Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350586 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #390 Dátum: 2010. Május 31. - 19:39:25 »

Azt mondják nagyon nyugtalanok lesznek az őzek ott, ahol megtelepszik a sakál. Csak hallottam...
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #391 Dátum: 2010. Május 31. - 22:04:43 »


Hát én meg vagyok győződve a kártékony hatásukról. Kezdetben reménykedtem, hogy csak szelektálás meg hogy később a szebb és életképesebb megmarad de sajnos nem ez van. Mi. Abszolút de nem lőjük a sutát , csak a hivatásos vadász. Na persze a bakot sem. Most két évig meg vendég sem fogja taposni a vadászösvényeket a területen. Rekord bakokat lövettünk a területen pár éve. Sajnos ez a múlté amióta itt a sakál. Nem ritka egy este hogy öt-hat irányból üvöltenek a lesed körül.
Nekünk kipucolták az őzeinket rendesen.
Hogy miért baj hogy nincs róka? Az természetesen nem baj,de ilyen áron?. Pár éve a rókával küszködtünk. Na azzal már nem kell…
Merre vagytok Erik?


Csak pár éve lövettetek rekord bakokat, vagy előtte rendszeresen?
Nem hittem volna hogy van olyan terület az országban ahol ekkora galibát okoztak volna.
Ha tényleg olyan sok a sakálotok, az gondolom nem az egyik napról a másikra lett ennyi.
Nem tudtátok az állományt kordában tartani? Átlagosan hány sakált lőtök egy évben?
Mi Bács-Kiskunban vagyunk. Nálunk is lehet hallani őket viszonylag rendszeresen, de az őzállományunk nincs veszélyben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2010. Május 31. - 22:08:34 »

...de az őzállományunk nincs veszélyben.

Dehogynem, csak nem a sakál által, hanem a mai magyar vadgazdálkodás matt. Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #393 Dátum: 2010. Május 31. - 22:18:50 »

Igaz, sakált eddig csak a vadasparkban láttam, de én is azt hallottam, hogy a gidákat rendesen megtizedelik! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #394 Dátum: 2010. Május 31. - 23:06:14 »

Dehogynem, csak nem a sakál által, hanem a mai magyar vadgazdálkodás matt. Ördög

 Igen

De azért még mindig áldásosabb helyzetben van mint a gím.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #395 Dátum: 2010. Május 31. - 23:51:34 »

Csak pár éve lövettetek rekord bakokat, vagy előtte rendszeresen?
Nem hittem volna hogy van olyan terület az országban ahol ekkora galibát okoztak volna.
Ha tényleg olyan sok a sakálotok, az gondolom nem az egyik napról a másikra lett ennyi.
Nem tudtátok az állományt kordában tartani? Átlagosan hány sakált lőtök egy évben?
Mi Bács-Kiskunban vagyunk. Nálunk is lehet hallani őket viszonylag rendszeresen, de az őzállományunk nincs veszélyben.

Mi az Ormánságban vagyunk. A mai nap pontos adatot nem tudok mondani, de azt tudom, hogy október november hónapban 13db esett a területen. A télen mi kint voltunk bokrászni  két-három alkalommal négyen. Nekem nem sikerült, de ebből a négy emberből két vadászkollegának sikerült lőnie. Tehát 15db biztos esett.

Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #396 Dátum: 2010. Június 01. - 09:58:45 »


A sakál ezzel szemben selejtez, jobban mint az ember. Ugye egy jó bakhoz nem csak egy jó bak, de egy jó suta is kell (50-50%).
Mi emberek, a sutánál látjuk ha borzas a szőre, fostos, sánta de semmi egyéb. A többi meglőtt suta csak lutri.
Szerintem a sakál nem eszik annyi őzet sehol sem, hogy az őzállomány akkora veszélyben lenne, mint ahogy azt mondják.

Érti már a kollega?!  Wave

 Emelem




Erik, jó és szimpatikus a gondolatmenet, de csak elméletileg, és nem biztos, hogy minden esetben érvényes. Az, hogy egy életközösség ilyen természetes módon működni tudjon, megtartsa a dinamikus, homeosztatikus egyensúlyát, az kell, hogy elég nagy legyen. (Ennek a mértékegysége nem csak a hektár!) Van egy alsó határ, egy minimum, ami alatt borul a rendszer, és elvágtat az összeomlás felé. Sajnos itthon kivétel nélkül minden terület ez alatt a kritikus minimum alatt van a felszabdaltság és az emberi behatások miatt, amik közt talán a legkisebb és legártalmatlanabb a vadászat. Ezért szoktam fenntartásokkal fogadni, ha a valaha itt élt ragadozók újbóli megtelepedését gondolkodás nélkül pozitív folyamatként értékelik, annak ellenére, hogy szerintem is szép lenne, ha színesebb lenne a hazai fauna.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #397 Dátum: 2010. Június 01. - 14:08:13 »

A mi területünk 30%a egyetlen,összefüggő erdőtömb.A többi a Duna és a Dél-Börzsöny összefüggő erdeivel határolt kisebb-nagyobb erdőkkel tagolt változatos mezőgazdasági terület rétekkel-legelőkkel,gyümölcsösökkel,és szántóföldi kultúrákkal.Erősen tagolt,hegyekben bővelkedő vadregényes vidék árkokkal,szakadékokkal.Úgy tudom,a sakál a nyíltabb,alföldi,nádasokkal átszőtt területek vadja.Kiváncsi vagyok arra,hogy nálunk elszaporodik-e?Én személy szerint annak örülnék,ha csak mutatóba lenne egy-egy példány.Túlságosan is féltem az amúgy sem túl erős őzállományunkat.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #398 Dátum: 2010. Június 01. - 15:17:22 »

Mi az Ormánságban vagyunk. A mai nap pontos adatot nem tudok mondani, de azt tudom, hogy október november hónapban 13db esett a területen. A télen mi kint voltunk bokrászni  két-három alkalommal négyen. Nekem nem sikerült, de ebből a négy emberből két vadászkollegának sikerült lőnie. Tehát 15db biztos esett.

 Meglepődött Meglepődött

Ti tenyésztitek őket?
Ha ennyi van akkor, nem csodálkozom hogy olyan az őz amilyen.
Nem gondoltam volna hogy az országban van olyan hely ahol ennyi a sakál.
Nálunk is van. Nem minden bokor alatt kettő, de azért van.
A fönti homokos-erdős revíren vannak, és nem pedig a lenti nádas mezőgazdasági, erdősávokkal-kisebb erdőkkel, kaszálókkal átszőtt területrészen (ahol logikusabb lenne a jelenléte).
Fönt eltűnt a róka, de az őz mint már írtam nincs veszélyben tőle (igaz, arrafelé évente a 20 bakból kb. 5-6 esik ott, a suta nincs vadászva).
Egyértelmű, hogy akik csak az őzből élnek, azoknak már egy család is sok a sakálból, de nálunk nem érdemel ekkora utálatot.
Az is tény, ha a sakálos területrészen felülsz egy lesre, és elkezdenek vonítani, akkor oda szarvas, őz már az este nem fog jönni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #399 Dátum: 2010. Június 01. - 16:25:18 »

A mi területünk 30%a egyetlen,összefüggő erdőtömb.A többi a Duna és a Dél-Börzsöny összefüggő erdeivel határolt kisebb-nagyobb erdőkkel tagolt változatos mezőgazdasági terület rétekkel-legelőkkel,gyümölcsösökkel,és szántóföldi kultúrákkal.Erősen tagolt,hegyekben bővelkedő vadregényes vidék árkokkal,szakadékokkal.Úgy tudom,a sakál a nyíltabb,alföldi,nádasokkal átszőtt területek vadja.Kiváncsi vagyok arra,hogy nálunk elszaporodik-e?Én személy szerint annak örülnék,ha csak mutatóba lenne egy-egy példány.Túlságosan is féltem az amúgy sem túl erős őzállományunkat.

Szervusz!

En mult evben Somogyban hoztam teritekre az elso sakalomat, egy erdos terulet kozepen talalhato nadasban. Nem csak az alfoldon szaporodik jol a sakal, hanem erdos teruleten is. Azt nem tudom, hogy mikor fog megjelenni a Borzsonyben a sakal, de nagy valoszinuseggel a Duna es az Ipoly menten fog megjelenni eloszor.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #400 Dátum: 2010. Június 01. - 17:21:44 »

Sajnos vagy nem,de már megjelent.Mi vasárnap reggel láttunk egyet,de Kóspallag alatt már a szalonkaszezonban észlelték.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #401 Dátum: 2010. Június 01. - 19:57:14 »

Meglepődött Meglepődött


Az is tény, ha a sakálos területrészen felülsz egy lesre, és elkezdenek vonítani, akkor oda szarvas, őz már az este nem fog jönni.
Ez ebben a fórmában nem igaz! Sajnos volt szerencsém a csülkös vad ilyen olyan reakcióját megfigyelni az üvöltésre. Mondjuk ott nem tudja kikerülni a sakál üvöltés, bármelyik les közelében is van. Ugyan is nem igen hiszem hogy le tudnék azon a részen ültetni úgy valakit hogy ne hallana sakál üvöltést. Visszatérve, láttam tök nyugodtan legelésző rudlit hogy tök közömbösen reagált, és láttam ideges sutát a gidájával, meg hanyatt homlok menekülő őzbakot is. A múlt héten két második éves kan kijött a szóróra. Pont akkor kezdett el üvölteni benn a sűrűben egy igen erősnek hallatszó falka. Nem voltak messzebb 150-200m nél. A két disznó még csak fel sem kapta a fejét olyan nyugodtan fogyasztották a kukurucát. Mind ez negyed kilenckor volt.
Megkocáztatom, hogy az országban mi vagyunk a legfertőzöttebb régió.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #402 Dátum: 2010. Június 01. - 20:02:08 »

Egyszer egy sakálbandának köszönhetem, hogy sikerült megfogni egy süldőt.
Hó volt és a szóró persze fekete.
A kocák szépen pózoltak néha a havas szóró szélen, de az egy szem süldő csak a feketében.
A nyiladékra merőleges másik nyiladékon egyszercsak - olyan 200-300 m-re - felüvöltöttek a toportyánok.
A kocák rendesen betolattak a szóró melletti sűrűbe, míg a süldő is leugrott a szóróról, de nem pattant be a bokorba, hanem megállt a havon. Kacsint
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #403 Dátum: 2010. Június 01. - 20:31:51 »

Egyszer egy sakálbandának köszönhetem, hogy sikerült megfogni egy süldőt.
Hó volt és a szóró persze fekete.
A kocák szépen pózoltak néha a havas szóró szélen, de az egy szem süldő csak a feketében.
A nyiladékra merőleges másik nyiladékon egyszercsak - olyan 200-300 m-re - felüvöltöttek a toportyánok.
A kocák rendesen betolattak a szóró melletti sűrűbe, míg a süldő is leugrott a szóróról, de nem pattant be a bokorba, hanem megállt a havon. Kacsint
Ezek komolyan mondom meg se rebbentek. Vagyis nem a sakáltól. Hanem kb tíz perc múlva befordult egy picit a szél. Na akkor idegesek lettek és sértődötten elkocogtak.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #404 Dátum: 2010. Június 01. - 20:47:40 »

Ez ebben a fórmában nem igaz!

Az, hogy Nálatok hogy van, nem tudhatom.
Viszont NÁLUNK ez a TAPASZTALAT.
Roliéknál és nálunk gyenge idegrendszerű a csülkösvad Kacsint

 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: