Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350587 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1080 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 21:17:58 »

Az aranysakál nincs kihatásal az őz álományra,mivel a tavaji év fojamán kilet 30-nak a gyomortartalma vizsgálva.Gyomraikban főleg egér,nővény és gyűmőlcsmaradványok voltak(alma,ringló,kőrte) egy kivételével,melynél nyúlszőrt találtak.Az Újvidéki és Budapesti egyetem együtműkődve kiséri és vizsgállya a gyomruk tartalmát.Ilyen értesitést kaptun. 

Szerintem vizsgállyák meg alaposabban. Hátha fény derül másra is...
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1081 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 23:47:01 »

Szerintem vizsgállyák meg alaposabban. Hátha fény derül másra is...
Amíg az egyetemek és kutatóik apanázsa rajtuk is múlik, a természet- és állatvédők segge a meleg sz@rig ki lesz polírozva.....
Így egyelőre nem fog olyan eredmény napvilágot látni, amiben a sakált akár kicsit is elmarasztalnák.

Csak érdekesség képen:
Cégünk egyik homokos-lapos területén (6500 ha, 80%-os erdősültséggel) 30 éven át lövettek/lövettünk évente 70-75 bakot, hozzá 60-70 sutát és 35 sutagidát.
Ezzel az őzállomány még egy kicsit alul is volt hasznosítva, kaptunk is mindig jó nagy kokikat az erdőfelügyelőktől és a hatóságtól.
10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög
Mára oda értünk, hogy a bak terítékünk 40, de valószínűleg jövőre még visszább veszünk belőle, a suta 20-25 db/év és gidát csak akkor lövünk, ha szemmel láthatóan senyvedt vagy fostos.
A sakálok minden éjjel végig hajtják a maguk kis területét, minden család-falka a sajátját.
Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1082 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 01:17:29 »

Amíg az egyetemek és kutatóik apanázsa rajtuk is múlik, a természet- és állatvédők segge a meleg sz@rig ki lesz polírozva.....
Így egyelőre nem fog olyan eredmény napvilágot látni, amiben a sakált akár kicsit is elmarasztalnák.

Csak érdekesség képen:
Cégünk egyik homokos-lapos területén (6500 ha, 80%-os erdősültséggel) 30 éven át lövettek/lövettünk évente 70-75 bakot, hozzá 60-70 sutát és 35 sutagidát.
Ezzel az őzállomány még egy kicsit alul is volt hasznosítva, kaptunk is mindig jó nagy kokikat az erdőfelügyelőktől és a hatóságtól.
10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög
Mára oda értünk, hogy a bak terítékünk 40, de valószínűleg jövőre még visszább veszünk belőle, a suta 20-25 db/év és gidát csak akkor lövünk, ha szemmel láthatóan senyvedt vagy fostos.
A sakálok minden éjjel végig hajtják a maguk kis területét, minden család-falka a sajátját.
Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 Wave


Ja az is lehet hogy pockokat hajtanak Ördög
Nem gondolod hogy, az az elatkozott allat eloszor a "senyvedt vagy fostos" egyedelket picezne ki az alomanybol?  Vigyorog Azert a vadasznak is oda kellene figyelni hogy mit beszel  Tasli
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1083 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 08:58:28 »

Nálunk szerencsére nincs sok sakál, (még egyenlőre), de már tízen felül találtunk szőlőkerítésnek hajtott, és ott lefojtott őzet, valamint egy szarvasünőt (!) is.
Biztos összekeverték a pocokkal!
 Röhög (azaz inkább  Rííí )
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1084 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 18:22:12 »

Nálunk szerencsére nincs sok sakál, (még egyenlőre), de már tízen felül találtunk szőlőkerítésnek hajtott, és ott lefojtott őzet, valamint egy szarvasünőt (!) is.
Biztos összekeverték a pocokkal!
 Röhög (azaz inkább  Rííí )
Napok óta gondolkodtam,hogy hozzászóljak-e mert sakált csak képen láttam még...De:az őz eltűnése sokkal inkább a környékbeli hurkolók és a belső orvvadászat eredménye...ehhez sajnos nem tudok gyomortartalom vizsgálatot mellékelni,de biztos vagyok benne.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1085 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 07:41:34 »

Napok óta gondolkodtam,hogy hozzászóljak-e mert sakált csak képen láttam még...De:az őz eltűnése sokkal inkább a környékbeli hurkolók és a belső orvvadászat eredménye...ehhez sajnos nem tudok gyomortartalom vizsgálatot mellékelni,de biztos vagyok benne.

A kerítés mellett talált őzek (amik nem hurokban vannak), és itt-ott ki vannak kezdve, majd pár nap alatt szépen "elfogynak", biztos nem hurkolók művei, sem belső orvvadászé. Vagyis a területen élő sakált tekinthetjük belső orvvadásznak...  Röhög

A kerítés annyiban kap szerepet, hogy a sakál intelligens, és tudja, hogy a kerítés a menekülésben megállítja a vadat, és ott könnyen végezhetnek vele.
Sajnos a területünk nagy része szőlő, bekerítve, így sok-sok kilométer veszélyforrás van.
Egyébként kóbor kutyák is alkalmazzák a módszert, csak sokkal ritkábban.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #1086 Dátum: 2014. Augusztus 12. - 08:29:28 »

Köszönöm mindenkinek!
Nagy mákom volt, több apró momentum miatt is, de ezek szerint ez így volt megírva.

Ezen a vadászterületen 5-6 éve lőttek egyet, ez a második.
Ahogy a fotókat visszanézem, én a kisebbiket lőttem meg. (nem azt, ami a fotón van, ennek nincs ilyen erősen elkülönülő fehér torokfoltja, örve)
Azt sem tudni (egyelőre), hogy ez egy pár volt-e, vagy két kan.
Ha pár lett volna, lehet a kölykök már velük mentek volna.
De majd kiderül, hogy az az egy továbbáll-e, vagy megjelenik a kölykökkel.



Hajnalban a fotón látható szukát is elérte végzete.
A hivatásos vadásszal voltam kinn, egy repcetarló szélébe álltunk meg, de nem láttuk, hogy van kinn valami. Aztán a nyúlsírásra egyszer csak ott termett előttünk. Ki is szúrta kolléga csőre töltését, elindult jobbra, de futás közben parádésan nyakon lőtte.

Idén nem voltak kölykei. Mivel télen az egyiket magánosan láttam, gondolom párzási időszak után álltak össze.
Pár pillanatra megállítottuk (vagyis lelassítottuk) az terjeszkedésüket.
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #1087 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 13:33:56 »

Nálunk a sakál 2 éve jelent meg szerencsére csak egy erdőben. Pekhünkre a legnagyobb legjobb adottságú erdőnk volt. Ez a 2év alatt az ottani őz álomány kb 50-40%ra csökkent. Multhéten láttam az elsőt és hibáztam is el  Tasli de 2 napja lett egy kölyök lőve. Na de a lényeg h a suták gida nélkül vannak. Améket én hibáztam az is egy kis süldő nyulat hajtott. Gondolom h tulméretes pocoknak nézte.  Türelmetlenül
 Emelem
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #1088 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 13:52:29 »

Amíg az egyetemek és kutatóik apanázsa rajtuk is múlik, a természet- és állatvédők segge a meleg sz@rig ki lesz polírozva.....
Így egyelőre nem fog olyan eredmény napvilágot látni, amiben a sakált akár kicsit is elmarasztalnák.

Csak érdekesség képen:
Cégünk egyik homokos-lapos területén (6500 ha, 80%-os erdősültséggel) 30 éven át lövettek/lövettünk évente 70-75 bakot, hozzá 60-70 sutát és 35 sutagidát.
Ezzel az őzállomány még egy kicsit alul is volt hasznosítva, kaptunk is mindig jó nagy kokikat az erdőfelügyelőktől és a hatóságtól.
10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög
Mára oda értünk, hogy a bak terítékünk 40, de valószínűleg jövőre még visszább veszünk belőle, a suta 20-25 db/év és gidát csak akkor lövünk, ha szemmel láthatóan senyvedt vagy fostos.
A sakálok minden éjjel végig hajtják a maguk kis területét, minden család-falka a sajátját.
Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 Wave

Szia Csaba!

Tesztek valamit a sakál létszám apasztása érdekében?

Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1089 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 20:27:34 »


10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög

 Igen Röhög

Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 

Biztosan az a desszert az őzhús után... Ördög

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 14. - 04:54:42 írta Sakac » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1090 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 23:38:26 »

Napok óta gondolkodtam,hogy hozzászóljak-e mert sakált csak képen láttam még...De:az őz eltűnése sokkal inkább a környékbeli hurkolók és a belső orvvadászat eredménye...ehhez sajnos nem tudok gyomortartalom vizsgálatot mellékelni,de biztos vagyok benne.
Egy lépcsőfokkal feljebb vagyok:hallottam egy párt egymásnak felelgetni. Mint kiderült kb. 300 méterre onnan már lőttek sakált. Néha én is ülök azon a lesen,így a disznók mellett itt az újabb motiváció... :Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1091 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 11:14:15 »

Amíg az egyetemek és kutatóik apanázsa rajtuk is múlik, a természet- és állatvédők segge a meleg sz@rig ki lesz polírozva.....
Így egyelőre nem fog olyan eredmény napvilágot látni, amiben a sakált akár kicsit is elmarasztalnák.

Csak érdekesség képen:
Cégünk egyik homokos-lapos területén (6500 ha, 80%-os erdősültséggel) 30 éven át lövettek/lövettünk évente 70-75 bakot, hozzá 60-70 sutát és 35 sutagidát.
Ezzel az őzállomány még egy kicsit alul is volt hasznosítva, kaptunk is mindig jó nagy kokikat az erdőfelügyelőktől és a hatóságtól.
10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög
Mára oda értünk, hogy a bak terítékünk 40, de valószínűleg jövőre még visszább veszünk belőle, a suta 20-25 db/év és gidát csak akkor lövünk, ha szemmel láthatóan senyvedt vagy fostos.
A sakálok minden éjjel végig hajtják a maguk kis területét, minden család-falka a sajátját.
Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 Wave


Ismerősnek tűnik a terület és sajnos a folyamat is !   Dühhh    Kistápé ?     Rííí
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1092 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 14:13:42 »

Kistápé ? 
Vidéki versenyzőnk nyert egy hangszórót!
Milyen színűt adhatok?
Csak piros van!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1093 Dátum: 2014. Augusztus 20. - 20:13:04 »

Amíg az egyetemek és kutatóik apanázsa rajtuk is múlik, a természet- és állatvédők segge a meleg sz@rig ki lesz polírozva.....
Így egyelőre nem fog olyan eredmény napvilágot látni, amiben a sakált akár kicsit is elmarasztalnák.

Csak érdekesség képen:
Cégünk egyik homokos-lapos területén (6500 ha, 80%-os erdősültséggel) 30 éven át lövettek/lövettünk évente 70-75 bakot, hozzá 60-70 sutát és 35 sutagidát.
Ezzel az őzállomány még egy kicsit alul is volt hasznosítva, kaptunk is mindig jó nagy kokikat az erdőfelügyelőktől és a hatóságtól.
10 éve megjelent ez a drága állat, hogy a L.J. ölelné a keblére az összeset Ördög
Mára oda értünk, hogy a bak terítékünk 40, de valószínűleg jövőre még visszább veszünk belőle, a suta 20-25 db/év és gidát csak akkor lövünk, ha szemmel láthatóan senyvedt vagy fostos.
A sakálok minden éjjel végig hajtják a maguk kis területét, minden család-falka a sajátját.
Biztosan pocokra hajtanak egész éjjel, ez a Napnál is világosabb
 Wave
Majd összehozlak valakivel akit a szükség profivá nevelt a sakál állomány gyérítésében...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1094 Dátum: 2014. Augusztus 21. - 10:20:15 »

"Az aranysakál a kilencvenes évek elején bukkant fel újra Magyarországon, az állományt mára már 8800 körülire becsülik, és bár az állatok elsősorban pockokra vadásznak, károkat okoznak a vadállományban is."

http://mno.hu/termeszet/tobbezres-tomegben-elnek-hazankban-a-sakalok-1243381
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: