Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350577 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1125 Dátum: 2015. Február 02. - 13:40:19 »

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #1126 Dátum: 2015. Február 02. - 15:51:15 »

Köszönöm mindenkinek a gratulációt!

Újabb fejlemény, hogy a most szombati apróvadhajtás során a hivatásos vadásznak - Antival közös barátunknak - is sikerült elejtenie egy toportyánfííírget... Elmondása szerint az első sörétlövést elvitte a kan (némi aljnövényzet fogta a sörétrajt), majd összeverekedett egy hajtásbeli kutyával, ezután kettejük elválasztása során némi erőszakot kellett alkalmaznia Mosolyog, ezután tudta ismét meglőni szinte a csizmája mellől, amire állítólag még rá is harapott a sakál...
Kalandos...

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1127 Dátum: 2015. Február 09. - 09:01:41 »

Köszönöm mindenkinek a gratulációt!

Újabb fejlemény, hogy a most szombati apróvadhajtás során a hivatásos vadásznak - Antival közös barátunknak - is sikerült elejtenie egy toportyánfííírget...

 Emelem

Ugyanezen a területen, szombat reggeli cserkeléskor találtunk egy sakálok által széttépett dám tehenet.  Meglepődött (Azt nem tudtuk megállapítani, hogy vajon sebesült vagy egészséges dámot rántottak-e le a sakálok?  Fejvakarás). Az egész erdő keresztül-kasul tele van sakál nyomokkal.
Egyébként ugyanebben az erdőfoltban lőttük egy évvel ezelőtt a két sakált.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1128 Dátum: 2015. Február 17. - 09:37:15 »

Nem tudtam, melyik az illetékes topik a sakálsíphoz, így ide gondoltam:





Ha kell más szögből is fotó, mondjad, amúgy nálam élőben is nézhető, méretezhető sőt még próbálható is.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1129 Dátum: 2015. Február 17. - 13:45:39 »

Nem tudtam, melyik az illetékes topik a sakálsíphoz, így ide gondoltam:





Ha kell más szögből is fotó, mondjad, amúgy nálam élőben is nézhető, méretezhető sőt még próbálható is.  Ördög
No, ez sem tűnik túl bonyolultnak.:-)
Milyen a hangja? Mert a képek alapján akár nyúlsírás hangja is lehetne, már rövid a nyelv, gondolom valami vékony hangot ad.
Én is most lettem kész a nyulassal, elégedett vagyok:-)
Köszönöm a képeket
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1130 Dátum: 2015. Február 17. - 13:56:29 »

No, ez sem tűnik túl bonyolultnak.:-)
Milyen a hangja? Mert a képek alapján akár nyúlsírás hangja is lehetne, már rövid a nyelv, gondolom valami vékony hangot ad.
Én is most lettem kész a nyulassal, elégedett vagyok:-)
Köszönöm a képeket

A nyelven van egy gumigyűrű, annak az állításával tudod hangolni (mélyebb vagy magasabb).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1131 Dátum: 2015. Február 17. - 20:19:33 »

A nyelven van egy gumigyűrű, annak az állításával tudod hangolni (mélyebb vagy magasabb).
Értem én, hogy gőzgép....
No de a hangja milyen?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1132 Dátum: 2015. Február 17. - 20:47:16 »

Értem én, hogy gőzgép....
No de a hangja milyen?

Néha már sikerült sakálszerű hangot csiholni belőle. Aztán majd a sakálok eldöntik, hogy nyert vagy nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1133 Dátum: 2015. Február 18. - 19:00:07 »

Néha már sikerült sakálszerű hangot csiholni belőle. Aztán majd a sakálok eldöntik, hogy nyert vagy nem.
Akkor csak hajrá, sok sikert hozzá. Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1134 Dátum: 2015. Február 18. - 19:04:57 »

Akkor csak hajrá, sok sikert hozzá. Emelem

Mihelyt lesz időm, próbálkozok, mint a kiskutya.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1135 Dátum: 2015. Február 19. - 10:18:51 »

Hát érdekes egy hangja van... Bár nekem elégéééé bot fülem van, de nem igazán hallom (vagyis csak ritkán) ezt a hangot kint az erdő.
Az idő és a sakálok eldöntik, hogy jó-é.

 Wave
Naplózva

Üdv End
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1136 Dátum: 2015. Február 19. - 11:08:15 »

Hát érdekes egy hangja van... Bár nekem elégéééé bot fülem van, de nem igazán hallom (vagyis csak ritkán) ezt a hangot kint az erdő.
Az idő és a sakálok eldöntik, hogy jó-é.

 Wave

Ezek szerint Neked is van.  Ördög

Elméletileg ez a falkavezér hívóhangja, s az ritkábban hallható.


Apropó!
Volt valami megjelölt sakál, akkor nagy hírverést csináltak, de azóta semmi adatot nem találtam a "projektről". Esetleg valakinek van valmi infója ez ügyben?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1137 Dátum: 2015. Február 19. - 16:41:53 »

Ezek szerint Neked is van.  Ördög

Elméletileg ez a falkavezér hívóhangja, s az ritkábban hallható.


Apropó!
Volt valami megjelölt sakál, akkor nagy hírverést csináltak, de azóta semmi adatot nem találtam a "projektről". Esetleg valakinek van valmi infója ez ügyben?

Igen ezt én is tudom. Van ilyen sípon, vagyis nem az enyém, de úgyis én használom majd  Ördög Ördög Apósom egyből vett egyet, de úgysem fogja használni... Röhög
Különben nem egy ördögtől vett ötlet a falkavezér hangját utánozni, mert valóban: makognak-morcognak meg hasonlóan mint a síp is beszélgetnek, mikor megindulnak. Majd kiválik miként működik ez a területen.
Az a bajom ezzel , hogy este nekem eddig csak akkor jött már oda, mikor nem tudtam megcélozni. Kereső még mutatja de azzal nem lehet lőni... Ördög

A sakálos adatokról én sem halottam...

 Wave
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1138 Dátum: 2015. Február 19. - 17:11:48 »


Apropó!
Volt valami megjelölt sakál, akkor nagy hírverést csináltak, de azóta semmi adatot nem találtam a "projektről". Esetleg valakinek van valmi infója ez ügyben?

A Vadászlapban olvasható, hogy a 2013 októberében befogott és jeladóval ellátott sakált 2014. augusztusában meglőtték.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1139 Dátum: 2015. Február 19. - 17:27:51 »

A Vadászlapban olvasható, hogy a 2013 októberében befogott és jeladóval ellátott sakált 2014. augusztusában meglőtték.

Most elárultam "olvasatlanságomat".  Stoel

Valahogy elkerülte a figyelmemet amikor olvasgattam. Melyik szám ez? Megkeresem az "arhívumban".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: