Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350574 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #705 Dátum: 2012. Február 15. - 18:26:52 »

Hozzánk is már elérkeztek. Asszem itt stop lesz. Sakál esetében azt mondom, hogy jó szomszédság nekünk Ausztria.....
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 15. - 18:28:47 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Pocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #706 Dátum: 2012. Február 15. - 18:59:52 »

Sziasztok !

A gönyüi erdőn kb. 1.5 órája löttek egy sakált.
A hamadikat.

                                              Pocok
Naplózva

...Bár az ősember ösztönös hajlamait a civilizáció fékezi
bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír...
                                     (G. de Maupassant)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #707 Dátum: 2012. Február 15. - 19:07:37 »

Sziasztok !

A gönyüi erdőn kb. 1.5 órája löttek egy sakált.
A hamadikat.

                                              Pocok

Te ne a Mohával tárgyalj, írd a sakálos beszámolót, meg pakold a képeket a picr.de-re!   Türelmetlenül  Tasli
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #708 Dátum: 2012. Február 15. - 19:07:55 »

Most már legalább avathatod a kollégákat!  Kacsint Ördög Emelem
Naplózva
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #709 Dátum: 2012. Február 15. - 19:10:31 »

Sziasztok !

A gönyüi erdőn kb. 1.5 órája löttek egy sakált.
A hamadikat.

                                              Pocok

Kicsit feljebb kb. Mosonmagyaróvár környékén nem tudod észleltek/lőtek-e már sakált? Gondolom a Duna nem jelentene nekik határt...

 Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #710 Dátum: 2012. Február 15. - 19:13:04 »

Sziasztok !

A gönyüi erdőn kb. 1.5 órája löttek egy sakált.
A hamadikat.

                                              Pocok

Az már csak 30km...még a végén hozzánk is betörnek, szívesen találkoznék egyel, ragadozókért különös tisztelttel, érdeklődéssel vagyok, kár hogy ha megjelenne az rövid időn bellül több bosszúságot okozna mint örömöt.
 Emelem
Naplózva

Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #711 Dátum: 2012. Február 15. - 19:27:36 »

Az már csak 30km...még a végén hozzánk is betörnek, szívesen találkoznék egyel, ragadozókért különös tisztelttel, érdeklődéssel vagyok, kár hogy ha megjelenne az rövid időn bellül több bosszúságot okozna mint örömöt.
 Emelem

Bence!
Van már a szomszédban is, túl rajtatok. Győrújbaráton az Ákos látott már náluk sakált.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #712 Dátum: 2012. Február 15. - 20:12:30 »

Látom terjednek a hírek Gönyüről  Vigyorog  Vigyorog  Vigyorog
Nyáron nekem is volt szerencsém látni sakált élőben, csak első alkalommal nem tudtam hova tenni, hogy milyen jószág lehetett.
De utólag leesett a húszfillér!
Pocok, gratulálok utólag is!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 15. - 20:16:02 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #713 Dátum: 2012. Február 15. - 21:47:36 »

Amúgy már 10 évvel ezelőtt is lőttek aranysakált Győr környékén (a bőnyi területeken).
Érdekes hogy ahol még csak terjedőben vannak a sakálok,ott nem nagyon hallatják a hangjukat.
De ahol már állandó populációi alakultak ki ott elég zajos társaság a megfigyelések alapján.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #714 Dátum: 2012. Február 15. - 21:54:25 »

Bence!
Van már a szomszédban is, túl rajtatok. Győrújbaráton az Ákos látott már náluk sakált.

Igen???
Na ezt sem hallottam. Akkor könnyen lehet, (sőt) hogy van itt is csak maximum még senki nem találkozott vele, vagy csak jó messziről rókának nézte.
 Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #715 Dátum: 2012. Február 15. - 22:02:12 »

Amúgy már 10 évvel ezelőtt is lőttek aranysakált Győr környékén (a bőnyi területeken).
Érdekes hogy ahol még csak terjedőben vannak a sakálok,ott nem nagyon hallatják a hangjukat.
De ahol már állandó populációi alakultak ki ott elég zajos társaság a megfigyelések alapján.

Ebben lehet valami, mert nálunk is láttam már (nem csak én)  kettőt, de hangjukat soha nem halljuk!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #716 Dátum: 2012. Február 15. - 22:38:25 »

Nálunk minimális számú egyed van, eddig kettő került terítékre az elmúlt pár évben, de tavaly az idény végén igencsak vonyítottak... Velőtrázó az a szinte gyereksírás-szerű hang, ahogy a maga módján belebömböl a csendes fauna éjjeli pihenőjébe. Azóta sosem hallottam, bár látni már látták őket azóta is.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #717 Dátum: 2012. Február 15. - 22:47:06 »

Felénk már rendszeresen van- észre is lehet venni az őzállományon. Nyáron (de főleg július-augusztus környékén) rendszeresen hallani is lehet őket. De puskavégre csak elvétve kerül Fejvakarás

Azon viszont nem csodálkozom, hogy Móvár környékén járnak, mivel a folyók árterein nyomult előre a terjedéskor és onnét rajzottak ki oldalirányba. A Fertő-tónál, a Hanságban és a szigetközben már 2002-ben láttak sakált a nemzeti parkosok, míg nálunk -Kecskemét környéke-, csak két-három éve jelentek meg nagyobb számban. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Pocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #718 Dátum: 2012. Február 16. - 00:56:23 »

                                                                                
 Az első sakálom !

Mióta tudom , hogy elterjedtek és már egy-egy példányt elejtettek , azóta  az álmaim netovábbja . Régóta szerettem volna teritékre hozni egyet .
Most meadatott a lehetőség és ezt nem hagyhattam ki.
    Egy pár mondatban leirnám , az elejtés körülményeit , érzéseimet .
Vasárnap sakálhajtáson voltunk Martonvásáron . Leálló voltam Voldi és Eb között , egy úton ami keresztben átszelte az erdőt. Egy váltó mellé álltam  úgy , hogy a váltóról nézve takarásba legyek. Nem kell sokat várni , szinte még el sem indult a hajtás  neszt , lépéseket hallok . Valami jön ! Kinézek a takarásból …. Sakál ! Egy másodperc kétejem sem volt mi az   ( addig még nem láttam élőben ) . Egyenesen felém jön . Észrevett !!! Kapom a puskát erre befodul keresztbe , de már megy is . Nem tesz két lépést mikor a sörétraj utóléri , amit az Izs 16-osomból küldtem utána . Jelzi a találatot , elesik , de már kel is fel és megy tovább.
Nem vagyok rest , ismételek . Nyikkan egyet és gombóccá kapja magát . Ekkor már a szivem a torkomban dobog . De megint feláll és elindul ! Némi kapkodás után újratöltök és útjára eresztem a harmadik lövést .  Erre mint egy zsák eldől . Megvagy!!!  Hát sikerült!
Fucsa érzés kerit hatalmába , a gyomrom egykupacba az érzékeim bizseregnek . Feszült vagyok mint egy kitörni készülő vulkán . Az örömtől megrészegülv állok ,  még remegnek a lábaim . Ó de csodálatos állat , nem győzök betelni vele , és az enyém! Alig tudok uralkodni magamon , legszivesebben beleorditanám a nagyvilágba „ MEGVAN AZ ELSŐ „ de nem tehetem , hisz , szinte még el sem indult a vadászat . Az öklöm az égbe csapom olyan erővel , hogy szinte kiszakad a karom . Igy tudatom a szomszédokkal , hogy sikerült , igen sikerült .
  Hatalmas élmény volt !
 Hát igen , még a mai mapig végigizgulom minden egyes másodpercét ha vissza gondolok .

  A sakálról annyit :
Szuka volt és hatalmas a hasa , ami némi gyanúra adott okot .
Nem  sok sörét találta el , de azok jó helyen . Nyakán , fején meg a farán  ami nem számottevő . A végzete az a két szem sörét volt amely az agykoponyát ütötte át .
 Teljes preparátum lesz belőle .
A testet elhoztam a preparátortól . kifőztem a koponyát .
A boncolás után kiderült , nem anyaállat volt , csak jollakott , de nagyon .
Gyomrában félig emésztett és még emésztetlen őzmaradványok voltak .  
Valószinü egy gida volt az áldozat , (bár már ilyen korra anyányiak a gidák) ezt a benne talált 5cm-es nyelvből gondolom . Emellett még gégét , fejbőrt némi húst találtam .
Talán épp lakmározás közben zavarták meg .

Egy örök emlék marad számomra !

Hát ez az én történetem

                                                        Üdvözlettel :         Pocok


« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 17. - 11:10:25 írta Voldemort » Naplózva

...Bár az ősember ösztönös hajlamait a civilizáció fékezi
bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír...
                                     (G. de Maupassant)
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #719 Dátum: 2012. Február 16. - 06:23:14 »

Gratulálok!  Emelem 
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: