Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350587 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #600 Dátum: 2011. November 26. - 18:55:17 »

Gratulálok Szik! Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #601 Dátum: 2011. November 26. - 19:16:10 »

Gyula szívből gratulálok! Annyi időt szakíts, hogy megnyúzod és a fejet kikészíted - én szívesen látnék egy képet róluk Mosolyog
Még egyszer  Igen Emelem

Üdv.: Balázs  S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #602 Dátum: 2011. November 26. - 19:31:58 »

Hú, hát ez valóban egy ordas, az őzek örülhettek csak Nálad jobban! Gratulálok, szép zsákmány! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #603 Dátum: 2011. November 26. - 19:38:17 »

Szia Gyula.
Gratulálok ehhez a ritka zsákmányhoz és különleges trófeához (gondolom ki készítteted a gereznát) .
Várom/juk a szokásos Szik "mesét" és még egy pár képet.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #604 Dátum: 2011. November 26. - 19:48:46 »

Szik!
Gratulálok!Látom "megvártad"  Mosolyog,hogy szép legyen a bundája...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #605 Dátum: 2011. November 26. - 19:51:31 »

A fotó se rossz  Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #606 Dátum: 2011. November 26. - 19:56:51 »

Káár érte... Igen Emelem


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #607 Dátum: 2011. November 26. - 20:05:27 »

Gyula!  Piál Piál Piál   Igen  Emelem

Hejj, de várom a sztorit!!!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #608 Dátum: 2011. November 26. - 20:20:32 »

Ma este meglőttem az első "ordasomat"

Gyula! Eeeez igen! (A sakál is, a fotó is.)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #609 Dátum: 2011. November 26. - 21:06:57 »

Szik!   Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #610 Dátum: 2011. November 26. - 21:33:11 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #611 Dátum: 2011. November 27. - 18:11:03 »

Csak azt nem értettem, miért kell örülni?

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/11/27/15/_Nem_kell_felni__elszaporodtak_a_nadi_farkasok.aspx
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #612 Dátum: 2011. November 27. - 18:29:48 »

Örülni kell és lelőni.Mint Szik. Kész.Passz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #613 Dátum: 2011. November 27. - 18:35:08 »

Ez a vadfaj valamikor itt élt.
...aztán jött a naaaaaaaaaaaaagyhatalmas ember és szépen ki is pucolta.
Most ez  jószág alkalmazkodott és visszatért.
A természet bemutatott a naaaaaaaaaaaaaaaaaaagyhatalmasembernek és kész, kaptunk egyet a pofánkra.

A juhászok rínak - amikor "illegálban" az erdőben legeltet akkor azért nem rí  Mosolyog- a vadgazdák rínak...

Olyan ez mint a szarvas 1-2 helyen.
Az erdész aszongya lűjük agyon az utolsót, a főttulajdonos szintén...
Hun legyen a szarvas az égbe???  Ördög
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #614 Dátum: 2011. November 27. - 19:02:22 »

Na akkor bővebben a sakál sztori. Területünkön még soha nem lőtt senki sakált ez az első. Az idei évben tavasszal láttak kettőt először. Az egyik traktor előtt ugrott át egy később. Aztán a szomszédban is meglőtték az elsőt és az óta az egyetlent. A nyár folyamán még egyszer kétszer láttak a sziken egyet-egyet. Persze néhány ilyen észlelést a laikusoktól csak fenntartással kell fogadni, de az erőteljes déli terjeszkedés miatt már nagyon aktuális volt nálunk is a megjelenése.
Én még nem láttam soha, nem is hallottam. Bár már néhány vadászom állítja, hogy ők az éjszakai disznó leseken mintha azt hallottak volna.
Sz. Sanyi fórumtársunkkal is beszéltünk róla a tegnap délelőtti fácánozáson.

Este mentünk volna disznót lesni. Azaz ketten mentek is, egy három éves félfogú kan bánatára, csak én nem. Ennek az volt az oka, hogy lebetegedett a kacsalámpám és még nem javítottam meg. Mivel hold és lámpa nélkül már elég rosszul látok a töksötétben úgy döntöttem, hogy kiülök a területünk szívében lévő 15 hektáros nádas mellé rókát hívni besötétedésig.
Régi kedvenc vadammal az utóbbi időkben úgyis olyan mostohán bánok. Mióta megjelentek a feketesörtések csak a második helyre szorult vissza, és bizony sokat elengedtem közülük a disznókra várva.
A kocsit az erdősávnál hagytam, és ötszáz méterről gyalogoltam be a leshez az előtte lévő lucernán keresztül.
Négy után pár perccel értem be a lesre. Negyed óráig csendben nézelődtem. Utána előkotortam a zsebemből az öreg sípom. Tudjátok azt a magyar fasípot, amit itt többen leszólnak, és amivel már vagy nyolcvan rókát lőttem mióta megvan.
Naplementekor elállt a szél csak néha volt kisebb fuvallat, ami pont be a hátam mögé fújt a nádba. Ennek nem nagyon örültem, de jobbról, balról is jöhet bármi.
Három strófát fújtam el, amikor mögöttem megzörrent a nád.
 Mivel fél éven keresztül állt rajta a víz az idén nagyon buja minden. Mellig érő széles levelű fű van a háromméteres nád között és szinte áthatolhatatlan. A disznók nagy örömére.
Balra hátranézek. Nem látok semmit. Megfordulok jobbra, akkor ugrik ki valami pár méterre a les lábától.
Szalad nekem háttal srégen jobb felé a kopasz lucernán. Háta sötéten feketéllik teste széles farka rövid. Mozgása egész más, mint a rókáé. Rögtön felismertem.
Kapom fel a puskát, a két billentyűt egyszerre húzom be, az elsőt visszaengedem. A biztosítót előre tolom, keresem a távcsőben a vadat. Háttal nekem szalad elfelé. Megállítom.
Keresztbe áll és visszanéz. Nagyon impozáns látvány a feltűnően nagy vastagnyakú toportyán, de nincs idő gyönyörködni. A 11 grammos MFS már földhöz is vágja. Meg sem moccan.
Csak a fényképezővel és a puskával megyek le hozzá. Gyönyörű sötét színű dús bundájú kan.
Súlyát nem mértük meg, de legalább 15 kilóra saccolom.
Kettős érzés van bennem. Örülök, hogy lőttem, de már ismerve a hírét annak nem, hogy hozzánk is elért.
Bőre holnap megy a szűcshöz, koponyája ázik.
Hasonló élményeket kívánok minden igaz vadásznak, aki megérdemli.

A les és nádas ahol lőttem még a tavaszi nagy vizek idején repülőből:







Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: