Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143079 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Február 20. - 14:03:46 »

Gyerekek, ne vigyétek el a vita ágát a mentalitásbeli különbségek felé.
Ezek megvannak, de nem ez a lényeg.

Én azt állítom, hogy a magántulajdon, a magántulajdonon alapuló gazdaság működőképes.
Továbbmegyek, működőképesebb, hatékonyabb, mint a közös tulajdonon alapuló, mert a legelemibb érdek, az egyéni érdekeltség irányítja.
Sanyo ezt vitatja, erről beszélgetünk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Február 20. - 14:06:13 »

Ez valóban igaz lehet bizonyos dolgokban, de a vadászatot illetően nem tudok egyet érteni vele.
Szerintem ha továbbra is a földtulajdonhoz lesz kötve a vadászati jog, nem adok 30 évet a magyar vadállománynak, és mehetünk fenyőrigóra vadászni olaszországba. A földtulajdonosnak nem érdeke (tisztelet a kivételnek) a bőséges, jó minőségű vadállomány. A nyúl, őz csinálja a "hatalmas" károkat a napraforgóban, a disznó, szarvas a kukoricában. Minden ami kárt tesz a szántóföldi növénykultúrákban dúvadnak minősül és ennek megfelelően is kezelik. Sajnos ezt látom. Még egyszer mondom, tisztelet a kivételnek. De ők sajnos nagyon kevesen vannak.
Nem akartam ebbe beleszólni de csak leírom: Ahol ismerem a FTK viszonyokat,ott mindenütt elképzeléseinket felülmúlóan etetnek,gondozottak a lesek, van vadföld bőven stb. Erre egy szimpla társaság nem képes, főleg nem 36000 Ft éves tagdíjból. Az érem másik oldala, és ezt nem az irigység mondatja,hogy lőnek mindent, mindenféle korlát nélkül:a szarvas csak konyhai alapanyag, és képesek a kukoricatáblát néhány óra alatt bekeríteni,hogy a benne levő 30 disznóból egy se jusson ki. Nem a vadkár miatt-hanem a "sport"-ért amit ennyi disznó halomra lődözése jelent... Megtehetik,nem ellenőrzi őket a kutya sem.PL: Ezért kellene állami vadőr mindenhová.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Február 20. - 14:14:07 »

Sanyo, ezek átmeneti és felszíni dolgok.
Svájc és Svédország miért nem megy rá az egyéni érdekre?

Lajos én többet vártam Tőled!  Vigyorog
Svájcról kár beszélni, mert ha nem is tömné őket évszázadok óta pénzzel a világ akkor is megélnének a síelőkből, mint ahogy Ausztria is megél!
Svédország pedig királyság, rosszul tudom?
Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Február 20. - 14:23:13 »

"Én azt állítom, hogy a magántulajdon, a magántulajdonon alapuló gazdaság működőképes.
Továbbmegyek, működőképesebb, hatékonyabb, mint a közös tulajdonon alapuló, mert a legelemibb érdek, az egyéni érdekeltség irányítja.
Sanyo ezt vitatja, erről beszélgetünk. "

Nemcsak én vitatom, de mindegy!  Mosolyog
Nem vitatom, hanem kijelentem, hogy DEMOKRÁCIA SOHA NEM VOLT, NINCS, ÉS NEM IS LESZ SOHA!
Lehet mellébeszélni, hazudozni, ferdíteni, csúsztatni, a politikusok teszik is reggel, éjjel, meg este, de attól még nem lesz "NÉPURALOM"! Mert ugye a demokrácia ezt jelenti!
Mindenki a régi görögöket emlegeti, mint a demokrácia mintaképét, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy RABSZOLGATARTÓ TÁRSADALOMBAN ÉLTEK A NAGY GÖRÖGÖK! Úgy könnyű pofázni, ha 1000 rabszolga termeli meg nekem az anyagi javakat!
Megint nem vitatom, hanem kijelentem, hogy ÉPÍTENI IS CSAK DIKTATÚRÁBAN LEHET!  Házat, országot, vadgazdálkodást, mindegy! Úgy nem lehet egy házat sem felhúzni, hogy bárki beledumálhat!
Na most lebarmozhattok, megszoktam!  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Február 20. - 14:24:20 »

Lajos én többet vártam Tőled!  Vigyorog
Svájcról kár beszélni, mert ha nem is tömné őket évszázadok óta pénzzel a világ akkor is megélnének a síelőkből, mint ahogy Ausztria is megél!
Svédország pedig királyság, rosszul tudom?
Mosolyog

Tényleg, Németországnak meg fejlett gépipara van, a franciáknak meg 247 féle sajtja.
De a kérdésem nem az volt, hogy miért megy nekik jobban, mint nekünk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Február 20. - 14:26:55 »

Gyerekek, ne vigyétek el a vita ágát a mentalitásbeli különbségek felé.
Ezek megvannak, de nem ez a lényeg.

Én azt állítom, hogy a magántulajdon, a magántulajdonon alapuló gazdaság működőképes.
Továbbmegyek, működőképesebb, hatékonyabb, mint a közös tulajdonon alapuló, mert a legelemibb érdek, az egyéni érdekeltség irányítja.
Sanyo ezt vitatja, erről beszélgetünk.


Bocsi Lajos  Vigyorog igazad van, töröld légyszi...  Emelem eléggé logikátlan, érzelemre épülő IQ szegény hozzászólás volt  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ördög Stoel (azt hittem épp a magyar parlamentbe szólalok fel  Nyihi)
Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Február 20. - 14:28:57 »

Más a mentalitás! "Agyilag" fényévekre járunk Svájctól is... (Mindegy melyik társadalmi réteget nézzük és mindegy melyik korosztályt!) A cigányt szidjuk, pedig az összetart mindenben (még a rablásban is) a magyar az nem , az tapossa egymást, irigykedik, gyűlölködik, igénytelen... Errefelé az utak széle tiszta szemét, hol látsz útszéli szétdobált szemetet Svájcban  Vállat von A legtöbb "nyakon lévő magyar gumóban egy szellemi szemét van, amit szétszór mindenfelé"   Ördög Ördög Ördög De fizikailag is... Múltkor az orrom előtt állt meg egy autó, az erdőben egy hosszú egyenesben és kidobta a zsák szemetet... egy kb 4 millás autó volt... (és nem cigány, bár az is szemetel, de annak nincs egy zsákra való  Nyihi) le is fotóztam... rákiáltottam, majd szép nyugodtan beült és elhúzott... édesanyám meg csuklott otthon...  Ördög Ördög Ördög hajrá magyarok  Kávé

Barátom, nem akarok nagyon vitatkozni Veled, mert felmegy a vérnyomásom! Szomorú
De! Miért nem jelentetted föl a szemetelő autóst? A rendőrség miért nem vette komolyan a feljelentésedet? A palit miért nem büntették meg úgy, hogy a csontja is zörögjön???
NEM KÉNE RÖGTÖN MAGYAROZNI, HA TEHETETLENEK VAGYUNK!
Jó régen voltam Svájcban, mikor beléptem a határon a csendőr rögtön odairányított egy kis bódéhoz, hogy vegyem meg az autópálya matricát, addig be sem léphettem kocsival az országba! Nem sopánkodtak azon, hogy csalnak az emberek, nem jogkövetőek. Ugye, hogy a fejétől bűzlik a hal?????
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Február 20. - 14:30:43 »

Tényleg, Németországnak meg fejlett gépipara van, a franciáknak meg 247 féle sajtja.
De a kérdésem nem az volt, hogy miért megy nekik jobban, mint nekünk.


Nehéz Veled! Mosolyog
Az általad említett országokban azért jobb az élet, mert az egyéni érdeket alá rendelik az közösség, az ország, a birodalom érdekének!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Február 20. - 14:38:39 »

Sanyo, összekevered a tulajdoni és a hatalmi viszonyokat.
A döntéshozó rendszer diktatórikus vagy demokratikus voltának nem sok köze van a termelőeszközök tulajdonlásához.
A gazdaság jól működhet diktatúrában is és demokráciában is. Ld. mondjuk Spanyolország a Franco rezsim alatt.
De arra, hogy egyéni érdekeltség nélkül, hosszú távon is jól működne, nem igazán tudok példát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Február 20. - 14:40:48 »

Nehéz Veled! Mosolyog
Az általad említett országokban azért jobb az élet, mert az egyéni érdeket alá rendelik az közösség, az ország, a birodalom érdekének!

Lótüdőt, azt vetnek alá. Tudja, hogy a szabály azért van, mert betartani kell, nem kommentálni. Különben ánuszon cuccolják
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Február 20. - 15:32:58 »

Nem akartam ebbe beleszólni de csak leírom: Ahol ismerem a FTK viszonyokat,ott mindenütt elképzeléseinket felülmúlóan etetnek,gondozottak a lesek, van vadföld bőven stb. Erre egy szimpla társaság nem képes, főleg nem 36000 Ft éves tagdíjból. Az érem másik oldala, és ezt nem az irigység mondatja,hogy lőnek mindent, mindenféle korlát nélkül:a szarvas csak konyhai alapanyag, és képesek a kukoricatáblát néhány óra alatt bekeríteni,hogy a benne levő 30 disznóból egy se jusson ki. Nem a vadkár miatt-hanem a "sport"-ért amit ennyi disznó halomra lődözése jelent... Megtehetik,nem ellenőrzi őket a kutya sem.PL: Ezért kellene állami vadőr mindenhová.


     Én sem akartam beleszólni, de én éppen ennek az ellenkezőjét tapasztalom. Az "elképzeléseinket" felülmúló etetésről annyit: " Én nem etetem, eszi az én kukoricámat egész évben". Ez a mottó. És nem elvétve..... A földtulajdonos szerintem nem jó vadgazda! Csak akkor lehet jó vadgazda, ha nem azért vadászik, mert joga van hozzá, hanem mert VADÁSZ, és mert SZERET és TUD is vadászni! Biztosan van ilyen is, és ez lenne az igazi.
     Nem akarok senkit megsérteni, de akinek 40 éves korában jut eszébe, hogy neki joga van vadászni X száz hektár földje révén, aztán uccu neki vadász vagyok. És neki ne mondja meg az X Y földnélküli jánoska hogy hogyan kell vadászni, mit kell meglőni és mit nem......Még akkor sem, ha esetleg sokkal tapasztaltabb e téren.
Tisztelet a vadászatot tisztességesen művelő földtulajdonosoknak! Bizonyára kevesen vannak!
Naplózva

Dávid
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Február 20. - 15:44:48 »

Sanyo, összekevered a tulajdoni és a hatalmi viszonyokat.
A döntéshozó rendszer diktatórikus vagy demokratikus voltának nem sok köze van a termelőeszközök tulajdonlásához.
A gazdaság jól működhet diktatúrában is és demokráciában is. Ld. mondjuk Spanyolország a Franco rezsim alatt.
De arra, hogy egyéni érdekeltség nélkül, hosszú távon is jól működne, nem igazán tudok példát.

Engem igazolsz, bár bizonyára nem ez volt a célod!  Vigyorog ÉN mondom azt kettőnk közül, hogy az igazi fejlődés diktatúrában lehetséges, hiszen azt te sem tagadtad, józan ésszel nem is lehet, hogy a demokrácia utópia! Francó országlása is diktatúrán alapult, sőt Ő jelölte ki a mostani király személyét is, nyilván a politikai öröksége is észlelhető!
Sokat vitatkoztatok itt arról, hogy a szarvasnak miért volt jobb a kádár rendszerben, na vajon miért?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Február 20. - 17:12:49 »

Sanyo, elcicerészhetünk itt filozófiai fogalmakon, hogy mit tekintünk demokráciának, diktatúrának, meg utópiának, de szerintem felesleges, mert túlságosan messze kerülünk az alapgondolattól. Nevezetesen attól, hogy mit lehetne tenni, hogy a magyar gímnek a helyzete egy kicsit javuljon.
Anélkül persze, hogy a Kádár-rendszert visszaállítanánk.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Február 20. - 20:19:23 »

Ne szomorkodj. Vizet és füvet nem adok el. Legfeljebb vásárolok. Ördög
Vásárolsz...ja...vizet...hát persze...mert a füvet még csak-csak elhiszem... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Február 20. - 20:49:08 »

mit lehetne tenni, hogy a magyar gímnek a helyzete egy kicsit javuljon.Anélkül persze, hogy a Kádár-rendszert visszaállítanánk.  Ördög

Azért volt az "úri világban" számos igen jól működő vadgazdaság Nagymagyarországon. Valószínűleg a legkiemelkedőbbek a Draskovich birtokok voltak. D. Ignác hozzáállása, szakmaisága számomra minta, messze kora kiemelkődő vadgazdája volt. De persze lehetne folytatni a sort (Zichy, Károlyi,Hohenlohe...).
Érdekes... Fejvakarás, akkor az erdőket se vágták tarra, a vadat se lövették bérbe, mégis megéltek (birtokaik egyéb mezőgazdasági bevételeiből).

Számomra ez a rendszer (pláne a Draskovich I. féle) a legszimpatikusabb. D. I. is beállította a túlszaporodott vadállományt az optimálisra, jól kezelt nyiladékrendszereket épített ki, hogy átláthassa, kezelhesse az állományát, jelentős vadlegelőfelületeket művelt az eltartóképességet növelendő, helyesen kivitelezett vérfrissítéssel javította szarvasállományait (melynek eszköze volt a tenyészkert, nem öncélt szolgált), és visszafogta magát a csúcsbikák kilövésében...Áldozott rá, szívvel, pénztárcával!

Nekem szimpatikusabb ez a rendszer sokkal, mint a jelenlegi anyagi szemléletű "vadgazdálkodásunk".

Belegondolok, hogy egy fővadászként dolgozó ismerősöm annak idején még a többször élőhelyfejlesztési pályázaton nyert milliókat se költhette vadlegelők létesítésére, hanem alibi számlákkal kellett leigazolnia....pedig milyen sokat jelentett volna a szarvasoknak, tejelő kocáknak, stb....de az erdei vadkár miatt értéktelen pajorként kezelte az erdészetvezető a szarvasokat....minek oda élőhelyfejlesztés... Vállat von
Lehetne folytatni a sort!
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: