Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 142   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Aranysakál avagy svk és a futottak még  (Megtekintve 350581 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #525 Dátum: 2010. December 03. - 13:15:22 »

Az a baja, hogy nincs alkalma sakált még csak hibázni sem.
De jobb is így mert úgy is kár volna érte ha esetleg belehibázna.  Ördög  Nyihi  Kacsint
Igen Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #526 Dátum: 2010. December 04. - 18:17:12 »

End, akard már érteni ennek a bugrijóskának a humornak titulált savanyúságát... Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #527 Dátum: 2010. December 06. - 10:31:54 »

 Ördög Wave Táncol
Naplózva

Üdv End
Turpi
Vendég
« Új üzenet #528 Dátum: 2010. December 09. - 14:31:55 »

A nagybecskereki városi tanács kedden úgy döntött, hogy ötezer dináros jutalmat fizet minden kilőtt sakál után. Goran Kaurić, Nagybecskerek polgármester-helyettese elmondta: a megfizettetést a helyi vadászok kezdeményezték, felhívták ugyanis a figyelmet az elszaporodó sakálokra és az emiatt fellépő veszélyekre. – Az utóbbi néhány évben, főleg Bánátban nagyon elszaporodtak a sakálok, és veszélyeztetik a nemes vadak szaporulatát. Ezért döntöttünk úgy, hogy ötezer dináros jutalommal próbáljuk meg serkenteni a szervezett sakálvadászatot – magyarázta Kaurić. A sakálok egyetlen természetes ellensége a farkas, az pedig nem él Bánátban, nyilatkozta a polgármester-helyettes. A helyi vadászegyesület tagjainak a kommunális rendőrségnek és a környezetvédelmi felügyelőségnek kell bemutatniuk a lelőtt sakálokat. – A sakálok megtámadják az őzborjakat, ezért igencsak veszélyeztetik az őzállományt. A szóban forgó ragadozó a fácánok fészkeit is megdézsmálja, megeszi a tojásokat és a fácánkotlóst, valamint az éppen kikelt csibéket – részletezte Milena Romaneli, a nagybecskereki vadászegyesület elnöke. Hozzátette: a sakálok néhány évvel ezelőtt Kelet-Szerbiából érkeztek Bánát területére. A szóban forgó ragadozó elszaporodása nem csupán a többi vad miatt veszélyes. A sakálok különböző élősködők hordozói is, nyilatkozta Romaneli, valamint hozzátette, hogy a sakálok egyötöde trichinával fertőzött egyed. – Sakálra nehéz vadászni, időigényes és terepi viszonyokhoz alkalmas felszerelés szükséges hozzá – hangsúlyozta Romaneli.

Forrás: Magyar Szó

Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #529 Dátum: 2010. December 09. - 16:22:40 »

A nagybecskereki városi tanács kedden úgy döntött, hogy ötezer dináros jutalmat fizet minden kilőtt sakál után. Goran Kaurić, Nagybecskerek polgármester-helyettese elmondta: a megfizettetést a helyi vadászok kezdeményezték, felhívták ugyanis a figyelmet az elszaporodó sakálokra és az emiatt fellépő veszélyekre. – Az utóbbi néhány évben, főleg Bánátban nagyon elszaporodtak a sakálok, és veszélyeztetik a nemes vadak szaporulatát. Ezért döntöttünk úgy, hogy ötezer dináros jutalommal próbáljuk meg serkenteni a szervezett sakálvadászatot – magyarázta Kaurić. A sakálok egyetlen természetes ellensége a farkas, az pedig nem él Bánátban, nyilatkozta a polgármester-helyettes. A helyi vadászegyesület tagjainak a kommunális rendőrségnek és a környezetvédelmi felügyelőségnek kell bemutatniuk a lelőtt sakálokat. – A sakálok megtámadják az őzborjakat, ezért igencsak veszélyeztetik az őzállományt. A szóban forgó ragadozó a fácánok fészkeit is megdézsmálja, megeszi a tojásokat és a fácánkotlóst, valamint az éppen kikelt csibéket – részletezte Milena Romaneli, a nagybecskereki vadászegyesület elnöke. Hozzátette: a sakálok néhány évvel ezelőtt Kelet-Szerbiából érkeztek Bánát területére. A szóban forgó ragadozó elszaporodása nem csupán a többi vad miatt veszélyes. A sakálok különböző élősködők hordozói is, nyilatkozta Romaneli, valamint hozzátette, hogy a sakálok egyötöde trichinával fertőzött egyed. – Sakálra nehéz vadászni, időigényes és terepi viszonyokhoz alkalmas felszerelés szükséges hozzá – hangsúlyozta Romaneli.

Forrás: Magyar Szó

szorozva kb. 3 forinttal.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #530 Dátum: 2011. Január 18. - 16:52:13 »

Ket hete lent vadasztam Somogyban, Labod hataraban, a Rinya patak arteren.

Egy vadfold kozeleben ultunk fel a lesre. En a jobb oldalon, a kisero vador a bal oldalon. Vaddisznohoz meg koran volt, igy elhataroztuk, hogy megint megprobalunk sakalt hivni. Juliusban ezen a kornyeken harom hivasbol ketszer kijott elenk a sakal.

Nyulsirassal kezdtem a hivast es szepen kicifraztam, ahogy kell. Alig telt el negy perc, amikor a vador ketszer rakoppint a terdemre es szo nelkul mutat balra lefele. De ez a halk hang is eleg volt ahhoz, hogy a ket sakal azonnal megforduljon es ina szakadtabol iszkoljon vissza a nadasba. A sakalok eleg jol be tudtak merni a hivas helyet, de nem jottek egyenesen a leshez, hanem balrol az erdoben megprobaltak szel ala kerulni es kiszagolni, ki az a betolakodo, aki az O teruletukon nyulat mer fogni.

Sajnos csak golyos puska volt velem, igy nem lottem, de nem voltak messze. Sorettel utanuk lehett volna nyulni.

Van egy amerikai vadasz ( Les Johnson), aki preri farkasra vadaszik hivassal. O mindig visz magaval egy soretest es egy kis golyos puskat is. Ha ketten vadasznak, akkor Les hiv es a soretes puskaval a masodik vadaszt szel ala ulteti le. A legtobb ragadozo mielott a hivas helyere menne, meprobalja kiszagolni, hogy kivel van dolga.

Pontosan igy viselkedett Somogyban a sakal is!

Kesobb mas sipokkal meg sikerult behivnom ket rokat, de a sakalok nem jottek vissza.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #531 Dátum: 2011. Január 22. - 09:48:04 »

Ez nem nálunk van, "csak" a szomszédban:
 
http://www.zalaihirlap.hu/cimlapon/20110121_aranysakal
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #532 Dátum: 2011. Január 22. - 11:13:34 »

Ez nem nálunk van, "csak" a szomszédban:
 
http://www.zalaihirlap.hu/cimlapon/20110121_aranysakal
A hozzászólásokat olvasva felétek is nagyon szeretik a vadászokat. Vigyorog A hozzászólók közül senki nem nézi az őzek,és egyéb apróvadak érdekeit. Türelmetlenül
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #533 Dátum: 2011. Január 22. - 11:20:20 »

Sziasztok!

Nincs valaki közöttetek aki regisztrálva van ezen az oldalon? Meg kellene nekik írni, hogy ennyi baromságot csak tájékozatlan buta emberek írhatnak. Miért lenne védett?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #534 Dátum: 2011. Január 22. - 14:26:44 »

Tóth István nevű uriember megtette.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #535 Dátum: 2011. Január 22. - 14:50:02 »

Ezt érdemes lesz egy darabig nézegetni, mert az lett a bunkó, aki beidézte a hatályos vadászati idényt.  Ördög

Más:
Gondolom Tomi mosolya sem túl öszinte, ez volt az első sakál Náluk, szerintem Ő is (ahogyan én is) jobban el tudtam volna képzelni a terítékfotót, hogy Ö (de szerintem inkább én) legyen rajta, egyedül.  Nyihi
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #536 Dátum: 2011. Január 22. - 15:03:04 »

A kommentekben szerepel egy vörös lista:
http://www.iucnredlist.org/apps/redlist/details/3744/0
 
Eze belül egy térkép:
http://www.iucnredlist.org/apps/redlist/details/3744/0/rangemap

Szerintem ez utóbbi nem jó, a többi, miután nem tudok angol, nem tudom mennyire igaz.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #537 Dátum: 2011. Január 22. - 16:57:13 »

Ezt érdemes lesz egy darabig nézegetni, mert az lett a bunkó, aki beidézte a hatályos vadászati idényt.  Ördög

Más:
Gondolom Tomi mosolya sem túl öszinte, ez volt az első sakál Náluk, szerintem Ő is (ahogyan én is) jobban el tudtam volna képzelni a terítékfotót, hogy Ö (de szerintem inkább én) legyen rajta, egyedül.  Nyihi
De legalább ez a vendég meglőtte,nem vacílált,sóhajtozott! Szerintem jut még belőlük nektek is! Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Palánki Gábor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135


WWW
« Új üzenet #538 Dátum: 2011. Január 25. - 09:39:07 »



A vasárnapi terelővadászaton esett.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #539 Dátum: 2011. Január 25. - 10:23:04 »

Gábor  WaveOOO Igen Igen Emelem  Szép a teríték  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 142   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: