Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350587 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #1035 Dátum: 2014. Június 02. - 11:48:51 »

Ugyanebben a témában:

http://www.hirhatar.hu/hir/erdekes-allatvedelem-ertelmetlenul-lovetnek-ki-az-aranysakalokat

"Érdekes állatvédelem: értelmetlenül lövetnék ki az aranysakálokat

2014-06-02 10:47:53

Aranysakálokat láttak Székesfehérvár külterületén közvetlenül egy lakópark mellett - az állatok minden este megjelennek táplálékért a kukáknál. Az emberektől nem félnek, megszokták a közelségüket. Az ott lakók bejelentették a rendőrségnek a sakálokat, ahol azt mondták nekik, hogy hívják az önkormányzatot, az önkormányzatnál pedig megköszönték, hogy bejelentették a rókát... - írta a napokban Both Zoltán veszélyesállat-befogó Facebook-oldalán.
 
A lakók ezután egy helyi állatvédő szervezetet kerestek fel, hogy segítsenek, ők pedig megadták a fővadász számát. Mivel azt nem akarták, hogy az állatokat egész egyszerűen kilőjék, felkeresték Both Zoltánt, hogy segítsen befogni az állatokat. A veszélyes-állat befogó Székesfehérvárra sietett, és természetesen nem engedi kilőni a sakálokat, "hiszen ugyanannyi joguk van ott lenni, mint nekünk, embereknek, nem beszélve arról, hogy mi építkeztünk az ő területükre." Mint írta, nem is olyan régen befogtak a környéken egy sakált, de az állat valami oknál fogva 24 órán belül elpusztult... Both Zoltán intézkedett a most megjelent állatok befogásával kapcsolatban, szerzett élvefogó ketreceket is. Mint mondta, szinte biztos, hogy kicsinyek is vannak, hisz ilyenkor ellenek a nőstények.

Ma ismét Székesfehérvárra megy, időt, pénzt nem sajnál, hogy megmentse az ottani sakálokat. Elhelyezi a helyszínen az élvefogó ketreceket, és megpróbálja élelemmel csapdába csalni az állatokat, közben már azon is dolgozik, hogy a befogott sakálokat majd el tudja helyezni a későbbiekben. Mint mondta, szerencsére talált olyan állatvédő szervezeteket, "akiknek nem csak az adónk 1%-a a fontos, hanem az állatok védelme is", és partnerek abban, hogy az állatokat ne lőhessék le.

    "Én főleg hüllőkkel foglalkozom, de az ott lakók végső elkeseredettségükben fordultak már hozzám, hiszen mindenhol süket fülekre találtak. Amikor meghallottam, hogy ki akarják végezni őket, szó szerint, azt mondtam: EZT NEM FOGOM HAGYNI! Ne pusztítsunk már ki magunk körül mindent... És ne felejtkezzünk el a legfontosabb dologról sem: MI ÉPÍTKEZTÜNK AZ Ő TERÜLETÜKRE, ÉS NEM ŐK A MIÉNKRE! Mi csak vendégek vagyunk ott, és mint minden vendégségben, illik viselkedni! Nagyon remélem, hogy ma sikerrel járok..." - tette közzé Both Zoltán Facebook-oldalán ma reggel.

Pest Megyei Hírhatár

Utoljára frissítve: 2014-06-02 10:47:49"
Ez az "állatbefogó" úr egy kicsit sokat képzel magáról... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gabca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


Vadász


« Új üzenet #1036 Dátum: 2014. Június 02. - 12:25:07 »

Majd kíváncsi leszek mit mond az "állatbefogó úr",ha majd a sakálok egyszercsak nem a kukákra,vagy a bennük maradt maradékra
lesznek kíváncsiak,hanem a lakópark játszóterén,vagy annak környéken kezdenek keresgélni "Csemege" után!Ha nem tartanak az embertől,ez rövid időn belül meg is történhet!!!!Csak nehogy egy kisgyerek lássa kárát, aki a bokrok közé esett labdát keresgéli!!!!

A "vendégségben" való vislkedés,és az észszerűség között óriási különbség van,jelen esetben!!!!

Majd,ha ebből netalántán probléma lesz,(bár ne legyen) akkor ne a vadászokra mutogassanak,felelőst keresve, hanem a fent említett emberkét tessék elővenni!!!!!!
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1037 Dátum: 2014. Június 18. - 18:06:04 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Ma etetés közben egy sakált láttunk, majd hogy nem 100%, mivel nem szeretnénk őket a területen látni, mi a legjobb módja, hogy elejtsük, mindent meghallgatok! Síppal, döggel való csalogatás..  Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1038 Dátum: 2014. Június 18. - 19:35:04 »

Üdvözletem Mindenkinek!
Ma etetés közben egy sakált láttunk, majd hogy nem 100%, mivel nem szeretnénk őket a területen látni, mi a legjobb módja, hogy elejtsük, mindent meghallgatok! Síppal, döggel való csalogatás..  Emelem

A legeredményesebb a véletlen találkozás, mindig legyen nálatok puska, viszont az elkerülhetetlen be fog következni.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #1039 Dátum: 2014. Június 22. - 09:18:49 »

A legeredményesebb a véletlen találkozás, mindig legyen nálatok puska, viszont az elkerülhetetlen be fog következni.  Stoel
Kora reggel sípal csalogatni.  Sam6 Ajánlani tudom a nordik nyúlhangot ado sípot.Van Ausztrálijában egy hires síp,aluminium anyagbol hatásos róka és aranysakál számára.  Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1040 Dátum: 2014. Június 22. - 13:45:36 »

Kora reggel sípal csalogatni.  Sam6 Ajánlani tudom a nordik nyúlhangot ado sípot.Van Ausztrálijában egy hires síp,aluminium anyagbol hatásos róka és aranysakál számára.  Igen

Az ausztrál síp neve???
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1041 Dátum: 2014. Június 22. - 15:27:43 »

Az ausztrál síp neve???
Nem ez a tenterfield?
Naplózva
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #1042 Dátum: 2014. Június 22. - 17:18:47 »

A kép alapján nekem is ilyen van!  Igen http://www.hss.net.au/product_info.php?products_id=598
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1043 Dátum: 2014. Június 22. - 17:41:07 »

Köszönöm! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1044 Dátum: 2014. Június 22. - 21:28:06 »

Kora reggel sípal csalogatni.  Sam6 Ajánlani tudom a nordik nyúlhangot ado sípot.Van Ausztrálijában egy hires síp,aluminium anyagbol hatásos róka és aranysakál számára.  Igen

Nálunk nem jött be.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1045 Dátum: 2014. Június 22. - 22:20:34 »

Nálunk nem jött be.  Vállat von
Itt sem......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #1046 Dátum: 2014. Június 23. - 10:52:59 »

Megkértem a barátomat,a pontos neve "fox button whistle".  Vadász Viradatkól már kint kel lenni a háza táján,nem egészen egy dűlőre kb. 400-500 métere.Első jel,hogy jó csalizunk kapun tőle választ,vagyis megugat.Főldőn űlve vagy álva is lehet,de takarásban és a szél írányzatára figyelni.Minden erősebb szél alkalmánál változik a hang,ezért a legjobb az oldalszél.A magaslesen gyorsan észrevesz,mert a hangra jőnek a bagjók,szarkák vagyis az árulkodok!  Kávé Legyenek felkészűlve,hogy sőrétes fegyver elé fognak fútni,egyszóval 5-10 métere is oda rohanak.Legszebb párban vadászni,egyikűk csalizik míg a másik vadászik.Egymás kőzti távolság elég 5 méter is,mert a csalizó vadászt fogja figyelni,igy alkalmat adva a másik számára a lővésre.Mivel párban jőnek az aranysakálok,puska duranás után fojtatni kell a sípolást,mert valoszinű a kőzelben van a ravasz társa is.Sokk síkert!  Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1047 Dátum: 2014. Július 17. - 14:51:07 »

Sziasztok!

Érdekes bakvadászaton vagyok túl, és ennek is más lett a vége mint amire eredetileg számítottam. Van egy bak a terület hátsó részében, egyik hajnalban ugrott ki elém 60 méterre, de nem voltam biztos a lövésben, pedig a „licensz” már megvan… Nem tudtam eldönteni a rendelkezésre álló pár másodperc alatt, mire pedig eldöntöttem és kibiztosítottam, pont elugrott. Annyira nem is sajnáltam, jobb szeretem megadni a módját, megnézegetni, egy baráttal megosztani az élményt, és azon a reggelen még csak nem is ingben voltam, ami illetlenség A Bakkal szemben…  Mosolyog  Így hát felültem a lesre és figyeltem a körülöttem lévő őzeket, köztük a bakot ami ismét kiváltott a kaszálóra, de sajnos messzebb mint kellett volna és folyamatosan mozogva csak átváltott a szemközti domboldalba-erdőbe.
Egy héttel később, már átgondolva a dolgot ismét megpróbálkoztam a bakkal, immár kísérettel. Bosszús voltam, mert csütörtök este és péntek reggel nem tudtunk kimenni az eső miatt, de péntek este amint elállt nekiindultunk. Leraktuk a kocsit és este hétre – egy jó 20 perces séta után – megérkeztünk a szóban forgó kaszálóhoz. Egy szűk, mindkét oldalán erdővel borított völgyet kell elképzelni, ami a végén Y alakú széles völggyé-katlanná szélesedik, ez a katlan az a kaszáló amit az őzek porondnak használnak – a páholy pedig az erdő szélén lévő ülőke.
Balszerencsénkre az eső elállta után rögtön megindultak az őzek, így a bak több másik őz társaságában kinn volt már a placcon. Sajnos nem tudtunk észrevétlenül közelebb menni, lövésre így nem volt mód. Felültünk az ülőkére, arra számítva hogy a rövid közjáték után az őzek visszatérnek csipegetni a rétre. Így is tettek szinte mind, kivéve azt a bakot, nem akart sehogy sem előkerülni. Több bakot és sok sutát-gidát is láttunk, de egyik sem a kiszemelt volt. Várjunk tovább.
Távolabb két gida is ki-kinézett a rétre, inkább csak az erdő szélében maradtak és a legelső gyanús jelre visszaugrottak a fedezékbe. Fél kilenckor ismét kijött az egyik gida – mindjárt jön utána a másik is. De ez a „gida” egyedül volt, és nem állt meg csipegetni, hanem határozottan haladt át a fűben a szemközti erdősávhoz. Kísérőm nézi a keresőben – róka! Elér a völgy feléig a már lekaszált részre – sakál! Már a céltávcsőben nézem, de messze van és a cuppogás hatására sem áll meg egy pillanatra sem. A bak még jöhet, és amúgy sem akarok odapróbálni ilyen távról – kb. 250-270m lehetett, de az biztos hogy ekkora méretű mozgó cél ilyen távon már kívül van a komfortzónámon, még ha sakál is. Megtette a hátralévő 25-30 métert és beváltott a szemközti bokrok alá. Teljesen a hatása alatt voltunk, én most láttam vadon először sakált, de mivel sem ő sem a bak nem jött vissza, sötétedéskor elhagytuk a terepet.
Szombat hajnalban nem tudtam kimenni, de este nem bíztam semmit a véletlenre, már 6-kor a lesen ültünk – hallgattam is a „Nincs itt semmi” ,  „Ha tudom hogy ilyen korán jövünk hozok naptejet.” és hasonló megjegyzéseket... Minimális mozgás este 8-ig, amikor is megindulnak az őzek, de a kiszemelt bak sehol. A várt helyről kijön egy bak, de amint kiér a bokrok közül látjuk hogy ez ugyan egyike a már ismerteknek, de egy egyéves fiatal villás, így csak nézegetjük. Látunk több bakot megint, az egyik távolabbi már a sutáját kergeti, persze nem olyan hévvel mint mondjuk 2-3 hét múlva fogja, de a „jelek” már itt vannak. „Figyeld meg, ma ott fog a sarkon kijönni a sakál!” – hangzott a jóslat kísérőmtől, és egyszer csak a saroknál legelésző suta hatalmas ugrással arrébb terem és meredten/riadtan koncentrál az erdő felé. Már veszem a puskát. Ott a sakál, jön kifelé mint tegnap, csak sokkal közelebb van. Elér a völgy feléig a lekaszált részhez, barátom ráfüttyent, egy pillanatra megáll és elmegy a lövés. „Szép volt!”  - hallom és közben a sakál eltűnik a képből. Ismételek, nézem megint, elkezd vonyítani és emelgeti a fejét. Hátborzongató a hang, gondolkozom a lövésen megint de a fejét azért nem szeretném szétlőni, más meg nem nagyon látszik. Pár másodperc után tétován lábra áll és tesz pár lépést az erdő felé. Látom az oldalán az első lövés nyomát, de ismételek, ne szenvedjen, az üvöltését nem felejtem el egyhamar… A lövésre ismét eltűnik.
Leszállunk a lesről, lelépjük a távot és nézzük. Hihetetlen az öröm, és az is, hogy még 3-4 perccel a második lövés után is volt benne élet, pedig a lövedék az elvárt hatást hozta. Testközépen találta az első, ki-és bemenetnél is véraláfutás, kicsit srégen vitte a tüdőt, sérült a máj, belek, a kamra belülről szinte egy massza. Borzot lőttem így ott is hasonló volt a helyzet – kis lyuk ki-be de bent aztán… A második lövésem sajnos nyakon találta, 5-6 centi átmérőjű lyukat ütve kimenetkor. Fényképezés, telefonálás, öröm.

Fiatal kan aranysakál, lőtáv 157 lépés, lövés 20:48-kor 243Win kaliberrel, Nosler Partition 6,5g. Képet megpróbálok később felrakni.

Külön köszönet Gewehr fórumtársnak a másnapi segítségért a trófea megfelelő kezelésében.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1048 Dátum: 2014. Július 17. - 19:34:11 »

Ügyes voltál! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1049 Dátum: 2014. Július 17. - 20:19:56 »

Barni! Még egyszer nagy gratula!  Igen

Engedelmeddel mindjárt teszek föl képet az elkészült koponyáról.

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: