Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350574 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #690 Dátum: 2012. Február 13. - 08:03:33 »

 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #691 Dátum: 2012. Február 13. - 09:13:23 »

 Emelem
Gratulálok a csapatnak, és külön az elejtőknek!  Igen Taps
Sajnálom, hogy én nem tudtam menni. Rííí (Majd egész nap az előző nap lőtt kolbásznak való dámot csontoztam... Stoel)
Ki lőtte a sakált?

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #692 Dátum: 2012. Február 13. - 09:14:19 »

Emelem
Gratulálok a csapatnak, és külön az elejtőknek!  Igen Taps
Sajnálom, hogy én nem tudtam menni. Rííí (Majd egész nap az előző nap lőtt kolbásznak való dámot csontoztam... Stoel)
Ki lőtte a sakált?

 Wave

Pocok
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #693 Dátum: 2012. Február 13. - 10:37:31 »

Gratulálok a csapatnak és az elejtőknek!  Igen
Biztos megint egy felejthetetlen vadászatot sikerült összehozni Bion

 Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #694 Dátum: 2012. Február 13. - 12:19:00 »

Gratulálok Urak!  Igen Igen Igen

 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #695 Dátum: 2012. Február 13. - 19:24:04 »

Minden tiszteletem!  Emelem
Naplózva

Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #696 Dátum: 2012. Február 14. - 17:05:12 »

Lehet hogy csak én hiányolom?  Fejvakarás

Láthattunk ugyan néhány képet a vasárnapi vadászatról, de egy nyamvadt, pár soros beszámolót, illetve az elejtőtől is néhány sort azért szívesen láttam volna!    Tasli
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #697 Dátum: 2012. Február 14. - 22:51:48 »

http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fbulvar%2F2012%2F02%2F14%2Ftoportyanfereg-invazio_veszprem_megyeben%2F
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hunter87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #698 Dátum: 2012. Február 15. - 07:44:30 »

Gratulálok  Emelem Külön örvendek,hogy nálunk apasztottátok a "Dúvadat". Sajnos nem tudtam ott lenni. Még egyszer gratulálok a sikeres elejtőknek.
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem.
Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély,
erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #699 Dátum: 2012. Február 15. - 07:53:52 »

Szervusztok .
Ezért megint kapni fogok az biztos De érdemes elolvasni Heltai Miklós http://www.libri.hu/konyv/emlos-ragadozok-magyarorszagon.html
könyvét egy kicsit más szemszögböl világitja meg az Aranysakált.
Tudom a papir és tudomány mindent elbir de azért érdemes szerintem mivel nem sokk tudamányos értekezés van róla.
Ebben a könyvben nem csak a sakálról ír,hanem  többiről is.

Üdv:HSanyi
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #700 Dátum: 2012. Február 15. - 09:27:52 »

Szervusztok .
Ezért megint kapni fogok az biztos De érdemes elolvasni Heltai Miklós http://www.libri.hu/konyv/emlos-ragadozok-magyarorszagon.html
könyvét egy kicsit más szemszögböl világitja meg az Aranysakált.
Tudom a papir és tudomány mindent elbir de azért érdemes szerintem mivel nem sokk tudamányos értekezés van róla.
Ebben a könyvben nem csak a sakálról ír,hanem  többiről is.

Üdv:HSanyi

Üdv!

Én olvastam már több sakálról szóló anyagot is Heltai Miklós (és Lanszky József) tollából, és hát van különvéleményem.
Valahogy mindig  az szerepel egyfajta konklúzióként, hogy a sakál nem igazán jelent veszélyt a nagyvadállományra.
Nos, valahogy a zalai, somogyi, bács-kiskuni tapasztalatok nem ezt igazolják.
Úgy gondolom alapvető probléma az, hogy az ő vizsgálataik jellemzően 2005-2006 körüliek, vagyis jócskán a populáció megugrása előtt készültek, az akkori - de akár csak a 3-4 évvel ezelőtti - létszám mellett még helytálló megállapítások ma már biztosan nem érvényesek.
A másik dolog amit fenntartással kezelek az a hullatékvizsgálatok alapján történő kijelentés, miszerint a sakál csekély mértékben fogyaszt nagyvadat, ezért nem okoz kárt az állományban.
Egyrészt - ez nekem vesszőparipám - aki valóban szignifikáns mintavételt tud produkálni azt én délben a Kossuth téren orálisan...
Másrészről viszont nem számol azzal, hogy a károkozás nem csak a közvetlen táplálkozásból származik, hanem pusztán a nagy létszámú jelenlétből fakadó zavarásból is, amely főleg az őzek szaporodási és utódnevelési eredményességét csökkenti drasztikusan.


Naplózva
Bartalis László
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 312


« Új üzenet #701 Dátum: 2012. Február 15. - 11:59:58 »

Sziasztok!

Csak egy adalék a sakál elterjedéséről,tegnap lőttek Bugyi és Ürbő között egy nagy szukát.
Ez Pesttől kb 25 km.

Üdv
Laci
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #702 Dátum: 2012. Február 15. - 12:13:55 »

Sziasztok!

Csak egy adalék a sakál elterjedéséről,tegnap lőttek Bugyi és Ürbő között egy nagy szukát.
Ez Pesttől kb 25 km.

Üdv
Laci
Bugyi és Ürbő között? Akkor azok már az emberekhez is hozzá vannak szokva, mert azon a részen megy legeltetés is, szántóföldi növénytermesztés és sóderbányászat is... minden van, csak zavarásmentes, nyugodt környezet nincs. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #703 Dátum: 2012. Február 15. - 16:02:11 »

Bugyiban lőttek? Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2012. Február 15. - 16:18:39 »

Üdv!

Én olvastam már több sakálról szóló anyagot is Heltai Miklós (és Lanszky József) tollából, és hát van különvéleményem.
Valahogy mindig  az szerepel egyfajta konklúzióként, hogy a sakál nem igazán jelent veszélyt a nagyvadállományra.
Nos, valahogy a zalai, somogyi, bács-kiskuni tapasztalatok nem ezt igazolják.
Úgy gondolom alapvető probléma az, hogy az ő vizsgálataik jellemzően 2005-2006 körüliek, vagyis jócskán a populáció megugrása előtt készültek, az akkori - de akár csak a 3-4 évvel ezelőtti - létszám mellett még helytálló megállapítások ma már biztosan nem érvényesek.
A másik dolog amit fenntartással kezelek az a hullatékvizsgálatok alapján történő kijelentés, miszerint a sakál csekély mértékben fogyaszt nagyvadat, ezért nem okoz kárt az állományban.
Egyrészt - ez nekem vesszőparipám - aki valóban szignifikáns mintavételt tud produkálni azt én délben a Kossuth téren orálisan...
Másrészről viszont nem számol azzal, hogy a károkozás nem csak a közvetlen táplálkozásból származik, hanem pusztán a nagy létszámú jelenlétből fakadó zavarásból is, amely főleg az őzek szaporodási és utódnevelési eredményességét csökkenti drasztikusan.



Igen   Nem bánnám ha sose lőnék belőlük azzal a feltétellel hogy sose látom és főleg soha nem hallom az éktelen undorító koncertjüket !  Rííí
Mondhatnak, írhatnak akármit ! Én a saját tapasztalataimnak hiszek. Azon a területen ahol a Gyulaj Zrt vel vagyunk határosak 5 éve még a szórókon 10-20 őz jelent meg egy ilyen havas éjszakán. A minap csak kettő (2) darab jött rá éjjel 11 -ig. Viszont 4-5 éve szinte mindig hallom a sakál-vokált és nagy néha látni is egy egy példányt.  ( A bőrükre tudnak vigyázni az biztos ! )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: