Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350580 alkalommal)
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #1155 Dátum: 2015. Február 20. - 18:47:09 »

Amikor utánaolvasgattam a sakálnak, ott találtam erről infókat, mint azt korábban megjegyezték, mesterséges körülmények között sikerült életképes "hibrideket" produkálni, arra már nem emlékszem, hogy szaporodóképes lett volna vagy sem. A természetes körülmények közötti szaporodásáról viszont azt írták, hogy kb. a lottó ötössel egyenlő az esélye, de nem zárható ki teljesen. A leadással kapcsolatban nálunk nincs semmilyen előírás. A trófeabíráló bizottság arra kért, ha lövünk "éremvárományost", akkor bíráltassuk el, de ugyanez a kérés a rókával és a borzzal kapcsolatban is. Viszont vannak olyan információim, hogy vannak olyan megyék is, ahol el sem bírálják "ezeket".

Amiről írok az egy tanyán történt, másik kutya nem volt a közelbe (sakál az van legalább 4 család).
A tanya nem túlságosan látogatott, csak pár állat van ott.
Azóta nem láttam a kiskutyákat, de megnézem hamarosan.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1156 Dátum: 2015. Február 20. - 21:35:41 »

Amiről írok az egy tanyán történt, másik kutya nem volt a közelbe (sakál az van legalább 4 család).
A tanya nem túlságosan látogatott, csak pár állat van ott.
Azóta nem láttam a kiskutyákat, de megnézem hamarosan.

Szerintem ez úgy van mint az embernél : Ha valaki a fehér bőrű szőkéket szereti de már nagyon rajta van az ívás és "csak" egy kreol van a közelben .   Vállat von    Kacsint
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1157 Dátum: 2015. Február 20. - 23:26:54 »

Ha nagy baromság akkor mentségemül szolgáljon hogy "hiteles forrásból" hallottam.
Állítólag a sakál képes "összeívni" a kóbor kutyával és esetenként brutális méretű és elég vérengző hibridek jönnek létre és ezért a 26 kg nál nagyobb egyedsúlyú sakált el kell küldeni vizsgálatra .  Hallott már valaki ilyenről vagy velem próbálták benyeletni a ....t .     Ördög
A sakál képes kutyával fajhibridet létrehozni. Eredménye az eddigi évi egy helyett kettő ivarzás. A hibrid első generációja is szaporodóképes volt. Természetes körülmények között létrejött és levadászott hibridekről beszélek.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1158 Dátum: 2015. Február 21. - 01:42:21 »

Szerintem ez úgy van mint az embernél : Ha valaki a fehér bőrű szőkéket szereti de már nagyon rajta van az ívás és "csak" egy kreol van a közelben .   Vállat von    Kacsint

  Röhög  Röhög
Plane olyan embernel aki a szag utan is tud tajakozodni...... mint a sakal Taps
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1159 Dátum: 2015. Február 21. - 18:53:03 »

A sakál képes kutyával fajhibridet létrehozni. Eredménye az eddigi évi egy helyett kettő ivarzás. A hibrid első generációja is szaporodóképes volt. Természetes körülmények között létrejött és levadászott hibridekről beszélek.

Van erről valami anyagod ? Légyszi tedd közzé !   Emelem

Én ezt találtam pl.

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1160 Dátum: 2015. Február 21. - 18:58:08 »

Kicsit faggattam kicsi lányom, hogy milyen okosságokat hallanak, tanulnak a toportyánféregről. Egy olyan infót "ki tudtam belőle csikarni", hogy Lábodon gyomortartalom vizsgálat 15 %-ban mutatott ki dámot.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1161 Dátum: 2015. Február 21. - 19:02:42 »

Kicsit faggattam kicsi lányom, hogy milyen okosságokat hallanak, tanulnak a toportyánféregről. Egy olyan infót "ki tudtam belőle csikarni", hogy Lábodon gyomortartalom vizsgálat 15 %-ban mutatott ki dámot.

Ott sok a dám .   Kacsint                                      Még ! 
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #1162 Dátum: 2015. Február 22. - 08:32:51 »

Van erről valami anyagod ? Légyszi tedd közzé !   Emelem

Én ezt találtam pl.

Van. Azaz lesz, csak a kolléga úrnak meg kell védenie először a doktori munkásságát belőle (mint új tudományos megfigyelés szerepel benne, képekkel zusammen).
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1163 Dátum: 2015. Február 23. - 11:43:21 »

Kicsit faggattam kicsi lányom, hogy milyen okosságokat hallanak, tanulnak a toportyánféregről. Egy olyan infót "ki tudtam belőle csikarni", hogy Lábodon gyomortartalom vizsgálat 15 %-ban mutatott ki dámot.

Na!?

Nem csak egeret eszik?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1164 Dátum: 2015. Február 23. - 12:10:29 »

Na!?

Nem csak egeret eszik?  Fejvakarás

Dehogynem, csak lefojtja az egeret időnként egy őzzel, dámmal.   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1165 Dátum: 2015. Február 25. - 01:27:12 »

A minap egy erdekes cikket olvastam az Arizona Dily Star napilapba. Acikk tortenetesen a coyote-rol szolt es annak, hogy ugymond tulzott vadaszatarol Arizoneban. Nyihi
A coyote-rol (orerifarkas) tudni kell hogy a Magyarorszagon is elo aranysakallal kozeli rokonsagban van, eppezert a taplalekszerzesi modjaval - ami ragadozora jellemzo - nagyon hasonlitanak egymasra. A hasonlosag azonkivul a falanksagban is merheto, leginkabb ha a patasallatok posztitasat vesszuk figyelembe.
Az emlitett lapban az ellentetes velemenyeket vegul is a levadaszott mennyisegek okoztak. Az Arizona Game and Fish Department jelentese alapjan a koz tudomasara jot hogy 2012-14 kozotti idoszakban kozel 800 coyote (821) let hivatalosan elejtve, a patas allatok vedelmet jelento egisz alatt. Ehhez a szamhoz zozzatartoznak azok az elejtesek is amik helikopterrol tortentek, egy-egy farmer bejelenteset kovetoen, amivel kertek az allatok ritkitasat (karelharitas).
A vitas cikkezes tk. ket forrasbol indult:
Sendy Barh a Grang Kanyon - Siera Club reszlegenek igazgatoja szerint "nem az a jellemzo a ragadozo es predaja "baratsagara" a jellemzo hogy, tobb ragadozot olunk meg mint predate. Holott tudva tudjuk hogy, a ragadozo sokkal szaporabb mint a predaallatok. Es megolunk sokkal tobb ragadozot hogy evvel megvedjunk sokkal tobb predate (oz, sarvas, pronghorn (villasszarvu antilop)) holott nemcsak a coyote a kornyeken levo ragadozo aminek az emlitett alotak lennenek a predajuk. Tobbek kozott meg hozzatesi: "A game and Fish megoli a mountain lions-t (puma) ha ha a big sheep (kanadai juh) letszama csokkenest mutat, es megol tobb koyote-t ha a pronghorn alomany letszamilag csokken?"
A masik tamado tendencia Richardo Small-tol szarmazik az Arizona Egyetem nyugbijjasa a vadallatokkal foglalkozo szakagban: Az Arizona Wildlife Federation-t ( aki a vadaszok erdekeit kepviseli) nevezi " "called the Game and Fish coyote program an Ongoing slaughter" vagyis ami a Game and Fish altal nevezett coyote program, az nem mas mint az allatok lemeszarlasa!
A Wildlife-ot kepviselok egyertelmu, es vitan feluli allaspontja: "A coyote program, egyertelmuen a pronghorn es a tobbi patas allatok vedelmere, annak a pablik kozonseg altali lathatosagara, es nem cask a vadaszhato allatok szamanak novelesere jot letre. Ugyanis, egyre tobb ember akarja NEZNI a vadon elo allatokat, mint aki vadszni akarja! Termeszetesen ez egyeni, vagyis egyeni gondolatokat ebreszt. Arizonaban kozel 7 million ember ell, ami egyertelmuen behatarolja hogy, milyen iranyban tendal a nepesseg zome. Hogy kit kovet a Wildlife Federation? Nemhiszem hogy kerdeses lehet!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1166 Dátum: 2015. Március 17. - 17:25:03 »

Aki nekem azt mondja, hogy a sakállövéshez tudás, elhivatottság, területismeret meg egyebek kellenek azt ezentúl felszólítás nélkül agyonlövöm. Uraim, a sakál eredményes vadászatához SZERENCSE kel. Mégpedig jó sok, ahogy azt az alábbi néhány órája megesett történet bizonyítja.
 Ma hajnalban kimentem szalonkázni, amolyan utolsó kívánság gyanánt hiszen 9-re jött a "revizor" leellenőrizni a területemet. Sajnos csak egy hatalmas macskabaglyot láttam amelyik megkésett korhelyként igyekezett hazafelé, de már nem volt kedvem bemenni a faluba, hát gondoltam beülök az ártéren az "egyfa" nevezetű tereppont melletti tisztásra egy kicsit leskelődni. Vártam az elvtársakat akik alkalmasint a kollégámat boldogították egy másik erdőtagban, és egyszercsak valami zörgést hallok a tisztás túloldaláról. A sok elszáradt gizgazból kiballagott egy satnya lajka méretű, vadnyúl szürke, a hátvonalában jóval sötétebb "kutya" amelyiknek lompos és viszonylag rövid farka és csapott fara volt. A távolság jó 50-60 méter, a 16-osban 12-es sörét (na persze szalonkázni mentem). Mindez 9 óra körül hétágra sütő napos verőfényben, tehát nem szürkületben-ködben láttam valamit, hanem jól megtudtam nézni a delikvenst. Próbáltam patront váltani, de amikor kinyitottam a fegyvert már arra halk zajra egyenesen rám nézett majd nagy zörgéssel elugrott. Ha nem sakál volt akkor nemtudom mi, de higgyétek el, már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1167 Dátum: 2015. Március 17. - 17:35:33 »

 Ami a hibrideket illeti sakál-kutya kérdéshez nem tudok hozzászülni, de apai nagybátyám egész életét Üzbegisztánban élte le (oda vitték katonának, aztán egy Zulejka ottfogta) és amikor hazalátogatott sokat mesélt a helyi vörös-farkasok és kóborkutyák hibridjeiról. Elmondása szerint az üzbég pásztorok ezeket a hibrideket jobban félték mint a tisztavérű farkasokat. Azok ellen ugyanis az alabajok (közép ázsiai juhászkutyák) jó védelmet adtak. A hibridek viszont kijátszották a kutyákat, nem féltek a tűztől és a lövésektől. Sokkal okosabbak és szemtelenebbek voltak mint a pusztai farkasok. Sokáig "vadászlatinnak" tartottam mindezt, de aztán az "Ohota i ohotnyicse hozjájsztva" című szovjet szaklapban szinte ugyanezt olvastam.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1168 Dátum: 2015. Március 17. - 20:37:46 »

........már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital.

Innen már csak egy lépés a guminő! Röhög

Szia Pista!  Emelem
Örülök, hogy itt látlak! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1169 Dátum: 2015. Március 18. - 05:58:36 »

Ha nem sakál volt akkor nemtudom mi, de higgyétek el, már hónapok óta nem volt a számban alkoholmentes sörtől gonoszabb ital.

 Az mi ? Coca kóla és társai ?     Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: