Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350586 alkalommal)
Forest
Vendég
« Új üzenet #570 Dátum: 2011. Július 19. - 14:41:28 »

Sziasztok ! Emelem

Kb. egy-másfél hónapja történt egy olyan eset, ami miatt majdnem felmásztam a falra. Meghívtam egy régi jó barátomat vadászni, aki már közel jár a 65. életévéhez. Kiültettem egy olyan földre, ahol tavaly kukorica volt, és igen szép túrások voltak rajta. Sajnos hibáztam már el egy disznót ott is az idén. Szóval, kiültettem a barátomat a lesre, én meg átmentem egy másik területrészre, ahol egy erdőkkel körbezárt legelő volt. Nem azért mentem ki, hogy disznót lőjek, az volt a tervben, hogy egy-két rókának odaküldök egyet, mert azon a területrészen úgy állunk rókával, hogy amint megjön az egyik, rá fél percre követi a másik...De most bezzeg csak egyetlen egy róka jött, az onnan már nem is ment el. Felültem a platóra, vártam éjfélig, mire hív az öreg: " Jöhetsz értem, már nem érdemes várni, nincs semmi mozgás". Elmentem érte, és a kocsiban meséli: " Mielőtt lőttél volna, kijött nekem egy sakál. Hidd el nem róka volt, megnéztem 10× is. Úgy döntöttem elengedem, és várok a disznóra". Hát én ezután a mondat után öregedtem 10 évet. Rííí Woest Röhög
Ezt elmeséltem a vadőrnek, és mondta ő is, hogy nincs sok sakálunk, abban az erdőben ahonnan kijött az öregnek az az 1, ott kb. 5-6 db sakál lehet, és onnan nem lesz könnyű kivadászni. Majd talán egyszer sikerül, amikor a legkevésbé sem számítok rá, mert ez mindig úgy van. S.Peti

Üdv.Forest  Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #571 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 18:28:25 »

Nem vártuk őket, de megérkeztek hozzánk is. Emelem
Egy vadászcimbora a falunk határában, ami egy elhagyott katonai gyakorlótér, lőtt egy kölyök sakált! Igen
 Látta az egész családot, négy kölyköt és az anyjukat.
Én nem ezen a területen vadászom, de az elejtés helye és a területünk között nincsen több 2km-nél, ami ugye nem távolság ennek a ragadozónak.
Gondolom aggódhatunk az őzeinkért. Türelmetlenül
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #572 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 18:50:40 »

Üdv!

Lehet tudni, hogy hol van az a hozzánk is?  Kacsint Emelem
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #573 Dátum: 2011. Szeptember 10. - 19:05:51 »

Üdv!

Lehet tudni, hogy hol van az a hozzánk is?  Kacsint Emelem

Vas megye, Vát és Szeleste között, a 86-os úttól északra esett.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #574 Dátum: 2011. Október 09. - 16:45:31 »

                                                                                                                                                                                                                                                                                     Lehetséges hogy 20 kg. fölé is megnő? Hallani szinte minden este hallom őket. Nyáron egy frissen elgázoltat találtunk a főúton. A vadőrünk meg is szabadította a "tüszmüsz"-től.
Egyik vadásztárs lőt egy kant az 18,5 kg.-os volt. Mostanában nagyon kerülgetnek a múltkor láttam hogyan vadásznak falkában. Többen bent voltak a szálasban egy pedig kint a tarlón
futott velük párhuzamosan gondolam a kimenekülő őzet volt a feledata elkapni. Egyébként a futása teljesen más mint a rókáé - erről talán még könnyebb felismerni. Szeptemberben
világos nappal láttam a gazosban de mire a keresőt puskára cseréltem eltünt. A minap pedig a vadászat befejezésekor végiglámpáztam a placcot és váratlan helyen a lestől kb 10 métere világított egy szempár . Felismertem hogy sakál csak ki kellett fordulnom és azt már nem várta meg .   Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #575 Dátum: 2011. November 08. - 17:18:18 »

Sziasztok!

Nálunk még, sokak örömére nem fordul elő a sakál. Olyan területeken ahova már befészkelte magát, mennyire vált gyakorivá? Sokat lőtök belőle?

 Emelem Bence
Naplózva

pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #576 Dátum: 2011. November 08. - 17:53:25 »

Sziasztok!
Nálunk még, sokak örömére nem fordul elő a sakál. Olyan területeken ahova már befészkelte magát, mennyire vált gyakorivá? Sokat lőtök belőle?
 Emelem Bence

Addig örüljetek, amíg nincs. Vagy a Nimród-ban vagy a Vadászlap-ban van egy cikk Jung Jenőtől amiben szó van az aranysakálról is, olvasd el, tanulságos, mi ugyanezt tapasztaljuk. Mennyit lővünk? Idén nyolc körül járunk, de egyik sem úgy esett, hogy kimondottan sakált szerettek volna lőni, úgy egy sem esett nagy bánatomra, mert nálunk szinte csak én járok ki célirányosan sakálra vadászni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #577 Dátum: 2011. November 08. - 18:49:01 »

Mivel területem, ebből következően trófeás vadra való lehetőségeim is csekélyek, viszont a trófeákért meg nagyon odavagyok, ezér nagy célom, hogy minél több "különleges trófeát" gyűjtsek, főleg ragadozókra gondolok, mivel azt sokan "semmibe" veszik, meg hát nem is pepecselne sok ember egy róka fejének a kifőzésével. Eddig első rókám koponyája díszíti a szobám, borz sajnos még nem jött össze "nálunk" még nyestre lenne esély, de egy aranysakál trófeát mindennél szívesebben látnék a falamon. Sakál vadászatot senki nem hirdet, legalábbis én nem találtam. Azért is érdekel, hogy ahol letelepszik ez a jószág ott mennyire szaporodik el.
Naplózva

pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #578 Dátum: 2011. November 08. - 18:59:42 »

Mivel területem, ebből következően trófeás vadra való lehetőségeim is csekélyek, viszont a trófeákért meg nagyon odavagyok, ezér nagy célom, hogy minél több "különleges trófeát" gyűjtsek, főleg ragadozókra gondolok, mivel azt sokan "semmibe" veszik, meg hát nem is pepecselne sok ember egy róka fejének a kifőzésével. Eddig első rókám koponyája díszíti a szobám, borz sajnos még nem jött össze "nálunk" még nyestre lenne esély, de egy aranysakál trófeát mindennél szívesebben látnék a falamon. Sakál vadászatot senki nem hirdet, legalábbis én nem találtam. Azért is érdekel, hogy ahol letelepszik ez a jószág ott mennyire szaporodik el.

Régebben találkoztam olyan hirdetéssel, ahol sakálvadászotott ajánlottak. Nálunk az a tapasztalat, hogy célirányosan nehéz eredményesen vadászni (több mint 300 alkalomnál tartok, próbáltam különféle sípokat, vonszalékot, eddig "sikertelenül"). Vendéggel már többet "lövettem" véletlenszerűen. Mennyire szaporodik el? Hogy mekkora az állománya még megbecsülni is nehéz, mivel nem nagyon találkozik velük az ember, a hangjaikból is nehéz, mert valószínűleg nem mindegyik hallatt hangon rövid időn belül. Egy kicsit jobb támpont az őzek, malacok és rókák számának csökkenése, de ebből is csak arra lehet következtetni, hogy nő az állomány és a préda meg a táplálékkonkurensek száma csökken.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #579 Dátum: 2011. November 08. - 19:06:17 »

Ezek szerint gyéríti a róka állományt is?  Emelem
Naplózva

pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #580 Dátum: 2011. November 08. - 19:09:28 »

Ezek szerint gyéríti a róka állományt is?  Emelem

Olyanról hogy megette, nem nagyon hallotam, de állítólag előfordulhat, azonban mivel táplálékkonkurensek, s a sakál az erősebb, ezért a róka vagy "elköltözik" vagy "éhkoppon" marad.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #581 Dátum: 2011. November 08. - 19:33:04 »

Gondolom akkor ilyenkor "sírjátok vissza" a rókákat. Az legalább az őzet, malacot nem abajgatja.
 Emelem
Naplózva

wetzlar
Vendég
« Új üzenet #582 Dátum: 2011. November 08. - 19:38:35 »

Gondolom akkor ilyenkor "sírjátok vissza" a rókákat. Az legalább az őzet, malacot nem abajgatja.
 Emelem

De bizony abajgatja. Kacsint
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #583 Dátum: 2011. November 08. - 19:45:17 »

De bizony abajgatja. Kacsint

A gidát lefolytja a róka. Gondolom a malacokhoz nem nagyon fér hozzá, ahhoz a kocának is van egy-két szava.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #584 Dátum: 2011. November 08. - 19:48:19 »

A gidát lefolytja a róka. Gondolom a malacokhoz nem nagyon fér hozzá, ahhoz a kocának is van egy-két szava.


Kb. 2 éve egy az erdős részünktől kb 1 km-re lévő tuskósorban lévő kotoréknál találtam egy malacot.
Frissen, tehát nem dög volt, a koma és a családja húzta szét. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: