Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350574 alkalommal)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #840 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 14:24:56 »

Sziasztok!
Sikerült már valakinek egynél többször behívni toportyánt???
Kérdésem az lenne, hogy ki milyen hanggal bírta rá őkelmét, hogy megmutassa magát. mert igazából megmozdul mindig, de fenének nem akar kijönni lövési lehetőséget adni...
Egész este meg vonítanak és már nem tom mit tegyek velük, bár sanszos, hogy a hajnal lesz a megoldás, csak komoly feladat, mert szűk a nyiladék, és nagyon tud magára vigyázni...

Szervusz!

En tobbszor is hivtam be sakalt Somogyban. Az esetek egy jelentos reszeben nem egy, hanem 2 vagy 3 sakal jott be a hivasra. Kulonbozo sipokat hasznaltam es nekem a legjobban a nemet Weisskirchen roka hivo sip jott be.

Volt olyan esetem, amikor ket sakal a hivasra elindult felem a bozotban, majd megkerultek a lest es szel alol probaltak kideriteni, ki bantja a nyulat. Sajnos amikor szagot kaptak, akkor azonnal elugrottak.

Rokat ugyanezen a lesen kulonbozo sipokkal tobbszor is lotavolba hivtam, de a sakal az mas. Az sokkal rafinaltabb. Az nem volt hajlando visszajonni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #841 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 14:46:41 »

Tisztelt vadásztársak!

Az ifjú sakál...

Augusztus 19. - én a rekkenő hőségben a 25 fős tagságból csak én gondoltam, hogy szúnyogot etetni jó, valamint hogy a változatosság is meglegyen, csak kiugrom egy amolyan " csak sötétedésig maradok" felkiáltású leskelődésre.
Járműnek a már 2 éve álló Steyr puch mopedet választottam, gondoltam igy a csak a szebbik felem kisebbik része izzad meg míg kiérek, a hátam nem. Naplemente előtt fél órával foglaltam helyet két 100 - 120 hektáros É - D - i tájolású kukoricatábla között az útkereszteződésben álló magaslesen... A meglepetés már kiérkezéskor adott volt, érkezem, lassítok, ránézek az útra, és majd kiestem a sisakból! 30 méterre tőlem két sakál áll a nyomvonalon, egymás mellett, nézik "ez milyen állat lehet". Hamar beugrottak a kukoricásban, én meg gyorsan fel a lesre, és pislogtam a les dél felé néző oldala mögül mint a béka. 10 perc várakozás után erősen törik a jobb kéz felé eső kukorica, kirohan egy őz a gidájával, ( szegény gida nagyot esett mert az jó méterrel lejjebb van mint a földek szintje... :/ ) olyan 100 méterre a lestől. Természetesen az útra való be- és lelépésüket már céltávcsövön át figyeltem, tűz kész állapotban. Amint beugrottak a bal kéz felé eső kukoricába, rá 15 másodperc múlva tőlem olyan 70 méterre és úgy 2 másodperc múlva  olyan 120 méterre kijött a két sakál. A közelebbi megállás nélkül áthaladt az úton, a távolabbi pedig tőlem távolodva indult el az úton. mivel lőhető felületet nem igazán mutatott, maradt a " hátulról nyakon" elv,  /kicsi cél  vagy talál vagy kicsit mozdul a kéz és sebzés nélkül távozik a delikvens /. Tudom nem tökéletesen vadászias, de a gidavadászat sakál módra, kicsit felkorbácsolta az indulataimat. ( bár ők is csak enni akarnak. ) A távolódó sakál nyakára céloztam - schneller be - jó 20 méteren ár kísérés - lövés - a sakál mozdulatlanul elnyúlik.
Sikerült, pontos és fájdalommentes lövést leadni.B bemenet a tarkón, 2 csigolyán áthaladva, a torkon át távozott a lövedék.
Kaliber 8*57IS
Lőszer: Norma Vulcan 12,7 gramm
Lőtáv: 162 méter
A sikeres vadászat után, Kismotoron vittem haza az Idei év első sakálját, a bőre pedig már besózva vár a szűcsmesterre.

Kívánok mindenkinek hasonló szép élményeket.
 





« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 30. - 16:42:07 írta Voldemort » Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #842 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 14:57:16 »

Húúúú , gratulálok  Igen
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #843 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 15:10:40 »



Az ifjú sakál...


 Igen

Nem rosszak azok a régi kis céltávcsövek...
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #844 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 15:11:53 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #845 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 15:16:53 »

Igen

Nem rosszak azok a régi kis céltávcsövek...

Nagyon szeretem Mosolyog Kiváló képet adnak, és az a magasított szerelék Mosolyog Nekem már jól jött egyszer Mosolyog
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #846 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 15:22:14 »

Tisztelt vadásztársak!

Az ifjú sakál...

Augusztus 19. - én a rekkenő hőségben a 25 fős tagságból csak én gondoltam, hogy szúnyogot etetni jó, valamint hogy a változatosság is meglegyen, csak kiugrom egy amolyan " csak sötétedésig maradok" felkiáltású leskelődésre.


Szervusz!

Gratulalok!!!

Igy fenykep alapjan ez nem egy fiatal sakal volt.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #847 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 15:25:09 »

Tisztelt vadásztársak!

Az ifjú sakál...


 




Gratulálok az elejtéshez, és a szép hosszú lövéshez!
 Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #848 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 17:46:48 »

Gratulálok Neked! A motorhoz is,nagyon fasza Puch!!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #849 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 18:17:28 »

Gratulálok!!! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #850 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 10:11:43 »

Gratulálok Neked! A motorhoz is,nagyon fasza Puch!!

*73 as szegény csak kicsit gyenge a lelkem, :Mosolyog inkább alföldi járgány.  a somogyi dombság horgait kanyar , ráférne a felújítás vagy lecserélem... Bár mióta sakálPuch lett nőtt a respektje  Vigyorog
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #851 Dátum: 2012. Augusztus 31. - 22:32:51 »

 Emelem Emelem



 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #852 Dátum: 2012. Október 16. - 18:02:07 »

Múlt hét hétfőn lejött egy vadászunk disznóra. Egy 15 hektárnyi nádas bokros fás helyre ültünk a két hosszanti oldalára. Hatkor ültünk fel. Janika pont velem szemben úgy 300 méternyire a másik oldalon. Amíg világos volt jól láttuk egymást. Ahogy felültem öt percre már törés és visítás a nádból. A lestől jobbra szóró. Kis idő múlva egy suta jött rá a bakgidájával. Jó darabig ott eszegettek. Én a nád felé fordulva figyeltem, mert nagyon virgonckodtak több helyről is a disznók, utólag úgy számoltuk a kettőnk információi alapján, hogy négy konda volt bent.
Egyszer csak, már erős szürkületben, nem sokkal hét óra előtt hangos csörtetéssel fejvesztve menekül a két őz a nád melletti tábla közepe felé. Ide mustár van vetve zöldtrágyának és most jó lágyékig érő és virágzik. Ahogy odakapom a hangra a fejem, először mintha egy róka szaladna az őzek után, de ahogy jobban megnézem, látom, hogy sakál. Veszem rögtön a puskát, de már olyan szögben van jobbra hátrafelé, hogy nem tudok ráfordulni. Át kell lépnem az ülésdeszkán. Rögtön kiszúrja a mozdulatom nincs messzebb negyven méternél. Beszalad a mustárba. Olyan nyolcvan-kilencven méterre egy ritkás foltban megáll és visszanéz.  A lövésre becsapódás és eltűnik. Lemegyek, megkeresem.
Sajnos sikerült a fejét tropára lőnöm. Egy elég nagy szuka. Második sakálom.
Ahogy visszaülök öt perc múlva a disznók ugyanúgy törnek, ötven méterre a nádban, mintha misem történt volna.,
Aztán kilenckor sikerült két kis süldőt kivenni közülük. Csörgök Janikának, hogy befejeztem és beviszem őket a vadászházhoz. Ő még marad, mert ott is nagy a mozgás. Bevittem a két disznót és felakasztottam a rénfára. Reggel, amikor mentem ki már négy lógott rajta.





« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 17. - 10:15:14 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #853 Dátum: 2012. Október 16. - 18:34:32 »

Ez igen! Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #854 Dátum: 2012. Október 16. - 18:36:45 »

Szép este volt!
Gratulálok! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: