Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350581 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #810 Dátum: 2012. Július 30. - 14:58:05 »

Szervusz!

Sajnos igy kaptam meg a koponyat a vadortol. Tudom, hogy pajzsra szereles elott megint be kell tennem a vizbe fozni.

Szerintem főzni már nem szabad, csak beáztatni, lekapargatni a felesleget, zsírtalanítani, és fehéríteni!!!

Az a vadőr pedig amelyik így kiadja a kezéből..... Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #811 Dátum: 2012. Július 30. - 15:41:11 »

Szerintem főzni már nem szabad, csak beáztatni, lekapargatni a felesleget, zsírtalanítani, és fehéríteni!!!

Az a vadőr pedig amelyik így kiadja a kezéből..... Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás

Teljesen egyetértek.
Igen Igen
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #812 Dátum: 2012. Július 30. - 19:05:24 »

Szerintem főzni már nem szabad, csak beáztatni, lekapargatni a felesleget, zsírtalanítani, és fehéríteni!!!
Az a vadőr pedig amelyik így kiadja a kezéből..... Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás
+1!
Főzni ne!!!
Jó kézmeleg mosogatószeres vízbe áztatni egy órácskát, majd jöhet a kiscsavarhúzó (a hallójárat nincsen kiszedve, azt ki kell pattintani) és a bicska (lekapirgálni az összes lágyszövetet).
Majd egy edénybe jó forró vizet tenni (amit éppen elvisel a kéz ha ráfröccsen), bele mosogatószert és jól lecsutakolni körömkefével.
Aztán hidegvizes öblítés és lecsepegtetés után neki a hidrogénperoxiddal.

Aki pedig ezt a szörnyűséget így ki merte adni a kezéből, az sz@rja is le mindkettőt!!!! Woest
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #813 Dátum: 2012. Július 31. - 10:15:36 »


Aki pedig ezt a szörnyűséget így ki merte adni a kezéből, az sz@rja is le mindkettőt!!!! Woest

 Igen     Szakmai igényesség ó hol vagy már !    (TISZTELET A KIVÉTELNEK !  Meghajol )
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #814 Dátum: 2012. Július 31. - 17:20:46 »

+1!
Főzni ne!!!
Jó kézmeleg mosogatószeres vízbe áztatni egy órácskát, majd jöhet a kiscsavarhúzó (a hallójárat nincsen kiszedve, azt ki kell pattintani) és a bicska (lekapirgálni az összes lágyszövetet).
Majd egy edénybe jó forró vizet tenni (amit éppen elvisel a kéz ha ráfröccsen), bele mosogatószert és jól lecsutakolni körömkefével.
Aztán hidegvizes öblítés és lecsepegtetés után neki a hidrogénperoxiddal.

Aki pedig ezt a szörnyűséget így ki merte adni a kezéből, az sz@rja is le mindkettőt!!!! Woest

Szervusz!

A hetvegen meg fogom csinalni a koponyat a leirt "recept" alapjan.

Az igazsag az, hogy Somogyban lottem ezt a sakalt, nem a sajat teruletemen. Azon a teruleten ked vador is volt. Az egyik vador elore szolt, hogy O nem hajlando megfogni a sakalt meg gumikesztyuben sem... Kifozesrol meg plane nem lehet szo...

A masik vador kifozte nekem a koponyat, de az egyik hatso fog jobb oldalrol mar most hianyzik.

A hetvegen megprobalom szo szerint tisztaba tenni a dolgokat.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #815 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:33:14 »

Lenne egy kérdésem hozzátok!

Amikor egy koponya már belekerül az üstbe, és mint tudjuk nem 3-4 percet tölt el benne, a főzés után kell-e még tartani valami fertőző betegségtől.
Természetesen nem megenni akarom.  Ördög Ördög Röhög
Nyilván a ragadozóval, csak gumikesztyűben "dolgozok", de néha kilukad...

 Wave
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #816 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 09:57:34 »

Amikor egy koponya már belekerül az üstbe, és mint tudjuk nem 3-4 percet tölt el benne, a főzés után kell-e még tartani valami fertőző betegségtől.
Nem.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #817 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 12:30:51 »

Amikor egy koponya már belekerül az üstbe, és mint tudjuk nem 3-4 percet tölt el benne, a főzés után kell-e még tartani valami fertőző betegségtől.

Igen !  AIDS , Trichomonas , Amőbás dizentéria , Ebola ... stb.  !   Ördög   Vigyorog

 Wave  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #818 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 14:18:51 »

Igen !  AIDS , Trichomonas , Amőbás dizentéria , Ebola ... stb.  !   Ördög   Vigyorog

 Wave  Emelem


Hát benned lehet bízni...  Ördög

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #819 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 17:47:12 »

Lenne egy kérdésem hozzátok!

Amikor egy koponya már belekerül az üstbe, és mint tudjuk nem 3-4 percet tölt el benne, a főzés után kell-e még tartani valami fertőző betegségtől.
Természetesen nem megenni akarom.  Ördög Ördög Röhög
Nyilván a ragadozóval, csak gumikesztyűben "dolgozok", de néha kilukad...

 Wave

Szia!

Veszettségtől nem kell tartani, azt biztos. Sajnos nekem volt esélyem egyszer rá és nagyon kiműveltem magam a nagy besz@r@s hatása alatt. Vigyorog
A veszettség kórokozója +45C-fokon néhány óra alatt válik hatástalanná, míg +80C-fokon akár 2 perc alatt is megsemmisül és nem lesz fertőzőképes.
A csontleveshez a fentiek értelmében jó étvágyat kívánok, akár fogyasztható is, csak előtte ne felejtsd el bezöldségelni Kacsint Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #820 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 18:06:12 »

Szia!

Veszettségtől nem kell tartani, azt biztos. Sajnos nekem volt esélyem egyszer rá és nagyon kiműveltem magam a nagy besz@r@s hatása alatt. Vigyorog
A veszettség kórokozója +45C-fokon néhány óra alatt válik hatástalanná, míg +80C-fokon akár 2 perc alatt is megsemmisül és nem lesz fertőzőképes.
A csontleveshez a fentiek értelmében jó étvágyat kívánok, akár fogyasztható is, csak előtte ne felejtsd el bezöldségelni Kacsint Emelem

Megfőzted a kezed?  Stoel Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #821 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 19:14:32 »

Megfőzted a kezed?  Stoel Ördög

Nem kellett, volt hús a lében elég. Ördög
Szakmai cikk volt, amit olvastam. Ott kitért a szerző a veszettség kórokozójának ellenálló képességére is.  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #822 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 17:10:16 »

Sziasztok!
Eddig kétszer lebegett a fejem felett a veszettség elleni oltás esélye. Mindkétszer megúsztam....fertőzés és oltás nélkül. Vigyorog
Azóta óvatos lettem... Rókához, borzhoz vagy elhullott vadhoz csak kesztyűben nyúlok.
Vizsgálókesztyűből minden táskám, hátizsákom, mellényem zsebében lapul 3-4 pár.
A veszettség mára már nem olyan számban fordul elő, mint abban az időben, amikor vadászni kezdtem. De egyéb fertőzéseket könnyen össze lehet szedni.
Az  Ördög soha nem alszik, csak szunyókál...
Akit bővebben érdekel ez a téma az a vadbetegségekekkel foglalkozó szakkönyvekben elegendő információt talál.
Szerzőket és címeket szándékosan nem írtam.... Mosolyog
Üdv: J. vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #823 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 14:07:39 »

Főzni ne!!!
Jó kézmeleg mosogatószeres vízbe áztatni egy órácskát, majd jöhet a kiscsavarhúzó (a hallójárat nincsen kiszedve, azt ki kell pattintani) és a bicska (lekapirgálni az összes lágyszövetet).
Majd egy edénybe jó forró vizet tenni (amit éppen elvisel a kéz ha ráfröccsen), bele mosogatószert és jól lecsutakolni körömkefével.
Aztán hidegvizes öblítés és lecsepegtetés után neki a hidrogénperoxiddal.

Aki pedig ezt a szörnyűséget így ki merte adni a kezéből, az sz@rja is le mindkettőt!!!! Woest

Szervusz!

Koszonom a jotanacsokat!

A hetvegen megcsinaltam a koponya tisztitast. Egyszer mosogatoszeres forro vizben es utana enzimes mososzeres forro vizben aztattam a sakal koponyat. Eleg sokat sikerult le es kiszednem a koponyan hagyott lagy reszekbol.

Szaradas utan a koponyat lefeheritettem.

Koszonet Egonek a vegyszerert!!!

Hamarosan felteszek majd kepet, hogy mit sikerult alkotni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #824 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 17:34:23 »

Megcsinaltam a sakal koponyamat es kifeheritettem.

Ez lett az eredmeny.

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: