Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350570 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #210 Dátum: 2009. November 25. - 13:20:42 »

Te hogyan vadásznál rá?

Puskáva -nem? Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #211 Dátum: 2009. November 25. - 13:21:43 »

Amikor összefut a sakállal az ember, akkor élni kell a lehetőséggel. Lesen, cserkelésen, bárhol.  Ördög Ördög Náluk is van szaporodási időszak, akkor jobban mozognak, óvatlanabbak is, akkor könnyebben összefuthat velük az ember.  Mosolyog
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #212 Dátum: 2009. November 25. - 13:30:29 »

Amikor összefut a sakállal az ember, akkor élni kell a lehetőséggel. Lesen, cserkelésen, bárhol.  Ördög Ördög Náluk is van szaporodási időszak, akkor jobban mozognak, óvatlanabbak is, akkor könnyebben összefuthat velük az ember.  Mosolyog
Csak legyen kinn reggeltől-reggelig, lehetőleg naponta... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #213 Dátum: 2009. November 25. - 13:42:53 »

Csak legyen kinn reggeltől-reggelig, lehetőleg naponta... Ördög

Hát van ahol télen engedéllyel készítenek dögszórót és lövik is rajta a róka mellett... Ha jól tudom, akkor Délvidéken meg egész szép eredményeket érnek el gida-sírással.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. November 25. - 13:45:14 »

Hát van ahol télen engedéllyel készítenek dögszórót és lövik is rajta a róka mellett... Ha jól tudom, akkor Délvidéken meg egész szép eredményeket érnek el gida-sírással.
A ragadozók hívással történő vadászata szerintem az egyik legszebb vadászati mód. Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #215 Dátum: 2009. November 25. - 13:52:03 »

A ragadozók hívással történő vadászata szerintem az egyik legszebb vadászati mód. Igen

Ebben egyetértünk.

Sakálra visszatérve: mivel ebben a környezetben az őz az egyik potenciális zsákmányállata, így elképzelhetőnek tartom a sírással történő behívást. Kérdés,hogy akkor is mozdul-e a sakál, amikor a gidák már felnőttek (gondolok itt az őszi-, téli hívásra). Tavaly volt alkalmam sakált látni -többször is-, de se a menyéthangra nem jött, se a cincogásra. A nyúlsírás már felkeltette az érdeklődését, de annyira azért nem találta izgatónak, hogy közelebb jöjjön. Így csak távcsőben figyeltem mit csinál.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #216 Dátum: 2009. November 25. - 13:54:08 »

Ebben egyetértünk.

Sakálra visszatérve: mivel ebben a környezetben az őz az egyik potenciális zsákmányállata, így elképzelhetőnek tartom a sírással történő behívást. Kérdés,hogy akkor is mozdul-e a sakál, amikor a gidák már felnőttek (gondolok itt az őszi-, téli hívásra). Tavaly volt alkalmam sakált látni -többször is-, de se a menyéthangra nem jött, se a cincogásra. A nyúlsírás már felkeltette az érdeklődését, de annyira azért nem találta izgatónak, hogy közelebb jöjjön. Így csak távcsőben figyeltem mit csinál.
És nem gyalogoltál rá?! Tasli Tasli Tasli
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #217 Dátum: 2009. November 25. - 13:59:57 »

És nem gyalogoltál rá?! Tasli Tasli Tasli

Nem. Mivel meghívottként vadásztam, így nem akartam a területen kóricálni(a meghívómnál meg sosincs mobil, ha vadászik, így engedélyt sem kérhettem rá). Másrészt meg egy nyílt placc közepén elhelyezkedő erdőfolt szélén napozott, így akármerről próbálkoztam volna, nem értem volna el vele semmit. Hát inkább jól megfigyeltem magamnak. Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #218 Dátum: 2009. November 25. - 14:09:23 »

Nem. Mivel meghívottként vadásztam, így nem akartam a területen kóricálni(a meghívómnál meg sosincs mobil, ha vadászik, így engedélyt sem kérhettem rá). Másrészt meg egy nyílt placc közepén elhelyezkedő erdőfolt szélén napozott, így akármerről próbálkoztam volna, nem értem volna el vele semmit. Hát inkább jól megfigyeltem magamnak. Bion

Ejnye....mán...ócska kifogás Ördög Ötsakálnyit föléje, ha kis szél fúj jobbról egy sakálnyit balra, ha nagy akkor kétsakálnyit, mély levegő azt hadszóljon... Bion Bion Bion Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #219 Dátum: 2009. November 25. - 14:12:42 »

Ejnye....mán...ócska kifogás Ördög Ötsakálnyit föléje, ha kis szél fúj jobbról egy sakálnyit balra, ha nagy akkor kétsakálnyit, mély levegő azt hadszóljon... Bion Bion Bion Ördög Ördög
Én is írtam egy választ, de aztán nem küldtem el...mert csak jó lenne vendégnek is lenni. Ördög
A lényeg ugyanez lett volna  Lő csak közben beiktattam egy kis "sétát" is... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #220 Dátum: 2009. November 25. - 14:15:53 »

Ejnye....mán...ócska kifogás Ördög Ötsakálnyit föléje, ha kis szél fúj jobbról egy sakálnyit balra, ha nagy akkor kétsakálnyit, mély levegő azt hadszóljon... Bion Bion Bion Ördög Ördög

Jóvanna... beijedtem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #221 Dátum: 2009. November 25. - 14:17:07 »

Én is írtam egy választ, de aztán nem küldtem el...mert csak jó lenne vendégnek is lenni. Ördög
A lényeg ugyanez lett volna  Lő csak közben beiktattam egy kis "sétát" is... Ördög Ördög Ördög

Petya-a dinnye nem sétál, hanem gurul... Bion

(Most csinálok térképet, hogy hol láttam a sakált -meg úgy általában merre láttunk azon a területen).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #222 Dátum: 2009. November 25. - 14:25:02 »

Szóval a terület a megye- és vt-terület szélén fekszik. Kiöregedett lucerna, rengeteg pocokkal (rengeteg róka látogatta, de mostanában egyre többször látható rajta sakál is). Mivel határterület, így les nem építhető teljesen körben, ráadásul -mint látható- két oldalról erdők sem határolják. Az egyik kedvenc placcom, mert mindig jöhet róka... és Lacus is szereti, mert mindig van kint őz is rajt. Bion
A környéken viszont sok a fenyves és rengeteg elegyerdő is található.

Az előbb említett felállás:



És a látott sakálok előfordulása-csak nagyjából, emlékezetből, mert a feljegyzéseim otthon vannak:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2009. November 25. - 14:29:53 »

Szóval a terület a megye- és vt-terület szélén fekszik. Kiöregedett lucerna, rengeteg pocokkal (rengeteg róka látogatta, de mostanában egyre többször látható rajta sakál is). Mivel határterület, így les nem építhető teljesen körben, ráadásul -mint látható- két oldalról erdők sem határolják. Az egyik kedvenc placcom, mert mindig jöhet róka... és Lacus is szereti, mert mindig van kint őz is rajt. Bion
A környéken viszont sok a fenyves és rengeteg elegyerdő is található.

Az meg lemaradt, hogy ez a kis lucernás kb. 25-30 ha.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #224 Dátum: 2009. November 25. - 14:40:08 »

Üdv ! Ördög Ördög  St:Girgesz erre gondolt ! Sakál látószögéből  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: