Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350580 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #345 Dátum: 2010. Február 12. - 15:57:13 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2010. Február 14. - 00:34:22 »

Gratula! Emelem

Egyik vadászcimborám tegnap este közölte, Dévaványán is lőttek kettőt, de még van a kb. 6 tagú családból.  Nyihi
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #347 Dátum: 2010. Február 28. - 15:02:32 »

Üdv a Vadászoknak!
Egy kis érdekesség: http://www.vvt.gau.hu/kutatas/HM/sakal_taplalkozas.pdf
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2010. Február 28. - 18:28:45 »

Hát, ez mind szép és jó, de itt csak az látszik ebből az un. tanulmányból, hogy a sakál teljesen ártatlan! Ő aztán nem eszik se gidát, se kifejlett őzet, se nyulat, szarvasborjat.
Magyarán, nyílt felhívás mindenkihez: Ne bántsátok, mert hasznos a vadállományra nézve, és csak a rágcsálókat eszi!!! Angyal
Őszintén. Az itt felsorolt szakemberek szaktudása előtt fejet hajtok, de, melyikük állt melyik vége előtt a sakálnak, hogy ilyet ki mernek jelenteni. Netán majd ők mint jótündér halkan susognak a fülébe, "Ne egyél őzet, mert attól savtúltengésed lészen, és az aktiregulárisz szinted is felborul."  Nyihi Azt eszi, amit le tud gyűrni. Ne monja nekem senki, hogy így tél végén mikor sok fosos kissé gyengébb őz van meg egy rakás felfázott nyúl, a tüdőgyulás satnya vaddisznóról már nem is szólva, hogy azt egy 3-4 sakálból álló falka nem szedi ízekre.
Aki ilyet állít, az még nemlátott kistermetű nyurga korcsokat "dolgozni" a határban. Szörnyen tanulságos!!!! És, az új törvény szerint fogcsikorgató! Nem Törvény ide, törvény oda, én bizony rövid úton lenyomom, mint a bélyeget ha ezen kapom bármelyiket.
Ha láttatok már olyat, mikor a falka élve belez ki egy akár vemhes sutát, és az őrjöngve a fájdalomtól és félelemtől üvölt, akkor tud mindenki asszociálni. Ezzel nem azt montam, hogy minden sakál ezt teszi, de ő sem szent, és ha módjában áll, meg is teszi!!! A pocokot meg magasról...

Üdv. Pista
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #349 Dátum: 2010. Február 28. - 22:22:38 »

Magam is kissé megmosolyogtam az írást.
A hétvégén a tolna megyei Ozorán voltam, ahol a helyi vadőr sem ezt a - szerző által támasztott - felvetést erősítette meg.
Nem akarok hülyeséget leírni, hiszen nem láttam, csak hallottam az egyik tavaszi esti lesen, ahogy megfog valamit... A sakál morgása/hörgése tisztán felismerhető volt, amit viszont elkapott... háááát... A vinnyogásából ítélve azonnal kölyökrókára gondoltam, de tapasztalatlanságomból fakadóan nem mertem kimondani. Vadásztársam azonban nem habozott. Róka! És nagyon csodálkoztunk mindketten. Szóval elképzelhető, hogy ketten voltunk tévedésben...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #350 Dátum: 2010. Február 28. - 22:48:12 »

Hello Godena!

Az ozorai vadőr mit mesélt a sakálokról? Mennyire van jelen a területen? Mert én nem messze vadászom Ozorától.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #351 Dátum: 2010. Március 01. - 00:12:07 »

Eccerű lesz ezután a sakálvadászat. Pocokból kell szórót csinálni. Vadász
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #352 Dátum: 2010. Március 01. - 10:20:23 »

Eccerű lesz ezután a sakálvadászat. Pocokból kell szórót csinálni. Vadász

Szervusz!

En harom evadon at jartam Somogyban az aranysakal utan. Probalkoztunk a dogkut kozeleben, sikertelenul. Kiraktunk dogot az erdo szelere es ejszaka ott vartuk a lesen a sakalt, semmi. Csinaltunk vonszalekot is, eredmeny nelkul. Vegul most telen egy kukorica szoro kozeleben lottem egy sakalt es sikerult latnom egy masikat is.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #353 Dátum: 2010. Március 01. - 11:14:14 »

Szervusz!

En harom evadon at jartam Somogyban az aranysakal utan. Probalkoztunk a dogkut kozeleben, sikertelenul. Kiraktunk dogot az erdo szelere es ejszaka ott vartuk a lesen a sakalt, semmi. Csinaltunk vonszalekot is, eredmeny nelkul. Vegul most telen egy kukorica szoro kozeleben lottem egy sakalt es sikerult latnom egy masikat is.

Mert a kukoricára jött a pocok, a pocokra a sakál , sakálra meg a Genfi. Mondom én, hogy eccerű. Okos Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #354 Dátum: 2010. Március 01. - 11:36:38 »

Hell, Ádi!
Mivel magam is eredetileg ozorai vagyok, a vadőr meg gyerekkori cimborám, így eléggé képben vagyok az ottani helyzettel a sakált illetően.
Az "bizonyító" példányt tavaly lőtték csak meg, de a területen évek óta jelen van. A jellegzetes vonításukat nagyon sokan hallották már előtte is, mielőtt puskavégre került. Most télen lőttek még kettőt. A vadőr Tóth Csabi  szerint van egy komoly 70 hektáros nádas, ott van egy család, meg a nagyerdőben is hallották már őket koslatás alatt. Szóval minimum 3-4 családnak lennie kell szerinte. A kártétele meg a "szokásos": mindent megfog, amit tud, a gyenge szarvasborjútól, az elkóborolt malacon át az őzgidáig mindent legyűr, amivel elbír(nak).
Biztos lehetne lőni többet is, de a tagságra jellemző sajnos, hogy egy vagy két embert leszámítva nem igazán aktívak a disznóhajtásokat leszámítva... Szomorú (Kicsit off, de szombaton még 3 róka hiányzott a kvótából... jellemző a hozzáállásra, nem?) Meg ugye nem elhanyagolható a híres óvatosság sem a toportyán részéről... Vigyorog
Ádi, merre vadászol konkrétan?
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #355 Dátum: 2010. Március 01. - 16:51:28 »

Hello Godena!

Én Cecén, a Cecei Hunor Vt.-ben vadászom. Ozora és Cece körülbelül 15-20 km egymástól. Ezért is kérdeztem, hogy mi a helyzet Ozorán, mert közel van hozzánk. Nálunk is jelen van a sakál. Azt hiszem 2 éve lőttek 2 sakált. Azóta nem, de jelen vannak, mert láttak is és alkonyat után már lehet hallani a szomszéd nagy erdőségeiből a hangjukat.   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2010. Március 01. - 18:16:21 »

Nem akarok messzemenő következtetéseket levonni a sakál fogta rókából, de bizony a farkas is szereti a közeli kedves atyafit.
"Úgy annyira, hogy ha vadászó falka elé kerül és nem tud valami furmányos módon elillanni, bíz a konyhára kerül rövid és fájdalmas módon!"
A fenti idézetet Nádler Herberttől vettem kölcsön, a "Medvék, Őzek, Farkasok" című remekműből.
De az igazság az, hogy rokon ide, vagy oda, bizony jó pár szaktársunk van, ki a lelőtt kóbor ebről elugró rókát látott, mert azt kosztolta. Erdélyben, Finnországban, Svédországban, Alaszkában és Kanada Északi sarkköri részén meg még manapság is bizony ha szerét ejtheti a farkas, lebratyizik gyorsan a kutyával egy pár falat erejéig, de ott a kutya a Hot Dog. De egymást is felfalják ha gyengébb vagy sebzett van közöttük. Ez a természet kőkemény értékrendje. A gyengébb pusztuljon. De mivel hús, így egyben ehető is.
Magam is lőttem nem két három rókát,  kutya teteméről télvíz idején. Akkor szerintetek a sakál miért lenne más. Vállat von

Üdv. Pista
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 02. - 13:27:07 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #357 Dátum: 2010. Március 01. - 20:41:40 »

Tegnap hajnali cserkelésen rézsút keresztben kocogott át előttem a nyiladékon egy gyönyörű nagy sakál.
Mivel mindkét oldalon tuskósor van, amiben felfakadt a fagyal, így csak egy pillanatra láttam.
Rendes nagy jószág volt.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #358 Dátum: 2010. Március 01. - 21:00:37 »

Üdv a VADÁSZOKNAK!!!
Pista, én is így gondolom, ahogy leírtad. Miért tenne különbséget egy ragadozó hús és hús között? Azt fogja elkapni, amelyik a legkevesebb energiájába kerül. Legyen az kölyökróka, őzgida, beteg fácán... bármi. Apróvadas területen igazi hóhérmunkát végezhet akár egy család is, de mint azt az ozorai példa ( :Mosolyog) is mutatja, igazi nagyvadas területen is jól érzi magát. Csak sejtem, hogy miért... Merthogy pockozó rókát már nem egyet láttam , de egerésző sakált még nem sikerült. (A Medvék, őzek, farkasokat annyira szerettem kölyökkoromban is, hogy egy onnan kiollózott leíró résszel megyei 3. lettem szépkiejtési versenyen '88-ban...  Vigyorog)
Nálunk Százhalombattán még nem láttak, de a szomszédos Ráckeresztúron jópárat lőttek már az ottaniak ( A Voiler vadászbolt honlapján meg lehet nézni a képeket róluk ). Elképzelhető, hogy a battai TEHAG nádasaiban is van esély a megtelepedésére, mert az igazi senkiföldjévé vált. Jópár hektár áthatolhatatlan nádrengetegről van szó, ami ideális lenne a nádi farkas számára. Fácán, réce, meg őzgida meg akadna benne számukra... De akkor már építem is a magaslest!!!  Lő

Ádi, elég sokszor voltam már Cecén (legutóbb szombaton) átutatazóban, mert mindig ott megyek keresztül, ha Ozorára visz az utam. Nagyon szép kis hely az is!
Mekkora területen vadásztok? Nagy-, vagy apróvadas terület vagytok? Ozora 10000 hektár...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #359 Dátum: 2010. Március 01. - 21:39:50 »

Godena

Már kezdheted is! Wave Járd be de óvatosan a csapákat, és figyelj a szagokra nagyon. Szél alatt sokszor hamarabb érzed a szagát a vadnak, mint meglátnád. Bocsi, tudom, te sem vagy nyeretlen kiscsopis.  Igen Csak azért írtam, mert jópár rokkát és kákutyát hoztam terítékre szél alatt, csak szagra cserkelve. És tényleg működik. Akárcsak az olajoshal. Büdös mint a sz..r, de műkszik. Lőttem rajta mindent, kutyát ,macskát, nyestet, görényt, rókát, és még disznót is. Nyihi

Üdv. Pista
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: