Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350575 alkalommal)
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #795 Dátum: 2012. Május 22. - 08:46:49 »

Gratulálok az elejtőnek!  Emelem

Ma fél méteren múlt, hogy az Öreglaki vadfeldolgozó közelében el nem ütöttem egy sakált pirkadatkor.
K.rva nagyot fékeztem, hogy elkerüljem az ütközést, mert azt hittem, hogy róka. Utólag meg azt bántam meg, hogy nem adtam egy kövér gázt....
A galytörő rács miatt nem lett volna gáz, de rókát nem ütök el szívesen, és először annak tűnt. Dúvadazni mentem Kaposváron túl, ezért bent volt a sörétes, meg is álltam, nyomtam bele 6-os sörétet, mert azt hitem, hogy még a bokoban kuksol, de amikor nézem, már a szántásban kullogott jó 100 méterre  Woest



Jó reggelt mindenkinek!

Szegény rókát autóval ne bántsuk, semmi nem érdemli meg az autós gázolást. Komolyan megálltál ? azért ez merész  Meglepődött

A pirkadatkori mozgás egyébként érdekes, és én is találkoztam vele akkor. Azt a tényt, hogy általában ( hangsúlyozom általában ) este 10 - 11 és hajnal 4 között mozog, csak megerősíteni tudom. De most jön rájuk a dér, mert a Juniusi hajnal 4 már erősen viálgos lesz igy lehet suppogtatni Mosolyog

Csak ne csörögne olyan korán 1/4 4 kor a vekker....  Rííí  

Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #796 Dátum: 2012. Május 22. - 09:06:09 »

Jó pár éve történt, Tomi bácsi Barátom is meghalt már akivel ez az eset történt:
Az 51-es úton jött Budapestre egy májusi őzvadásztatás után, vasárnap délután.  Valahol Áporka környékén meglátott a vetésen egy rókát ami a nyulakat kerülgette. Lehúzódott az út szélére, elővette a golyóst, szépen ráfeküdt a ©koda motorház tetejére, és meglőtte a rókát.  Az 51-en egymást érték az autók, de senki sem szólt egy szót sem.
Aztán mint aki jól végezte a dolgát összepakolt, és besétált a vetésre a rókáért.
Miután felvette a rókát, beült a kocsiba és elkezdte keresni a helyi vadőrt a környező településeken, de nem tudták merre van.  Három órát autózgatott mire megtalálta a vt elnökét, és átadta neki a rókát. Az elnök levegőt sem kapott mikor az Öreg odaadta.
Tomi bácsi meg azon akadt ki, hogy az elnök miért nem örül, hogy meglőtte a rókájukat!
 Erdőmérnök volt, nálunk vadászmester, és elnök is, de soha nem értette meg miért volt mindenki kiakadva mikor elmesélte.  Fejvakarás Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #797 Dátum: 2012. Május 22. - 09:29:47 »

Erdőmérnök volt, nálunk vadászmester, és elnök is, de soha nem értette meg miért volt mindenki kiakadva mikor elmesélte.

Nagy volt a gondolkodásbeli különbség . . . !!!   Kacsint Wave Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #798 Dátum: 2012. Május 22. - 20:38:45 »

Dúvadazó "vendég" vagyok azon a részen, meg vadkáros "megkért" vadász kukoricaturkálás idején.

Amúgy a sakál annyira megtépázta a gidákat tavaly és idén, hogy nem tudok kíméletes lenni vele... a társaság meg is kérte és meg is kapta az egész éves engedélyt sakálra.  Emelem

(olyan helyen, ahol nem ismernek, ilyet nem csinálnék)
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #799 Dátum: 2012. Május 23. - 09:25:06 »

Dúvadazó "vendég" vagyok azon a részen, meg vadkáros "megkért" vadász kukoricaturkálás idején.

Amúgy a sakál annyira megtépázta a gidákat tavaly és idén, hogy nem tudok kíméletes lenni vele... a társaság meg is kérte és meg is kapta az egész éves engedélyt sakálra.  Emelem

(olyan helyen, ahol nem ismernek, ilyet nem csinálnék)

Ezzel teljesen egyetértek. Ilyen időszakban ha lehet a rókát is kíméli az ember, bár ilyenkor a legnagyobb a kártétele, de ez örök dilemma marad. Itt mindenkinek magával kell elszámolnia Mosolyog 

A hétvégén megint rá fogom szánni az egyik hajnalt  Kávé, hogy ha lehet a megcsípjem az egyik tavalyi sakál fiatalunkat Mosolyog Már háromszor láttam azonos körzetben, lassan kitapasztalom.   Sam6

Esküszöm van olyan nehéz lenyomozni, és kiszámítani mint egy rutinos vadkant. Mosolyog
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #800 Dátum: 2012. Május 23. - 16:24:29 »

   Sam6

Esküszöm van olyan nehéz lenyomozni, és kiszámítani mint egy rutinos vadkant. Mosolyog

Ha összehasonlítom hogy mennyi kant lőttem ?  Mosolyog  és mennyi sakált ?  Rííí     (egyet se)
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #801 Dátum: 2012. Május 23. - 17:14:40 »

Ha összehasonlítom hogy mennyi kant lőttem ?  Mosolyog  és mennyi sakált ?  Rííí     (egyet se)


Üdv a Vadásznak Mosolyog

A kanok közül csak a lesszék + rácserkelés  vagy  a csak cserkelés kombinációval elejtetteket számold Mosolyog  A sakál meg megadja Szent Hubertusz Mosolyog  Ja és rögtön utána menj el lottózóba is Mosolyog   / nekem bejött, bár én nálam kaparós sorsjegy volt csak de nyerő szelvény Mosolyog /

Károly.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #802 Dátum: 2012. Május 23. - 18:24:58 »

Üdv a Vadásznak Mosolyog

A kanok közül csak a lesszék + rácserkelés  vagy  a csak cserkelés kombinációval elejtetteket számold Mosolyog  A sakál meg megadja Szent Hubertusz Mosolyog  Ja és rögtön utána menj el lottózóba is Mosolyog   / nekem bejött, bár én nálam kaparós sorsjegy volt csak de nyerő szelvény Mosolyog /

Károly.

Ízlés dolga de pl. amelyik majdnem feldöntött székestöl arra nem sokat kellett cserkelni !  Kacsint A hajtásban lőtt az neked smafu ?  Rííí  Azért én számolom ám midet még ha véletlenül lesről vagy szórón is sikerül elejteni.   Emelem
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #803 Dátum: 2012. Május 24. - 09:00:29 »

Ízlés dolga de pl. amelyik majdnem feldöntött székestöl arra nem sokat kellett cserkelni !  Kacsint A hajtásban lőtt az neked smafu ?  Rííí  Azért én számolom ám midet még ha véletlenül lesről vagy szórón is sikerül elejteni.   Emelem

Jó reggelt!

Számolom mindet , de a cserkelés kicsit hosszabb izgalom Mosolyog Szeretem lenyomozni ha lehet.  Most kukoricavetéskor is kockásra ültem a hátsó felemet :/ igy most pár hónapig ha lehet ülőkén van széken ülök.  Kacsint

Viszont a lesszékkel kapcsolatban jut eszembe, Április 14. én hajnali lesen ültem egy beerdősödött legelőn, jött egy konda, az egyik koca jobbról a bokrok között sündörgött, kvázi magára vonta a figyelmemet, a másik ( ekkor még nem tudtam hogy van másik ) a hátam mögött "becserkelt"  a leslétrát szagolgatta....  melegem lett a gondolattól, hogy mi lenne ha most széken ülnék.   Fejvakarás

Üdv:

Károly.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #804 Dátum: 2012. Május 24. - 18:24:39 »

a hátam mögött "becserkelt"  a leslétrát szagolgatta....  melegem lett a gondolattól, hogy mi lenne ha most széken ülnék.   Fejvakarás

Semmi! Legfeljebb előbb kiszagol és esetleg meg sem látod!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #805 Dátum: 2012. Július 27. - 17:09:55 »

Elkeszult a Somogyorszagban teritekre hozott sakal koponyam.

Erdekes, hogy milyen eros horony van a koponya vegen. Ugy tudom kutyanal es rokanal is van ilyen, de nem ennyire karakteres.



Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #806 Dátum: 2012. Július 27. - 17:43:24 »

Elkészült? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #807 Dátum: 2012. Július 27. - 17:45:37 »


Erdekes, hogy milyen eros horony van a koponya vegen. Ugy tudom kutyanal es rokanal is van ilyen, de nem ennyire karakteres.


Tarajnak hívják, ragadozóink közül a borznak a legnagyobb.
Minél nagyobb, annál több izom tud rá tapadni, és annál erősebbet tud harapni. Legalábbis ez rémlik.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #808 Dátum: 2012. Július 27. - 19:45:34 »

Elkeszult a Somogyorszagban teritekre hozott sakal koponyam.
Üdv!
A koponyán látható besárgult részeket még alaposan el kell távolítani, majd újra zsírtalanítani és fehéríteni.
Máskülönben nem kell hozzá fél év és egy teljesen átavasodott bűzgóc lesz belőle OOO
A tarajra pedig valóban a rágóizomzat tapad, minél magasabb a taraj, annál erősebb az izomzat és a harapás.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #809 Dátum: 2012. Július 30. - 14:19:22 »

Üdv!
A koponyán látható besárgult részeket még alaposan el kell távolítani, majd újra zsírtalanítani és fehéríteni.
Máskülönben nem kell hozzá fél év és egy teljesen átavasodott bűzgóc lesz belőle OOO

Szervusz!

Sajnos igy kaptam meg a koponyat a vadortol. Tudom, hogy pajzsra szereles elott megint be kell tennem a vizbe fozni.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: