Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350575 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #960 Dátum: 2013. November 10. - 19:00:21 »

Én azért Csaba,nyugodt szívvel nyilvánítom ki elismerésemet,hiszen itt még a vak is látja,hogy az agancsuk 40 centiméter alatti,legalább 2. éves,a Waterland ( Nyihi)-ban meg még az ánusz-rózsájukat is látni...Meg Anti nemisis bikát akart lőni.... Sam6
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #961 Dátum: 2013. November 10. - 19:06:16 »

Én azért Csaba,nyugodt szívvel nyilvánítom ki elismerésemet,hiszen itt még a vak is látja,hogy az agancsuk 40 centiméter alatti,legalább 2. éves,a Waterland ( Nyihi)-ban meg még az ánusz-rózsájukat is látni...Meg Anti nemisis bikát akart lőni.... Sam6

 Röhög  Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #962 Dátum: 2013. November 10. - 19:07:52 »

Anti!
Gratulálok a szerencsés reggelhez! Emelem
Beszámoló? Türelmetlenül Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #963 Dátum: 2013. November 10. - 19:11:02 »

Anti! Gratulálok!  Emelem Emelem

Én nem követelem a beszámolót, én csak annyit kérek, vigyél ki arrafelé engem is vadászni...  :Mosolyog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #964 Dátum: 2013. November 10. - 19:46:24 »

Anti, nagy gratula Emelem  Piál
Én egynek is örülnék, még rózsa nélkül is Wave
Naplózva

Üdv Chris
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #965 Dátum: 2013. November 11. - 08:27:05 »

Anti! Igen
Üdv a sakáldublésok táborában!
A terítékhez így rózsák nélkül is Igen Piál Piál Táncol
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #966 Dátum: 2013. November 11. - 10:27:50 »

Sziasztok!  Emelem

Azért nem kell annyira sárgulni, „csak” az egyiket lőttem én. Stoel  Bár lőhettem volna akár mind a kettőt is…

Úgy történt, hogy - mint már annyiszor az elmúlt hetekben - dámok után cserkeltünk hivatásos vadász cimborámmal. Ebben a ~80 hektáros erdőcskében láttunk előző reggel egy nekem való selejt dán-birkát. OOO (Egy „talpigblázeresújgazdagvadász” után szabadon, aki bejelentkezett ennél a társaságnál, hogy ő itt dán birkát szeretne lőni. Nooormalis? Röhög) Ez a bika egyik oldalon dárdát, másik oldalon hasadt lapátot viselt. Nyálcsorog  Csak egy fél másodperc választotta el attól, hogy most nem a dám bikás topikba írok. Ugyanis nem lépett át a nyiladékon a tehenek után miközben én már céloztam, hanem hátat fordított és elszaladt. Fej a falba Rííí
Szóval a vasárnap reggel is itt talált minket, az éjszaka esett esőnek köszönhetően nesztelenül tudtunk osonni az átázott avaron. Egyszer csak mozgást vettünk észre előttünk ~120m-re. Keresőtávcsővel faggattuk az erdőt a jövevények kilétét illetően. Két állat keresztben halad előttünk kocogva, meg-megállva.
- Dámok?
- Nem, őzek!
Amikor kicsit tisztább részre értek:
- Húúú ’vazzze, ezek sakálok!!! Most már egyértelműen fel lehetett ismerni a „toportyánfírgeket” jellegzetes mozgásukról is.
Lali gyorsan felállította a háromlábú lőbotot, és én célra tartottam a puskát. A fák között haladva a sakálok pont mindig fa takarásában torpantak meg egy-egy pillanatra. A következő belátható részen már görbült a ravaszra az ujjam, amikor kicsúszott a lőbot egyik lába. - Hogy az a ***!  De Lali gyorsan korrigált a hibát és a szálkereszt újra követte a vadat. Ekkor társam elengedett egy éles cincogást, mire a elől haladó csikasz odakapta a fejét.
A csendet kettétörte a 9,3-as dörrenése.
A sakál eltűnt. Gyors ismétlés. Hol a másik?
A második rövidfarkú begyújtotta a rakétákat, és mivel nem tudta honnan is jött az „áldás” srégen felénk kezdett futni.
Ekkor megszólalt mellettem Lali: - Lőhetem én a másodikat? Még én se lőttem sakált. (Nála nem volt puska.)
Gondolkodás nélkül a kezébe nyomtam vasat, pedig még nem tudtam, hogy az enyém megvan-e.  Körömrágás
A sakál eddigre már csak ~40 méterre volt tőlünk, és Lajos úgy karikára lőtte, ahogy a nyulat illik. A meglőtt vad még forgott egy kicsit, gyorsan kapott még egyet a biztonság kedvéért, ami a bundájának nem tett túl jót.
Az általam meglőttet kerestük egy darabig (persze rossz helyen)  Eb a vadász és már a kétségek mardostak, mire végre megtaláltuk. Nem ment az egy centit se. Szépen lapocka mögött találtam el, nem sérült az irhája.
Hááát, az örömünk leírhatatlan volt…   Táncol Táncol Táncol Sokkal jobb volt így, mintha mindkettőt én lőttem volna (főleg ha esetleg el se találom a másodikat).

A képek:









Szép termetes felnőtt sakálok, lehettek vagy 15-16kg tömegűek. A szuka testre egy kicsit még nagyobbnak is hat, a kan -azt lőttem én - feje picit nagyobb.

Ha megkapom a cimborám képeit, majd azt is közzéteszem.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #967 Dátum: 2013. November 11. - 10:53:43 »

Anti, gratulálok a toportyánhoz! Így pedig, hogy a második lehetőséget átengedted a cimborádnak, fogadd elismerésemet is! Sajnos az ilyen önzetlen viselkedés kihalófélben van. Le merem fogadni, hogy sokkal boldogabb voltál te magad is, hogy így alakultak a dolgok, mintha mindkettőt te lőtted volna.  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #968 Dátum: 2013. November 11. - 10:57:44 »


Azért nem kell annyira sárgulni, „csak” az egyiket lőttem én.


Gratulálok!
 Igen

A kísérődnek még nagyobb gratuláció.
Még az se sokat von le az érdemeiből, hogy a futó sakált ágyúval lőtte karikára.  Ördög
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #969 Dátum: 2013. November 11. - 11:08:26 »

Gratulálok nektek!  Igen  Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #970 Dátum: 2013. November 11. - 11:22:15 »

Anti!
Önzetlenségből és Emberségből *5!  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #971 Dátum: 2013. November 11. - 11:35:28 »

- Ekkor megszólalt mellettem Lali: - Lőhetem én a másodikat? Még én se lőttem sakált. (Nála nem volt puska.)
Gondolkodás nélkül a kezébe nyomtam vasat, pedig még nem tudtam, hogy az enyém megvan-e.  Körömrágás






Ez szebben nem is alakulhatott volna! Igen
 Emelem


Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #972 Dátum: 2013. November 11. - 12:20:13 »

Sziasztok!  Emelem

Hááát, az örömünk leírhatatlan volt…   Táncol Táncol Táncol Sokkal jobb volt így, mintha mindkettőt én lőttem volna


 Igen

Hááát ,nem tudom mennyire berúgnánk a helyi korcsma hivatalban ha nekem így sikerülne toportyánt lűni !     Piál
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #973 Dátum: 2013. November 11. - 12:29:30 »

Sziasztok!  Emelem

Azért nem kell annyira sárgulni, „csak” az egyiket lőttem én. Stoel  Bár lőhettem volna akár mind a kettőt is…



Gratulálok Anti! Először is leveszem a kalapom  Emelem , meg másodszor is megemelem előtted!  Emelem   Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #974 Dátum: 2013. November 11. - 12:45:26 »

Szép volt Anti! Igen Wave
Az a puska nem csak szép lett, de látom remekül be is válik, más kezében is nagyon tudja a dolgát! További hasonló folytatást kívánok és lesem majd a dámbikás hozzászólásaid is! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: