Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350574 alkalommal)
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1200 Dátum: 2015. Június 22. - 11:46:47 »

Tegnapelőtt ültem ki először  erre a helyre. Egy lekaszált rét, aminkeresztül jártak a disznók a gabonákra. Este 9-ig csend, aztán az országút felől 3 koca jött sok malaccal. Egy malacot szerettem volna meglőni, nem voltak már olyan kicsik, de folyamatosan futkostak, nem maradtak nyugton aztán bementek az erdőbe. Gondoltam majd másnap. Fater kérdezte kijöhet-e, mondom csak egyszemélyes kis ülőke van, nem férünk fel, de azért eljött és elüldögélt a kis les lábánál.  Mosolyog 8 körül, megláttam két sakált kb. 120-130 méterre, az erdőszélen lévő bála mögül figyelni, de mire felvettem a puskát vissza is mentek. Kicsit mérgelődtem magamban, de hát ez van. Kb. 20 perc múlva ugyanott megláttam ahogy kidugja a fejét az erdőszéli gazból, de itt már nem vártam, lőttem. Elindultunk hozzá, amikor odaléptem láttam, hogy hiányzik a jobb első lába. Termetes kansakál volt. Mivel első aranysakálom, szerettem volna kikészíteni a koponyáját, de nem szerettem volna elengedni ezért sietnem kellett a lövéssel, így a nyak és a koponya is kapott. Nembaj, az örömöm ugyanakkora, nem csak az első miatt, hanem, mert pont a születésnapomon sikerült elejtenem.
 Emelem  Mosolyog





Naplózva

Üdv! Viko.
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #1201 Dátum: 2015. Június 22. - 14:27:22 »

Gratulálok a Jeles Napi kansakálhoz! Okos Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1202 Dátum: 2015. Június 22. - 14:50:23 »

 Igen Igen Emelem Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1203 Dátum: 2015. Június 22. - 15:50:44 »

Tegnapelőtt ültem ki először  erre a helyre.
Gondoltam majd másnap.

Gratulálok  Wave

De a helyedben én innentől csak minden másnap vadásznék.... :Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1204 Dátum: 2015. Június 22. - 20:24:07 »

Gratulálok és persze írígykedek   Emelem  Igen
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1205 Dátum: 2015. Június 22. - 21:26:29 »

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

Üdv! Viko.
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #1206 Dátum: 2015. Június 22. - 21:52:04 »

Gratulálok és Isten éltessen!  Wave  Emelem
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #1207 Dátum: 2015. Június 23. - 17:29:56 »

Gratulálok, szép példány!  Emelem

Nekem sajnos az idén még nem sikerült teritékre hozni egy aranysakált sem.
Egy kis érdekesség:
Tavaly nyáron egy kedves barátomtól kaptam egy DEVANA rókahivó sipot. Néhányszor kivittem magammal, gondoltam teszek egy probát. 5 probálkozásból, csak egyszer jártam sikerrel, egy róka jött szépen a hivásra, de mivel disznozni voltam kint nem löttem meg.

Tudtam, hogy vannak a területen sakálok is (többször láttuk őket, és hallaták a hangjukat is), probáltam hivni őket, de a hivásra nem reagáltak.
Igy ment ez néhány hónapig, egészen szeptember végéig, október elejéig. Ekkor ezen a területen 2 hét leforgása alatt sikerült 4 sakált lönnöm, a sipra úgy jöttek mintha droton húzták volna őket. Volt olyan eset is, hogy egy este 1 óra külömbséggel sikerült két sakált meglőnni.

Október elején, egy másik területre mentünk ki. Ahogy elfoglaltuk a helyünket, a vadőr hiv hogy tőle 300 méterre 9 sakál van egy búza tarlón. Gondoltam megprobálkozok a hivással, és láss csodát jött is 3 sakál felém (kb 30 méterre sikerült behivnom), amelyből egyet sikerült meglönnöm, a másikat futtába elhibáztam.

Azota már többször is probáltam hivni, hozzá teszem olyan területen ahol tudjuk hogy vannak sakálok, de sajnos a hivásra ügyet sem vetnek . Értetlenül állok, hogy miért volt kezdvező a szeptember, október a hivásra, ráadásul két külömböző területen. Vagy csak egyszerüen a véletlen és a szerencs műve volt.  Fejvakarás Vállat von

Gondoltam érdekesség képpen megosztom veletek.  Emelem
Üdv

Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1208 Dátum: 2015. Június 23. - 23:58:20 »

Gratulálok elejtőnek !
nekem nyúlsirámra nemrég bemozdult.
Nagyon messze volt, és tőlem elfele tartott. Hívásra felfigyelt, hezitált, szöszmötölt, visszament a bokor alá, ahonnan kiváltott, aztán folytatta eredeti útját.
Ezt játszottuk,talán a negyedik hívás után vette felém az irányt, ami a végzetét jelentette.
Olyan 350-400 méterről sikerült behívni 50-60 méterre.
Érdekes viszont, hogy több róka is jött az elmúlt 2 hónapban a nyúlsirámra, a legutóbbi rókám meg rá sem hederített,
annak a cincogó kellett.  Vállat von
Úgy gondolom a sakálhoz nagymértékben kell a szerencse, ahogy korábban írta egy olvtárs, és sokat kell a területen lenni.
Továbbá szerintem már nemcsak este mozognak, mert láttam már délután 5 körül is portyázni őket. /mifelénk/
Megtanulják, hogy napközben nincsenek "bántva" és felbátorodnak.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1209 Dátum: 2015. Június 24. - 09:12:37 »

Gratulálok, szép példány!  Emelem


Tudtam, hogy vannak a területen sakálok is (többször láttuk őket, és hallaták a hangjukat is), probáltam hivni őket, de a hivásra nem reagáltak.
Igy ment ez néhány hónapig, egészen szeptember végéig, október elejéig. Ekkor ezen a területen 2 hét leforgása alatt sikerült 4 sakált lönnöm, a sipra úgy jöttek mintha droton húzták volna őket. Volt olyan eset is, hogy egy este 1 óra külömbséggel sikerült két sakált meglőnni.

Október elején, egy másik területre mentünk ki. Ahogy elfoglaltuk a helyünket, a vadőr hiv hogy tőle 300 méterre 9 sakál van egy búza tarlón. Gondoltam megprobálkozok a hivással, és láss csodát jött is 3 sakál felém (kb 30 méterre sikerült behivnom), amelyből egyet sikerült meglönnöm, a másikat futtába elhibáztam.

Azota már többször is probáltam hivni, hozzá teszem olyan területen ahol tudjuk hogy vannak sakálok, de sajnos a hivásra ügyet sem vetnek . Értetlenül állok, hogy miért volt kezdvező a szeptember, október a hivásra, ráadásul két külömböző területen. Vagy csak egyszerüen a véletlen és a szerencs műve volt.  Fejvakarás Vállat von

Gondoltam érdekesség képpen megosztom veletek.  Emelem
Üdv



Abban az időszakban a kölkök már megindulnak bátran egyedül is, és mivel nincs nekik nagyon félni valójuk, meg is teszik. A felnőtteknek meg már tele van a begyük a kölkökkel, így vagy hagyják őket vagy messziről követik.
Én már több esetben azt vettem észre, hogy a sakál nem mindig a nyúlpecsenye miatt indul, meg a hívásra. Inkább területvédés, irigység, rivális elkergetése miatt.
Több esetben lőttem úgy sakált, hogy az esti disznó zsigereken hajnalban hívtam. Nem hiszem, hogy több kaja belefért volna, de mégis kijött a nyílt platzra.
Még jó eséllyel lehet hívni a most elkövetkező időszakban is, mikor a kaszálások / aratások miatt nem lesz akkor a takarás. És meg lehet találni, hogy hova járnak ki játszani. A rókához hasonló helyeken ütnek tábort, bár a gabona helyett a kukoricát jobban szereti.
A olajgarádokban is szívesen tanyáznak. De kevésbé bírja a zavarást. Ha nyomozunk is inkább ne szálljunk ki a kocsiból, mert gyorsan költöznek.
Ja és nincs sok esélyünk, egy vagy kettő lövés. Ezért nincs is értelme rossz széllel stb. vadászni, jól meg kell választani a leshelyet.
A kölyköket még az autó sem zavarja, természetesen ha már tudják hogy ellenség akkor ez nem igaz.
És simán kint mozognak nappal is, akár a déli órákban is ha nincs zavarás.

 Wave Emelem





Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1210 Dátum: 2015. Június 24. - 10:15:30 »

Én már több esetben azt vettem észre, hogy a sakál nem mindig a nyúlpecsenye miatt indul, meg a hívásra. Inkább területvédés, irigység, rivális elkergetése miatt.
Ez meglátszik a rókák viselkedésén is.
Látótávolságon belüli rókára ráhívtam az üregi vészsirámmal.
Ha van mértanilag pontos 180°, akkor az irány, amin a vörös pánikszerűen távozott, az az volt Ördög
Gondolom beégett neki valami kellemetlen élmény és nem szeretett volna közeli kontaktusba kerülni egy sakállal.
Ami ezen a területrészen gyakori vendég.
Más területen, ahol csak elvétve fordul elő, ott nem tapasztaltam ilyent.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1211 Dátum: 2015. Június 24. - 12:54:16 »

Ez meglátszik a rókák viselkedésén is.
Látótávolságon belüli rókára ráhívtam az üregi vészsirámmal.
Ha van mértanilag pontos 180°, akkor az irány, amin a vörös pánikszerűen távozott, az az volt Ördög
Gondolom beégett neki valami kellemetlen élmény és nem szeretett volna közeli kontaktusba kerülni egy sakállal.
Ami ezen a területrészen gyakori vendég.
Más területen, ahol csak elvétve fordul elő, ott nem tapasztaltam ilyent.
 Wave


Nyúlsírót még nem próbáltam, de szerintem a sakál nem könnyen kapja el a nyulat. Télen szórón volt olyan, hogy egy nyúl éppen a káposztát ette, amikor kijött egy sakál, de a nyúl csak felfigyelt, felállt, mjd a sakál  1 méteren belül elsétált mellett.
Naplózva

Üdv! Viko.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1212 Dátum: 2015. Június 27. - 10:14:09 »

Sziasztok!

15 év vadászat után tegnap, 21 óra 15 perckor elejtettem életem első aranysakálát, Csesztve mellett, lesről.

A kan kb. 10 kg-os volt.

A koponya bíráltatva lesz.



Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1213 Dátum: 2015. Június 27. - 10:22:57 »

Gratulálok Robi!  Emelem
Azt hogy kell jelölni a beírókönyvben, ha valaki 15 évig ül egy lesen? ...és az asszony mit szól hozzá?  Vigyorog  Vigyorog

Gratula mégegyszer !!!   Igen
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1214 Dátum: 2015. Június 27. - 11:09:00 »

Sziasztok!

15 év vadászat után tegnap, 21 óra 15 perckor elejtettem életem első aranysakálát, Csesztve mellett, lesről.

A kan kb. 10 kg-os volt.

A koponya bíráltatva lesz.


Az agyamba beégett Csesztve,
Ahol a sakál a lépést elcseszte…
15 év az nagyon sok este,
A tegnapi lett a toportyán veszte.
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: