Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350570 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Augusztus 21. - 23:18:12 »

Ha van sakál, azt először halljátok, utána látjátok.

Hello Feri!

Nekem még csak egyszer volt a hangjához szerencsém, de sokan sokszor hallják akik nap mint nap kijutnak. Sajnos én ritkán tudok a területen lenni.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #196 Dátum: 2009. November 23. - 11:19:17 »

Mire gondolsz Marksman?Nógrádra?
Egy ismerősöm megesküdött,hogy látott a területünkön (Márianosztra) sakált.Én magam nem láttam,nem tudom higgyek-e neki.Június végén egy búzaföld szélén széttépet szarvasborjú maradványokat találtunk.Nem hinném,hogy róka volt,lehetett kutya is,a nyomokat nem lehetett látni.
Szerintem ott farkas is lehetett gond nélkűl. Vagy tévedek?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. November 23. - 11:23:29 »

Ha van sakál, azt először halljátok, utána látjátok.
Ez bizony így van. Nekünk sajnos bőven kijutott belőlük. Elvileg nálatok is vannak már?!
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2009. November 23. - 19:02:26 »

Sakál.

No az bizony tényleg van Máriansztránál, fenn a Börzsönyben is. Ott melóztunk Április elejétől Szeptemberig.  Pont Nosztrán, illetve előtte a régi uttörőtáborban voltunk elszállásolva. Ott is hallotam nemegyszer éjszaka, és nyomot is találtam szépen a Nosztra feletti erdei utakon. Volt a tábor vezetőnek is egy sakál bőre, azt mondta, 2 éve ütötték el Nosztra felé az úton.  Volt nála még nyérc bőr is. De mellette rengeteg borz is van.  Mutattam az erdésznek is, (erdészeti meló volt) erre aszt mondja a nagytudású alkoholbogár : KUTYA!!! Fejvakarás Bakker! Ez tényleg bolond. Hasonló a rókáéhoz, csak kissé nagyobb attól, és nyujtottabb mint a kutyáé. Kb. úgy majd másfélszer akkora mint a róka nyom. Erre azt mondta, hogy, idézem : NÍMETJUHÁSZKUTYÁJÉ.  Én meg azt gondoltam, hogy :  FuckOff
Szolnok megyében is már régóta van.  Mezőtúron pl. 2002-ben is elénk került többfelé  fácánvadászaton is, és Nyíradonyban is hallottam jópárszor sivalkodni őket. Nem keverem a kutyával, vagy a rókával, mert ismerem ezt is és a panyókást is. Voltam az eredeti élőhelyén is és láttam ügyködés közben, meg halgattam a sivalkodásukat is, minden éjjel.

Üdv. Pista
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #199 Dátum: 2009. November 23. - 19:14:00 »

Érdekes,én még nem láttam,nem hallottam,pedig éjjeleket is kint töltök a területen.Bár ez nem jelenti azt,hogy nem lehet itt sakál.Előbb-utóbb úgy is megérkezik.
Naplózva
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2009. November 24. - 22:39:26 »

Először úgyis az őzön veszitek észre. Lecsökken a mennyisége, mert a sakál gidázik. De mint ahogy egy jóbarátom és vadásztársam is írta, előbb utóbb megtanulja anyu, hogy biza vigyázni köll a gidára és figyelmesebben köll vezetni mint eddig. Akkor majd megint vissza áll az őz az eredeti szintre. Kint Dél-Afrikában a vendéglátóm szabályosan gyűlöli őket. Megláttuk az egyiket, és ő azonnal, nem meg kért ha szabályosan utasított, hogy azonnal lőjem meg. Elmondása szerint, egy ellési szezonban egy sakál pár, kb. 60-70 ujszülött antilopgidát pusztít el.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #201 Dátum: 2009. November 25. - 10:57:55 »

Jelen tud lenni a sakál úgy a területen, hogy azt ne vegye észre a területen sokat mozgó vadőr vagy aktívabb vadász? Mekkora a mozgáskörzete a sakálnak?
Naplózva

Üdv: Bence
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. November 25. - 11:32:28 »

Jelen tud lenni a sakál úgy a területen, hogy azt ne vegye észre a területen sokat mozgó vadőr vagy aktívabb vadász? Mekkora a mozgáskörzete a sakálnak?

Szerintem igen! De ez nem azt jelenti hogy stabil álománya van, hanem pár koborló fiatal példány területet foglal. Ha már komolyabb a létszám akkor annak már hanja és nyoma is van...
A hétvégén nálunk is elesett az első, bár már kb 4 éve látam az elsőt, volt is  Bion mert nem hittek nekem, utána minden évben valamelyikünk látott, és most esett el az első.
Pedig "vadásztunk" rájuk, az igaz, hogy mindig a határszélen mozogtak.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #203 Dátum: 2009. November 25. - 11:36:01 »

Üdv!

Azt nem tudom, hogy mekkora a mozgás területe a sakálnak, de ha van a területen sakál, akkor az hallat magáról. A mi területünkön (Fejér megye déli részén) is jelen van a sakál. Elejteni csak 2-őt sikerült eddig. Amúgy éjszakai lesek alkalmával, a szomszéd vadásztársaság nagy erdejeiből hallani lehet a sakál vonyítását és vannak amikor egyszerre 5-6 db is vonyít. Tehát ha van a vadászterületen sakál, akkor az éjszakai vonyításukat hallani lehet.

    
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #204 Dátum: 2009. November 25. - 11:54:29 »

Köszönöm a válaszokat!
Nálunk nem hallott és nem is látott még senki (északi-khg), ennek ellenére várható, hogy idővel meg fog jelenni. Nem hinném, hogy a sakálnak túl nagy akadályt jelentene a terjeszkedésben az autópálya! Amúgy felétek, ahol már jelen van, milyen a sakál megítélése a vadászok között? Örülnek, hogy gazdagodott a fauna és a vadászható fajok listája, vagy ellenségként, kártevőként tekintenek rá? Nagyon odacsap az őzállománynak? A rókával megvannak egymás mellett, vagy riválisok?
Bocs a sok kérdésért, de érdekel a jószág és nekem nagyon fekete folt!
Naplózva

Üdv: Bence
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. November 25. - 12:04:39 »

Nálunk a vadászok között negatív az aranysakál megítélése. Nem örülünk neki, kártevőként tekintünk rá. A véleményem az, hogy ha arra gondolunk, hogy a róka is sokszor elejti az őzgidát, akkor a nála nagyobb, erősebb sakálnak könnyebb préda az őz. Meg persze, hogy általában falkában vadásznak az se elhanyagolható, tehát igen is nagyon káros az őzállományra nézve. Arról nincs információm, hogy a róka és a sakál, hogyan fér össze, de szerintem kerülik egymást.   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #206 Dátum: 2009. November 25. - 12:47:28 »

Annyit fűznék még hozzá, hogy az aranysakál megjelenése pozitív is, mert újabb vadászati lehetőséget biztosít, eddig sokunknak ismeretlen vadfajra.

Üdv

K.Ádi   
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #207 Dátum: 2009. November 25. - 12:50:17 »

Annyit fűznék még hozzá, hogy az aranysakál megjelenése pozitív is, mert újabb vadászati lehetőséget biztosít, eddig sokunknak ismeretlen vadfajra.

Üdv

K.Ádi   
Háát nem is tudom...
Te hogyan vadásznál rá?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. November 25. - 13:04:26 »

Háát nem is tudom...
Te hogyan vadásznál rá?
Félre ne értsd...én tiszta erőből! Ördög
Csak Te hogyan csinálnád?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #209 Dátum: 2009. November 25. - 13:19:28 »

Arról nincs információm, hogy a róka és a sakál, hogyan fér össze, de szerintem kerülik egymást.    

Mivel engem is kifejezetten érdekel ez a sakál-téma, így amennyire tudtam kiveséztem-persze főként szakirodalomból, de akad egy-két élő szemtanú is akivel rendszeresen tárgyaljuk a sakál ténykedését.Bion

Egy biztos: a sakál nem kerüli a rókát, de fordítva annál inkább, mert amikor csak lehet, a toportyán elpusztítja a konkurenciáját jelentő frakkosokat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: