Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350582 alkalommal)
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2009. November 29. - 11:56:08 »

Az tuti.  Igen Az első időben kissé visszaesik az őz álomány, de miután hozzászoktak a ragadozó jelenlétéhez, újra a régi lessz. Azzal a kitétellel, hogy a gyengét és életképtelent meg amelyikre anyu nem vigyázott hamarább elkapják. De igazából, totál nem értem ezt a
"Jujj!!! Itt vannak a sakálok, vége a világnak!!!!" hozzá állást. El kellene gondolkozni azon, hogy itt, MI vagyunk a betelepedett és más fajokat kiszorító "állatfaj".  A sakál hamarabb ittvolt mint mi.  Ördög Atyáinknak nemtetszett, mit csináltak? Addig mérgezték, csapdázták, lőtték, irtották tűzzel vassal míg írmagja sem maradtt nálunk. Pedig még a "Toldi"  is megemlékezik róla. Semmi mást nemtesz az ember, mint hogy mindent kiirt és elpusztít minden ragadozót, ami az ő szemszögéből KÁROS. Miért nemlehet békén hagyni őket, és csak módjával vadászni rájuk. Helyük van az ökológiai rendszerben, és ha kipusztulnak, az ránk nézve is káros.

Ui. Nem vagyok "Green Peace" aktivista, csak utálom ezt az "Agyolüvök mindént ami mégmozdul!"  hozzáállást.

Üv. Pista
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. November 29. - 14:42:47 »

Semmi mást nemtesz az ember, mint hogy mindent kiirt és elpusztít minden ragadozót, ami az ő szemszögéből KÁROS.


Az a baj hogy sokak azt hiszik hogy káros. Szerintem csak akkor az ha túlszaporodik.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. November 29. - 18:27:27 »

Az a baj hogy sokak azt hiszik hogy káros. Szerintem csak akkor az ha túlszaporodik.

...nomeg a sok öntelt vadásznak az is b.ssza a csőrét, hogy a "nagyhatalmas" emberen kívül van más hazai "csúcsragadozó"...
Naplózva
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2009. November 29. - 19:14:00 »

Hát igen. Erre próbáltam igazából rá reflektálni, anélkül, hogy bárki önérzetét vagy hamis illúzióját leromboljam. Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2009. November 29. - 19:46:43 »

Hát igen. Erre próbáltam igazából rá reflektálni, anélkül, hogy bárki önérzetét vagy hamis illúzióját leromboljam. Igen

Tudod van egy rokonom, aki Afrikából hazajövet büszkén mutogatta, hogy gepárdot símogat.

No a család összejött a nagy élménybeszámolóra, oszt gyorsan én lettem a fekete bárány, aki ugye leb.szta a derék rokonyt, "mer'hogyugye" tudja-é, hogy ennek a gyors kimúlásához járult hozzá azzal, hogy "duplafull" adag injekcióval zúzták le a ragadozót, azért hogy ő, 3 mp erejiég az ölébe vegye és egy fotót készíttessen magáról, az EMBERRŐL, aki felülkerekedett a ragadozón és nézzétek, símogatom.
Hát a belem majd kifordult oszt el közöltem is vele.
Hát minden voltam csak rendes ember nem...
Aztán amikor az utolsó érvként előhozta, hogy "tudod mennyi pénz volt az a safari?"
No akkor hagytam ott őkelmét.

Úgyhogy tessék csak nyugodtan sérteni annak az önérzetét aki ezt magára veszi, aki azt hiszi emberként bármit megtehet, meghatározhat, előírhat.
Oszt jön a Cunami és beint az embernek, meg a számítástechnikának, meg az atomnak, meg mindennek.

...de az ember nem tanul és 2 hét múlva értékrendje szerint ismét ő a csúcsragadozó...
Naplózva
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2009. November 30. - 13:25:27 »

Ja. Aztán meg megint koppan egy iszonyatosat a naaaagy csúcsragadozó. Hogy a krokodil csámcsojon a cubákján. Ördög
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #261 Dátum: 2009. December 07. - 19:56:22 »

Ma végre testközelben is megismerkedhettem egy nádifarkassal!! Taps
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #262 Dátum: 2009. December 07. - 20:53:00 »

Ma végre testközelben is megismerkedhettem egy nádifarkassal!! Taps

Sztorit de izibe!  Türelmetlenül Bion
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #263 Dátum: 2009. December 07. - 20:56:08 »

Ma végre testközelben is megismerkedhettem egy nádifarkassal!! Taps

Odaértek Szhelyre?  Igen
Márcsak 80 km.... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. December 08. - 07:23:44 »

Odaértek Szhelyre?  Igen
Márcsak 80 km.... Ördög Ördög

Igen ideértek hozzánk,de szerencsére egy autó csomagtartójában gondosan becsomagolva több réteg műanyag zsákba! Ördög
Eddig csak képen láttam,de egy barátom valahol Tolnában volt vaddisznóhajtáson és ott sikerült neki elejteni egy sakált,amit hazahozott megmutatni,a bundáját falra akasztani!
Elmondása szerint a hajtás még el sem indult már próbált egérutat nyerni,de barátom óriási szerencséjére pont töle száz méterre megállt körülnézni,így volt alkama meglőni! A sakál mellé még lőtt hét(!)disznót,köztük két jó kant,szabadterületen irigylésre méltó!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #265 Dátum: 2009. December 08. - 07:37:17 »

Odaértek Szhelyre?  Igen
Márcsak 80 km.... Ördög Ördög

Az a 80 már 5 éve csak max. 60 km!
Nyugi, odaérnek!  Bion
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. December 22. - 15:29:51 »

Üdv.Mindenkinek!
A területünkön eddig ennek a ragadozónak a jelenlétére semmi nem utalt,egészen e hónap 16ig. Disznó lesen voltam,mikor megjelent tőlem balról , elöttem ráfordult a nyiladékra,ekkor már kezemben volt a Mózer, és igy már csak hátulról lőhettem rá. Medence fölött érte a lövés ami gyakorlatilag teljes hosszában átjárta,és a szügyén távozott a 14,3 H.H. Ez kb. fél ötkor történt,de a kis hó sokat segített, hogy jól lássam,pedig a lencsevédőt már nem volt időm levenni. Kifejlett kan példány került terítékre.Nagyon örülök neki még most is,annak ellenére,hogy nagyon is egyszerűen sikerült elejtenem. Szerintem semmivel nem összetéveszthető , nagyon jellegzetes formával.Eddig én is csak képről láttam,de mikor észrevettem rögtön beugrott,hogy sakál.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #267 Dátum: 2009. December 22. - 17:48:25 »

Gratulálok!  Emelem Emelem

A lövedék mennyire tépte meg?
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. December 22. - 19:13:34 »

Gratulálok!  Emelem Emelem

A lövedék mennyire tépte meg?
Szia !
Köszönöm!
Gyakorlatilag 20percig kerestük a sebet,de csak a kimenetet találtuk,csak másnap lett meg a belövés. Mindkét seb kaliber méretű lyuk volt.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #269 Dátum: 2009. December 22. - 19:46:26 »

Szia Robi!
Gratulálok a sakálhoz.Képet nem készítettél róla?
Az ország melyik részén van a területed?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: