyet még soha nem láttam, de nem is hallottam ilyenről. Mint amikor a rühesség miatt a róka szőrtelen lesz.  Sajnos fényképezőgép nem volt nálam, de délután majd lefényképezem, és talán holnap lesz időm feltenni a képet róla.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?  ???

Szia Mérnök!

Még ilyet nem is hallottam!
Kutyánál már láttam ilyet, amit egy allergia okozott! Sok csirke farhát okozta fehérje allergia. Na de egy őznél? Zavarodott
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #80 Dátum: 2008. április 17. - 20:22:31 »

Szia Attila!
Amit mérnőhalgotó irt az ákár rühösség is lehet.Igaz ,hogy álltalában róka,kutya,vaddisznónál jelentkezik,de ez nem zárjaki az özetsem.Vagy esetleg szörtüszőatka okzhat ijet.Ha lessz kép akkor könnyebb lessz.Üdv HSanyi
Naplózva
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. április 17. - 20:41:54 »

Szia Szik,

Azon a képen tényleg látszik, csak eddig nem néztem meg, de a fölötte lévő se kutya.
Azért azzal a kis ághiánnyal is meglőném! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Bergstutzen
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. április 17. - 20:59:40 »

Nálunk ezek estek.

Mérete miatt ( OOO) nem fér ide a kép, itt a link.





Nem olyan nagy képek ezek. H.
Gratulálok, érdekes trófeák. Hét végén én is megyek bakokat nézegetni, van egy ajándék bakom de előbb ki kell választani (túl nagy nem lehet, és csak selejt Vigyorog) de nekem ez is nagyon kedves ajándék.
Ja, a héten kétszer voltam K...s-on keresztülmenőben!!! Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. április 17. - 21:03:08 »

Szia Attila!
Amit mérnőhalgotó irt az ákár rühösség is lehet.Igaz ,hogy álltalában róka,kutya,vaddisznónál jelentkezik,de ez nem zárjaki az özetsem.Vagy esetleg szörtüszőatka okzhat ijet.Ha lessz kép akkor könnyebb lessz.Üdv HSanyi
Szia!
Igazad van, de ismerve Mérnök tudását, szerintem a rühösséget rögtön felismerte volna!
Én is várom a képet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. április 17. - 21:04:26 »

Ma reggel lövettem egy öreg bakot. A távcsövön keresztül figyelve csak az volt az érdekes, hogy nagyon furcsán foltosnak, csapzottnak tűnt a bak. Az elejtés után amikor a vendéggel odamentünk hozzá, jött a meglepetés. A bak a téli szőrét majdnem teljese egészében levetette, de a nyári szőr meg még sehol sem látszik a testén! Szőrtelen, kopasz a bak teste! Ilyet még soha nem láttam, de nem is hallottam ilyenről. Mint amikor a rühesség miatt a róka szőrtelen lesz.  Sajnos fényképezőgép nem volt nálam, de délután majd lefényképezem, és talán holnap lesz időm feltenni a képet róla.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?  ???
Szasz!
Őznél nem de egy disznónál amit egy barátom lőtt annál igen. Süldőnek nézett ki, lesoványodva, szinte nem volt szőre, nem süldő volt az biztos, legalább 2-3 éves lehetett, de hogy mi okozhatta azt nem tudtuk kideríteni. Kívülről semmi sem látszott rajta a soványságon kívül.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. április 17. - 21:23:59 »

Szia Szilva!

Az nem rossz. Legalább nem kell pörzsölni! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. április 18. - 14:54:03 »

A koponyának az agancs nélkül körülbelül mennyi lehet a tömege? Csak kíváncsi lennék, hogy pl. egy 500 grammos baknál mennyi esik az agancsra, és mennyi a koponyára.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. április 18. - 16:35:40 »

Szia Attila!
Amit mérnőhalgotó irt az ákár rühösség is lehet.Igaz ,hogy álltalában róka,kutya,vaddisznónál jelentkezik,de ez nem zárjaki az özetsem.Vagy esetleg szörtüszőatka okzhat ijet.Ha lessz kép akkor könnyebb lessz.Üdv HSanyi
Szia!
Igazad van, de ismerve Mérnök tudását, szerintem a rühösséget rögtön felismerte volna!
Én is várom a képet!

Szia Attila!

Köszi a bizalmat, de az igazság az, hogy még sosem találkoztam ilyennel. Gondoltam én is a rühösségre, de még nem találkoztam rühös őzzel csak rühös rókával, állatorvos meg nem vagyok, ezért nem merem kijelenteni, hogy ez az. Persze lehet az is.
Felteszem a megígért képeket. Elnézést a fotókért, de terítékfotó sajnos nem készült, az agancsot meg még nem főztem ki. Viszont meg szeretném nektek mutatni az agancsot is.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. április 18. - 16:40:47 »

Bele kell még tanulnom ebbe az új módi fórumba. Megpróbálom másképp is feltölteni a képeket.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. április 18. - 16:44:02 »

Így már jobban tetszik a dolog. Szóval ez előző hozzászólásban is, meg itt is egy-egy kép a bak kopasz testéről.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: