Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzhívás  (Megtekintve 286810 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #930 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 06:10:56 »

Gratulálok Péter! Emelem Igen
 Úgy látom, hogy "csánkban kesely"  Stoel Vigyorog bakot sikerült elejtened Emelem Igen
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #931 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 09:46:54 »

Este

Időben indulunk,

Peti!  Emelem  Igen  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #932 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 09:48:48 »

Szevasztok! Szik kérésedre itt a kész trófea. Agancstőtorzulás látszik a nyárs alatt, mechanikai sérülésnek nem látom jelét.

Köszönöm. Én is valami hasonlóra tippeltem annyira eltért a másik szártól.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #933 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 09:51:15 »


. Ő már nem kerülhette el a golyót...


Peti!  Emelem  Igen  Piál
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #934 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:03:45 »

Aug. 5 este.


Gyula, ne lustálkodj!  Vigyorog  Ötödike óta nem vadásztok???
Várjuk a történéseket!  Wave
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #935 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:06:17 »

Nyugi mindjárt.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #936 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:11:51 »

Aug. 6 reggel.

Ötkor K. Sanyival kiegészülve a szokott felállásba indulunk. Feltűnően sok anya nélkülii gidát látunk párban is. Felnőtt őzmozgás viszont nem sok. Az érparton egy fiatal bak figyel a gazba. Kiugrik egy suta és a bak rohanva, tereli. Tipikus üzekedési kép, de az idén talán az első ilyen nagy rohanás, amit láttam. Most nagyon spórolnak az energiával az őzek. A sziken egy erdősáv melletti náddal szegett lekaszált rét mellett hívok. Laci jobbra, Sanyi balra a fényképezővel a gazban. Kis idő múlva jobbról jön egy bak. Nézem: lőhető.
Laci egy jól irányzott golyóval terítékre hozza. Nagyon tetszik neki. Ő csak a céltávcsőből látta és az agancsot nem tudta megfigyelni. Szegény Sanyi az egészből semmit sem látott. Ennyit a vadászat közbeni fotózásról. Többször hívok még eredménytelenül. Két párt láttunk eltűnni a bozótban. Egy bak az árnyékban hűsölt. Az sem méltatott figyelemre. Gondolom a sutája a nádban feküdt, csak nem láttuk. Tegnap és ma van nálunk az üzekedés a csúcson, úgy néz ki.
Ezután még egy bakot sikerül behívni. Lőhető hosszú vékony agancsú örökös közepes. Sajnos nem jön lövésre, de este majd megnézzük. Fél tízkor a hőségben abba hagyjuk.
Zsolt sajnos most sem lőtt semmit. Ő és Sz Sanyi a vadászat után hazamentek.







Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #937 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:20:27 »

Gyula!

Ezért igazán kár...  Emelem





 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #938 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:23:33 »

Hej de jó bak! Gratulálok! Igen Piál
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #939 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 10:30:28 »

Peti, Gyula de jó bakok!   Igen  Emelem     Emelem Wave  Gratulálok mindkettőtöknek!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #940 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 11:08:09 »

Szervusztok.
Igy az üzekedés vége fele tegnap én is szerencsét próbáltam ismét .Nagyon érdeks volt ,hogy körzetenként menyire más és más az üzekdedés lendülete és ,hogy hogyan reagálnak a sípra.

Az első helyen ahol hívtam a falutól nem messze egy fiatal nyarassal a hátam mögött egy akác galéria erdőben elöttem tarló:nagy böszen neki álltam a kiséröm mögöttem és jó indilatból vagy kényelemböl az ő válan a puska végig fujtam az első strófákat majd vártam majd a köv nél nem fújtam tán 3 mat mire egy vékony szárú hatos bak néz 5 m engem.A puska kisérő válán aki hátrébb lépet vagy 2-3 m hogy kilásson hátra én nyúkálok hátra mondom Józsi add ide a puskát a bak néz mint a birka hátra nézek és akkor látom ,hogy nincs is senki mögöttem .Hát mondom a baknak BUU na az akkor elkezdett risztani a komám meg néz,hogy mi van .A végén jót nevettünk rajta .
a Következő hely semmi :
utána két erdősáv között egy sutát vettünk észre amit még hajt egy bak itt gida hangal próbálkoztam nagy sikerrel inkább örömmel mert majd be üllt az autóba a suta és kijöttek vele az iker gidák is .



utána több helyen sikertelen probálkozások.

és a haza uton még meg próbáltam az elsö helyen aminek ez lett az redménye :


nagyon szép élményeket sikerült be "gyüjteni" ismét és a végén még egy bak is teritékre került.
szerintem,ha nem lett volna ez az komoly szél akkor még sikeresebbek lehetünk volna.

üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 11. - 11:33:58 írta Sakac » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #941 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 11:17:39 »

Szia Sanyi! Emelem

Ez nem egy fogváltós bak?

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #942 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 11:51:36 »

Gyula, ez egy fantasztikusan jó bak! Igen Igen Igen  Piál Jól látom, hogy 3, esetleg 4 éves?


Sanyi, gratulálok!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #943 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 13:41:07 »

Még a nyár elején kaptam meghívást egy kedves fórumtársunktól: üzekedésben lőhetek náluk egy bakot! Amilyen és amekkora nekem tetszik!
Hát, nem mondom, ez nagyon kecsegtető ajánlat volt, igen nagyon örültem is neki. És július közepén megkezdtük a kijárkálást, de eleinte nem sok szerencsével, illetve vendéghez nem nagyon illően egy távolról szabályos hatosnak, golyóérettnek nézett bakot elengedtem, elérve ezzel azt, hogy még jó párszor jönnünk kellett, vendéglátóm idejét és üzemanyagát pocsékoltam... Ráadásul ezután bakot jóformán nem is láttunk, sípra sem mozdult semmi.
De ma végre mellénk állt a szerencse, úgy tűnt, van üzekedés végre! Először sikerült egy távolabbról lőhetőnek nézett bakot jobban megnéznem, melynek az arckifejezése aztán gyorsan tisztázta, hogy talán, ha három éves lehet, és még van benne fantázia (2 sutával volt), majd alig indultunk tovább, a távoli kukorica szélében feltűnt egy gyanúsan viselkedő őz.
Sutának látszott ugyan, de mintha keresgélt volna...
A Buttolóhoz fordultunk az ügy tisztázása érdekében, és az első hangokra már teljes sebességgel lódult is felénk a furcsa ismeretlen. Ő már nem kerülhette el a golyót...
Köszönöm mégegyszer!!! Igen Piál



 Emelem

Peti! Gratulálok!   Emelem   Piál
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #944 Dátum: 2013. Augusztus 11. - 16:57:45 »

Sziasztok! Tegnap este- ma reggel csaptunk egy fotós kört Sanyi barátommal. A szélben elég esélytelennek tűnt a dolog, 100-150 méterről a bak nem hallotta a sípot! Este 2, reggel 2 bak ugrott be, pár suta is, de ami furcsa eddig mintha még nem indult volna be az üzekedés, mostmeg mintha már vége lenne. Minden bak egyedül volt, a suták gidáikkal, egy darab párost sem láttunk. Képekben:

Este:



Reggel:




Sanyi barátomnak megvannak a nem sípra ugró bakok is, amikbe belefutottunk, de az én technikámmal sajna azokról nem készült használható kép! Mosolyog Üdv: Lesi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: